за ръста на нашите деца

  • 1 848
  • 15
  •   1
Отговори
Мили майчета ,знае ли някой къде мога да намеря нещо като онези таблици за ръста ,че нашия батко ми се вижда дребничък -то не че аз не съм кинта и половина!имаше ги по стаите за консултации, но нали нас вече ни няма в България....
поздрави и усмивки от нас

# 1
  • София
  • Мнения: 2 300
Колко е голям баткото?
Тук има таблица за ръстта, но за деца до 5 годинки.

# 2
  • Мнения: 704
Данните за ръста леко ме смутиха: дъщеря ми е точно 1 метър.  Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Elfi
Колко е голям баткото?
Тук има таблица за ръстта, но за деца до 5 годинки.

Хубава таблица, ама колко е реална, че според нея сме манекени на освиенциум Confused:
Високи сме 108 см и тежим 14 кила Rolling Eyes , а според таблицата трябва да сме 18 +,- 2 кила Confused:

# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 811
Стига, де!
То излезе, че Малчо е поне на 2 години!!
Ай, пак ще почваме диети  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 846
@Elfi ще те черпя
една таблица дето да ни изкара нормални и на ръст и на тегло
не е за вярване направо

# 8
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Vali
Данните за ръста леко ме смутиха: дъщеря ми е точно 1 метър.  Simple Smile

все пак основният фактор е генетичният...
моят син е на 3г. и 4м. и още няма 1м.

Цитат на: Valeria
Цитат на: Elfi
Колко е голям баткото?
Тук има таблица за ръстта, но за деца до 5 годинки.

Хубава таблица, ама колко е реална, че според нея сме манекени на освиенциум Confused:
Високи сме 108 см и тежим 14 кила Rolling Eyes , а според таблицата трябва да сме 18 +,- 2 кила Confused:

това са средни стойности...възможно е да има малки отклонения...18 - 2,5 кг е 15,5..не е кой знае колко повече, а предполагам, че дъщеря ти е доста слаба /синът ми е 96-97 см и също тежи 14кг, но не смятам, че е дебел/.

Цитат на: THERION
@Elfi ще те черпя
една таблица дето да ни изкара нормални и на ръст и на тегло
не е за вярване направо

радвам се, че има поне един доволен...защото мамите по-горе са на друго мнение... ooooh!
тези таблички са от сп.Мама /2001 г., когато бях бременна/...
не зная доколко са реални, но мисля, че и да има отклонения, те ще са в рамките на разумното newsm78 ...

# 9
  • Мнения: 4 965
Ужастттт. Според таблицата на Елфи бебки трябва да са с 6 см. по-високи  ooooh!  и с 1 кг. по-тежки, а педи-то твърди, че са в нормата (че дори Еската и отгоре).
Вярно, че се родиха мънички, а вече са + 4,5 кг. и + 22 см., ама се чудя  Thinking. Вашите деца колко порастнаха за първите 6 месеца?

# 10
  • Мнения: 811
Цитат на: Elfi
радвам се, че има поне един доволен...защото мамите по-горе са на друго мнение... ooooh!
тези таблички са от сп.Мама /2001 г., когато бях бременна/...
не зная доколко са реални, но мисля, че и да има отклонения, те ще са в рамките на разумното newsm78 ...

Елфи, таблиците ги харесах  Hands Thumbsup
Не харесвам килограмите на синчето  Mr. Green  не изглежда дебел, но е бая едричък. А, за гени - не знам. Аз нямам 50 оки, а съм и височка.........

# 11
  • Мнения: 811
Цитат на: azaf
Вашите деца колко порастнаха за първите 6 месеца?

Хей, да нямаш рожденнички? Честито, да са живи и здрави!!! Имного пакости да правят!!!

А как наддават дечковци - различно. Щерката се роди малка и имаше проблеми. На месец тежеше по-малко отколкото се роди - 2,500. Наддаваше бавно и трудно, някои неща харесваше други - не. Чак към годинката влезе в нормите за ръст и тегло. Малчо - на другия полюс - до 11 месец - на месец по килце. Притеснения имах и с единия, и с другия.
Като не яде - що не яде, като яде - що яде  #Shocked  Туй майките сме опасна порода  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 965
Благодаря ти за хубавите пожелания, Дари. Половин годинка ще направят шушките на 11-ти - т.е. има още 8 дни и си запазвам правото тепърва да приемам пожелания  Wink .
При мен проблемът е, че те наддават много, а по таблиците излиза, че още са мъници. По отношение на психо-моторната активност дори в някои отношения са напред от връстниците си, но са доста по-мънички. Често ме питат дали не са на 4 месеца. Ванеската е добре, но Крисчето наистина изглежда като на 4 и често в градинката ужасявам майките, които се чудят как давам на толкова малко детенце да седи  Blush .

# 13
  • Мнения: 811
Пак не съм разбрала  #Splat

Цитат на: azaf
При мен проблемът е, че те наддават много, а по таблиците излиза, че още са мъници. По отношение на психо-моторната активност дори в някои отношения са напред от връстниците си, но са доста по-мънички.


Е, това е по-важното. Като споделях притесненията си с микропедиатърката за развитието на щерката, тя ми каза, че често по-дребните деца са по-жилави и пъргави.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: azaf
При мен проблемът е, че те наддават много, а по таблиците излиза, че още са мъници. По отношение на психо-моторната активност дори в някои отношения са напред от връстниците си, но са доста по-мънички. Често ме питат дали не са на 4 месеца. Ванеската е добре, но Крисчето наистина изглежда като на 4 и често в градинката ужасявам майките, които се чудят как давам на толкова малко детенце да седи  Blush .

не се притеснявай...важното е да са здравички...а другото до годинка ще го наваксат...все пак са родени под нормата...

Общи условия

Активация на акаунт