Внимание!!! ДСК-нечувана некоректност, рискувате огромни главоболия!

  • 18 195
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Мери Попинс изобщо не се учудвам от това, което ти се е случило. Момичета изобщо избягвайте да ползвате услугите на тази т-нар Банка ДСК. Майка ми работи 20 години в нея и миналия май я съкратиха за 3 дена без никаква причина. Всъщност да, единствената причина бе, че била на 55 години. Там стари бабички не им трябвали #2gunfire Ако ви пусна снимка ще видите, че трудно бихте дали на мама дори 45 години, но това е друг въпрос. Политиката на тази банка се определя от няколко души, които хал хабер си нямат от банкиране. Не искам да навлизам в кухнята, за да не ви отегча, но колегите на майка - старите и опитни кадри до един са уволнени, съкратени или напуснаха по собствено желание, след като всеки ден ги унижават и тъпчат ама страшно #Cussing out
Вчера преживяхме още една неприятност с тъпата банка - родителите ми продават апартамент, който е строен като жилищно-строителна кооперация и естествено са взимали ипотечни кредити от ДСК, които са надлежно изплатени още преди 1997 година. Сега за сделката от Нотариата излиза документ, че жилището е с ипотеки. Естествено татко хуква към ДСК и се оказва, че юристченцата на банката просто не са намерили временце 10 години да отпишат ипотеките от регистъра #2gunfire #2gunfire #2gunfire Което е тяхно задължение разбира се. И след като взели на татко 150 лева измислени такси все пак благоволили да му кажат, че той бил длъжен да отиде след като кредитите били погасени да ги уведоми, за да отпишат ипотеките. Е, питам аз защо, след като те самите пращат писма, че кредитите са погасени изцяло?!?! Ей такива простотии...Така че бягайте от тази банка...

# 16
  • Мнения: 1 417
О, това с отписването от ипотека е най-голямата дивотия, която са могли да измислят. След като си изплатиш кредита по итотеката си задължен да отидеш и да се отпишеш, ама явно никой инспектор това не го казва. Close Иначе имота си се води ипотекиран

# 17
  • Мнения: 2 891
Ужасна работа!!! Направо не знам какво да кажа. Предстпи ни да теглим жилищен кредит и така, като чета какво сте написали, не знам към коя банка да се обърна  Thinking

# 18
  • Мнения: 390
Леле,добре ,че ви прочетох.Мислех да тегля ипотечен от ДСК.От седмици се карам с родителите си,защото те са против,че ще се набутам яко...били са прави.Ще се замисля много сериозно,но ми се струва,че във всяка една банка ще е така...

# 19
  • Мнения: 6 472
Егати кошмара!!!! Аз си мислех, че моите ходения по мъките с ОББ и ПИБ са  били върха на сладоледа, не не би Shocked

Между другото на мен също ми се блокира картата след въвеждане на грешен ПИН. Сигурна съм, че ПИН- а беше абсолютно верен, защото е един и същ за всичките ми карти, както и е част от парола за разни други финансови операции. Навсйкъде другаде ми го прие, значи грешката не е в мен. След като ми отблокираха картата и се оказа, че продължава да отказва да приеме този ПИН ми я смениха за 1 ден и драмата приключи.













# 20
  • у дома
  • Мнения: 965
 Shocked
Мери попинз, успех в битката срещу монопола, простотията, безхаберието и некадърността  Peace Не мога да си представя какво сте преживели в семейството, само мога да ти съчувствам.
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 444
На всичко отгоре нали са ме осъдили за сума, която е била внесена вече и аз имам бележките по дати и доказателства, че съм осъдена за сума, която реално не дължаНо трябва първо да изплатя остатъка и начислените ми съдебни разноски, плюс хонорар на служебен адвокат и на техният юрист и тогава след време ако успея да ги осъдя ще си върна парите Демек ще дам на вятъра повече от 2000лв Не мога да приема, че е нормално това, нямам думи да ви обясня колко бясна, обидена, унижена и омърсена се чувствам Най-лошото е, че на никой не му пука, няма кой да ти обърне внимание, сблъскваш се с ледени изражения и мъртви души
Скъпа TaniaN,
не прави тази грешка за ипотечен кредит при тях.Ето ти друг пример.Колега, адвокат, който аз заведох при моята позната, той тегли такъв и закупи апартамент.Момчето е изключително стриктно, не че има значение в случая.Тъй като сега навсякъде ипотечните лихви паднали много, той пусна молба до ДСК за преструктуриране и намаляване на лихвата, в съответствие с новите им лихвени облекчения.Мръсните изроди не само, че не му намалиха лихвата, увеличиха му я и му отговориха писмено, че няма право на намаляване, защото бил заварено положение, увеличили я, за да си изравнят оставащите месеци и години до погасяване.Той е направо не насебе си, разликата е огромна и за една година изчисли, че му коства една кола.За справка ходи в няколко други банки и там му казаха, че те преструктурират непрекъснато кредитите на клиентите си, в зависимост от промените в лихвените проценти.Дори от друга банка го накараха да поиска това преизчисляване от ДСК, като всички са категорични, че са длъжни да го направят.
Но истината е, че без връзки в ДСК не става нищо.Не е лъжа, същото му казала някаква служителка, в клона, в който го обслужва.Представяте ли си, за нещо, което ти се полага по право, което е на стойност хиляди и касае прехраната на семейството ти да ти отговорят "Съжалявам господине, прехвърлете се в клон, където имате познанство и ще ви преструктурират кредита". Истината е, че не им пука освен това дали ще ги съдиш или не, тоталитарно, държавно, закостеняло мислене на чиновници.
НЕ ПРЕКРАЧВАЙТЕ ПРАГА ДОРИ НА БАНКА ДСК!!!
Една съседка пък ги хвана лятото, че всеки месец изтеглят по 100лв. от влога на синът и.Правят го ден, след като той тегли същата сума за да си плати някакви курсове и се оправдаваха месеци наред, че се получава така защото компютрите отчитат на другият ден тегленето...............................без коментар

# 22
  • Мнения: 2 386
Shocked
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

Както обясних в другата тема,която пуснах- оказа се,че това е напълно възможно...в България.  Twisted Evil


Между другото на мен също ми се блокира картата след въвеждане на грешен ПИН. Сигурна съм, че ПИН- а беше абсолютно верен, защото е един и същ за всичките ми карти, както и е част от парола за разни други финансови операции. Навсйкъде другаде ми го прие, значи грешката не е в мен. След като ми отблокираха картата и се оказа, че продължава да отказва да приеме този ПИН ми я смениха за 1 ден и драмата приключи.



Именно.Аз съм още в 'първия кръг на Ада'...Само,че при мен е намесена и нова карта,защото блокирана изтича  ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 381
marypopins 
 

Успех в съдебната битка. Защо не опиташ да пуснеш оплакване до предс. на УС и гл. изп. директор Виолина Маринова? Защо не се опиташ и да поискаш среща с нея, на знам как става това и дали е възможно обаче, но е пълно безумие. Нека да уволнят некадърниците и мошениците.
В сайта на нейното име са дали този мейл - mila.stoilova@dskbank.bg
БАНКА ДСК
ЦЕНТРАЛНО УПРАВЛЕНИЕ
ул. "Московска" 19, София 1036, България
тел. (+359 2) 93 91 220, факс (+359 2) 980 64 77,
e-mail: office@dskbank.bg, Tlx: 25043; 22719.
Това е от сайта на банката: Управление "Човешки ресурси и правно"
Стоян Пенков - началник, факс (+359 2) 980 84 62
e-mail: spenkov@dskbank.bg.
Дирекция "Набиране и администриране на персонала" - Лидия Кънева - главен юристконсулт - тел.: 93 91 112
e-mail: l.kaneva@dskbank.bg
Бори се и не спирай!  Peace
 


 

# 24
  • Мнения: 9 990
Категорично отказах да им бъда клиент преди около година.За щастие.Изтеглихме всичко, което имахме като влогове , и сметки занулихме,  и ни гледаха със съпругът ми като треснати , и не схващаха обясненията ни -защо всъщност го правим и от какво сме недоволни...Не, че им дължа обяснение де...Но на маймуни ни направиха дори докато закривахме всички сметки, за едната им тъпа  карта искаха месец да ни разиграват и 100 молби да пускаме, докато на финала мъжът ми не заяви, че ще я счупи пред него/ служителя на гишето/ и ще си реши за секунда проблема с молбите...Пълни неграмотници, мързи ли ги, какво и аз не знам, но се отървахме леко ние..... ooooh!
Успех в борбата!

# 25
  • Мнения: 100
Вече пет  години работя с тази банка. Да чукна на дърво ама получавам абсолютно коректно отношение спрямо мен. Нито един гаф. Честичко получавам и добри оферти от банката.
Не съм някой "специален", доволен съм засега.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
kia,
много ти благодаря за информацията, изключително ми е полезнаТе се пазят един от друг, но лошото е, че вече е задвижена машината, факт е изпълнителното дело, което не може да изчезне, дори и от ДСК да признаят грешката си и това, че неправомерно съм подадена на съд
Това е тъжнотоОсвен това дори изпълнителната директорка да е най-свестната и коректна жена на света, трябва да е луда да ме подкрепи безпрекословно и да признае необяснимата поредица от фалове при мен Явно разбирайки какво са направили, след моята намеса и заинтересованост, притеснени, в опита си да коригират поне малко нещата, съвсем ме забатачиха Друга причина е реалната липса на информация и връзка между отделните им отдели и клонове Независимо, че на всеки един компютър, в който и да било клон на ДСК като чукнеш ЕГН и име ти излиза актуалното състояние на клиента, нямат информация има ли движение или неДругото чудно, наистина операциите не се отчитат веднага, а най-рано на другия ден, дори има и по-големи закъснения Ако някой компютърен гений не се страхува и си постави за цел, ще им източи и сметки и такива поразии ще направи Имаше такъв случай преди години, програмист го направи само за да им покаже грешката в програмите Въпреки това го осъдиха момчето, но до ден днешен работят със същите програми, промяна нямат*********************
Тази цялата година за мен беше неописуем ад, имам страшни проблеми, на косъм съм, на предела на издръжливостта, нервите и тн и точно в най-тежкият момент от живота ми се случи това Каквото и да направя, до каквото и да се докосна, се обръща и по най-невъзможен и абсурден начин ми се изсипва като нова помия на главата******************имам чувството, че ако не приключи скоро всичко няма да издържа Добре, че имам децата, което не ми дава правото да се откажа или отпуснаАко не бяха те просто не знам
Благодаря за подкрепата и извинете, че се разчувствах и ви ангажирам с проблемите си  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 2 381
marypopins   не падай духом. И за мен м.г. беше ужасна, но в здравословен план, дори още се лекувам. И аз на моменти си мисля, че няма да издържа, обаче в други си казвам, че много момичета са минали по моя път и трябва да се справя. Трябва да издържиш, най-лошото е минало!  Peace
Аз също си изтеглих сметката от ДСК, но защото не ми се висеше по безбожно дългите опашки, за да си изтегля или внеса пари. При последното чакане, заявих на касиерката, че това ми е последното в тяхната банка.
Имала съм 1 потребителски кредит там с лихва от 14% и срок за погасяване 4 г. 14 - 15 месеца след изтеглянето бях изплатила лихвата и повече от половината от главницата. Рефинансирах го с друг кредит от друга банка. Седмица по-късно, отивам да си внасям или да тегля пари от сметката си - вече не помня и си казвам ЕГН-то, просто, за да се уверя, че всичко е ок и излиза, че задължението ми стои до стотинка. На другия ден, отивам при кредитната инспекторка  (първоначално бях при друга, но вероятно е напуснала) с вносните бележки от втората банка и пак излиза сумата, която беше около 1500 лв.   Shocked Отиваме с нея при някаква друга служителка, която около 5 минути прави някакви изчисления, отваря някакви прозорци и т.н. и накрая ми заяви: "Дължите още 1.20 лв. лихва за предсрочно погасяване."  #Crazy Попитах я на каква сметка да ги внеса и тя ми отговори, че на касата знаели. Да, обаче се случих на някаква нова касиерка, която се чуди и се мае, какво да прави тези лев и 20. Аз вече избеснях, върнах се при жената, която ми каза, колко още дължа и й казах, че касиерката не знае на каква сметка да внеса парите. Въпросната служителка дойде, отвориха някаква папка, избраха някаква сметка и аз си внесох парите. След това вече кредитът ми е бил ок - погасен.
Още преди да си изтегля втория кредит обаче, останах учудена, след като първия са ми го отпуснали на 14% лихва, нямам никакви закъснения, а дори по-рано им го връщам, втория ми го предложиха с лихва 14.86%, е, ама, аз не съм луда и отидох в друга банка.  Naughty

# 28
  • Мнения: 1 002
Shocked
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

Както обясних в другата тема,която пуснах- оказа се,че това е напълно възможно...в България.  Twisted Evil

Ева... , тук не си права .
като  си вадиш карта към някоя сметка и попълваш едно поленце , в което пишеш дали всички пари по сметката ти са за работа с картата  или имаш една част от парите - за работа с картата , а другите са свободни за теглене на каса
ти явно не си го направила - т.е. писала си , че  Всички Пари по сметката ти са Само за работа с картата и заради това не можеш да теглиш свободно на каса .
Може би служителката не ти е обърнала внимание на този детайл , но той е важен .

# 29
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shocked

Общи условия

Активация на акаунт