Рибки

  • 34 633
  • 219
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 095
аз да дам отчет за моя аквариум- смених водата на целия аквариум, изчистих измих, минаха няколко дни и днес пуснах бебенцата, които си растат, а оставих големите- които са значително по- малко в малкото аквариумче.. нахраних ги малко..и сега каот ненормална обикалям да ги видя как са Crazy дано са ми здравички, че ще се поболея и аз с тях иначе Cry

# 211
  • Мнения: 3 971
миз   не е трябвало да сменяш цялата вода .Сменя се само 1/3 от нея ако и водата ти е била направо от чешмата си я ошашкала много  Rolling Eyesдано се оправи Praynig

# 212
  • Мнения: 113
това изглежда е за всички женски бети,и нашата така стои на дъното като умряла и все я проверявам.прочетох че им трябва място за криене и снасяне на хайвера.на нас ни умря мъжката молинезия(от старост и прехранване както казва дъщеря ми) и имаше погребение.приготвям се да купувам нова утре.

# 213
  • Мнения: 9 095
аз утре ще купувам от онези помпички за източване на вода, че бебетата не са си изяли Випан-а, както и сомчето което ме изуми и сега храната се е застопорила около растението, придобивайки странен вид Rolling Eyes а след като са на няколко седмици гупите, има ли все още вероятност сомчето да ги изяде Embarassed

# 214
  • usa
  • Мнения: 2 113
миз   не е трябвало да сменяш цялата вода .Сменя се само 1/3 от нея ако и водата ти е била направо от чешмата си я ошашкала много  Rolling Eyesдано се оправи Praynig

налагаше се да сменя цялата, аквариумът имаше сериозна нужда от почистване. и водата не беше от чешмата, беше престояла през нощта да и излезе хлора и да стане стайна температура(поне дотолкова знам за гледането на рибите, но ще се наложи да понауча и някои други работи...). като се поуспокоих, прегледах в нета - срещало се често при бетите, наричало се swimbladder и се причинявало от преяждане, мръсна вода, бактерии във водата или ниска т на водата. в нашия случай явно последното, стайна температура очевидно не е достатъчна за живинката. та като я постоплих, се оправи и сега ще трябва да се образовам аз по темата, че да не мъчим рибока. а щерката като я купуваше рибата твърдеше, че съвсем сама ще си я гледа и няма да се налага да поемам аз грижата и за тази душа...

# 215
  • Мнения: 9 095
и аз като бях дете така казвах...купи нагревател с термостат и го остави на най- подходящата за рибката температура, слагай храна толкова колкото да изяде за 2-3мин, сутрин и вечер и ще се оправи Peace

# 216
  • Мнения: 3 971
а щерката като я купуваше рибата твърдеше, че съвсем сама ще си я гледа и няма да се налага да поемам аз грижата и за тази душа...

 JoyИ аз така казах като малка и ентусиазма ми траеше 1 седмица Crazy

# 217
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
А  за филтъра да попитам дали изчиства всичко или се налага да се      изсчиства  с маркуча, защото в магазина повечето аквариуми са с без филтри?
Вече си оборудвах аквариума само филтър нямам, разбрах че външния филтър е по-добре от вътрешния, не знам дали да взимам като пак ще се наложи да се чисти с тръбичка или греша. newsm78
Купих си 6 златни рибки, едно растение, един корал, нагревател с термостат настроен на 23 градуса и 4 изскуствени цветя и 1 скала.Много красив стана, само че нямам апарат да го кача но по-нататък при първа възможност ще пусна снимки.

# 218
  • Мнения: 24
Първо зависи какъв е филтъра като обем,мощност и съдържание. второ-какви риби гледаш.трето,по колко ги храниш и кога сменяш водата. Това за маркуча се налага,ако имаш много нечистотии по дъното и се налага да ги сифонираш,но със сифон,не буквално с върха на маркуча. И да,външен филтър,наричан канистър е по-добре от всеки вътрешен такъв. при всички случеи почиствне винаги има,но пак казвам зависи от аквариума.
Така. колкото до златните,нещата които виждам като грешка са комбинацията на истинско/изкуствени растения + корал.
Живото растение иска малко или много грижи,иначе умира. В случаят трябва да е със дебело стъбло и големи листа. в противен случей си е отишло още преди да му дойде краят.
А коралът,ако е истински /в случат мъртъв/ не е за сладководен аквариум,защото просто е морски организъм,съответно за морски аквариум. Някак си въобще не се връзва с цялата атмосфера,както я описваш.
ЕТО един пример,как би могло да се създаде нещо много красиво със истински златни рибки.
Все пак ти решаваш как го искаш и как ще ти харесва най-много.  Simple Smile

# 219
  • Мнения: 9 095
днес си сложих уикенд храната на рибите, дано им хареса...дано е хубава...дано си я ядат, че 20 дни няма да съм покрай тях и ми се ще да си заваря аквариума така както съм го оставила като се върна, някоя от вас има ли опит с такива храни Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт