дюшек или матрак

  • 5 157
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 14
Здравейте!Чудех се на какво е най-добре да спи бебето,когато купувахме кошарата и избирах матрак продавачката ми каза,че е по-хубаво първите месеци бебето да спи на дюшече(най-обикновено от плат),а "по-нататък"да вземем матрак.Послушах я,незнайно защо,но дюшека много се сплесква,а знам че бебето трабва да спи на повърхност,която не потъва.Някой чувал ли е подобно мнение по въпроса!?Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 46 488
Аз за първи път чувам за матрак за бебе Thinking
Ние купихме дюшече - кокос, твърдо е, не потъва.

# 2
  • Мнения: 596
и ние купихме с кокос, но се води матрак  Thinking

# 3
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Ние купихме дюшече и съжалих. Защото бебето си правеше дупка и спеше в нея. Просто новите дюшеци не са слегнали и са относително меки, а бебчо си седи там където си го сложила и започва да си дълбае   Rolling Eyes  Shocked . И аз не вярвах, че е възможно, но при нас така стана.
За да не му е неудобно непрекъсната обръщах дюшека  #Silly .
Единственото му преимущество е, че е по-евтин.
Ако парите не са проблем за вас или има кой да ви го подари по-добре матрак, гласувам за него с две ръце.
Успех в избора.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
И аз съм за матрака, по скъп е от дюшека но си заслужава.
Дюшеците събират прах и почистването им по-трудно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 845
Цитат на: Silviya
и ние купихме с кокос, но се води матрак  Thinking


ТОЧНО това твърдото дето е с кокос се води матрак
и ние сме с такова от деня на раждането
а това как продавачките си го наричат Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
Ами ние купихме и дюшек и матрак. Дющека за креватчето при баба!
С две ръце съм за матрачето!

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
матрак!

# 8
  • Мнения: 2 258
И ние сме с кокосов матрак.Имам приятелка,която си сложи дюшек и е страшно недоволна.Наистина все едно,че пропада...

# 9
  • Мнения: 5 228
Матрак със сигурност! Продавачката просто се е опитала да ти пробута и двете.

# 10
  • Мнения: 2 556
Матраче, по възможност на някоя по-известна фирма - например ТЕД - и с лятна и зимна страна. Добре е да е по-стабилно, защото когато бебето почне да се изправя вътре, не е хубаво да му потъват крачетата.

# 11
  • Мнения: 4 358
С две ръце гласувам за матрак.
Сега се продават и противоалергични.

# 12
  • Мнения: 46 488
Цитат на: Silviya
и ние купихме с кокос, но се води матрак  Thinking


 Embarassed Аз си му казвам дюшече, грешката е моя Embarassed

# 13
  • Мнения: 1 187
Матрак!

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
Матрак.

# 15
  • Мнения: 7 837
Определено матрак.
След като аз не спя на дюшек, защо да тормозя детето си.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От къде човек може да си купи най- обикновено дюшече?
 Ние си имаме матрак, но сега искам да си купим и дюшек....

# 17
  • Мнения: 1 734
Матрак!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 526
От личен опит абсолютно против дюшека. Моята мома се е научила да си дига дюшека, да се тръшва на пружините и да се завива с дюшека. Направо ужас.
Сега обаче се чудя за бъдещото бебе какъв матрак да избера.
В един магазин много ми хвалеха тези с кокоса, а на друго място ми казаха, че тъй като имал естествени материали му се завъдили вътре някакви гадинки.
Така, че да питам ползващите матрак мами какъв да бъде матрака.
gal4o.g, да не се обидиш, че се възползвам от темата ти.

# 19
  • Мнения: 1 071
И аз от личен опит ще кажа-всичко друго но само не и дюшек от плат.Наистина е много мек и става вдлъбнатинка там,където спи бебето.Нашата кака спеше доскоро на такъв ,но сега го сменихме с дунапренен.За бебето също купихме дунапренен,но по-дебел-10 см.Доста е твърд и смятам,че ще му е добре.Пък и гледам,че кушетките се продават именно с такъв дюшек.

# 20
  • Мнения: 3 932
Кокосов матрак е най-добрия избор, а има и неподмокрящи се подложки с ластичета, които са много удобни за отгоре.

# 21
  • Мнения: 4 414
матрак. и нашият и на беба са от пенолатекс...много сме доволни... кокоса нещо не ми допадна, а и продавачката в магазина каза, че много хора се оплаквали/обратно на това, което чета тук Confused /...

# 22
  • Мнения: 5 140
Цитат на: Ybag
Ами ние купихме и дюшек и матрак. Дющека за креватчето при баба!
С две ръце съм за матрачето!
                                          И ние така newsm07

# 23
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Despina
Така, че да питам ползващите матрак мами какъв да бъде матрака.


Преди да се роди беба, проучвах на всевъзможни места видовете матраци за бебе-дунапренов, кокосов, латексов и тн.Матраци да искаш в днешно време. Исках да взема най-доброто, тъй като бебето прекарва голяма част от денонощието си там. Научих, че латексовите и кокосовите не се препоръчват за бебе, тъй като първите имат недостатъка да запарват, а вторите са алергени. В крайна сметка взех дунапренов, противоалергиченс бебешка и детска страна. Мнения, колкото искаш,....взимай някакъв и си кажи, че това е най-доброто  Wink

# 24
  • Мнения: 4 414
Цитат на: 6o6i
Мнения, колкото искаш,....взимай някакъв и си кажи, че това е най-доброто  Wink


 Grinning  Grinning  Grinning

# 25
  • Мнения: 479
Има МАТРАЦИ ОТ ПЕНОЛАТЕКС в мебелните къщи, но 4есто бебешките са само по поръчка. Казват, че са най-добрия вариант - твърди и противоалергични. Пенолатексът като материя има различна твърдост - за бебе трябва да е по- твърд.

Дюшек ОТ ДУНАПРЕН всеки може да си направи сам! Дунапренът се продава на "листи" с различна дебелина и твърдост. Тия листи са правоъгълни и като се нарежат на 2 стават точно за стандартните бебешки креватчета. За около 25лв може да се купи един такъв лист твърд дунапрен, който е с дебелина 5 см. и като се сложи на 2 ката става точно едно дюше4е, дебело 10см. Дунапрен съм виждала в магазин за дамаски, но със сигурност има и в други магазини.

# 26
  • Мнения: 2 596
Матрак, разбира се. Има две лица, едното за лятото с памучно покритие, а другото за зимата с вълнено покритие.   sleepuu

# 27
  • Мнения: 2 220
А може ли да ми кажете ориентировъчни цени на матраци - но не просто на някакви, а на най-добрите! Примерно тези от пенолатекс - колко струват? За по-голямо легло (детско). Благодаря.

# 28
  • Мнения: 479
За Пенолатексов по поръчка в Младост-сградата на  "нова Деница"  с размер около 70/140 искаха към 110 лв.

# 29
  • Мнения: 217
Цитат на: Иви
И аз от личен опит ще кажа-всичко друго но само не и дюшек от плат.Наистина е много мек и става вдлъбнатинка там,където спи бебето.
Абсолютно съм съгласна!И ние започнахме с дюшек и на втория месец купихме кокосов матрак ,разликата е огромна.

# 30
  • Мнения: 522
матраче Tired

# 31
# 32
  • Мнения: 92
Матрак! Sign Exclamation Аз купих матрак ТЕД и съм много доволна.   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт