Какви витамини давате на децата си ?

  • 5 291
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas
  • Мнения: 92
Мулти-Витаминол на Д-р Тайс.  Много са хубави, във вид на сироп по една лъжичка на ден, ако е здраво детето. Сладки са, на моя син много му харесват даже иска не по една лъжичка. Wink

# 31
  • Мнения: 3 334
В момента давам витамин С и Апетон.

и аз Peace

# 32
  • Мнения: 14 654
правя му един сок от моркови и го оставям на масата ..... изпива го до капка .......

a oт къде се снабдяваш с хубави моркови, аз не смея да правя сок от моркови, заради високото съдържание на нитрати в тях, просто като видя моркови със заоблени краища, без "брада" и неприлично големи размери ми става ясно колко стават за сок
иначе правя сок от портокали, мандарини и лимон или ябълки и цвекло- според сезона
кивито пък е много богато на вит.ц и децата много го харесват
синтетични витамини не давам

# 33
  • Мнения: 3 537
До сега съм му давала само Мултисаностол и витамин С, сега мисля да пробвам и да му взема Киди. Wink

# 34
  • Мнения: 151
Благодаря Ви мами за мненията и за споделения опит ! Simple Smile
Определено ще се опитам да включа Вашите тактити за повече натурални плодове и зеленчуци.

# 35
  • Мнения: 7 474
Мултисаностол  Crazy много го обича и аз също като бях малка   Peace

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Витамини давам, само ако са изписани от лекар, а това обикновено е, когато са болни - Мултисаностол. През другото време ги приемат натурални.

# 37
  • Мнения: 36
Нито зелен4уци, нито плодове , нито някакви сокове! Ни6то не иска!Опитвала съм по всякакав на4ин! Единственото спасение е АПЕТОН. Горе6то го препоръ4вам!!!

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давам сокове прясно изцедени-сутрин на гладно -портокал изцеден или ябълка с морков.Капки цитросепт.И при нас след обед за закуска е плод.През периода на грипа давах много прясно изцедени сокове.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 345
Сега давам санастол а преди това леатон

# 40
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
 Аз давам само КИДИ. Исках да пробвам Мултисаностол,но педито каза да си продължаваме с КИДИ-то.  Не мога да кажа дали повишава апетита,тя си хапва добре по принцип.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Със синтетичните витамини не бива да се прекалява.Аз давам понякога витамини --Канадси са -джемейсон.От фармацефт знам че са добри.Но знам че ако се пият 1 месец е добре 15 дни поне да се почива.Но наблягам на пресни плодове и цитросепт.

# 42
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Миналата зима давах Мултисаностол.
Тази година сме на "Марсианци", но почнах да ги давам доста късно - едва от седмица ги пие.

# 43
  • Мнения: 4 392
Вит. С ампула и дадох инцидентно 1-2 пъти, когато грипяса.(Можехме да минем и без него.. Thinking) Иначе само естествени. Peace

# 44
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В чудо съм се видяла с малкия. Не яде абсолютно никакъв плод, нито пие прясно изцедени сокове. Плюе ги веднага. По едно време ядеше поне банани, сега и това не мога да му дам.
По тази причина за зимния период давам Мултасанистол и Мултивитамол.
Каката си хапва натурални витамини без проблем. При боледуване давам допълнително Вит.С. Peace

Общи условия

Активация на акаунт