Некоректен сладкар-съсипан празник!Внимавайте!

  • 11 452
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 615
Мили майчета, наскоро празнувахме първият рожден ден на сина ми и ...
Сега почвам с голямото ОПЛАКВАНЕ-ТОРТАТА.
Някъде из форумите четох суперлативи за сладкаря Христо Груев/оказа се ,че не е сладкар по професия-на принципа "Всеки в България се занимава с това, което не му е работа"/ и въпреки ,че от моето местообитание сладкарницата му се намира на противоположния край на София,реших,че за специалния 1-ви рож.ден ще поръчам от там. В сладкарницата беше въпросния собственик и почна  да ни предлага да пробваме 3 вида торти.Показа едно албумче, в който нямаше наименование на тортите и  номера, от който не можах да избера нищо конкретно и му казах и той си записа ,кои елементи искам-повдигнато към гърба,отстрани плетеници от бял шоколад и т.н. ,като изрично казах да не слагат изкуствени фигурки и украси.Много грозно впечатление ми направи,че собственика не спираше да се хвали.Освен това,по телефона каза ,че 1 парче струва 1,50лв.,а там се разбра ,че м/у1,80лв. и 2,20лв.и като видя ,че поръчваме 20 бр.му се видя малко и каза ,че "творението" трябвало да се плаща на кг.,защото било дизайнерско и щяло да дойде 5 кг. Трябва да призная, че доста ми дойде като нагласа и му казах да я направи 3 кг.Обаче пинизите не свършиха и той каза,че трябва да платим за картинката 6 лв. и и и и и тогава щял да намали парчетата/пак го обърна в парчета/и накрая платихме предварително 35 лв.за тортата+8 лв.за дегустациите. Мъжа ми, понеже бяхме с дребния, обикаляше да го гони и не беше напълно наясно какво поръчвам,но и той разбрал без да се старае да ме слуша/навик/,че не искам изкуствени фигури,защото съм го повторила няколко пъти.В крайна сметка в неделя,3 часа преди пристигането на гостите мъжа ми докара една обикновенна правоъгълна торта ,отстрани с лента в противоположната цветова гама на картинката отгоре и най-отгоре пласмасова фигурка с бебенце,дантелка и свадбарски цветлета. Трябва да ви кажа ,че не бях на себе си от яд-причерня ми.Това което получих не е никаква дизайнерска работа, а върха на кича. Аз съм сигурна ,че щях да я направя по добре и с повече вкус,без да съм специалист. Само по името на детето ми,се разбираше ,че не е сбъркал поръчката-нямаше нищо общо. Направо ми развалиха празника и ще помня цял живот тази обида и измама. На всичко отгоре, като я разрязахме разбрахме и др.изненада,че и пълнежа е подменен-вместо половината да е орехово-шоколадов крем, имаше два сухи блата и сметанка .
Смятам,че 35 лв.не е малка сума за най-обикновенна торта. Ако имах вяра в институциите, щях да си търся правата до дупка. За жалост не е така, затова мога само да кажа на всички вас-ПАЗЕТЕ СЕ ОТ МЕРКАНТИЛНИ И НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ И НИКОГА НЕ ПРЕДПЛАЩАЙТЕ.  Ако има черен списък на сладкарниците ,този е достоен за първо място.

Приемам съчувствия! hahaha МНЕНИЯ,ОПИТ И ВПЕЧАТЛЕНИЯ от вашите торти и сладкарници и дано никога не изживявате същото.

# 1
  • Мнения: 4 362
Още в началото е трябвало да го сиктирдисаш-вина имаш ти,гадно е че е съсипал празника ви,но една торта не трябва да разваля един такъв празник  Peace
Друят път само от познати сладкарници или цехове  Peace

# 2
  • Мнения: 3 457
 #Cussing out napravo e trqbvalo da mu q zahlupite na glavata tova podobie na torta #2gunfire

# 3
  • Мнения: X
Съжалявам за случилото се. Много добре те разбирам. Първия рожден ден на големия ми син бе съсипан по същия начин. Тоест се развали само моето настриение, иначе празника на детето се получи. Тортата беше вкусна и прясна, но безобразно украсена - нищо общо с поръчаната от мен по каталог торта. По стечение на обстоятелствата тортата за 2-рия му рожден ден поръчахме на същото място, този път обаче няколко пъти обясних какво искам и преdупредих че няма да я взема ако не е каквото съм поръчала. Този път тортата беше разкошна !

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 914
Мила Неда, наистина много жалко за неприятната скъпа изненада. Но наистина не бива една торта, да проваля празника. Не бива и това да е от важните неща, които ще ви останат като спомен от този прекрасен ден.
Може да се погледне и от към другата страна - един ден ще разказваш случката на детенце като смешна и куриозна. В смисъл как един смахнат сладкар тотално объркал тортата.
И още нещо - нали знаеш че бебчо няма да запомни тортата от 1-вия си рожден ден. Така че по-добре "издънки", докато не разбира кое е красиво, кое кич. А като порасне още малко ще поръчваш най-хубавите торти и твоето дете много ще им се радва.

п.п.Извинявам се, че пиша бебчо, защ. от постинга ти не разбрах момченце ли или момиченце е.

# 5
  • София
  • Мнения: 797
 Съжалявам за негативните емоции покрай тортата и много добре те разбирам, защото това е първият рожден ден на детето и си искала всичко да е перфектно.
  Аз имах подобни емоции за годинката на сина ми. Бях поръчала торта "седнал мечо"от сладкарница Гаврош, но я бях поръчала за по-ранен час (11ч., а партито е в 16ч) и никой не ми беше казал, че тортата трябва да се държи във фризер.  Rolling Eyes Аз забелязах, че тортата започва да се свлича и я сложих в хладилника, но напразно, тортата блуквално клекна, а от очите на мечо се подадоха две клечки (сега ми е смешно, но тогава не беше). Бях толкова разстроена и не знаех какво да правя, добре че майка ми пое нещата в своите ръце, обади се на цеха и обясни какво се случва, че тортата се е разкапала и ще се провали празника на детето. А те казаха, че веднага почват да правят нова торта - пак мечо, но легнал Grinning и до 16ч. ще ни я доставят. Наистина докараха ни я даже по-рано, а тортата беше невероятно вкусна и красива. Празникът беше спасен.
 Тук вината беше отчасти моя, че съм я поръчала за по-ранен час, но и отчасти тяхна, че не са ме предупредили , че тортата трябва да стои във фризер. Въпреки всичко съм изключително доволна от тази сладкарница.

# 6
  • Мнения: 3 926
Аз също съм много доволна от "Гаврош". Направиха за първия рожден ден на дъщеря ми торта рак, като аз си избрах това да е ракът Себастиян от Малката русалка. Съжалявам, че не съм качила снимки в някое от албумчетата да ви покажа какъв страхотен рак получихме. Пък и вкусен (трюфел).
За празника с бабите поръчах същия, само че с друг пълнеж. Е, не беше така сполучлив като първия, че и цветовете му се различаваха...Аз определено бях разочарована, но само докато го опитам Grinning Фантастично вкусна торта беше (японска) Бяха объркали и името (явно имаше проблем, защото беше неделя...), но като им се обадиха за половин час дойде шефът, защото всички вече са били тръгнали (беше към 18 часа) и надписът беше сменен. Наистина съм очарована от отношението.

# 7
  • София
  • Мнения: 362
Извинявам се, че ще използвам темата ти Неда, но не мога да не се оплача от  прехвалените "Двете фукли".
Това са бездарни хора - обирджии.
Ще кажа защо - нямам нищо против стандартните им торти - много са вкусни, но опре ли човек до бутиковите качествата се изпаряват моментално.
В събота синът ми имаше рожден ден - най-важния - една годинка.
Още преди месец аз започнах проучване - коя е най-хубавата торта - семпла, но детска. Е, избрах си. Семпла торта, отстрани с панделки и отгоре с две мечета - сладка , ама сладка. За 15 парчета обчвиха цена 61лв ( 1лев за кутията). Съпругът ми ми остави портфейла си и стана и излезе (нищо не каза душата, той обожава да ми угажда). Речено-сторено. На 27-ми в 10.00 ще е в работилницата. Отива либето да вземе тортата - абе няма го половин час - а е на 10 мин от нас. Той като видял какво има в кутията и се надявал да разрежа тая дето аз правих Simple Smile
Тортата беше с хубави панделки отстрани, обещаната свещ я нямаше, а отгоре се подвизаваха два мутанта с ококорени очи   #2gunfire #2gunfire #2gunfire Много исках да дойде поне едната фукла да я нафукля та да я изкукля   #Cussing out
Бях бясна!!! А тотално се разбих като я опитах - та в нея имаше сметана - а аз мразя сметана. Имах уверението, че ще бъде без.
И сега като разказвам пак побеснявам.
Та! Момичета, ако припарите до "Двете фукли" яжте по едно парче "Маркиз дьо Сад" (любимата ми, да си я бех поръчала нея) и бягайте далеч Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 983
За 2-рия р.д. на Вики поръчахме торта от "Сто грама сладки", бяха около 13 парчета (убедих се, че парчетата са им двойни) Wink, удоволствието ми излезе 30 лв, а самата торта изглеждаше така http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1290987

# 9
  • Мнения: 643
То това на първиоя рожден ден май е от престараване, и нашия беше така Joy Нашата торта пък се оказа, че така харесаната от мен картинка е хартиена, и това го останових, като се опитах да набода свещичката, съпругът ми беше ходил да я вземе, и въобще не обрънал внимание. Направо удар щях да получа, добре че нямахме много гости, иначе незнам. Така че те разбирам, но следващата година ще гледаш със смях на това!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 808
Fanita, аз също поръчах от "Двете фукли", но за разлика от теб бях очарована. Поръчх една торта с мишки и на живо беше много по-хубава от картинката. Яна искрено се забавляваше с мишоците, чинийките, чашките и другите фигурки. А понеже сметнах, че тя няма да яде торта я поръчах с някакъв алкохол - не помня ром или шампанско и си облизахме пръстите.

Да, скъпо е наистина. Аз дадох 60 лева за 15 парчета, но като я нарязахме те излязоха около 30.

За втория рожден ден - пак от там...

# 11
  • София
  • Мнения: 6 971
Може ли да ми дадете координати на сладкарница "Гаврош" и тази "Сто грама сладки". Много благодаря.

# 12
  • Мнения: 202
ето тук може да намериш адресите им http://www.zadecata.com/index.php?page=0_1_2_8
като "100гр. сладки имат и сайт : http://100gr-sladki.com/

# 13
  • Мнения: 1 640
Katо прочетох,останах без думи от яд! Аз сигурно щях да получа инфаркт,като се знам колко бързо кипвам.
   Във Варна имаше баш на центъра/срещу пощата/ сладкарница Груев стил"-не просъществува дълго,защото тортите не се ядяха от тонове безвкусна /според мен/ сметана и нищо друго освен украси.Да не би нашият Груев да е същият ваш Груев,който ви е съсипал празника и нервите?!?!?!С право се ядосваш,а и парите не са малко!Обирджия гаден!

# 14
  • София
  • Мнения: 615
От друг форум също получих мнения,че е имало и във Варна такава кичозна сладкарница. Сигурно е била на въпросния собственик!
Благодаря за всички мнения. HugВсеки се учи от грешките си!Дайте още предложения и мнения за торти от вашия опит/най-добре със снимки/, за да не се случва отново фал догодина.

Общи условия

Активация на акаунт