За грипа с много високата температура...

  • 3 078
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Аз само мога да те прегърна силно и да кажа ,че съжалявам за ужаса който си изживяла!!!! Пожелавам ви много здраве!!!!!!

# 16
  • Мнения: 941
радвам се,че всичко е наред,добре е,че ЕЕГ-то е нормално,бъдете здрави Laughing

# 17
  • Мнения: 539
Герои сте вие! Добре че мина. да се оправяте съвсем. То нали трябва да ни побелее косата, няма все да си "руса мацка" Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 797
 И аз се радвам, че сте добре! И все пак този аналгин , искаше ми се Александър(или някой който знае) да обясни за него, явно че е опасен...

# 19
  • Мнения: 269
Ух, олекна ми!
Много се радвам, че сте добре!
Вчера, докато те четох направо изтръпнах. Страховито описание беше, а наживо сигурно е било направо сковаващо. Shocked
Още повече, че и моята хубавица /на 3.5 г./ ме държа на нокти пет нощи с темп. 40 градуса и пищеше и се тръшкаше и бълнуваше Sad
Но вече всичко е наред  bouquet Hug Щом ЕЕГ-то е в норма, значи всичко е минало и заминало.
Аз аналгин не съм давала, че дъщеря ми е с хранителна алергия и ме предупредиха, че може да е опасен за нас, но след това, което прочетох в постинга ти сигурно никога няма да се престраша да й дам това лекарство.  Thinking
В какъв смисъл са казали, че е реакция към лекарството - алергична или друга?
Оздравявайте бързо!  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 150
Руса Мацка,
Радвам се,че сте добре.  bouquet
Аналгина е силно лекарство с много странични ефекти,до скоро и в БГ неzачитани като такива.Определено се zлоупотребява с това лекарство(ако може да се нарече такова иzобЩо Flutter) В ЕС се иzписва или с рецепта или аптекарят те предупреждава,че е опасно и трябва сьвет с лекар.

Реакцията на детето говори zа дехидратация вследствие на високата Т.При такава Т от 40 градуса настьпва силно "иzгаряне" на вода и маzнини,иzхвьрляне на токсини (бактерии,вируси и техните "деривати").
Ако няма вода,която да помогне zа иzхвьрлянето им се получава токсичен лек Шок,който дава пьрвото си отражение в моzька,като го предпаzва да не "иzгори".Т.е. реакциите му са били zа вас неадекватни,но всьЩност са zаЩитна реакция на органиzма да не му иzпуШи главната маШинка. Simple Smile По тоzи начин детето не е било в сьстояние да вьрШи ниЩо (а само да почива наред с неадекватността си).При нормално поведение би имало натоварваЩи ситуации,които биха zатормоzили моzька с мислене/преценки и би утежнило ситуацията.
Дано си ме раzбрала.... Peace

Най важното,което родителите zабравят при висока Т е даването на течности.Насила Crossing ArmsПо малко,но често.Сокове,вода,чай.Каквото му се пие,било студено или топло.
На второ място е смькването на Т,ако е прекалено висока.

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Маги
Цитат
И аз се радвам, че сте добре! И все пак този аналгин , искаше ми се Александър(или някой който знае) да обясни за него, явно че е опасен...

Аналгин:
Алергични реакции, а при венозно въвеждане и алергичен шок, местно дразнещо действие при подкожно инжектиране и риск от развитие на абсцеси.
 - Противопоказания:  Алергия и агранулоцитоза
 - Дозировка: 0.5 грама 2-3 пъти дневно за възрастни. Максимално-допустимата доза за възрастни е 3 грама за денонощие перорално,

- а при деца според предписанието на педиатъра,
 - но не повече от 0.3 грама на денонощие при 3-годишните,
 - 0.6 грама за 6-годишните,
 - 1 грам за до 14 годишните.

