Разширени вени

  • 1 863
  • 15
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 3 620
Здравейте , момичета
не знаех къде да пусна темата , затова я пускам тук. Вече съм в 6-ти месец и забелязах , че вените на единия ми крак са поизпъкнали. Вчера казах на моя гинеколог и той ми препоръча Лиотон 100 гел за мазане. Една мама обаче ми писа , че съвсем не е доволна от него, не само че не помагал, ами и вените изпъквали повече. И ми препоръча гел на Д-р Тайс. Някоя от вас имала и подобен проблем и с какво се лекувахте?

# 1
  • Мнения: 3 456
Аз имах подобен проблем. Моята гинеколожка ме прати на съдов и той ми каза нищо да не предприемам през бременността. Послушах го, макар че беше лято и вените много ме дразнеха.

# 2
  • Мнения: 159
На мен ми се появиха разширени вени с първата бременност (преди почти 4 години) и после се пооправиха малко... Сега отново съм бременна, скоро ще вляза в 9-тия, вените отново са много изпъкнали, появиха се и на други места. Мажа сутрин и вечер Лиотон гел, дори моята гинеколожка ми каза да пия Аспирин по 1/2 всяка вечер, но аз не го пия... От Лиотона няма мигновен ефект, но тоя съдържа хепарин, който всйщност помага в случая.
А някоя от вас подлагала ли се е на операция за махане на разширените вени? Доволни ли сте? Аз често мисля, след като родя, да си направя такава операция, защото много ме болят краката - по цял ден...
А, ето и най-ефективното средство (според мен), особено ако ви болят краката: специални стегнати чорапи, от типа "stay-up", до бедрата, със силиконови лентички отгоре... По-приятно е от чорапогащи, за да не стягат корема, само дето малко трудничко се обуват, особено при напреднали бременни...
Дано тази информация е полезна...

# 3
  • Мнения: 640
Аз съм с такъв проблем от преди бременността. Почти цяло лято отвисях по разни съдови хирурзи и след всички илачи ми помогнаха само едни таблетки от кестен. Само дето не стават докато си бременна. Просто сега си мажи лиотона и си внушавай, че ти минава от него:)

# 4
  • Мнения: 640
Аааа, да... стегнатите чорапи наистина помагат, но в началото е дискомфортно като ги обуеш. За разширени вени само съдовия хирург може да ти каже дали са готови за операция. То не е и операция, а се инжектира в по-големите вени някакво лекарство, което да ги събере. Поне на мен лекарката ми го обясни по този начин.

# 5
  • Мнения: 159
Съпругът ми е хирург, но не съдов... Доколкото той ми е обяснявал, "операцията" е с по-скоро козметичен ефект - правят се две малки дупчици от двата края на въпросната вена, която трябва да се изолира, и тя буквално се срязва и маха. Проблемът е, че ако така или иначе си склонна да имаш разширени вени (при мен определено е наследствено) те отново се появяват. Затова ми се искаше да знам от други мами дали са си правили подобна операция и дали се появяват отново тези досадни (и определено не особено красиви) варикозни вени?

# 6
  • България
  • Мнения: 3 620
 Благодаря ви   bouquet
А откъде се купуват такива чорапи? те специално за разширени вени ли са и колко струват ?

# 7
  • Мнения: 5 026

А откъде се купуват такива чорапи? те специално за разширени вени ли са и колко струват ?
Виждала съм в санитарните аптеки. Един съвет-провери колко са стегнати чирапогащите горе-да не ти притиска корема  Peace

# 8
  • Мнения: 640
Цената на чорапите зависи от марката. Има и по 20 лв. По улицата срещу централния вход на Медицинска Академия има едно магазинче (то май се води склад) за такива материали. По продължението на същата улица, някъде към Пирогов вече има още едно (май е аптека, но не съм сигурна, защото до там не съм ходила) също имало такива чорапи.

# 9
  • Мнения: 159
Аз затова преди писах, че е по-добре чорапи, отколкото чорапогащи, за да не стагят корема... А и чорапите със силиконови лентички и дантела върху тях са си направо секси  Wink Аз си купих на Segrata, 26 лв/чифт  Hug

# 10
  • Мнения: 1 467
Аз също имам такъв проблем, предразположена съм. Мажа се, има и хапчета към гела, но абсолютно са забранени. Другото е чорапите, хладък душ, не горещ и краката нагоре! Да се избягва и дългото стоене на крак, но и дългото седене на едно място.

# 11
Съдовият хирург, при когото ходих за същия проблем, ми забрани категорично по време на бремеността, дори и по време на кърменето да взимам каквито и да било медикаменти за разширени вени, включително и Лиотон 1000 гел бил противопоказен. Така че в топлото време - хладни душове и краката на стената, вените не обичали топлото,затова да се избягват горещи бани и сауни. В студеното - чорапи или чорапогащници за разширени вени, като подчертавам, че има и комбинирани - за разширени вени за бременни, но аз като не си намерих, една приятелка от чужбина ми прати. Друго какво - ниски обувки, но не плоски, а до 3-5 см става; да се избягва обездвижването и стоенето изправени на едно място. Общо взето това е основното Peace

# 12
  • Мнения: 1 267
аз съм обременена наследствено. по време на бременноста вените изпъкнаха доста. Генеколожката ми изписа Лиотон, но така и не го ползвах. нямах вяра, а и едва ли би бил спасение, тъй-като проблема е в килограмите. след раждането свалих бавно 5 кг, и забелязвам, че и изпъкналите вени намаляват. бих ти препоръчала да държиш краката си често на високо. е най добре е да се лишим от излишните килограми, но това е все още изспитание и пред мен.

# 13
  • Мнения: 2 616
Има страхотни кремчета на билкова основа, които вършат далеч по-добра работа от Лиотона, а и няма да ти пречат по време на бремеността, провери в най-близката аптека на "Лечител" примерно.

# 14
  • Мнения: 175
А някой от вас има ли и спукани капиляри,вследствие разширените вени.И дали се лекуват по някакъв начин?

Общи условия

Активация на акаунт