Диетата на д-р Ори Хофмеклер-4

  • 18 024
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Писах, писах и забравих да се отчета. Днес съм на 2 кивита, 1 портокал, половин чаша фреш от портокал и 1 лъжица мед през деня. Вечерях пуешко филе, салата от кисело зеле, чаша и половина бира, резен кашкавал, лъжица овесени ядки и няколко парчета натурален шоколад. Всичко това прави към 1000к/кал.(няма и толкова).

Лека вечер на всички!  bouquet

# 31
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, знам че похапвате китайско зеле понякога. Споделете моля ви как точно го правите.

Мерси и на трите за отговорите. Аз не съм от най-волевите, но сега с вашата подкрепа сериозно съм се мотивирала. Освен това с няколко хамерикански мами сме си обещали женска вечер на заведение за Св. Валентин и искам да им покажа какво значи хем българче, хем хубаво Crazy Аз съм им сърдита, защото повечето от тях се отказаха на втората седмица и още са си по 200-300 паунда.

Днес съм на 1 портокал, кафенце и вода, а за вечеря още не знам, но ще внимавам.

# 32
  • Мнения: 305
Добро утро прекрасни момичета   newsm51, много усмивки от мен в този хубав слънчев ден. Днес докато вървях пеша до офиса се наслаждавах на слънчицето и макар и студено то някак си ме зареди с още повече енергия. Направо съм готова да изляза на ринга и да се справя с всякакво предизвикателство.  Hug

Hot momma , имаш подкрепата ни. Всичко българско и родно е номер едно - ще блеснеш на Св. Валентин сред мами американки 100%. Ще те заредим с такъв заряд, че няма да имат шанс  Party
По темата за китайското зеле - аз лично си го хапвам доста често така - суровичко и без нищо и ми е много вкусно. През почивните дни понякога си правя салата от китайско зеле, червено зеле, краставичка с малко зехтин и лимонче.

Аз днес съм на кафенце, почти литър вода до момента (станах да тренирам в 5:00 и няма как до 8:00 се забавлявах с вода)  Laughing За по-късно си нося два грейфрута и за вечеря имам китайско зеле, пуешко филе. За 19:30 още не съм го решила.

Усмивки и хубав ден на всички   bouquet

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте, диетуващи. Днес, въпреки мъглата в Пловдив, съм в екстра настроение. Слънцето се опитва да пробие и аз се надявам да излезем на разходка с малчо. Пишете ме и мен при лунатичките утре. Поне смятам да пробвам. Само един въпрос. Диетата на д-р Ори позволява 24-часов undereating, но след това трябва да се спази 24-часов overeating. А при лунната след 24 часа течности е хубаво да бъдеш на лека храна - плодове и салати. Та питането ми е няма ли по този начин да развалим някак си циклите на д-р Ори. Надявам се вещите в тази област да ми отговорят.

# 34
  • Мнения: 12 680
Здравейте и от мен  Simple Smile

Аз днес трябваше да се задействам екстрено още в 8ч на работа, така че чак сега успях да си хапна един банан... за по-късно си имам още един и една ябълка
Времето навън наистина няма как да не ни подобри астроението, след студовете подледните няколко дни. При мен поне изобщо не е мъгливо, а даже доста слънчево  Simple Smile

Hot momma, аз китайското зеле си го правя на салта - може дасе направо и както обикновеното зеле - с настърган морков, може и само с лимонов сок/оцет, олио/зехтин и малко сол, можеш да го направиш комбинирано и с нещо друго на салатка - абе с каквото обичаш. На мен всякак ми е вкусно. Щом си се амбицирала, пожелавам ти да се чувстваш добре в кожата си на събирането. Самочувствието ти зависи до голяма степен от теб самата - и да не свалиш точно колкото си планирала, съвсем друго е като знаеш, че правиш нещо за себе си, а и знаеш, че най-хубавото предстои тепърва. Щом те са се отказали да слабеят, значи при всяко положение ще блеснеш сред тях като се видите и ще са много впечатлени.

p.s. Аз самата ще кумувам на сватбата на много добра моя приятелка след три седмици, но реших, че колкото и да отслабна дотогава, все ще съм доволна. Целта ми не е да отслабна заради самоя повод, но пък сватбата ще е повод да се покажа поотслабнала пред повечко хора, а това си е направо балсам за самочувствието. За себе си ще знам, че това е само началото

# 35
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте дами!
Аз днес още нищо не съм яла, само чай и кафе - боли ме зъб  Sick и не ми се яде, а готвих зелеви сърми цяла сутрин (абе повредила съм се нещо), но ще се насиля по обяд да изям поне един портокал или ябълка, или поне сока им, даже чая и кафето не ми вървят особено, абе гадно! За вечеря съм си намислила да изям 1-2 сърми и квото дойде ако, разбира се вече не ме боли (т.е. намеря време и средства да отида на зъболекар).
Лек и слънчев ден ви желая, изпълнен с много усмивки!  bouquet

# 36
Здравейте мили момичета!  Hug

Да се запиша и аз в новата темичка - луднала съм в офиса и нямам време да пиша, но от време на време открадвам някоя минутка да ви хвърля по едно око  Shocked и да ви се порадвам!

С нетърпение очаквам неделята - ден за мерене ... Praynig и в понеделник ще докладвам.

През деня го карам на плодове - предимно мандарини, зеленчуци - морковки, краставици. Пия 2 кафенца с много малко мляко, много чай и минерална вода. Вечер категорично не успявам да следвам предписанията, но гледам разумно да подбирам храните.
Като чета какво пишете си давам сметка, че и аз много драстично съм намалила калориите ... но ще се поправя Embarassed

Като цяло се чувствам много добре. В началото ми беше трудно и нервно - през целия ден мислех какво щя ям довечера и гледах часовника Mr. Green
Сега обаче се чувствам бодра и лека и с удоволствие наблюдавам как тялото ми се променя в положителна посока  newsm10
Целувки и успех на всички

# 37
  • Мнения: 305
Здравейте бойни единици   smile3525,

как сте прекрасни? Искрено се надявам, че сте добре усмихнати, бодри или само леко уморени  Wink Аз съм много щастлива - слушам любимата си песен, и се готвя да хрупкам китайското зеле, след това и пуешкото месо. Заради този режим малко ми се измества обедната почивка - с няколко часа, но няма как. И аз като Солима се чувствам много добре и се наслаждавам на промените в мен.  Crazy Имам и малки прегрешения днес - два пъти пих капучино, но какво да се прави исках и си купих. Да се похваля - купих си швейцарската топка и две гирички по 2кг. , копирах си няколко упражнения и след няколко дена ще споделя какво е чувството и как е натоварването.

Не съм , дано да си по-добре и зъбчето да ти е минало.

Натка, допада ми как разсъждаваш  smile3501. Може би защото и аз мисля като теб - на сватбата освен всичко ще си неотразима, просто защото си в мир със себе си и няма как това да не се личи.

А ето и нещо за душата:
Позволи си да намериш, това което търсиш. Позволи си да получиш това, което заслужаваш. Позволи си да приемеш, това което имаш. Позволи си да приемеш, това което ти дават. Позволи си да усетиш, че имаш всичко и ще го имаш. Позволи си да мечтаеш, без да се страхуваш дали мечтите ти ще се сбъднат. Позволи си да желаеш без да искаш осъществяване на желания си...... Ти си творец, който всеки миг пресътворява вселената на своя живот. Сътворявай се отново и отново, преоткривайки себе си чрез свойте превъплащения, съживени спомени, оживели мечти, красиви вещи и нежни черти. Всичко това си ти......

Усмивки newsm51

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Ставам малко нахална, но пак да попитам, защото смятам да лунувам.
Диетата на д-р Ори позволява 24-часов undereating, но след това трябва да се спази 24-часов overeating. А при лунната след 24 часа течности е хубаво да бъдеш на лека храна - плодове и салати. Та питането ми е няма ли по този начин да развалим някак си циклите на д-р Ори. Надявам се вещите в тази област да ми отговорят. Моля ви! Praynig

# 39
  • Мнения: 12 680
Здравейте
Да ви се оплача - тук стана доста студено и ветровито следобеда, а когато мие студено постоянно ми се яде нещо  Sad Сутринта изпих едно капучино, хапнах два банана и една голяма ябълка, чайчета си правих, ама като се прибрах преди малко, бях изгладняла здравата Sad Хапнах малко карфиол и морковчета от туршийка и два малки варени картофа. След това излязох от кухнята, че щях да вечерям доста рано днес...

Sunny girl, като бях седми-осми клас някъде, най-близката ми приятелка и съученичка разви анорексия  Cry Не ми се разказва как се измъчваше всеки ден и какви здравословни проблеми си навлече, само ще кажа, че за няколко месеца от малко над 70кг стана 45, а е по-висока и едра от мен...  Когато започна да се чувствам виновна затова, че съм си хапнала сладко въпреки многото си килограми, винаги си казвам, че по-добре така, отколкото да се доближа и малко до нейното тогавашно състояние.  Stop Затова и предпочитам да не си следя стриктно какво точно ям, като много ми се прияде нещо, да си го хапвам по малко без угризения и да не си намалявам много драстично енергийния прием, пък каквото стане. Килограмите си качвах в продължение на години, и да ми отнеме и цяла година и повече да ги сваля, пак ще съм доволна и в мир със себе си

# 40
  • Мнения: 305
katjushka , моето скромно мнение е, че няма да е фатално ако един ден лунуваме и после на другия го караме по-леко. Аз лично ще се пробвам. Виждам, че отговора е наистина важен за теб и дано момичетата с по-дълъг опит с диетата ти отговорят. Усмивки

# 41
  • Мнения: 305
Натка, аз съм напълно съгласна с теб. Аз лично не се "наказвам" и когато прегрешавам си се наслаждавам. Все пак какъв е смисъла да съм лоша към себе си постфактом? Човек понякога има нужда да отпусне, въпроса е просто да не ни стане навик. Анорексията е нещо ужасно. Само съм чела, но наистина е страшно.

В София е Ок времето (даже през деня беше супер приятно и слънчево), но май се очаква и при нас захлаждане. Усмивки и хубава вечер

# 42
  • Мнения: 346
Здравейте дами!

katjushka аз също спазвам отскоро диетата на Хофмеклер, незнам как ще ти се отрази лунуването, при мен се получава добре  Peace.
Аз засега не се вълнувам много от циклите на Хофмеклер, защото като повечето момичета намалих много калориите в началото, което не ми се отрази много добре, а и организма се стресира. Предпочитам да направя по-плавен преход, защото и аз мисля да превърна тази диета в начин на живот.
Не съм дано си намерила време и средства да отидеш на зъболекар, не отлагай  Hug
Hot momma сигурна съм, че ще си неотразима на празника  Flutter
solima   дано кантара те изненада приятно в неделя  Hug
natka сигурна съм, че на сватбата всички ще забележат положителната промяна в теб  Hug

Sunny girl много се радвам за теб чудесно е, че си прекарала страхотен ден и поздравления за новите покупки. И аз мечтая за швейцарска топка, кажи колко струва. На снимките изглеждаш чудесно, но ти си знаеш  Hug

Лека и спокойна вечер

# 43
  • Мнения: 305
Stеfаnia, благодаря ти много   bouquet Топката ми струва 29лв. - имаше преди и за 20лв, но аз докато се наканя и са свършили  Cry по принцип съм малко "искам го сега - веднага" , а и имах паричките, както се казва успях да си начеша крастата Mr. Green сега трябва само да я надуя (което се надявам утре баща ми да направи) и ще се пробвам. И аз като теб мисля този режим да ми стане начин на живот и поради тази причина си позволявам лично аз някои волности  Embarassed

Усмивки и приятна вечер

# 44
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте!
Оказа се, че днес зъболекарите нямат свободни часове и едва успях да се наредя за утре на обяд при един др. който намерих в нета. Само той се смили над мен каза да пия ибудолор и ако продължава да ме боли, че ще ме види още вечерта, но слава богу не се налага - поотпусна ме. И понеже той каза да пия лекарството само след като добре съм се нахранила аз итърпях с болките до 8 и тогава много-много добре си се нахраних с огромно количество от новия вариант на крокодила.Ама съвсем буквално си го послушах доктора. А иначе през деня изкарах на 2-3 лъжици кис. мляко, половин портокал и половин ябълка и то изядени насила. Чак вечерта ми дойде апетита.

Общи условия

Активация на акаунт