Може ли да я науча да заспива сама

  • 3 083
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Май е рано да пиша по тази тема, но дано не ми мине котка път  Wink
Марти преди заспиване винаги се дере като ненормален без значение дали го нося или лежи в леглото. Но тази неделя явно узрях за решението - оставям го да плаче без да влизам! Резултатът беше:
1-ва вечер - 40 минути рев (е, не непрекъснато, но доста силно). Направих грешката да отида да проверя дали не си е изпуснал беберона на замята....и такова дране настана, че чак не ми се вярваше, че това е моето дете!
2-ра вечер - 30 минути рев
3-та вечер - 13  минути рев
4-та вечер (днес) - ....заспа сам без да гъкне  newsm10

Не смея да се зарадвам, но сега съм по-уверена в това, с което се захванах. Просто се почувствах готова...или по-скоро ми стана жал за мен  Cry

# 31
  • Мнения: 1 341
Just a Girl, това си е постижение. Само, че твоя бебешор не се изправя. А Кети се изправя, хваща се за решетката и така се дере до откат

# 32
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
1. Не
2. Оставяй я, но се въоръжи с голямо търпение, защото ще ти се скъса сърцето.
3. Гърдата е за хранене, а не за забавление на бебето
4. Не обичам Крис да стои потен. Просто докато се приучавате към самостоятелното спане, я обличай по-леко, а като заспи и слагай торба или завивка.
5. Принципа си е принцип. И през деня трябва да си последователна в действията и поведението си.

Успех! И ние сега се отучваме от спане при нас на леглото, че има навик посреднощ да се буди и чака да го вземем. Поне заспива сам.  Laughing

# 33
  • Мнения: 10 257
май сте позакъснели с отучването според мен. при нас от първия ден след родилното къпя, обличам, храня, оставям в леглото загасям лампата, затварям вратата и край. повече гък не чувам. е имаше рев малко отначало но явно е преминал много бързо понеже не си спомянм коло е продължило това седмица или 2. значи не е било нещо фрапиращо. но всяко дете си е различно. при нас това е подействало, но съвсем не означава че аз съм го научила или то не е ревливо. от детето си зависи. дано се отучите по скоро че от приятно задължение ще се превърне в досадно бреме. въпроса ти е идентичен с този за нощното хранене като че ли. и там дилемата е много голяма. да му се дава ли да не му ли се, т.е. да се остави да реве ли.

# 34
  • София
  • Мнения: 56
Цитат на: logo5ka
1. Не
2. Оставяй я, но се въоръжи с голямо търпение, защото ще ти се скъса сърцето.
3. Гърдата е за хранене, а не за забавление на бебето
4. Не обичам Крис да стои потен. Просто докато се приучавате към самостоятелното спане, я обличай по-леко, а като заспи и слагай торба или завивка.
5. Принципа си е принцип. И през деня трябва да си последователна в действията и поведението си.



Подкрепям всеки отговор и по този начин съм действала и с двамата. Имам допълниение към:
1. Утре, след седмица, след месец, ще е още по-късно!!!
Така, че дори и да си позакъсняла (и да е по-труден процеса на отучване), след време няма да е по-лесно, а дори по-трудно.
В подкрепа: синът ми много бързо се оправи със заспиването сам, а с Мили имах проблеми до 4-5 мес (поради колики и чести боледувания) и бях почти приела мисълта, че може никога да не я науча да заспива сама. Но решиш да пробвам: "Ами, ако успеем?!  " И стана! Сега дори не иска да заспи на гърдата ми или гушната - щом се нахрани започва да се върти и да се изнервя. Чака да я сложа в леглото и се кротва послушно!

Успех и ТЪРПЕЕЕЕЕНИЕ!

# 35
  • Мнения: 217
Цитат на: Evjeni
Just a Girl, това си е постижение. Само, че твоя бебешор не се изправя. А Кети се изправя, хваща се за решетката и така се дере до откат

 И при нас беше така, изправя се и почва да реве, аз отивам слагам я да легне, казвам и лека нощ, целувчица и излизам....и като по няколко пъти. Както вече написах цялото чудо беше три дни, а тя беше на годинка..... Така че, не мисля,че е късно да се опита, но все пак децата са различни...... Но наистина колкото по-рано толкова по-добре. По-смело и по-голяма решимост.... успех

