Помогнете да се справя.......

  • 6 916
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 334
с подсеченото дупе на дъщеря ми.Положението вече излезе от контрол, нищо не помага.
 ooooh!Само да спомена,че проблема ни започна след приемане на антибиотик.
Използвах всички възможни начини на лечение - кремчета Бочко,Бела,Павлодерм ,Дефламол,Банеоцин миех и дупето с отвара от лайка, не помага и толкоз.Обърнах се към педито,тя ни предписа мехлем /хлофадон/,но резултат нула.
Кожата на дъщеря ми е страшна и незнам какво да направя.Притеснявам се да не стане нещо по сериозно -да развие инфекция,независимо,че се старя да поддържам кожата и максимално чиста и я оставям без памперс през деня.
Ако можете посъветвайте ме какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 082
не знам какво е положението,но вместо лайка защо не сложиш тетра/смрадлика/ и да миеш детето.с универтан пробва ли.ако са зле нещата може би трябва да отидеш и на друг лекар все пак...

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
След приемане на антибиотик най-вероятно има гъбички.
Дай й Ентерол за подобряване на чревната флора, а зачервеното мажи или с Нистатин, или с Клотримазол.
Нашата лекарка с антибиотика директно си изписва Ентерола, не бой се, няма да се запече.
Ако има и разстойство, и продължи и след Ентерола, искай личната да  изпише нещо за гъбички- за пиене.... И въобще това е нейна работа, да знае, че след антибиотика често се развиват гъби.

# 3
  • на Север
  • Мнения: 503
На Моника й предписаха Тридерм ( антибиотик, притивогънично и кортикостероид), но аз така и не го взех след като му прочетох упътването. Вземи си пиоктанин (лилавото лакарство), то също действа и противогъбично. Изглежда зловещо, но в интерес на истината е много по-щадящо от гореописаните кремчетата. Голяма грешка е при възпалена кожа да мажеш с кремовете, които ти си споменала. Те са против подсичане и ако си продължила да мажеш с тях са влошили повече възпалението. След като намажеш с пиоктанина, то бързо изсъхва и отгоре с клечка за уши ,мажеш Дефламол върху лилавото място. И така 1-2 пъти дневно. Ще видиш ефект още няколко часа след първото намазване. И незабравяй въздушните бани Hug

# 4
  • Мнения: 2 700
Аз лично съм много доволна от Тридерм. Не помня причината, поради която ни беше предписан, но при проблеми, които не са минавали с крем ЗДРАВЕ (единственият, който признавам 100%), Тридермът ни е помагал.

Между другото, виждам, че още сте с памперси. Да не би проблемът да е в самите памперси.  Thinking Може да са отключили някаква алергична реакция  newsm78

# 5
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей. Дъщеря ми беше с подсечено дупе два месеца. През това време пробвахме почти всички възможни кремове против подсичане / след консултация с педиатър/. Накрая я заведох на кожен лекар. Изписаха и клотримазол. Детето е развило алергия към бебешката козметика + някъкви  гъбички. Сега мия само с вода,мажа с бадемово масло и повече от месец и половина нямаме никакви проблеми.

# 6
  • Мнения: 999
Може да са гъбички, по добре пак идете на лекар.

# 7
  • Мнения: 3 456
След приемане на антибиотик най-вероятно има гъбички.
Дай й Ентерол за подобряване на чревната флора, а зачервеното мажи или с Нистатин, или с Клотримазол.
Нашата лекарка с антибиотика директно си изписва Ентерола, не бой се, няма да се запече.

И аз мисля, че това са гъбички.

# 8
  • Burgas
  • Мнения: 92
Смрадликата помага много! Но по-добре отидете на лекар, за да се оцени състоянието на място. Повечето от кремовете както ти бяха написали момичетата са за подсечено, а в твоя случай май става въпрос за гъбички, щом това е станало след като е приемала антибиотик.
Скорошно оправяне!  bouquet

# 9
  • Мнения: 48
Моята дъщеричка е на 1,6 год. и кожата й е АДСКИ чувствителна. Ако се изака в памперса и постои дори 5 минути с акото, дупето й се зачервява и се образуват червени петънца с много пъпчици. Ползвам един крем , който ми го приготвят в аптеката, но ако е доста зачервена вечерта преди да си легне я мажа с "Адвантан крем". Много съм доволна. На сутринта дупето й е вече чисто. Тридерма също го имам, но той е по-силен и незнам дали може да се маже дупето с него. Пробвай с Адвантана няма да збъркаш. Успех!!!

