До каква възраст легло с решетки?

  • 1 393
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Имаме съвсем бебешко лелго, което отесня на сина ми доста  Confused
Следващото, което сме купили си е нормално, голямо легло. Мъжът ми настоява да изтраем още малко и да го прехвърлим в голямото. Но аз идея си нямам до колко годинки се ползва решетката? В смисъл, хем да не пада, хем да разбира и да си легне сам, иначе сега ще допълзи обратно в хола  Tired
Да мога да му кажа и да го навивам да купим някакво следващо легло, междинен етап между бебешкото и голямото.
Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 701
Щом има опастност от "изпълзяване", може би още му е рано да е в голямо легло...  newsm78 Доколкото си спомням, аз съм спала в легло с решетки до към 3-4 год. Креватчето, което купихме на Калина е такова -  http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2071 и се надявам доста да го ползваме...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 645
Леглото на Валето е подобно на това на jane1 - купихме го с идеята да става и за по голямо дете поне до 7г, като се махнат шкафчетата и решетките.
Да ти кажа аз скоро не мисля да махам решетките,защото Валето много се върти като спи,постоянно се блъска в страните на леглото ,и ако не са решетките ще се озове на земята.
Племенника ми е на 5г.- спи в подобно легло вече без решетки от около 2 години ,но още пада понякога от него

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Едно време нашите ме сложиха в голямо легло около пет годишна. Дотогава бях в легло с мрежи отстрани. В началото и аз падах от леглото и ми слагаха два стола с облегалки. Те ме спираха. На вас май ви е рано.

# 4
  • Мнения: 864
Здрасти  Grinning и Косьо и Миши спаха в  нормални  бебешки креватчета до 1г.На Косьо доста дълго време след като го преместихме в голямо легло му слагахме стол за да не пада.С Миши сме нямали никакви проблеми.Мисля,че ви е много рано да сменяте креватчето.Целувки  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 592
Аз едва сега от един месец преместих дъщеря ми в голямо легло.Обаче понеже е и сама в стаята,аз доста се притеснявам и затова слагам на пода разни омекотяващи неща при евентуално падане.

# 6
  • Мнения: 999
Аз съм виждала из чуждите сайтове да се продават решетки който се слагат на по големи кревати, но не знам дали се предлагат в БГ. newsm78 
Според мен ако ги има тук то това е по добрия вариант вместо да взимате ново легло. Peace

# 7
  • варна
  • Мнения: 193
ние бяхме на 2годинки, когато започнах да му откопчавам ципа на кошарата/имаме сгъваема/. целта беше да свикне да стои там по свое желание , а не да допълзи в хола. няколко месеца след това го сложих в нормално легло. аз избързах защото ми трябваше кошарата за бебето. от долу слагах одеала, при евентуално падане да не се нарани. от начало падаше и се стряскаше. след това падаше и въобще не му правеше впечатление. просто го намирах да спи на земята. сега вече си спи без да пада. много се върти. намирам го напречно на леглото, а понякога и обратното, но не пада. според мен на колкото и години да е от начало ще пада, а после ще свикне с ограничението. дори ако е по-малко би трябвало по-бързо да се научи,че от там се пада.
според мен изчакаи малко и можеш да му вземеш нормално легло. излишно е да инвестираш в междинен вариант

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 97
Моят син е на 2,1 години и вече го сложих да спи на голямо легло. Не си искаше своето, малкото и това си е. Сега му е широко, а пък за обезопасяване си взехме една подвижна решетка, съставена е от две части, две рамена и едното влиза под дюшека, другото стърчи и пази детето да не падне. Единствено в СОМО намерих такова, като търсех преди време, много е удобно

# 9
  • Мнения: 8 769
Ами....за различните деца различно...по усет на родителите.
Когато дъщеря ми стана на 2г тогава махнахме решетката от леглотой, а на 2г и 7м я сложихме на голямо легло (единично). От него пада няколко пъти в началото, но само веднъж се стресна, останалите пъти продължи да спи на земята  Crazy
Синът ми беше на година и 2-3 месеца, когато махнахме решетката от легълцето му. Просто усетихме, че може да спи без нея. Не бих казала, че е падал (просто легълцето му е много ниско), по-скоро се изхлузваше и продължаваше да спи в най-невероятни пози.
Все още не сме решили да му купуваме голямо легло....не виждам това да му е отесняло много...

# 10
  • Мнения: 7 723
Голямата ми дъщеря я преместихме на 3 години в голямо легло, но още си падаше отвреме- навреме  Wink
Рано му е още на човечето  Wink

# 11
  • Мнения: 1 881
Почти на две е моето дете и още спи в дървена легло с решетки!
Много се върти и ме е страх да не пада, а и отдавна не я приспиваме, гасим лампата и излизаме, и ако няма решетка, най - верятно ще става и ще идва при нас Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 1 340
и аз нямам на идея моя се върти и обикаля цялото легло та като гледам няма да е скоро

# 13
  • Мнения: 5 362
Предполагам,че до към 3 год. е желателно.Но пак си зависи от детето.Ти ще го усетиш кога е готово.
А аз ако съдя по Калина-както се върти и я намирам сутрин в какви ли не положения...рано ни е още Grinning

# 14
  • Мнения: 1 666
...идея си нямам до колко годинки се ползва решетката? В смисъл, хем да не пада, хем да разбира и да си легне сам, иначе сега ще допълзи обратно в хола  Tired

Мисля, че сама си си отговорила.  Wink
И при нас на дневен ред стои същия проблем. Леглото на малкия е от тези трансформиращите се и сега сме в малко патова ситуация - бебешката част, която е с решетки вече му отесня, а не върви все още да го разтоварим от нея и да стане голямо легло, защото той много се върти и неминуемо ще пада. Та известно време още си караме с бебешкото, а после вероятно ще го направим на голямо легло, а ще преграждам със столове ли, одеала ли ще нагъвам на земята и идея си нямам...

Общи условия

Активация на акаунт