въпрос за ваксината против полиомиелит

  • 2 925
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 189
Аз имам 2 деца и голямата ми е ваксинирана само с живите ваксини и не съм имала проблем , но сега ме е страх за малката винаги питам и разпитвам личната си лекарка , но ме е страх...... а и от снощния разговор при Милен Цветков останах с впечетлентието че май и лекарите не са много наясно за какво става въпрос  newsm78
Първо в България все още има лекари, които изобщо нямат идея какво е убита ваксина. Второ наистина децата се преглеждат колкото да не е без хич, когато ги ваксинират. Трето, като кажат реимунизация и край, има програма и се прави. Оказва се, че всяко дете е с различен организъм, едни си изработват имунитет други не. Ако се прави титер на антитела, може да се окаже, че детето няма нужда от реимунизация, но примерно аз това го разбрах защото имах проблем с дъщеря ми, имаше епидемия, а на нея не трябваше да и се слага ваксина- полиомиелит. Взеха и кръв, направиха изсредването и се оказа, че реимунизация заради епидемията не е необходима, но изследването е скъпо и както се сещате никой няма да го направи, освен ако не ти се налага. А иначе вече се сблъсквам с трети случай на увреждане от полиомиелит на мои познати. Аз лично слагам убити и Полио и ДТК, единствената жива която сложих беше Морбили, защото в света май не са измислили още убита. Мен много ме е страх от увреждане. На дъщеря ми поради лекарски предписания почти нищо не съм слагала, а на сина ми, който е на 1.6 само убити и то след щателен преглед на педиатър в къщи, а после само личната лекарка изпълнява процедурата.

# 16
  • Мнения: 9 050
Това, което обясниха в предаването и на мен личната лекарка ми го е казвала. Че в България се ползва живата ваксина, защото се водим рискова зона. По принцип, при живата ваксина има заболяваемост 1 на 1000, което никак не е малко. От дрга страна обаче, мъртвата ваксина не създава надежден имунитет. Затова във всички зони, обявени за рискови, се използва жива ваксина. Количеството е достатъчно малко, за да може децата да се преборят с него и да изградят имунитет.

Когато дойде времето за тези ваксини, аз естествено разпитах. Тогава педиатърката ни ми даде много обстойна информация за всички варианти. Остави ме сама да избера. И аз избрах Инфанрикс и капките. На Пентаксим не се спрях, тъй като педиатърката ни малко преди това се беше върнала от Щатите, където беше ходила на някакъв семинар и ми даде линк към един сайт, където прочетох не много добри неща за нея. Най-вече в частта с детския паралич. Така че, аз сама не я полжелах тази ваксина.

В случая в предаването обаче, става дума за нещо, което и педиатрите не могат да предотвратят. Ваксината може да се сложи на абсолютно здраво дете и то пак да се разболее. Признаци за предразположеност към детски паралич просто няма. Детският паралич се открива едва когато вече е факт, за съжаление. Единствената превенция е имунизацията. И това е така навсякъде по света. Не само в България.

 

# 17
колко са ваксините на брой 5 ли.....може ли да се сложи нежива след 3 живи

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мен пък много ме е страх от новите генномодифицирани ваксини, които ще заменят старите......

# 19
  • Мнения: 1 428
Наистина в България лекарите все още не са много наясно с васините.Когато казох на лекарката ,че искам инактивирана ваксина,тя ме гледаше умно и ме попита какво е това. ShockedМен винаги ме е било страх да не стане нещо с детето ми и то стана,но добре,че бързо отшумя постваксиналната реакция.Получи временна пареза на крачето и множество увеличени лимфни възли след ваксина Морбили,паротит,рубеола МПР.Три дни не можеше да се изправи и да се задържи.Постоянно спеше и повръщаше.Бяхме се ошашкали тотално .Идваше ми да убия този,който е измислил ваксините:2gunfire:Всичко мина за 3 дни и слава богу сега няма последствия,но защо трябваше да се случи.

# 20
На моето  момиченце му сложиха лятото ваксина полиомиелит и 2 месеца след това бяхме с разтройство едва я оправихме.Сега ни предстой реймунизация и аз направо се страхувам да я направя особенно пък и след предаването на Милен Цветков.

# 21

Общи условия

Активация на акаунт