нуждая се от успокоение и съвет

  • 1 923
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Може да изглеждам глупаво но се притеснявам че дъщеря ми се забавя в развитието си.
Сега е на 13 месеца, преди месец започна да се изправя от легнало в седнало положение. да стои права на краката си абсурд, фонтанелата и е още голяма, сега почнаха да й никнат зъбите. Не си играе по различен начин с играчките не ме разбира какво й говоря и нищичко не казва. Инъче е жизнена и вечно се усмихва обича да и пея, гледа телевизия. Като гледам децата около нас все е дно не е на 13 а на 10 месеца. Знам че всяко дете е индивидуално но все пак незнам дали не трябва да полагам някакви специални грижи за да я стимулирам.
Може да ви се струва глупав постинга ми но мен ми е много тъжно понякога. /като гледам другите деца и майките като се хвалят какво е направило тяхното дете ..../

# 1
  • Мнения: 1 022
Нямам опит и незнам дали мога изобщо да ти помогна, но както описваш проблема че не говори и нищо не казва, замисляла ли си се да я заведеш на специалист да провери слуха на детето, за другото не мисля че трябва да се притесняваш, защото всяко дете се развива различно и това че е проходило по късно едва ли е толкова голям проблем или пък че по късно са поникнали зъбките, но провери слуха на детето.....по принцип когато бебето е съвсем малко като плеснеш с две ръце около главичката и то реагира, а вие сте вече големички и незнам дали този опит важи за проверяване на слуха, но може да пробваш

Съжалявам, че немога да те успокоя и да ти кажа всичко е ок, ти си майката и щом си се притеснила за детето си явно има някаква причина, така че заведи го при специалисти за да те успокоят или да ти кажат какво да правиш.

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мила, имала ли си проблемно раждане? проблемно за детето?
ако "да" то непременно идете на невролог - той ще види дали двигателните й функции изостават... а иначе за умственото развитие - не знам дали има някакъв специалист...

най-вече е важно как е протекло раждането и дали имате семейни "заложби"

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много е важно навреме да се открият проблемите ако ги има - иди на проверка за очите и ушите също така...

но най-вече на невролог!

при раждането на Дани му изгубиха тоновете и сега той дава леки физически отклонения от нормата за деца на 2 месеца и ходим на лечебна гимнастика-точков масаж

# 4
  • София
  • Мнения: 2 300
Успокоенията няма да помогнат.
А за съвет - най-доброто, което можеш да направиш е да се консултираш със специалист(и).
Не си ли я водила на лекар досега Shocked

# 5
  • Мнения: 4 915
И моят съвет е да отидете на невролог.

Всичко добро ви желая!  Heart Eyes

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
ох....заведи детето на специалист. За това, че не говори- може и да не е притеснително, някои деца почват по- късно, но другото...
Не мога да те успокоя...не ми звучи добре..това го казвам, за да отиде наистина на лекар..

# 7
  • Мнения: 17
Мая, аз също нямам опит, защото дъщеря ми е още на 9 месеца. Но от собствения си опит, макар и малък, зная че все има дечица, които са по-напред от нашето. Това в никакъв случай не значи, че нещо не е наред...Доколкото зная до една годинка всеки месец се ходи на консултация и физиологичното и психичното състояние на бебчето се следи много отблизо. Мисля си, че първо трябва да се консултираш с личния лекар на бебчето - все пак той е следял развитието му, а и той би трябвало най-добре да знае към какъв специалист да ви насочи, ако е необходимо...Дано всичко е наред и това да са само безпочвени майчински притеснения. Успех!

# 8
  • Мнения: 400
Цитат на: Erica
ох....заведи детето на специалист. За това, че не говори- може и да не е притеснително, някои деца почват по- късно, но другото...
Не мога да те успокоя...не ми звучи добре..това го казвам, за да отиде наистина на лекар..



В общи линии съм на същото мнение. Чудя се вашата педиатърка, какво мисли по въпроса?

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
но ако си притеснена поискай направление за невролог
нашата педиатърка не мисли че на Дани му има нещо, нас ни препоръча невролог неонтоложка от Майчин дом - и беше права....
педиетрите понякога могат и да сбъркат...

не искам да те плаша, просто искам да дам най-правилния съвет - и той е да идеш при ТЕСЕН специалест който ще тества детето по спец.методи!!! колкото по-рано - по-добре!

# 10
  • Мнения: 1 038
Подкрепям мненията на мамите,трябва да се консултирате със специалист,а наистина какво казва вашият доктор за това Confused:

# 11
  • Мнения: 6 206
Детски невролог.
За да си спокойна и ти. Ние по принцип обикаляме невролози заради минимална повърхностна пареза. Детето ми е изключително будно и живо, проблемът му е абсолютно незабележим за неспециалист, но което си е проблем си е проблем. Не съм драматизирала, просто правя всичко необходимо, което ми се казва. Вече сме минали част от рехабилитацията и всичко е наред, голяма част от грижите са зад гърба ни.
Няма нищо срамно да се обърнеш към специалист, дори е по-добре, дори и нищо да ви няма, ще ти обясни детайлно масажчетата и упражненията необходими за вашата възраст дори и за дете без проблеми.
Успех!

# 12
  • Мнения: 175
Миличка, напълно те рзбирам. Моя Боби се роди един месец по-рано и от самото начало всички ми казваха как изостава от връстниците си. И аз виждах че наистина е така. Само правех сравнения с другите дечица и все се питах защо Боби не прави това или онова... Когато стана на 2 месеца започнах да го водя на ЛФК - ходили сме къде ли не. И в един момент детето започна дори да изпреварва връстничетата си. Не мога да кажа дали от гимнастиките или просто си му е било дошло времето, но наистина той навакса.  Сега вече ходи много стабилно.
Та искам да ти кажа - действително всяко дете се развива с различно темпо, но за твое успокоение, и за да отхвърлиш всички други причини за изоставането му, отидете на преглед. Ако си от София - в Педиатрията има много добър невролог - д-р Литвиненко. Най-добре е да го види специалист, наистина!
Много успех ви желая!

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и ние водихме Диана при д-р Литвиненко. Ако можеш - елате при него. Ако искаш ще ти пусна на лични координатите му, за да се чуете първо...

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много е допра според скромното ми мнение от едно ходене и от препоръките на неонторожка от Майчин дом - д-р Калева от клиниката за рехабилитация на деца с церебрална парализа "Света София" - бих могла и аз да дам координати

Общи условия

Активация на акаунт