 
Достъп до пациента в България: - - свободен.
 В някои държави като Швеция от 1974, САЩ от 1977; и повече от 30 други държави, вкл. Япония, Австралия и повечето страни от ЕС лекарство е достъпно само с рецепта!
 - В редки случаи е използвано като ветеринарно лекарство.
 -  В останалия свят (особено в Мексико, Индия, Бразилия, Русия, страни от третия свят) Аналгина е свободно достъпен!...

# 22
  • Мнения: 539
Кристиян ни напомни нещо много важно при Т, (което и аз знам) Даването на много течности.

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Christian
Цитат
Реакцията на детето говори zа дехидратация вследствие на високата Т.При такава Т от 40 градуса настьпва силно "иzгаряне" на вода и маzнини,иzхвьрляне на токсини (бактерии,вируси и техните "деривати").
Ако няма вода,която да помогне zа иzхвьрлянето им се получава токсичен лек Шок,който дава пьрвото си отражение в моzька,като го предпаzва да не "иzгори".Т.е. реакциите му са били zа вас неадекватни,но всьЩност са zаЩитна реакция на органиzма да не му иzпуШи главната маШинка. Smile По тоzи начин детето не е било в сьстояние да вьрШи ниЩо (а само да почива наред с неадекватността си).При нормално поведение би имало натоварваЩи ситуации,които биха zатормоzили моzька с мислене/преценки и би утежнило ситуацията.
Дано си ме раzбрала....

 - Приятелю, по принцип си прав, но пропускаш основни Факти: Когато е с Висока Т. е жизнено и контактно, въпреки и изплашено,
 - Когато му свалят Т.-та на 37.9С с течен Аналгин - неизвестно количество? - и след сън, тогава започват проблемите.
 

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 12:18 от Aleksander

# 24
  • Мнения: 4 150
Aleksander,
Цитат
Когато му свалят Т.-та на 37.9С с течен Аналгин - неизвестно количество? - и след сън, тогава започват проблемите
.
Това не го коментирах,zа да не ме погнат майките,че ги обвинявам zа постьпките им...раzбираШ ме Wink
.Ина4е,да,напьлно си прав и реzултата е бил налице.

Аz не бих препорьчал на нито едно дете под 15 да "консумира" аналгин и в най минималното коли4ество.Винаги има алтернатива на таzи отрова. Peace
 

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Christian
Цитат
Това не го коментирах,zа да не ме погнат майките,че ги обвинявам zа постьпките им...раzбираШ ме

 - Щом става въпрос за здравето на децата ни - няма място за сърдене.  Peace
 - Майките в Бг-мамма са интелигентни, и не биха се обидили от повече Информация - в името на здравето на децата им.
 - но и никой не ги обвинява, просто ние отговаряме на молбата им за повече информация.
 - Защото, за да вземеш правилно решение - ти трябва Обективна и независима информация!

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 17:09 от Aleksander

# 26
  • Мнения: 511
от моя педиатър знам че никога нетрябва да давам течен аналгин на децата.той работи в детско отделение на окръжна болница в пловдив и ми каза че нямам напредстава на какво е ставал свидетел след даване на аналгин на деца от майките им.никога небих дала течен аналгин.в момента малкия е болен с температура и кашлица и пие антибиотик и парацетамол и нурофен.още нещо да споделя за тези капки хексалгин вчера изришно го попитах за тях и тои ми каза че те свалят температурата посредством нервната система на децата и се получават точно тези странични реакции за които руса мацка е писала.така че внимавайте какво давате защото понякога стават такива неща.успех с борбата на вируса и скорошно оздравяване на всички болни.

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ky
Цитат
...още нещо да споделя за тези капки хексалгин вчера изришно го попитах за тях и тои ми каза че те свалят температурата посредством нервната система на децата и се получават точно тези странични реакции за които руса мацка е писала.така че внимавайте какво давате защото понякога стават такива неща.успех с борбата на вируса и скорошно оздравяване на всички болни.

  - Ky От името и на бг-майките, благодаря на теб и на твоя Педиатър за ценната Информация!

Общи условия

Активация на акаунт