За и против захранването с месо до 2 год. възраст

  • 1 201
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мисля, че др. Емилова, става смешна с това си изказване

# 16
  • София
  • Мнения: 2 298
Като оставим настрана Емилова (тя практикува системата на Л.Ковачева за лечебното гладуване), ето какво съм чела по въпроса: в книгата "Super Baby Food", издадена с подкрепата на Американската академия по педиатрия пише, че децата нямат нужда от месо и че това, което си набавят от него може да се набави и с други храни. Едни наши приятели от Франция също не дават месо на детето си (сега през юни ще навърши 3 години), защото считат, че е повече вредно, отколкото полезно и детето си се развива много добре. И наистина мисля, че няма нищо в месото, което да не се набавя от други храни - и белтъчини, и желязо и всичко останало ... да не говорим, че животинската мазнина е възможно най-лошата за организма.

Аз обаче давам от 7-ми месец, дори един "вегетариански" ден в седмицата много рядко правим. Но поне вечер гледам да е постно през повечето дни.

# 17
  • у дома
  • Мнения: 965
Също мисля, като повечето майки, че месото  заема важна част от храненето на децата. Наталия яде месо /заешко, телешко и свинско/ всеки ден, два пъти в седмицата - риба. Четох и д-р Спок, който също се изказва много негативно за месото и препоръчва да се замени със соя. Но напоследък толкова много се говори, колко е вредна соята, че ...

off topik - nati_nat малката е абсолютен сладур!

# 18
  • Мнения: 46 492
За, но не от 6-7 месец, а от около 9 месеца.

# 19
  • Мнения: 27 524
Давам след 8-ми месец, но напълно подкрепям вегетарианския начин на живот. Просто не ми достига воля и мотивация да го следвам  Confused

# 20
  • Мнения: 2 197
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
Точно така!
Месото е задължителна част от здравословното, балансирано хранене! Това важи най-вече за растящия организъм!
Възрастния човек може да си прави каквито ще експерименти, но за децата това е недопустимо...  Naughty


Съгласна съм Peace
Абсолютно подкрепям. За себе си всеки може да реши да не яде месо, което е източник на белтъчини, витамини и минерали. Но да лиши малко дете от него и от съставки, които се набавят само от него е просто наказуемо.

# 21
  • Мнения: 649
не подкрепям такива крайни мнения в захранването на малки деца  Stop
аз давам месо от 9 месец, вече яде всичко- телешко, пилешко, пуешко, свинско и риба. Един ден гледам да яде без месо, но тогава му давам обикновено яйце....
Мисля, че е по-здравословно да се яде от всичко, но уравновесено!

# 22
  • Мнения: 422
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
Точно така!
Месото е задължителна част от здравословното, балансирано хранене! Това важи най-вече за растящия организъм!
Възрастния човек може да си прави каквито ще експерименти, но за децата това е недопустимо...  Naughty

smile3521

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 765
Месо дадох 6-7 месец, не помня точно. До годинката и определях аз храната, след това тя. Сега няма ли месо, не мога да я накарам да яде. Като я питам гладна ли е , първате и думи са ' дай мисо' Grinning

Виж сега, това, дето съм го писала горе, е донякъде и в рамките на майтапа, разбира се.
Едно е на 12-15, друго-да не ЯДЕ ВЪОБЩЕ до 2....
П.С. Особено пък моя инат трудно бих могла да го накарам за каквото и да било с добро, пък камо ли-насила. ooooh!

Сиса отказа месото миналата година. Понякога прилагах хитрости за да не готвя на всеки по отделно. Е, мина и. В този и период по никакъв начин не можех да я накарам да яде. ooooh!Но пък салама не го отказа, и колкото и да обеснявах разликите и приликите между двете , не можах нищо да постигна. То детето си е потомствен инат. Какво друго да очаквам... Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 299
Давам месо от 6 м. Малката го предпочита пред всички останали храни. Не бих я лешила. Както и не обичам крайностите.

# 25
  • Мнения: 118
Точно така!
Месото е задължителна част от здравословното, балансирано хранене! Това важи най-вече за растящия организъм!
Възрастния човек може да си прави каквито ще експерименти, но за децата това е недопустимо...

# 26
аз без месо не мога да живея, детето ми също много го харесва
имам приятека вегетарианка, която дава на детето си месо
има родители, обаче които по някакви техни убеждения не желаят. напълно е възможно да отгледаш дете вегетарианец под лекарски контрол

# 27
  • Мнения: 480
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
А според д-р Емилова, ако може само на трева и вода- най- добре ще е  Whistling
newsm10  newsm10  newsm10

# 28
  • Мнения: 1 701
Простете невежеството ми, но коя е тази "д-р Емилова"?  newsm78  Confused

# 29
  • Мнения: 326
И според мен лишаване на детето от месо е абсолютно недопостимо

Общи условия

Активация на акаунт