парчета лигавица?

  • 33 577
  • 9
  •   1
Отговори
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219

Здравейте момичета!
Чета тук от доста време,но все не се решавах да пиша.Нещо за мен-31 год.,с един спонтанен аборт в 23г.с. преди 2.5 год.От 2 м. опитваме за бебе и явно ще продължаваме още.Обаче въпросът ми е свързан с мензиса,който ме мъчи в момента и честно казано се поуплаших малко.По принцип вторият ден от цикъла ми е доста обилен и от както се помня изпадат парченца лигвица.Рових доста из форума и навсякъде се говори за "съсиреци",но при мен определено не са били никога съсиреци.До тук добре,но днес след един съвсем редовен,даже подранил цикъл,от мен изпадна парче лигавица около 5-6 см.Нямам болки,дори обичайният спазмалгон не пих.
Ако някоя от вас е имала подобно преживяване нека да сподели!

# 1
  • Мнения: 1 436
А как изглежда лигавицата? newsm78

Това, което пада аз лично го наричам 'съсиреци', защото на това ми прилича, обаче винаги съм си мислела, че то всъщност е лигавицата. Между другото, на мен пък ми се струва, че всички говорят за 'лигавица'  Grinning

# 2
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Ами,изглежда като вътрешната страна на бузата,само че е тъмно червено.Не бих се зачудила изобщо на вида,защото откакто се помня е такъв,но размера ме фрапира.При това до момента отчетох 4 бр.Хич не ми се вижда нормално,но пък нямам никакви болки,даже се чувствам чудесно (като изключим факта,че не съм бременна).
 Confused

# 3
  • Мнения: 119
Откакто започнахме да правим опити за бебе /вече почти година/, цикълът ми се промени. И на мен често ми се случва това, но през цялото време. Ами един два пъти по време на цикъл. И наистина не е съсирек, ами е точно каквото го описваш - като кожа. Но всичко си ми е наред, чувствам се добре. При преглед доктора каза, че дебелината на ендометриума е идеална. Може би просто се отделя изведнъж, а не малко, по малко. Мисля че няма нищо необезпокоително, но все пак може да попиташ док.

# 4
  • Мнения: 7 716
Мисля, че няма проблем, но ако не си се преглеждала скоро - направи го. Ако си се преглеждала - няма нужда сега.

# 5
  • Мнения: 36
Zdravei,
ne se pritesniavai, taka nare4enite sasireci se polu4avat pri dehidratacia na organizma. Nujno e da se priemat pove4e te4nosti po vreme na cikala.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 521
При мен това се случваше последните 2 години, заедно с големия съсирек (така му виках аз, може и да е лигавица - съгласна съм), изтичаше и огромно количество алена кръв като кръвоизлив, после ми откриха полип в шийката, махнаха го, резултата беше кофти, конизираха ме, с конизацията се прави и абразио на матката, засега нямам съсиреци, но да не се хваля, не знам дали полипа е бил причина, ако някой знае да каже.
На мен много мо пречеха тези съсиреци и не съм съгласна че са нормални защото както си ходиш изведнъж - кръвоизлив. Иначе болка нямаше когато изпада съсирека а само леко боцкане усещах в матката.
Относно мнението че причина е обезводняване - при мен нямаше такова защото смятам че пия течности и чайове повече от достатъчно на ден.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз имам болезнен цикъл и винаги трябва да пия спазмолитици, иначе не се издържа. Аз също имам 2ри ден обилен цикъл и после почти няма нищо. Също се получават такива големи парчета лигавица, ако трябва да броя около 2-3 са. Дори ги чувствам. Ходя си на контролни, няма проблем. Майка ми е лекар и споделям и с нея и не смята, че това е проблем.
Ако те притеснява, просто попитай лекаря си.

# 8
  • Мнения: 268
здравей мила, честно казано не бих могла да дам мнение на 100% дали това е нормално или не. мога само да споделя моя опит. при мен, както предполагам и при всички жени, също по време на цикъл се отделят мънички парченца от вътрешността на матката, но при мен са тънки, като власинки. единственият път когато съм забременявала ми се случи това, което ти описваш. бях прокървила малко и доктора ми изписа дуфастон за задържане. пих го 2 дни и през нощта на 3тия ден се събудих, не от болки, а просто защото ми се ходеше до тоалетната. изумих се когато установих че съм до коленете в кръв, а на гащите ми имаше голямо около 5-6 см парче лигавица. оказа се че съм направила спонтанен аборт  Cry без дори изобщо да усетя. мисля че е най-добре да се консултираш с лекаря си. според мен е нормално до някаква степен, но когато говорим за такива големи парчета може би нещо не е както трябва. от тогава такова нещо не ми се е случвало, пак всичко си е постарому. за най-сигурно питай лекаря си особено ако му имаш доверие! успех миличка   bouquet

# 9
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Благодаря ви,както винаги сте много мили.
pepinka 1,в какво се изразява промяната на цикъла при теб?Струва ми се,че и друг път съм чела,че при активно работене за бебе нещо се променя.
Успех на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт