Вана vs душ кабина

  • 1 597
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 794
Вие какво използвате?

За мен по-практична и по-лесна за поддържание е душ-кабината.  Peace

Наши приятели с деца пък са на мение, че без вана сме загубени като дойде бебето...

Съвети моля   ?
newsm78

# 1
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ами ние сме с вана, наитина за хлапето е много удобно, относно поддържането й - досега не съм я търкала, препарата който ползвам е спрей - напръсквам ваната и след половин час всичките нечистотии са се стекли, изплаквам с душа с гореще вода
преди да сложим ваната искахме душ-кабина, но за мъж ми трябваше да я правим поръчка а не беше евтино (тогава ремонтирахме и обзавеждахме целия апартамент-нямаше как), но иначе много ми се иска да имаме, но в малката ни баня няма никакво място

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вана. От 3 месеца живеем на квартира, без вана и е ужасно. В Бургас си бяхме с вана - наистина е много удобно за къпането на Мони, а и си е невероятен кеф да се изтегнеш в нея. Сега в новия апартамент задължително пак ще си сложим!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако имаш място за вана и отделно за душ, сложи си вана, кеф си е Peace Ако обаче ще си вземаш душ във ваната, бляк, ненавиждам Sick Винаги имам чувството, че ще се пребия. И понеже нямам място и за двете удоволствия, ще заложа на душ-кабината. Проблемът с купането на детето ще си реша като си взема душ-кабина с дълбоко корито. За малко дете е идеална Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Аз съм за душ кабина. За ваната в началото наистина е кеф, но замисли се дали и колко ще имаш време да си я пълниш и да й се наслаждаваш. По себе си съдя, че душ кабината е по-практична.

# 5
  • Мнения: 5 362
Душ-кабина Peace

# 6
  • Мнения: 2 700
Аз лично имам вана, за което съжалявам. Дъщеря ми съм отгледала в апартамент с душ, където вана не ми е липсвала - значи не е фатално.
Чистенето на ваната не е проблем, но мен ме дразни психологически, че всеки път трябва да прескачам, за да се изкъпя. В годината ми се случва не повече от веднъж два пъти да я ползвам по предназначение, останалото време само като душ.
Между другото, хлъзгането във ваната беше и една от причините, поради която до скоро присъствувах на къпането на дъщеря ми.

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз също съм твърдо за душ кабина  Peace
Цял живот съм живяла в къща с вана и честно казано мноого рядко съм я използвала. Останал ми е само споменът за трудното й поддържане.

А що се отнася до бебето, мисля, че малка вана на стойка е далеч по практично нещо.

# 8
  • Мнения: 794
Затвърждавам мнението си в полза на душ-кабината:

В момента имам вана - не съм я ползвала никога (става ми лошо и ми пада кръвното); Само я прескачам и на няколко пъти завесата ме спасява от жестоко пребиване; Мразя да я търкам като луда...

# 9
  • София
  • Мнения: 676
Твърдо за душ-кабина! На мен лично във вана ми става лошо, но не това е основният ми аргумент. Мисля, че е много непрактично всеки ден като си взима човек душ да прескача и да влиза във вана, особено за децата. Защото човек ги къпе, но до определена възраст, а по едно време, когато станат на 5, 6, 7 години ги оставя да се къпят сами, а все още са малки и според мен би им било доста трудно да прескачат без да се подхлъзват и падат.
За себе си съм се спряла и аз на варианта на belinda - душ-кабина с дълбоко корито, хем не е много високо, хем си е горе-долу дълбочко и децата могат да се плацикат.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 На мен пък душ-кабината ми се струва много по-трудна за поддръжка - има твърде много ръбове, копчета, дупчици и т.н., които трудно ще изсъхват, ще събират нечистотии и мухъл, а ако водата е по-варовите - и котлен камък. Пък и на клаустрофобията ми няма да и се хареса, но това е друга тема. В новата баня ще слагаме вана.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 704
И аз мисля, че душ-кабината е по-трудна за почистване.

и все пак. Ние имаме вана. Ще правим ремонт (надявам се скоро) и сме решили да махнем ваната и да сложим душ-кабина Simple Smile
Освен това, че прескачането й и къпането в нея (вземане на душ) не е от най-приятните неща, при нас също натежаха следните неща:
- ползваме я 2-3 пъти в годината като вана (най-добре да си на ТЕЦ за вана)
- предпочитам душ-кабината, за да пази банята суха (не ми харесват перденца във вана)
- банята ни е ужасно студена (северна, "външна" ...). в душ-кабината се затопля значително по-бързо
това се сещам за момента

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Душ-кабина! Или нещо подобно, но по-лесно за поддръжка.

# 13
  • Мнения: 1 426
и двете

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е как така и двете? В едно помещение ли?

Общи условия

Активация на акаунт