# 10
  • Мнения: 334
Благодаря ви момичета  bouquet
не знам какво е положението,но вместо лайка защо не сложиш тетра/смрадлика/ и да миеш детето.с универтан пробва ли.ако са зле нещата може би трябва да отидеш и на друг лекар все пак...
Днес ще опитам да я измия и със смрадлика.Казвам опитам,защото всяко подмиване на дупето е придружено от страшен рев.
След приемане на антибиотик най-вероятно има гъбички.
Дай й Ентерол за подобряване на чревната флора, а зачервеното мажи или с Нистатин, или с Клотримазол

Вече и аз си мисля,че са гъбички.Няма ли да и направя някоя беля с Клотримазола?Вчера си мислех дали да не я намажа,ама не посмях.
Моята дъщеричка е на 1,6 год. и кожата й е АДСКИ чувствителна. Ако се изака в памперса и постои дори 5 минути с акото, дупето й се зачервява и се образуват червени петънца с много пъпчици. Ползвам един крем , който ми го приготвят в аптеката, но ако е доста зачервена вечерта преди да си легне я мажа с "Адвантан крем". Много съм доволна. На сутринта дупето й е вече чисто. Тридерма също го имам, но той е по-силен и незнам дали може да се маже дупето с него. Пробвай с Адвантана няма да збъркаш. Успех!!!
И моята е на 1 и 7 месеца и също като твоята е с чувствителна кожа.Беше с разстройство покрай антибиотика и независимо от усилията ми се подсече жестоко.Сега вече 8 ден не минава и може би момичетата са прави като казват,че става въпрос за гъбички.
Дупето и с малки червени пъпчици от които тече течност и явно много я боли,защото като я мия пищи.

А този крем Адвантана във всяка аптека ли го има?

# 11
  • Мнения: 2 082
щом сте така 8дни е по-добре лекар да погледне и назначи нещо.а колкото до смрадликата е по добре да свариш повече и да оставиш детето да седне в нея и да си поиграе-например в коритото.иначе с бързо измиване само ,незнам дали ще има ефект

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мазала съм го с Клотримазол и под годинка беше - като казах на лекарката, че се е подсякъл зловещо след антибиотика, тя каза да мажа с клотримазол.
Кортикостероидните кремове не е добре да се ползват за щяло и нещяло.
Когато подсеченото е от гъби или бактериална инфекция, ония кремове тип цинкови - здраве, бочко и тн, наистина само влошават положението.
Пиоктанин също може - бях забравила.
Друг път ако пие антибиотик, превантивно мажи дебело с цинковите мазила против подсичане - те действат преди да се е наранила кожата. И дано да не ви се налагат антибиотици.

# 13
  • Мнения: 764
Преди месец и аз бях пуснала такава тема,и при нас имаше зачервяване след прием на АБ.Дупето му направо беше на рани.Помогна тетрата (смрадлика) и като го заведох на кожен му предписаха Дактакорт.Много майки виждам,че пишат за различни кремчета за подсечено и зачервено дупе,но това според мен е по-различно и не минава от Бочко и такива.А какъв АБ приемате?

# 14
  • Мнения: 334
Преди месец и аз бях пуснала такава тема,и при нас имаше зачервяване след прием на АБ.Дупето му направо беше на рани.Помогна тетрата (смрадлика) и като го заведох на кожен му предписаха Дактакорт.Много майки виждам,че пишат за различни кремчета за подсечено и зачервено дупе,но това според мен е по-различно и не минава от Бочко и такива.А какъв АБ приемате?
Антибиотика беше Курам.
А отварата от смрадлика как я приготвяте някакви по специални съотношения вода-билка или както пише на опаковката?

# 15
  • Мнения: 524
Момичета, това с Адвантант не си е работа. Страхотно лекарство, но кортизон ooooh! Страничните ефекти са кофти , а става дума и за малки деца. Не бива да се маже повече от две седмици и то в много малки дози- колкото първа фаланга на пръстчето на детето. Плюс това, ако е гадна гъба- резултат чуден- никакъв ефект.
Опитай първо консутация, след това да кисне във смрадлика, махни памперса и виж дали не му никнат зъби. newsm78
Две от дъщерите ми зловещо се подсичаха за дълго време като ги подпреше никнене на зъби. Като избиеше зъб сагата приключваше. Нямам обяснение защо, но е факт.  Tired
Успех!

# 16
  • Мнения: 48
Извинявай didu68 били ми обяснила, какви по-точно странични ефекти би имал Адвантана, т.к. не съм много наясно с този кортизон. А мехлема го ползваме постоянно сигурно повече от 1год. /е само когато дупето не може да се оправи от другото мехлемче, а не ежедневно / . Предварително ти благодаря за отговора!!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 167
Когато каката беше бебе, дупето й беше непрекъснато алено, още откакто се прибрахме от родилния дом и нищо не помагаше. Това продължи около 7 месеца. На всяка консултация личната сменяше бебешките кремчета, но накрая ни прати кожен лекар и след 1 седмица вече бяхме ОК.

Желая бързо подобряване на състоянието Hug

# 18
На моят син също му се зачервява много често дупето. Сменихме много мехлеми, кремове и лекарства, най-накрая една позната ми даде да пробвам вазелин "Джонсън". В България неможах да го открия, за това ми го носят ми го от Гърция. Наистина е много ефикасен. Ако имаш възможност поръчай на някого да ти го донесе струва около 3-4Евро.
 

# 19
  • Мнения: 7 186
Заведи я на лекар, но не педиатър, а детски дерматолог.
Аз преди време имах подобен проблем с малкия. Появи се обрив на дупето, а при тоя педиатър, а при ония, подсечено било, изписаха ни какви ли не мехлеми, но като видях, че няма ефект го заведох на детски дерматолог. Оказа се гъбична инфекция, изписа ни каквото трябва и обрива изчезна за нула време.
Щом и при вас няма подобрение, а се влошава, значи лечението е неправилно.

# 20
  • Мнения: 8 585
При вече подсечено дете е много важно да установим дали се касае за гъбичкова инфекция, за бактериална такава, както и  доколко има изразена екзема. Кортикостероидни кремове нанасяни върху инфектирана кожа драматично влошават обривите. Отворени плоски червени полета, от които кожата се люспи обикновено са израз насложена стафилококова инфекция и се изисква съответният антибиотичен крем (Фуцидин например).Най-добрите комбинирани кремове днес са Вердал (Олвос) и Кенакомб (Бристол). Освен това всеки от нас си има и "лична" смес, която приготвя за по-особени случай.

Две неща са важни, които мисля убягват от вниманието. С общите хигиенични правила мисля всички сме запознати.

*От много време е прието след измиване на детето да се слага винаги защитен крем. Най-добрите са тези, съдържащи цинков диоксид-Пенатен, Судокрем и др. Ако Ви стане навик да го използвате винаги след измиване ( при подсушена кожа и след 4-5 мин престой на въздух) няма да имате никога проблем. Крема е добре да се нанася първо на тънък слой на Вашите ръце и после да се "обтрива" детето в чувствителните области. Така се избягва натрупването на крем в гънките, което води до тежки рани и подсичания там. Кремът е защитен-играе роля на бариера. Подобно е действието и на зехтин-а, но той не бива да се използва.
Деца до 1 година би трябвало да се измиват след като напълнят памперса ( вкл. и уриниране), като общата баня е 1 път дневно до 2-3 месец, а после може и по-рядко. Но ако не измивате със сапун, не може да се поддържа добра хигиена. Памперсите, съдържащи линии лосион от вътрешната им страна са много дразнещи за някой деца-ако детето внезапно започне да се подсича, помислете да се върнете към старата фирма памперс ( ако сте я сменяли разбира се). Прекомерната употреба на плодове, плодови сокове и кисели също предразполагат към тежки подсичания->>особено в ранна възраст (неадекватни захранвания).

Децата се поправят много бързо:

*ако се мият по-рядко и се забърсват само с влажни кърпички успоредно с приложение на крема (само един).
*подберете подходящия крем на база на това КАК изглежда инфектираното място. Колкото и да мажете с пиоктанин или синьо багрило, ако е гъбичка няма да има ефект.
*след зарастване, поддържате посменно с пудра и бариерен крем-но не пудра върху крем.

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 23:55 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт