Кажете нещо за грипа

  • 931
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами това ми е въпроса.Вчера малкия започна леко да кашля,заведох го на лекар.Гърлото му е леко зачервено,мъчат  го кучешките зъби.Изписаха ни сироп за кашлица и ако вдигне температура събота и неделя да му давам Оспамокс.Снощи вдигна 38.5 започнах антибиотика,дадох му и Нурофен за температурата.През ноща не е имал температура.Някой да ми каже какви са признаците на този грип,казаха ми че три-четири дни се подържала висока температура,а нашата спадна веднага.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 330
При нас грипа започна с лека кашлица и леко зачелвено гърло. В момента също ни растат горните кучешки зъби и от начало си мислехме, че кашлицата вероятно  е от зъбите. Не сме вдигали висока температура - само два дни имаше 37,2-37,5 градуса.  След това се появи силна хрема, а и кашлицата се засили. Преди хремата и силната кашлица ходихме на лекар и ни изписаха сироп за кашлица Студал, витамини Апетон /че беше без апетит и не се хранеше/ и ми казаха да давам оксилококцинум, както и да мажа детенцето с Пулмекс-бебе. И така цяла седмица, но състоянието на малката не се подобри кой знае колко, само дето хремата понамаля.  За това пък кашлицата стана непоносима - като се закашля няма спиране. Вчера бяхме отново на лекар и вече сме с антибиотик Оспамокс, сироп за кашлица Проспан и още един сироп Вентолин.
На всичкото отгоре сега и аз съм грипава с антибиотик.  Weary
Явно при всеки симптомите на грипа са различни.
Дано този грип вече да минава, че ми писна.
Бързо оздравяване на всички.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много ти благодаря.Явно става въпрос за същия вирус.В момента малкия е с 37.5.Да се надявам,че антибиотика ще го пресече.Бързо оздравяване и на вас

# 3
  • Мнения: 270
Ние бяхме 6 дни  с температура и гнойна ангина.Бързо оздравяване!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ние бяхме 2 седмици с кашлица, червено гърло и сополи.Тем. 37.2-37.3.Гърдите бяха чисти, но бързо започна да отхрачва.Пихме мукосолван за кашлица, но гърлото не се оправи без антиботик-аугментин ни изписаха.За сополите -стеримар.

# 5
  • Burgas
  • Мнения: 92
Ние бяхме 2 дни с висока Т (39,2), болки в стомаха, повръщане и разтройство. Исписахани антибиотик (Zinant), мисля, че така беше! Бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 1 771
За този вирус чух, че не се дава антибиотик. А и съм против даване на антибиотик при вирусна инфекция. Просто защото антибиотика разрушава стената на бактериалната инфекция, а вирусната инфекция няма такава стена и от тук антибиотика се дава некомпетентно.
За температурата моето Джи Пи нищо не ми предписа. Само хомеопатично. За един ден я смъкна. Сега има кашлица и отново сме на хомеопатичен препарат еднократно. Тези хомеопатични препарати спомагат на организма да се пребори с болеста.
За хремата стеримар или физ. р-р.

# 7
  • Мнения: 17 407
Този вирус много бързо предизвиква и усложнения, няма  как без антибиотик в повечето случаи.

# 8
  • Мнения: 4 392
При всеки е различно.
Виж и тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156754.0

Този вирус много бързо предизвиква и усложнения, няма  как без антибиотик в повечето случаи.
АБ само при усложнение! Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много ви благодаря.
Сега ще изчета темата

Общи условия

Активация на акаунт