МАЙска мама е красива сладурана, нищо че е едра и голяма

  • 12 694
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 529
Имам въпрос към мамите, чиито бебоци са по -големички.
Вчера бях на ЖК.Гледаха ме на ехограф (беба вече е с главата надолу Simple Smile) И се оказа, че бебето върви с две седмици и нещо напред, което било признак, че или съм развила или може да развия диабет. Confused
Мина, явно имат съмнения за гестационен диабет. Добре е да ти направят изследвания за да потвърдят или отхвърлят хипотезата. Не е нищо сташно, нито фатално,  характерено е за 2-4% от бременните. Ако искаш да прочетеш повече - ето ти материал по темата
Добре дошли на новите майчета Simple Smile  

# 271
  • Мнения: 152
Polq i ВалДам-Добре дошли при нас и хубави здрави бебоци на пролет  bouquet!
 Моето бебче пък върви с 10 дена назад и аз и викам на докито: някои жени раждат бебета гиганти по 6500гр (по новините даваха преди няколко дена), а моето бебче е по-малко за седмиците си. Та лекарката каза тогава, че неговата майка със сигурност е била болна от диабет, задържала е течности и хиляда още болести. Така че правете изследвания и не се чудете. Важното е, ние и бебоците да сме здрави. Хайде пак се залавям за работа, уфф край няма....

# 272
  • Мнения: 41
Може ли някой да ми каже защо ти взимат кръв за изследване на серумно желязо????????? казаха, че заради хемоглобина, който ми е 106!

Честно да ви кажа нищо бе разбрах  Cry Sad

# 273
  • Мнения: 832
здравейта мами, да се разпиша и аз... по закона на мърфи, сега се струпва ужасно много работа и почвам да броя дните до болничния...ЖК не приема заради грипната епидемия вече 3-та седмица, и при вас ли е така? Жалват се като на умряло, че щели да ги глобят...За частен преглед нещо все не смогвам с времето, но съм решила до 1-2 седмици да го посетя. От 3-ти месец не съм правила изследвания на кръвта и урината, пия си витамините и това е... Последния път ми казаха, че бебо е с близо 2 седмици напред, но нищо обезпокойтелно...Чета ви и се премислям разни неща... то и много ходене по д-ри не е работа, ама и моето май е прекалено... карам си малко на доверие. Истината е, че се чувствам добре, не съм наддала много, корема не ми е кой знае колко голям.... и дано отгоре да ни пази...
на майчето- честито, на рождениците също.
Пазете се... Peace

# 274
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Може ли някой да ми каже защо ти взимат кръв за изследване на серумно желязо????????? казаха, че заради хемоглобина, който ми е 106!

Честно да ви кажа нищо бе разбрах  Cry Sad
Ще те изследват, за да видят каква е анемията. Ако серумното желязо е ниско, значи е желязодефицитна анемия. Ако е нормално или високо, може да е таласемия. За да я установят със сигурност обаче се прави друго изследане. Това е. Peace

# 275
  • Мнения: 50
Добре дошни на Поля и ВанДал.               искам да споделя за  кръвната захар,моята е доста висока почти на границата и ми е забранено да ям сладко и всичко с бяла захар,само по лъжица мед на ден.по-добре така отколкото да сигнем до диебет.все пак е само за  няколко месеца.                                                                                                                             

# 276
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Sori za ezika ama ne6to stava=
 Cry Cry Cry Az sega se vra6tam ot dok-39gradysa mi e temp.
Izpisa novi xapove ama kaza prez 2 dni da sam tam 4e ima veroiatnost za yvreda na 4ove4enceto ako prodaljavat taka ne6tata.Napravo 6te se pobarkam mnogo me e strax samo se molia da se razmine  Praynig.
Ne me boli zab a veneca -bil vazpalen.
Ox otivam v legloto stiskaite palci da se opravia.

# 277
  • София
  • Мнения: 4 585
Добър вечер Laughing Добре дошил на новите МАЙ-чета и честито на всички, имащи повод за празнуване!    bouquet
мама21, стискам палци всичко да е наред  Praynig
Аз днес най-накрая бях на преглед. Grinning Отивам при моята докторка и на касата ми казват, че още са забранени ЖК. Аз започнах да им обяснявам, че се притеснявам, че отдавна не съм ходила и т.н Слава богу доки ме прие без проблем, само каза,че не може да ми пусне талон, ама на мен не ми й трябва. Видяхме бебчо  Heart Eyes Отговаря си точно на седмицата (28), пораснал е доста от предния път, а  топките му колко големи са станали радост на баща му. Joy Доколкото разбрах вече е с главата надолу, дано така си остане до края. Simple Smile Само дето хемоглобинът пак ми е нисък - 87, а желязото ми е нормално както винаги, даже ЖСК-то ми е завишено.  #Cussing out И казах на майка ми да ми напише направление за хематолог и до края на седмицата да отида да видим какво ще каже. Дано се качи поне малко до раждането,ама се съмнявам. Sad
Лека вечер. Wink

# 278
  • Мнения: 533
баси, 58 кила  ooooh!. че аз започнах от 72. сами изчислете колко съм сега  Wink кльощи Simple Smile
[/quoteЗдравейте!

Майче, не си сама и аз се включвам в твойта група.Чак на док. и домъчня за мен като и казах ,че почти не ям ,а трупам.Интересното,е че вс.които не са ме виждали отдавна казват ,че съм пораснала само на корем.Леле да знаете какъв корем имам... #Crazy #Crazy #Crazy

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Здравейте всички!

Аз отдавна не съм писала, ама редовно ви чета. Нищо интересно, освен че всички в къщи изкарахме гадния грип, само аз не успях да пия антибиотик.
Гледам че повечето от вас се притесняват от многото килограми. Аз пък днес се притесних от обратното: бях на консултация и за моя изненада за 1 месец съм качила само 1 кг. От началото до сега общо 4 кг. Чак не ми се вярва. Не знам да се радвам ли или да се притеснявам. А бебче - обратно- по-голямо е с почти около 2 седмици. Пак не видяхме какво е.

Честито на майчето! И на рождениците - също! Да са живи и здрави!

# 280
  • Мнения: 13
добро утро на всички и аз отдавна не съм се разписвала но ви чета с интерес,
привет на поля и вандал.Аз днес в 10 30 съм на консултация като се прибера сте пиша как е и моя бебок,иначе от скоро нощем не мога да спя и направо се чудя какво да правя незнам дали някои има същия проблем като мен .Аиде лек ден от мен,черпя всички ранобудни с едно виртуално Coffee kaffeetrmker_2   Чао 55

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 06:12 от sisko_suni

# 281
  • Мнения: 3 089
добро ви утро Simple Smile

заповядайте в новата ни тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163202.msg3171543#msg3171543

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 07:35 от majceto

Общи условия

Активация на акаунт