преждевременно раждане?

  • 3 918
  • 17
  •   1
Отговори
какви са негативите и рисковете ако решиш/наложи се  да родиш 3-4 седмици по рано от термина?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
какви са негативите и рисковете ако решиш/наложи се  да родиш 3-4 седмици по рано от термина?
Ако решиш ли??? Не мисля, че точно бъдещата родилка може да решава дали да роди по-рано или не. Това ршение може да се вземе само и единствено от лекр! Виж, ако се наложи по мед. причини е друга работа. Ами какви рискове... рисковете от раждане преди 37 г.с. са проблем с адаптацията на бебчето, не разгънати бели дробове, повишен риск от инфекции, абе с две думи много са. Като цяло се взима предвид, че плода е незрял с всичките му рискове! Какъв е повода на този въпрос, ако не е тайна?

# 2
  • Мнения: 3 914
Не бих си и помислила да реша подобно нещо,особено като се има предвид ,че имам недоносено дете,не защото съм го решила,и тя е с форма на ДЦП и напълно сляпа/мразя този израз/,но ако това помогне никой никога да не взима такива погрешни решения.........................
Това са рисковете,ти решаваш Peace
Ако се наложи и лекаря прецени ,че се налага,да,а и не винаги има последствия,но никой не е застрахован Peace

# 3
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
момичета искам да питам ако се роди в осмия месец много ли е лошо Rolling Eyes
питам защото имам много контракции по 10-15 на ден не са болезнени но много ме е страх да не тръгне да се разда сега.Много се надявам да издържа до 9 месец. Embarassed Rolling Eyes Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 556
какви са негативите и рисковете ако решиш/наложи се  да родиш 3-4 седмици по рано от термина?
Shocked
Това по-скоро ми звучи като т.нар. "синдром на манекенките", за който доста се говори напоследък. Ако смяташ да постъпиш така без да е наложително, смятам че е доста безрасъдно. Но всеки си решава сам за себеси.
Природата е решила, че едно бебе, за да се развие нормално  трябва да се износи 9 месеца, две мнения по този въпрос мисля, че няма.

# 5
  • Мнения: 556
момичета искам да питам ако се роди в осмия месец много ли е лошо Rolling Eyes
питам защото имам много контракции по 10-15 на ден не са болезнени но много ме е страх да не тръгне да се разда сега.Много се надявам да издържа до 9 месец. Embarassed Rolling Eyes Praynig Praynig
Не се притеснявай, най-важното е да си спокойна. И аз бях така, дори се радвах като влязох в седмия месец, а накрая родих 10 дена преди термина. Щом не са ти болезнени да се надяваме, че ще издържиш Praynig

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
момичета искам да питам ако се роди в осмия месец много ли е лошо Rolling Eyes
питам защото имам много контракции по 10-15 на ден не са болезнени но много ме е страх да не тръгне да се разда сега.Много се надявам да издържа до 9 месец. Embarassed Rolling Eyes Praynig Praynig
Не мисли за това сега, гледай да си спокойна, колкото и да ти е трудно, вярвай, че всичко ще е наред и че ще родиш здраво и доносено бебче. Аз влязох в болницата в края на 6 месец заради контракции, бяха около 18 на ден, абсолютно безболезнени, оказа се, че имам 1 см разкритие и 2/3 скъсяване на шийката. Казаха ми да се моля да вляза в 7-я, бях дълго време на системи, инжекции и хапчета. Изписаха ме като влязох в 8-я,казаха че каквото са можали , направили са, ако тръгне да се ражда, ще се ражда, не могат да го задържат. Контракциите така си и останаха около 10-15 на ден. Ти и аз знаем колко мисли и притеснения изживях, лежах нонстоп, ставах само до тоалетната и да се изкъпя. Като влязох в 9-я ми разрешиха да ставам и ми спряха хапчетата, родих на 2-я ден от 9 месец, здраво и доносено момиченце.  Пожелавам ти от все сърце и при теб нещата да се наредят, изхвърли всички лоши мисли от главата си, изключително важно в момента е да си спокойна и уверена, че всичко ще бъде наред. Кураж и имай вяра. Прегръщам те от все сърце и ако имаш нужда да споделиш всички страхове и притеснения, които те тормозят съм на линия - пиши на лични.
А  по темата - абсолютно невероятно ми се вижда който и да е доктор да се навие да родиш преждевременно по твое желание, риска просто е невероятен. Ако обаче се налага, въпроса е съвсем друг и едва ли може да получи отговор тук, докторите са тези, които могат да ти отговорят най-добре.

# 7
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз родих 2 седмици преди термина живо и здраво бебче-3.600кг.По принцип преждевременно родените деца по трудно се адаптират към външната среда и са с не напълно развити органи и системи.

# 8
  • Мнения: 204
момичета искам да питам ако се роди в осмия месец много ли е лошо Rolling Eyes
питам защото имам много контракции по 10-15 на ден не са болезнени но много ме е страх да не тръгне да се разда сега.Много се надявам да издържа до 9 месец. Embarassed Rolling Eyes Praynig Praynig

Веднага се консултирай с доктора си. Има лекарства, които се пият по схема и помагат да се задържи бебето до 9-тия месец. И аз бях така, но моят гинеколог все още ме държи на лекарства и на легло у нас, въпреки че вече влезнах в деветия месец. Каза, че всеки ден е от значение за бебето - дробчето му узрява, качва средно между 15 и 30 грама на ден, което ще е по-добре за него когато се роди. И никакво движение - лежиш и не мърдаш от леглото.

# 9
  • Мнения: 287
Счита се, че плодът е напълно завършен до 36-та гестационна седмица.
Моят хубостник тръгна да излиза в деня, в който навършвах 36-та гестационна седмица. Роди се здраво момченце (Слава Богу!). Е, вярно е, че беше дребничък: 2800г и 48см Embarassed Но не се безпокой: в днешно време почти всички бебета родени след 7-ми месец са ОК! Често осмачетата имат проблеми с дишането, но след няколко дни престой в болницата се адаптират. Peace

# 10
  • Мнения: 266
Родих с планово секцио 16 дни преди термина ми, сина ми беше 3.600 кг и 53 см ! Вървеше едър и с мъжа ми си избрахме по ранна дата (харесваше ни 10-ти като число Wink)така като смятам към термина щеше да е минал 4 кг и не ми се рискуваше да се мъчим и двамата (докторите дори ми казваха че ще пренося,нямах никакво скъсяване на шийката или разкритие), както казва свекърва ми в тези последни дни от бременността и майка и бебе само дебелеят ...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз родих 2 седмици преди термина живо и здраво бебче-3.600кг.По принцип преждевременно родените деца по трудно се адаптират към външната среда и са с не напълно развити органи и системи.
В 38 г.с. бебетата не се смятат за недоносени. След 37 г.с. се води раждане на термин.

# 12
  • Мнения: 2 757
3 седмици по-рано се пада 9ти месец. Така че ако бебето се развива нормално не би трябвало да има проблеми. А 4 седмици по-рано си е 8ми месец и той си носи съответните рискове. Кво значи да решиш? Да не ти писнало да си бременна или искаш да се роди друга зодия?  newsm78. От тук натам трябва да се учиш на издръжливост, щото един ден и гледането на бебе може да ти писне и после кво ли ще ти се прииска да решиш  newsm78.
А за зодията ако е - и моят син се роди тъпа според мен зодия за момче, а трябваше да е следващата. Ама пък е такъв сладур, че изобщо не съжалявам за нищо. И на сестра ми сина се роди най-противната на съпруга и зодия. Той заради нея беше готов даже да рискува едва ли не живота на бебето. А сега колко си го обича, пък и той е толкова красив и умен... Не вервам че би го сменил само заради зодията  Wink
 Абе квито и да са ти причините, не е добре да се мешаш в Божиите дела, освен ако не е въпрос на живот и смърт  Peace

# 13
  • Мнения: 2 005
Ако имаш сериозна причина и то здравословна се уговаря планово секцио,но още веднъж повтарям:АКО ИМА ЗДРАВОСЛОВЕН ПРОБЛЕМ! NaughtyПри мен поне така беше и родих със секцио 2 седм. преди термина си.Имахме доста проблеми аз и бебо,но причината се криеше в огромната миома ,която имах.След 12дни ни изписаха живи и здрави. Hug

# 14
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Моето бебе се роди в 30 г.с.  1350 гр., 38 см, не пожелавам на никого да изживее притесненията покрай раждането и след това! Не мога да си представя, че някой може сам да си го причини, на себе си и на бебенцето най-вече. Слава Богу сме добре, но винаги нащрек. Но ако се наложи и решението е взето по здравословни причини, то Слава Богу в днешно време е възможно. Пожелавам успех и безпроблемно и НАВРЕМЕННО раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт