Трябва ли детето да спи ,когато има температура?

  • 24 582
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Днес детето ми вдигна висока Т,диагнозата е грип.Иска да спи постоянно ,но ме притеснява това,че не мога да я сваля и дали е добре да спи с такава температура?Вие давате ли на децата си да спят когато са с Т 39,5?

# 1
  • Мнения: 270
Според мен не му давай да заспива докато не започне да я сваля.Вики беше 6 дни с висока температура.Следи го постоянно.На третата нощ ,хем го следях през 2 часа вдигна 41.Беше кошмар.Свалях я единствено с обтривания с хладка вода, нищо друго не помагаше.Дано се оправите по бързо!

# 2
  • Мнения: 207
когато дъщеря ми вдигне висока температура аз и давам температуропонижаващо и задължително я карам да си легне ,така добре увита тя бързо се изпотява и сваля температурата
естествено през това време я наблюдавам постоянно,
за едно дете няма нищо по-хубаво от един здрав сън докато има висока температура

# 3
  • Burgas
  • Мнения: 92
когато дъщеря ми вдигне висока температура аз и давам температуропонижаващо и задължително я карам да си легне ,така добре увита тя бързо се изпотява и сваля температурата
естествено през това време я наблюдавам постоянно,
за едно дете няма нищо по-хубаво от един здрав сън докато има висока температура

Напълно съм съгласна! Когато има висока Т , аз му давам лекарства, течности(било вода, сок), завивам го , за да се изпоти( после го преобличам) и така след съня е свалил Т.  През това време (докато спи) му следя Т задължително.

# 4
  • Мнения: 69
Аз съм твърдо против спането .Нашата кака много коварно вдига температура и докато не спадне и говоря за да я държа будна
Иначе е легнала и завита за да се изпоти

# 5
  • Мнения: 136
аз моите ги слагам да спяят винаги когато са болни и виждам , 4е им се спи. разбира се постоянно ги наблюдавам, ако започнат да вдигат много обикновено са неспокойни бълнуват, нно според мен сънят им е нужен в такъв момент

# 6
  • Мнения: 3 042
Вие давате ли на децата си да спят когато са с Т 39,5?

Ами ако вдигнат Т  през ноща си спят. Как да ги държа будни!!?? При такава Т давам течен аналгин и наблюдавам докато Т започне да спада. И през деня а е щом им се спи си спят.

# 7
  • Мнения: 4 392
Аз я оставям да спи, щом и се спи. Болестта ги омаломощава. Имат нужда от сън. Т свалям чрез изпотяване.  Peace

# 8
  • Мнения: 705
не мисля, че трябва и можеш да задържиш будно едно дете, на което му се спи, особено ако е отмаляло и уморено от висока Т.

друг е въпроса дали ти можеш или трябва да спиш!!! аз докато не се убедя, че започва сваляне на Т, не заспивам, предполагам че с всички майки е така newsm78

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
По принцип моите деца не могат да заспят докато имат висока Т (говоря за над 39 ). Даже и да ги унася, не могат да се отпуснат и мрънкат докато я свалят до поне 38,5. Тогава заспиват обикновено дълбок сън.

# 10
  • Мнения: 3 456
Не знам, дали трябва или не бива, но аз оставям моята дъщеря да спи, ако й се спи...

# 11
  • Мнения: 999
Аз също оставям дъщеря си да спи, а и не виждам как да я задържа будна.Като има Т може и права да заспи.

# 12
  • Мнения: 872
Дъщеря ми едва си държи очите отворени, когато е с висока температура,не мога да не я оставя да не спи.
Аз не мога да мигна, естествено.
Когато вдига температура,и се учестява дишането и по това се ориентирам и ми се изостря вниманието.
Миналата седмица като беше с температура и беше все едно дали и я меря или и давам панадол, стига да я оставя на мира да спи.

# 13
  • Мнения: 101
Естествено като запо4не да се сваля т -та оставям детето да заспи,оба4е след като ми направи фебрилен гър4          (преди да заспи )и когато отидах в болницата докторите ми казаха 4е е добре дете с висока т-ра да не се оставя да спи тъи като има риск да не се събуди......,недаи боже никому но от  тогава докато не я свали не го оставям да спи.   

# 14
  • София
  • Мнения: 415
Оставям го да спи. И не го завивам, напротив - спи си по памперс, той като е горещ, се боя, че завивайки го "да се поти" мога да му докарам топлинен удар.

Общи условия

Активация на акаунт