Как да се справя с даването на антибиотика?

  • 870
  • 6
  •   1
Отговори
От нощес сме болни,ходихме на лекар и получихме рецепта с много лекарства.
Ива ( на 8 мес.) не желае да пие лекарствата.Опитах на сила и повърна.Моля Ви дайте акъл как да се спавя!
А за висока температура има ли друго по-добро от панадол,ефералган свещички,компреси с вода и оцет?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 8 505
Има ли и антибиотик в рецептата?След него ли повръща?А проби за евентуална алергия към антибиотика правени ли са?Да не би да даваш всички лекарства накуп,оставяш ли интервали между приема на различните химии?
Висока Т се сваля с течен аналгин,но задължително се консултирай с педиатъра преди това.

# 2
Ох,спавих се!Не стигнахме до течният аналгин.Дано да няма повторение на изминалата нощ!Антибиотика,бебка го приема с пипетата от Панадола.

# 3
  • Мнения: 207
аз имах такъв проблем ,но също като теб го реших със спринцовката от нурофена             , запазила съм я и всяко лекарство с нея  давам

добре си се сетила,неволята учи
течен аналгин давам само в краен случай,той има  странични ефекти и трябва индивидуално да се дозира
понякой път при много висока температура по лекарско пр .     комбинирам,0,5милил.нурофен +1 свещичка

# 4
  • Мнения: 1 564
Давам го с спринцовката от Нурофен-а.На нас за температурата ни помага Парацетамол-а и Нурофен.

# 5
  • Мнения: 999
И аз го давам със спринцовката от Панадол-а, а когато Мими приема повече от едно лекарство и давам първо по сладкото и така   пие след това и останалите

# 6
  • София
  • Мнения: 981
И аз им давам антибиотици и сиропи със спринцовка - много са удобни.Колкото и да плюе все по- голямата част отива по предназначение.Т сваляме с Нурофен и Панадол.

Общи условия

Активация на акаунт