# 36
Значи първо ще кажа за децата на сестра ми и после за моите.
Племенниците спяха при майка си докъм първи клас,а след това пък когато усетеха че баща им е излязал и при мама е свободно мястото,се надпреварваха кой да се намести до мама.И така докъм 5-6клас.Сестра ми се оправдаваше със същото че неможела сърцето да и изтрае да ги слуша как реват.Същото между другото беше и с яденето никакъв режим племеницата ядеше цяла нощ и беше известна с това че и се зареждаха 3 шишета мляко и вече по-голяма тя си ги намираше едно по едно в леглото и започваше да цука в момента в който го изпиваше шишето беше запратено на земята и тя захващаше следващото,незнам как ги е брояла насън ама ако някое липсваше наставаше буен рев.На 2г баба и я отучи точно за 3 дена.
Та сега за моята по- голямата.От малка си заспиваше в леглото,проблема беше честото будене през ноща тогава или и давах беберона или шишето с водата.Ако някой го интересува докога пиеше нощем вода -ами малко след като навърши 2 тя е родена юли значи пиеше докато свърши лятото.Бибата я отказахме в 8 месец когато си изгори жестоко устаната на забравена от мен нощна лампа. Взимала съм я в моето легло(силно казано взимала),на 2-пъти за по 3 дена когато и пробиваха някакви зъби тогава ревеше неистово все едно я колят и общо взето неискаше и в моето легло,а искаше да се разхождам на ръце с нея спрали и да седна без да я оставям рева почваше,да не говорим за оставяне в леглото.Когато беше малка цпеше на светната лампа,а към 8 месец на нощна.Непомня точно кога изцяло започнах да и гася лампата,но отначало оставях вратата отворена и в стаята и светеше от коридора.А тя отвреме навреме подвикваше Мамоо да види дали сме там.Аз въобще без да ставам и подвиквах от хола Заспивай мамо тука сме и така докато заспи.По късно започнах да и притварям вратата вече да не е щироко отворена.Докато стигнахме да момента в който като легнеше сама искаше да и затворя вратат по-силно.Не заспиваше веднага а си пееше в леглото гушнала някоя по-голяма играчка.Наблягам на думата по -голяма защото вземеше ли да спи с нещо в шепата рано или късно като го е изпуснала се будеше и ме караше да го търся и ако него намериш ела да видиш какво става рев до дупка и затова и забраних с малки играчки да спи е не мина без ревове по-въпроса.,но се съгласи накрая Нали казват когато искаш да мине по-леко замени забраната с нещо разрешено,а разрешеното е голяма играчка,тя неможе да се загуби в леглото.Незнам как стана но около 2г когато стана когато се събудеше и помрънкваше беше достатъчно аз от моето лехгло само да измрънкам мъъъ шъъъ нещо такова или покъсно направо шът. и тя си заспиваше.Татито така беше свикнал с това шъъъъъ ,че се опита да го прилага и на малкото бебе ама още нестава.
А сега за мъника докато не му минаха коликите мога да кажа че спеше изцялата къща.Просто придремваше за 10мин и наставаха писъци,пиеше вода ама сън няма.Отказваше биба.
имаше дни в които си осъмвахме пред телевизора а тя спи на ръцете ми а аз я галя и така до края на 1-я месец.от там нататък започнах да си я оставям в леглото,заспиваше още докато сучеше.Имаше дни в които се будеше през ноща,но неможех да и давам вода защото отказа да я пие от момента в който и минаха коликите,биба така и не засука.А да и правя сок посред нощите как ли пък не и се носехме в количката да се полюлеем.Несмятах да я храня през ноща след като сама се отказа още 1-я месец.СЕга има дни в които като се наяде не се унася веднага и ако искам да не писне трябва да я поизчакам преди да изляза от стаята да стане замъглен погледа и иначе писваме и тогава излизам.Случва се да се размрънка през ноща но забелязах че само трябва да я завъртя от гръб настрани и тя пак се унася ако  се опитам да и говоря или галя това я дразни и писва.През деня само наобед спи в креватчето си също я оставям и излизам дори и да реве. а останалите 2 пъти спим в количката сутрин или навън или в хола същото е за следобед.

# 37
  • Мнения: 4 358
Оги от много малък заспива сам.
Първо го оставях в леглото и аз бях наоколо (без да го гушкам), после го оставяхме само на отворена врата, а ние в съседната, после се научи да заспива и на затворена врата.
Дълго време му пусках музика при всяко заспиване.
Може би детето трябва да се научи да заспива само докато е още малко. Оги не е виждал друг начин на заспиване и не се сърди като го оставяме сам.
А може и да е до дете  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 1 341
Пиша това, за мамите, на които им е интересна темата.
Статистиката при нас до момента показва следното:
1 самостоятелно заспиване -  плака и се дра без почивка 13 минути.
2 самостоятелно заспиване -  плака, дра се, но с почивки , пие водичка12 минути
3 заспиване - заспа на гърдата
4 самостоятелно заспиване - мрънка, пие водичка 5 минути

# 39
  • София
  • Мнения: 56
Браво на момичето и... на мама за успеха! Simple Smile)
Нека все така да продължава!

# 40
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ние съЩо запо4нахме да се у4им да заспиваме сами от самото на4ало.
за ужас на майка ми поставях  Вики в коШарата, при намалено осветление и и пусках музика(бях купила някави дискове с "бебеШка музика и ги слуШах нон стоп докато бях бременна ), вклиу4вам бебефона и излизам от стаята.
Сега ве4е заспива на класи4ескамузика, на второто адажио ве4е е заспала....
Мисля 4е никога не е късно да се запо4не, но когато ве4е има изграден някакъв навик, Ще е по тудно..., но определено усилието си струва.

# 41
  • Мнения: 1 704
Леле така се ошашавих като прочетох как приспивате 9-10 месечни, че и по-големи деца на ръце, че реших да почвам и аз докато не е станало късно.. при нас проблема е, че заради коликите се свикнахме да се люлеем в количката, а също така много често заспива на гърдата и при всеки опит да бъде свалена и сложена да спи - настава рев (отказва залъгалки както се досещате  Rolling Eyes ) в креватчето реве та се къса..
обаче днес се заинатих и я оставих да пореве.. само дето не издържах и влязох 2-3 пъти да я галя по главичката и май така влоших нещата  Imp  днес 2 пъти си заспа в леглото след 15-тина минути рев на почивки и 1-2 пускания на сушоара  Wink втория път ревах заедно с нея Rolling Eyes
незнам дали ще успея да го правя вечер обаче тъй като тогава по принцип е доста нервна и все още е с колики.. и се чудя дали не е безмислено да я свиквам да спи в леглото си през деня, ако вечер така и така разваляме работата с друсане, люляне, бутане на цици в устата и тем подобни  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт