Намалих кондедза до що годе нормални граници...

  • 9 928
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 521
Не искам да Ви разочаровам, но това няма да помогне.

Единствено изпробвано засега и дава идеален резултат (няма и капчица по стъклата а преди течаха реки и попивах локви) е ел. вентилатори монтирани на отдушници или коминни отвори.
Споделям го с Вас защото ние много се измъчихме цели 2 години докато блестящия мозък на мъжа ми не роди тази идея, а аз го оплюх че не се е сетил по-рано.
Току що написах същото в още една подобна тема защото искам повече хора да се избавят от страданието конденз/влага/мухъл.

# 46
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

Единствено изпробвано засега и дава идеален резултат (няма и капчица по стъклата а преди течаха реки и попивах локви) е ел. вентилатори монтирани на отдушници или коминни отвори.


А не е ли шумно това с вентилаторите?

# 47
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
ел. вентилатори монтирани на отдушници или коминни отвори.
Тези ел. вентилатори дето се монтират в банята ли?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 521
Да. Има хубави мощни и безшумни вентилатори. Един такъв ми работи нон-стоп в банята.
Един в кухнята на комина сме монтирали, но го пускам само при нужда - като готвя и се повиши много влажността.
В началото и в хола на комина сложихме, но не го пускаме - не се налага.

# 49
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Как да го монтирам в кухнята, там към комина има аспиратор, може ли пак да се сложи вентилатор?
Аз от вентилатора в банята си не съм доволна, а купих добър Sad

# 50
  • София
  • Мнения: 2 521
E не знам мила, това е въпрос на конкретно техническо изпълнение, хващаш някой майстор и му поставяш задачата, не може да няма решение, аз поне си го представям, но няма да се изказвам да не правя смешки.  Grinning
Моя абсорбатор е на балконската част от кухнята (затворена с дограма естествено, направена част от стаята) и затова комина ми се оказа свободен.
Успех!

# 51
  • Мнения: 7 640
Как да го монтирам в кухнята, там към комина има аспиратор, може ли пак да се сложи вентилатор?
Аз от вентилатора в банята си не съм доволна, а купих добър Sad

ако всичко ви е затворено с нова дограма, няма откъде да дърпа, еле пък при затворена врата на банята Wink

# 52
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Знам го това, че трябва да отвориш да има достъп на свеж въздух от вън, но как да отворя вратата на банята, тя парата ще излезе в коридора Sad според мен.

# 53
  • Мнения: 7 640
Знам го това, че трябва да отвориш да има достъп на свеж въздух от вън, но как да отворя вратата на банята, тя парата ще излезе в коридора Sad според мен.

отделно и в коридора да има откъде да влезе въздух, иначе смучеш във вакуум, нищо не става.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 521
Aааа това не го казах но се подразбира - вратата на банята е винаги полуотворена (когато няма никой вътре  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт