Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте,мами!
От известно време се чудя има ли такова нещо...
Лично аз не съм кърмена и ми е интересно как стоят нещата с моята кърма;)
Ако някоя знае нещо, би ли и написала?
Благодаря ви и лека нощ!
 

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Недей така, че ще дадеш начало на ново суеверие Simple Smile
Кърмата на всяка една майка е добра, е, стига да не е ударила 2-3 ракии преди това  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 888
За пръв път чувам подобно нещо- няма никаква логика ...
Твоята кърма е най-добрата храна за твоето бебе-
моята майка много малко ме е кърмила /била съм все на бананова каша и кисело мляко/ , но това не ми е попречило по никакъв начин да смятам, че искам да кърмя децата си и никога не съм съжалявала за това...

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Леле, отде ти идват тези питанки на акъла  Wink
Аз съм кърмена има няма 2 месеца newsm78 Майка ми пък хептен не е кърмена, и до днес се чудя навремето как баба ми е"нямала кърма" и за двете си деца Thinking 
Е като гледам сина ми расте, здрав е, тоест ще да е добра кърмата ми   Blush

# 4
  • Варна
  • Мнения: 567
Ето от къде идват разните му суеверия.    Simple Smile Не се засягай!   bouquet
Няма абсолютно никаква връзка според мен. Както са казали и по-горе кърмата на всяка майка е най-добрата за нейното бебе.
За протокола, аз съм кърмена до 1г. и 4 месеца. Но не знам нищо повече за съжаление.

# 5
  • Мнения: 374
Няма нищо общо едното с другото. Кърмата винаги е най-добрата и полезна храна за бебето.

# 6
  • Мнения: 689
За пръв път чувам подобно нещо- няма никаква логика ...
Твоята кърма е най-добрата храна за твоето бебе
Peace

# 7
  • Мнения: 313
 Joy Joy Joy Само човек който няма никакви проблеми може да се сети за такова нещо. Радвам се за теб  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 614
хахахахахах hahaha как ги измисляте тези въпроси!!!!
но пък може някой да се е сетил и да е направил изследване по въпроса. Питай чичко Гугъл! Joy

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предвид че `нямането на кърма не е наследствено (противно на градския фолклор), вероятно няма такава връзка. Връзка би имало по-скоро с друго - предвид че чрез кърменето се предават и стимулират определени хормони, а изкуственото хранене (особено соевите млека) създава съвсем друго състояние в тялото, може би има някаква разлика в развитието на гърдите при момиченцата, които са кърмени. Но се съмнявам това да е от сериозно значение, тъй като повечето от нас са кърмени кратко, а се справят добре с кърменето на собствените си деца. Така че явно природата си има защитни механизми, за да осигури кърменето на поколението (макар че, както е видно от не един пример, самата природа никак не е застрахована срещу глупостта човешка...).

# 10
  • Мнения: 3 591
Така че явно природата си има защитни механизми, за да осигури кърменето на поколението

В книга за Кърменето има една много хубава мисъл в тоя дух - че ако не беше удоволствието от секса и кърменето света нямаше да оцелее  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 019
това за първи път го чувам

# 12
  • Мнения: 4 629
Тази тема направо е за другата с митовете  Grinning

# 13
  • Мнения: 185
Предвид че `нямането на кърма не е наследствено (противно на градския фолклор), вероятно няма такава връзка. Връзка би имало по-скоро с друго - предвид че чрез кърменето се предават и стимулират определени хормони, а изкуственото хранене (особено соевите млека) създава съвсем друго състояние в тялото, може би има някаква разлика в развитието на гърдите при момиченцата, които са кърмени. Но се съмнявам това да е от сериозно значение, тъй като повечето от нас са кърмени кратко, а се справят добре с кърменето на собствените си деца. Така че явно природата си има защитни механизми, за да осигури кърменето на поколението (макар че, както е видно от не един пример, самата природа никак не е застрахована срещу глупостта човешка...).

 Peace

# 14
  • Мнения: 3 205
Ха-ха-ха  Mr. Green
Ако беше тъй да е умряло от глад това моето.

Общи условия

Активация на акаунт