Как се справяте със запушено носле?

  • 2 849
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 237
За мухъла и аз знам,че Саво много помага,но не мога да си помисля да напръскам сега с него- трябва няколко дни да стои отворено, за да се измирише. В хола е майка ми- не че е проблем да се разменим, но имахме намериение да му правим ремонт- основен. Но вече се притеснявам ако сменим дограмата да не се повтори историята с нашата стая-конденз и мухъл. Защо тези нови и скъпи дограми правят такъв конденз? Климатика знам, че изсушава въздуха и също се запушват нослетата на децата,но сигурно е по-малко зло от мухъла

# 16
  • Мнения: 69
Относно дограмите ние още не сме сменили в хола ,сегашна спалня
Но след дълги дебати с различни познати Сме на мнение че новите дограми ще са отново дървени ,също са скъпи но те поне не правят конденз защата дишат
Голяма грешка направихме че навсякъде другаде сложихме ПВЦ
Така че при следващия ремонт сме за дървото

# 17
  • Мнения: 3 478
Само с физиологичен разтвор, друго до сега не съм ползвала.

# 18
  • Мнения: 117
моето момченце което е почти на 4 месеца също имаше дни със затруднено дишане. Капвах в нослето по 1-2 капки витамин С. Дадоха ми и рецепта - 100гр. вода 1 чаена лъжичка лайка се завират до като течноста стане наполовина. след като изтине се добавя ампула жит С и от сместа се капва в нослето по 1-2 капки

# 19
  • Мнения: 185
Искам само да допълня, че Стеримар също е физиологичен разтвор ( стерилна морска водичка), но е по - добре, защото е микроспрей и овлажнява много добре носната лигавица. Пръскам няколко пъти, докато усетя ефекта. Първо почиствам идеално със Стеримар, после черните капки - коларгол, след няколко часа мажа Низита - мехлемче за носита - също много хубаво. Давах и хомеопатия. Така е трудно да се прецени, разбира се, но за сополки нашата педи не би дала антибиотик.
Аа, и да ти кажа за капването на кърма. И аз бях чувала в окото, в носито ... Питах докторката и тя каза, че тъй като кърмата е сладка и съдържа лактоза, е благоприятна среда за развитие на бактерии. Т.е., не капи кърма в нослето.
Бързо оздравяване!   bouquet

# 20
  • Мнения: 326
И при нас никакви капки не помагат и сега ходим на нагревки дано да има ефект

# 21
  • Мнения: 568
Слагам физиологичен разтвор или Стеримар, което е същото, изчаквам 1-2 мин като държа бебето легнало, след това махам сополите с помпичка.Става като запушиш едната ноздричка.
След това от черните капки, които се казват Коларгол.
Или Виброцил по 1 капка. Вече прекарахме няколко хреми така.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 237
Мисля,че имаме подобрение- вече не хърка като спи, но пак усещам понякога, че й е запушено нослето. Много ми е трудно и капки да слагам, и с помпичката да изсмуквам, понеже тя само като ме види с капкомера и започва да се върти. Все пак- спрявам се! Но от всичко прочетено, смятам да си взема Стеримар да го опитам, също и кремчето за мазане. Хомеопатията наистина помага- аз лично съм взимала за себе си- за гърдите, за лактацията, но нямам близък лекар хомеопат и за детето не смея. Мислех и осцилококцинум да й дам- там пише и за кърмачета,но не се престраших. Някой от вас давал ли е на бебето си??

# 23
  • Мнения: 163
Слагам физиологичен разтвор или Стеримар, което е същото, изчаквам 1-2 мин като държа бебето легнало, след това махам сополите с помпичка.Става като запушиш едната ноздричка.
След това от черните капки, които се казват Коларгол.
Или Виброцил по 1 капка. Вече прекарахме няколко хреми така.
Peace

# 24
  • Мнения: 256
слагам само физиологичен разтвор на 2ч и за 2-3 дни си отиват гадните суполи Praynig

# 25
  • Мнения: 277
Стеримар!
 Антибиотик ? newsm34

Общи условия

Активация на акаунт