Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 фев. 2007, 23:25 ч.

колко натдават на кърма

• 561
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте,
надявам се да ми кажете колко натдават бебчетата ви на кърма първия месец или по-точно колко е нормално. Аз ходих с беба на преглед и ми казаха че за седмица е натдала около 100гр което било малко и да почна да дохранвам с АМ. Вярно е че тогава се бях притеснила и кърма та ми беше почти спряла но после се успокоих и сега пак имам кърма и продължаваме да се храним само с кърма а и тя АМ не иска нещо да го хапва. Педиатъра ни също ни посъветва след като имам достатъчно кърма да и давам само нея, но аз се притеснявам.

# 1
Ако бебето е спокойно няма от какво да се притесняваш. Изчакай за сега. Успешно кърмене.

# 2
Няма стандартно наддаване при кърмачетата. Всяко кърмаче наддава според гена си и според собсветните си заложби. Освен това кърмачетата наддават и СКОКООБРАЗНО, тоест възможно е една седмица да не наддадат и с грам, а на следващата с половин килограм. Това не трябва да те притеснява. Моят сладур наддаваше с по кило и 200 някъде първите три месеца, а после с по кило. НО аз съм си доста едра и никога не съм се съмнявала в теглото му. Освен това до 6ти месец си го хранех на поискване, а и след това, но просто го кърмех веднага щом ми изглеждаше гладен. Мисля, че няма от какво да се притесняваш.
естито ти бебе, не забравяй, че и за бебето цялото раждане е шок и то все още се съвзема, не може веднага да се пренастрои. Ще започне да качва и по повече, просто го остави да стигне и до този етап.
УСПЕХ  bouquet

# 3
  • там някъде около Пловдив
Не започвай дохранване  Naughty изчакай поне една седмица ако си решила да дохранваш!
Първо се убеди,че не ти е нахранено бебенцето  baby_neutral
Успех   bouquet

П.П.За протокола Вики за първия месец наддаде 350гр  Wink

# 4
Всяко бебе наДдава различно...
Оправи си пунктуациата и представките Naughty
Особено това наТ

Леко кърмене  bouquet

# 5
  • София, Младост 4
  Определено изчакай с добавката!!!
  Кърмените бебета наддават скокообразно, а и е възможно да има разминаване в кантарите при педиатъра и от болницата.
  Ние също излезе, че за първите две седмици сме качили само 200-300 грама, а след още 2 вече бяхме качили общо 850 грама което си беше добре.
   Важното е бебчо да изглежда добре и да има поне 6-8 добре мокри памперса което е показател че хапва достатъчно. Изчакай поне още една, две седмици само на кърма и отидете отново да се премерите, вярвам че тогава няма да има вече проблеми ако сте се кърмили на поискване и бебчо е хапвал винаги когато е гладен  Simple Smile

# 6
Мога само да добавя своето мнение към това на останалите, които са ти отговорили - не бързай с бибероните. И ти, и бебчо още се настройвате към промените след раждането. Отпусни се, почивай си повече, радвай се на рожбата си и се довери на инстинктите и силата на природата. Другото вече си прочела.
Желая ти успешно и дълго кърмене, защото (според мен) това е едно от най-красивите интимни преживявания!
 newsm51
п.с. И стига вече с култа към дебели бебета Wink

# 7
Моето зверче наддаде около 600 гр за първия месец и мен също се опитаха да ме накарат да дохранвам. Моят съвет в случая е: не прибързвай с дохранването и не се шашкай. Ще видиш, че нещата ще си дойдат по местата. 100 гр седмично е добре!

# 8
100гр над рожденното може да е 400 над минималното...общото правило е ако пълни памперсите и урината е безцветна значи храната е достатъчно

# 9
  • София
Ето тук има таблици за ръста и килограмите според СЗО http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

# 10
Не се поддавай! Ние бяхме същия случай и се радвам че не започнах да дохранвам детето. и на втория месец беше наддала 1.3 кг и ни увеличиха капките Вигантол на 3 (ама аз не ги давам  Laughing)

# 11
не се притеснявай. Иван беше наддал само 200гр първите 18 дена. оттам нататък започна да наддава по 550гр на две седмици.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт