Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 ян. 2007, 18:20 ч.

3 годишно на лагер!!!

• 2 250
  • 56
  •   1
Отговори
  • където и да е,само да не съм сама
   Искам вашето мнение:"Бихте ли пуснали детето си на лагер на тази възраст?".
   В нашата детска градина има от 1 до 5.04. лагер в Сандански.С мъжа ми се чудим дали да не пуснем малката.Знам,че там е много хубаво и въздуха е добър.
   Не мога да кажа повече подробности,но всякакъв споделен опит ще ми е от полза.
   Благодаря на всички предварително!

# 1
На 3 години на лагер... не бих я пуснала. Ще ме е страх.  А и вечер става поне по един път да ходи до тоалетна..., там кой ще се вдигне, заради нея в 2-3 часа?

# 2
aз не
нито на 4, нито на 5
в нашата детска градина организират ходене на море всяко лято, но няма да пусна сина си- според мен е малък, нямам пълно доверие на госпожите, нито съм сигурна, че на него ще му хареса
като ученик ще си помисля, аз ходих на детски лагер за първи път във втори клас

# 3
  • При хората, които обичам
Не, в никакъв случай Naughty Василена не става нощем, относително самостоятелна е, но да я поверя денонощно - не, не мога да го направя.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 18:59 от ДЕ ВАня

# 4
Принципно съм ЗА лагерите, но от една по-осъзната възраст. Смятам, че на 3 години е твърде рано. Не, в никакв случай не бих го пуснала.

# 5
На три години не бих си пуснала детето, въпреки че е много самостоятелна за възраста си. Като стане на 5-6 ще се замисля...  Но ако има опция и аз да отида с нея на лагера, тогава да.

# 6
  • София
На тази възраст не бих пуснала детето си на лагер.

# 7
Още не мога да се престраша да пудна дъщеря си сама някъде, та дори и от ДГ с любимите госпожи  Thinking

# 8
  • София / Пловдив
На три години не бих я пуснала  Naughty и на четири и на пет също...
Сега като си мисля, може би чак в училище бих се решила.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
На 3г. не. Даже и самите г-жи не ме съветват да го дам.  Stop

Но след 4.5-5годишна възраст и евентуално с щерката - бих.

# 10
  • София
Здравей, дъщеря ми е в същата група, знам за лагера в Сандански. Госпожата разказваше как миналата година ги водели в басейна (били са в резиденция Св. Врач), честно казано направо изтръпвам като си представя тригодишно дете край басейн без индивидуална грижа... Не бих я пуснала в никакъв случай, как ще пътува сама в автобуса да се лашка по седалката и т.н. и т.н.

# 11
Не бих  Naughty
Има време после да ходи по лагери.

# 12
На три години не бих си пуснала детето, въпреки че е много самостоятелна за възраста си. Като стане на 5-6 ще се замисля...  Но ако има опция и аз да отида с нея на лагера, тогава да.

И аз така. Томи беше на 2 години и половина на първия си лагер от градината, но с родители. Следващата година пак ходихме, пак заедно. Идеята на този лагер е децата да се опознаят по-добре, да се сближават, да се опознаят и семействата ... И двата пъти ходихме за по 5 дни. Беше много весело, но пак повтарям - с родител!

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 21:40 от Балалайка

# 13
  • София
Ina78,
ако имаш пълно доверие на учителките и ако детето иска да отиде, ако и други деца от същата група отиват .... защо да не я пуснеш?! Пък и 5 дни не са голям период! Rolling Eyes
Аз съм "за"! Peace
Още повече и аз ходя по лагери и знам как учителките гледат децата там!  Hug

# 14
  • София
 Не, не бих пуснала тригодишно дете на лагер.
Моят е на 3 и половина и не мога да си представя да го пусна сам - та той се буди по десетина пъти на нощ.
 Щерката сега бих я пуснала(но тя е вече на 7 г.)

# 15
За да пусна детето си на лагер, бих искала да знам какво е съотношението деца/възрастни и ако то е по-малко от 3 към 1 /на 3 деца - 1 възрастен, изобщо не бих го пуснаха, дори и на 5.

# 16
  • Варна
Не.

# 17
  • Варна
Ina78,
ако имаш пълно доверие на учителките и ако детето иска да отиде, ако и други деца от същата група отиват .... защо да не я пуснеш?! Пък и 5 дни не са голям период! Rolling Eyes
Аз съм "за"! Peace
Още повече и аз ходя по лагери и знам как учителките гледат децата там!  Hug

Съгласна Peace!

# 18
Да, бих го пуснала - при условие, че имам доверие на хората, които са с него. Не можем да им вземем тези веселяшки емоции само защото нас родителите ни е страх. Децата всъщност са много по- самостоятелни, когато не са с нас. За протокола синът ми ходи на морски лагер, когато беше на 4 години - изкара чудесно и всяка година чака с нетърпение да дойде време за лагер.

# 19
Не, не бих! Naughty
Нито на 3, нито на 4 или 5 и т.н. Като стане ученичка 2 - 3 клас, тогава. Peace

# 20
  • София
Дори и като по-голямо ,нямам доверие на учителките за съжаление Sad

# 21
Имаме дъщеря на 3г. и 4м. и НЕ бих я пуснала. Не мисля, че още е готова да се отдели от нас, в непозната обстановка дори и с познати хора. Като се замисля на чуждо /непознато/ място не бих я пуснала, освен с едната й баба и то след сериозно разучаване на обстановката.

# 22
Не бих я пуснала!

# 23
  • София
Не. Голям фен съм на лагерите, но на 3 г. са наистина малки. Пуснах дъщеря си на 5г - всичко мина ок и детето остана мн. доволно, но едно са 5, друго 3 г.

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 19:34 от Лекси

# 24
  • София
Не, не бих я пуснала - тя и бездруго като я оставя при баба и дори за 1 ден много тъгува за мен, а камо ли да я пратя на лагер. като тръгне на училище тогава ще мислим за лагери - докато ходи на градина не мисля, че ще се престраша.

# 25
Не, в никакъв случай не бих я пуснала !

# 26
  • София
 Самичък не бих го пуснала! А Сандански не е за изпускане, защо не отидеш и ти с детето?

# 27
Не бих я пуснала на тази възраст,където и да е сама.

# 28
Самичък не бих го пуснала! А Сандански не е за изпускане, защо не отидеш и ти с детето?

и аз точно това си мисля - не може да не се предлага опция за придружители на децата. ако е така, аз бих отишла с детето, хубаво и за трите страни - дете, родител, учител.

# 29
Не  Naughty Ако да речем може да присъства  единия от родителите ,това е по друго, но сам не!

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 14:30 от Мимис

# 30
Не бих си и помислила подобно нещо.Изобщо нямам вяра на възпитателки от личен опит,но това е друга история.

# 31
  • Алпите
Не бих.

# 32
Докато не тръгне на училище никакви лагери без родител  Peace

# 33
На 3 години децата все още не са смостоятелни. Как да я пусна, като знам че още нито може да се облече сама, нито спи спокойно през ноща, а и ме търси непрекъснато. На 3 години децата са неконтролируеми. Не мога да си представя как 2 госпожи и 2 лели ще се оправят 24 часа с 20 деца. Не ми се вярва за тях това да мечтания лагер.

# 34
Не ! Не бих ! Нито на 3 г, нито на 4 нито на 5.
Най-рано в училище  Peace

# 35
  • на кой му пука, майна
Категорично НЕ

# 36
Никога! Нямам никакво доверие на учителките като цяло що се отнася до лагерите. Имам много трагичен опит и съм ужасно крайна по този въпрос.

# 37
  • Sofia
и аз  Naughty

# 38
Не бих Naughty. На такава възраст не. Няма да бъда и миг спокойна.

# 39
  • Варна
И аз не бих я пуснала на тази възраст. Дори и след 2-3 години пак доста ще се замисля, преди да взема решение...

# 40
Не бих си пуснала детето.Най-рано на 7-8 години като стане.Нямам доверие на учителките.

# 41
 Не съм ги пускала в тази възраст и не бих пуснала детето си на лагер в тази възраст и сега.

# 42
Не бих го пуснала.Голямата ми дъщеря е в 4 клас и досега не съм я пускала на екскурзии,лагери и др. Няма и да е скоро.

# 43

И аз така. Томи беше на 2 години и половина на първия си лагер от градината, но с родители. Следващата година пак ходихме, пак заедно. Идеята на този лагер е децата да се опознаят по-добре, да се сближават, да се опознаят и семействата ... И двата пъти ходихме за по 5 дни. Беше много весело, но пак повтарям - с родител!

С родител и аз съм "за" но само детето не бих си пуснала!

# 44
Аз пуснах голямата си дъщеря на лагер за първи път на 3 години и 6 месеца.
Една седмица на планина на около 400 км. от Варна. Всеки ден почти тръгвах да си я взема и като се обадя на госпожите те ме уверят, че детето се чувства прекрасно....
Върна се жива, здрава и мноооого доволна.
Сега е на 13 години и не е пропускала лагер до миналата година, когато се оказа, че на лагера са били деца от първи клас до 24 годишни момчета....
Вече първо питам за възрастовата граница....

# 45
 Тото беше 4та група в ДГ, когато отиде на първия си лагер точно в Сандански за 5 дни. Беше на 6 год. Справи се доста добре. Не успя да си загуби нищо и дори съжалих, че не пуснах Емил с него.
 Но на 3 год трябва да има много госпожи, които да се грижат като майки за всяко дете. Можеш да му приготвиш дрешки, бельо, чорапи за всеки ден в отделно пликче или нещо такова.

# 46
  • sf
дъщеря ми ходи по лагери от 3-годишна. когато беше на 1 бях с нея на едно море с детска градина. видях как госпожите се грижат за децата и оттогава не съм пропускала случай да не  я пусна.

# 47
  • София
Аз лично не бих пуснала дъщеря ми да ходи на 3 години на лагер. По няколко причини - дори и сега следобед госпожите не й дават да става да пишка когато иска и имахме няколко инцидента, а нощно време става поне 2 пъти. Това значи да ходи напикана 5 дена! И второ - и досега не иска да спи сама в градината следобед - било заради многото деца, било заради ветото с пишкането, което ни е голям проблем! Има време за лагери, не мисля че на такава ранна възраст е кой знае какъв "купон" за децата!

# 48
  • София
на 3 г. - НЕ.

Голямата ходи на лагер от ДГ през есента на Момин проход за 1 седмица. Месец преди това беше навършила 5 г. Справи се без проблем, беше много доволна и от сега ме навива за летния лагер. Най-малките в групата им бяха на 4 г.

3-годишно и аз не бих пуснала. Ако е по-голямо детето и имате доверие на учителките, няма проблем с лагерите.

# 49
На 3 годинки и на лагер?! На инициаторите на идеята ( предполагам госпожите ), явно им се разхожда...Аз не бих си пуснала детето!

# 50
Не бих я пуснала на 3 год. .. да тръгне на у-ще, пък тогава ..  Peace

# 51
И като тръгнат на училище пак е трудно взимането на подобно решение Simple Smile

# 52
Звучи ми някак несериозно и безотговорно,извинявайте за откровенността, но според мен е така.

# 53
  • София
Не, на 3 години изключено да я пусна на лагер. Никакво доверие нямам на госпожите. Confused

# 54
  • Mediterraneo
За мен подобна опция не съществува  Stop  Naughty  Чак когато стане 2-3 клас ще се замисля по въпроса. За какви "веселяшки емоции говорим", та те са още бебета... Единственото, за което ще си мисли в подобен случай е, че е сама, че ги няма близките й... А да не говорим как аз бих побеляла за 5 дни  Stop

# 55
И като тръгнат на училище пак е трудно взимането на подобно решение Simple Smile

Сигурна съм, че е така, не си правя никакви илюзии .. но все ще дойде тоя момент някой ден ... оф, честно казано не ми се мисли от сега, какво ли ни чака ..  Grinning

# 56
Моята е втори клас и точно този въпрос стои на дневен ред пред мен-да я пусна или не. Определен голям фактор е доверието, което г-жата си е спечелила в очите на родителите. В найшия случай такова просто няма, съответно и лагер за малката няма май да има.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт