кървене

  • 1 763
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 13
Здравейте от мен!Влизам във втория месец, но още в края на първия се появи кървене, което за една седмица сразих с лекарства. Докторката каза, че и матката ми се била напрегната, но слава богу бъдещето бебе си е наред. малко се стреснах от кървенето, защото ако още на втория месец ми се налага да лежа по една седмица, то какво остава за след това...... на вас случвало ли ви се е?

# 1
  • Мнения: 2 005
За кървене -НЕ!Но от самото начало като влязох в патологична и излязох чак като родих с Бебо.Така,че спокойно StopИмах голяма миома 15 см. и бях постоянно с болки,не можех дори да се движа,а и не ми препоръчваха.Повече си почивай newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
Да, аз лежах до 4-я месец буквално, стриктно и неотлъчно! После до края бях болничен и се пазих особено много. Но щом се налага, нямаше нищо по-важно за мен от това - нито работата, нито домашните задължения!

Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 3 499
На мен не, но се случва често.Понякога е от хормоните и няма повод за притеснение, но най-често кървенето е опасно.Трябва постоянно да се консултираш с лекар и ако трябва да си под наблюдение в болницата или пък да лежиш вкъщи, като вземаш подходящите медикаменти.Всичко в името на детенцето, слушай лекарите и не прави нищо на своя глава. Hug

# 4
  • Мнения: 2 663
И двете бремености имах кървене, пиех утрогестан и в момента го пия.Почивай си повечко, всичко ще е ок

# 5
  • Мнения: 1 216
Много е плашещо това с кървенето. Дори и всичко да е наред, действа много подтискащо.
На мен ми се случваше няколко пъти. Първия път го отключих с носене на тежко, това май е една от най-често срещаните причини за поява на кървене, предписаха ми Папаверин 3 х 1.
Нещата се поуспокоиха, после се разболях от грипче и пак.
По-нататък се оказа, че имам частично отлепване на сака и се кротнах.
Та сега се щадя повече, не вдигам тежко, но все си имам едно наум.
При всеки един от случаите съм ходила моментално на доктор, оказва се, че с 2рите бременности се случва доста често да има кървене.
Стискам ти палци и говори с лекаря си. Беб с тумбачето ще е наред !

# 6
  • Мнения: 13
моето кървене, струва ми се, дойде след една нощ прекарана в банята с повръщане и разстройство. аз си мислех, че хормоните си играят, но може и от един вирус грипозен да е това. докторката ми предписа веднага дюфастон, магни, папаверин. оказа се, че се е откъснала част от околоплодната клетка, но бебето не е засегнато. само се надявам да не се повтаря....

# 7
  • Мнения: 990
В началото и аз имах кървене, което не беше обилно ,но все пак си е притеснително. Изписаха ми утрогестан  по 3 пъти  по 2 таблетки дневно,и  спазмалгон 3 пъти по 1 т. Поради тази и други причини,беше задължително да лежа през цялата бременност.

# 8
  • Мнения: 46
и аз имах кървене,по скоро зацапване отколкото кървене. До 12г.с. ми бяха изписали дуфастон и го спирахме,но после пак се появи.Сега пия Магнерич и слава богу нямам проблеми,моят доктор казва,че болките са по страшни от кървенето,незнам дали е така,но имах и болки и наистина те са доста страшнички.Всичко се оправя трябва много спокойствие и повечко лежане,не се притеснявай има жени който карат цялата си бременост с кървене,но за всяко такова нещо трябва да се консултираш с доктора си.КЪСМЕТ 

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
крайният резултат оправдава всичко! като си гушнеш бебето - забравяш всичко!!!

# 10
  • Мнения: 4 555
Понякога сутрин имам няколко бледорозови капки. На мен ми казаха, че се дължи на раничка на маточната шийка, която покървява при по-голямо усилие. За сега нищо не са ми предписали, не знам дали е правилно  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 029
Още в 5 г.с. се появи кървене при мен и бях страшно притеснена. Наложи се да лежа в болница две седмици. Въпреки това кървенето продължи близо месец след това, но слава Богу до края на бременността нямах повече проблеми.
Дано и при теб да няма никакви проблеми!  Peace

# 12
  • Мнения: 122
Здравейте бъдещи и настоящи майчета Simple Smile
Малко се отклонявам от темата,но за да не отварям нова,ще питам тук.
Аз кървене съм нямала ,но все ме придърпва ниско долу.Какви са тези болки и нормални ли са да ги има по-дълго време.Казват,че поради растежа се опъвали нерви или незнам какво.Някой имал ли е също подобни болки?
 И друго нещо-при вдигане на по-тежки предмети,от колко килограма нагоре става опасно за плода и в какво се изразява тази опасност?Стреснах се вчера,понеже трябваше да купя повече неща наведнъж от магазина  и май прекалих ...заболя ме веднага ,едвам се прибрах.Кажете какви опасности крие това?

# 13
  • Мнения: 13
момичета, благодаря на всички. поне разбрах, че не е чак толкова необичайно. зарекла съм се от тук нататък да го давам по-спокойно, доколкото мога. важното е бебето да се роди живо и здраво.

# 14
  • Мнения: 13
Ели, доколкото знам, болките ниско долу като придърпване могат да се дължат на две неща - или на растеж на матката, или - по-страшното - на контракции. Според мен задължително трябва да се консултираш с лекар, още утре. Предписват лекарства за успокоение на мускула. Аз имах същите болки, не силни, но ги имаше, плюс кървенето. предписаха ми магний Б6 и папаверин за успокояване на мускула на матката.
но при всички положения, мисля, че трябва да си внимателна с тежкото. Майка ми, която е родила две деца, днес ми каза да не вдигам по-тежко от 1 кг.
успех, дано всичко да е наред

# 15
  • Мнения: 122
Благодаря ти за съвета,Сара,ще гледам да се придържам към тези препоръки,не че до сега не съм обръщала внимание,но все някакви изключения има ,където се е налагало да повдигна нещо.А болките са по-точно долу вдясно.Дано не е страшната версия.За съжаление утре няма как да отида на преглед ,понеже работя,но вдругиден ако не ми е минало ще уредя нещо по въпроса.
А ти не се притеснявай толкова,за да му е добре на бебчо! всички правим грешки,а и не всичко може да знае човек!още повече в тези лукчета наистина е сигурно ,че пелина или е в смешно малко количество ,или изобщо липсва  Rolling Eyes

Хайде с усмивка напред и леко бременеене Grinning Hug

# 16
  • Мнения: 256
Желая ти безпроблемна бременност,но при всички положения се зареди с доста търпение и философко мислене  Simple Smile  bouquet
Аз имах кървене в 13 г.с.Беше слабо,лекарят ми каза да се обадя,ако се засили и това беше!Не съм пила лекарства и слава богу не се засили и всичко мина добре,но е много стряскащо и притеснително.Не се знае от какво е било,но ме попита кога съм правила секс за последно-беше предния ден!

Бъди много внимателна с всичко-вече си друг човек  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 683
Не съм имала точно кървене, но мисля, че по-нататък през бременността положението се подобрява...

# 18
  • Мнения: 503
...Не съм пила лекарства и слава богу не се засили и всичко мина добре,но е много стряскащо и притеснително.Не се знае от какво е било,но ме попита кога съм правила секс за последно-беше предния ден!

И мен това ме питаха, когато ми започна кървенето 7ма г.с. - беше само няколко часа преди това!! Изглежда често това провокира кървене. Съответно ни забраниха всякакви подобни дейности  luvbed . Кървенето при мен спря от само себе си след около 1 седмица пълна почивка и лежане, без лекарства. 9та седмица започна пак, този път продължи по-дълго, и понеже вече имах личен гинеколог, ми изписаха и лекарства за задържане (мисля, че бяха с прогестерон, но не съм сигурна  newsm78 ).
Важното е да почиваш, да се пазиш много, да не вдигаш тежко, и никакъв секс - докато не спре кървенето, и поне още 10-ина дни след това. Само лекар обаче може да каже, каква е била причината за кървенето и необходимо ли е да взимаш лекарства или да правиш нещо друго по-специално, за да не се повтори.
Лека бременност  preggo  и здраво бебче   ylinfant  ти желая!!

# 19
  • Мнения: 1 233
Кървене имах и аз, но към 15-та г.с. Пих Дуфастон и Папаверин и си почивах много.

# 20
  • Мнения: 2 673
Два пъти лежах в Шейново с зацапващо кървене, първия път. Диагнозата ми беше заплашващ аборт. ДО края на бременността пих магнезиеви препарати, но-шпа, папаверин, защото имах контракции.
Трябва НЕПРЕКЪСНАТО ДА СЕ ЛЕЖИ и е нужно повече внимание.
Лека и безпроблемнна бременност!!!

# 21
  • Мнения: 817
Аз също имах кървене в началото на 2 месец.За мен всяко кървене е отклонение от нормалната бременност.Вседствие на кървенето при мен частично се беше отлепил плода и имаше опасност от аборт.За щастие лечението ми повлия добре и запазих бебо-пих дуфастон,но шпа-мускулно,агументин,и витамин ц ампули.Забравих да спомена,че моето кървене си имаше за "приятел" контракции.
Успех и дано всичко е на ред при теб

# 22
  • Мнения: 80
Аз също в началото на 4 месец прокървих - розово и много се изплаших. Лекарката ми каза да пия 2 но - шпа и така 3 пъти на ден. Отървах се само с това протичане, но след 10 дни отново се появи, беше кафяво, после още веднъж получих подобно кървене. Когато ходих на 3Д ехограф споделих с гинеколкожката за това кървене и тя ме прегледа вагинално. Откри ми полип, който се появявал по време на бременност, но до 5 месец изчезвал, явно при мен не е изчезнал. Забрани да правя секс до края, защото така се предизвиква кървенето. И много почивки, никакво натоварване, само покой. Сега пия магнерот, но то е, защото имам от време на време контракции. А  до края на 3 месец пиех Утрогестан. Това е от мен.

Общи условия

Активация на акаунт