Тече ми по малко околоплодна вода, какво да правя!

  • 28 231
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 732
За намалени околоплодни води ме прибраха в болницата. Останах там два месеца до раждането на бебка, защото всеки ден ходех за записи на тоновете. Важно е, защото плодът страда!  Naughty

# 16
  • Мнения: 463
След изтичане на околоплодните води, бебчо трябва да се роди най-много до 24 часа, защото после има опасност от инфекции. Неприятно е че си в 33 седмица, но това е много сериозно. Не искам да те плаша, но мисля че трябна да отидеш в болница и там да те следят. Успех и всичко ще мине чудесно. Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Има разлика между намалели околоплодни води и изтичащи води. Ако са намалели има риск от преждевременно раждане, но това е по-малкото зло.По принцип води се образуват непрекъснато и затова е важно лежането, за да не изтичат, ако мехурът е пукнат. Другото важно е къде е спукан мехура. Дълбоко се съмнявам, че ако си с пукнат мехур ще рискуват да не те вземат веднага в болницата - рисковете за бебето и за теб са големи, може да се получи инфекция.

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
На мен също ми течаха водите деня педи да родя и то по малко. Мислех си, че се напикавам  Embarassed, но се оказа, че ми текат водите. За това и моят съвет е да се консултираш с лекар и ако се наложи да си под наблюдение в болница.
Успех ти желая и леко и безпроблемно раждане.  Hug

# 19
  • Мнения: 104
Сигурна ли си ,че това е околоплодна вода. В болниците използват един препарат бром-тимол накапва се върху превръзката и ако е вода си сменя цвета от кафяв става зелен.Това е най-използвания метод.Трябва да си обърнеш внимание ,ако си попаднала на безхаберни доктори ,потърси някой друг.

# 20
  • Мнения: 503
И аз съвсем скоро минах през това, на мен 34та седмица започна по малко да ми изтича околоплодна течност. Отидох в болницата, където с лентичка, подобна на лакмусова хартия, потвърдиха, че наистина изтича околоплодна течност. Оставиха ме в болницата, на система с антибиотици, за да не започне инфекция, тъй като бебето вече не е в стерилна среда. Всеки ден по 1-2 пъти слушаха тоновете на бебето на монитор, за да са сигурни, че всичко е наред. Ако тоновете са нормални, значи бебето е добре. Аз много се притеснявах, но ми обясниха, че околоплодната течност се възстановява сама, макар и по малко, а и бебето, като пишка, също помага за увеличаването й. Важното е ти да си на легло, да ставаш само до тоалетна, за да намалее изтичането на водите. При мен, лекарят беше решил, след като ме прегледа на видеозон 8 дни след приемането ми в болница, в началото на 36та седмица да предизвика раждане със система, тъй като, както той ми обясни, в един момент рискът от това, бебето да остане вътре, и рискът от инфекция става по-висок от риска от преждевеременно раждане. Затова е важно да си в болница, да те следят отблизо. При мен, слава Богу, всичко мина благополучно, беба се роди мъничка - 2550 г, 45.5 см, но без никакви проблеми, и ни изписаха само 2 дни след раждането. Когато се роди плацентата, на нея имаше 2 малки дупчици, през които е изтичала околоплодната течност.
Ти вече си в 8ми месец, бебето не е толкова малко, така че не се притеснявай, но е важно да отидеш в болница, така и ти ще си по-спокойна.
Пожелавам ти всичко да е наред, леко раждане и здраво бебче!!

Има разлика между намалели околоплодни води и изтичащи води. Ако са намалели има риск от преждевременно раждане, но това е по-малкото зло.По принцип води се образуват непрекъснато и затова е важно лежането, за да не изтичат, ако мехурът е пукнат. Другото важно е къде е спукан мехура. Дълбоко се съмнявам, че ако си с пукнат мехур ще рискуват да не те вземат веднага в болницата - рисковете за бебето и за теб са големи, може да се получи инфекция.

 newsm10

# 21
  • Мнения: 2 821
Как влияе това на бебето.
Има ли начин да се спре.
Има ли начин да се възстанови водата.
Тези въпроси са много сериозни и съществени!..какво очакваш да ти се отговори във форума?...отправи ги към лекар...дали е сериозно положението ще прецени само той...как може да се доверяваш единствено на форума Crazy

# 22
  • Мнения: 157
Отивай в болницата. И на мен ми течаха по малко и на другия ден родих със системи, че бебето не бива да стои повече от 24 часа без вода.
Леко раждане!

# 23
  • Мнения: 353
След изтичане на околоплодните води, бебчо трябва да се роди най-много до 24 часа, защото после има опасност от инфекции. Неприятно е че си в 33 седмица, но това е много сериозно. Не искам да те плаша, но мисля че трябна да отидеш в болница и там да те следят. Успех и всичко ще мине чудесно. Peace
Точно така е!Около 6ч след пукането започва инфекция и ако има белодробна зрялост(т.е. след 32гс) се родоразрешава.Ако е по-рано се чака ден-два под антибиотична протекция и кортикостероиди и пак се действа бързо.Какви са тия измишльотини- 24гс , пукнат мехур,полежаваш няколко месеца и всичко после е ок(това със сигурност не е пукване на околопл.мехур) ooooh!

# 24
Благодаря ви, майчета, така и ще направя!
Единствената причина все още да не съм в болница е, че тече само веднъж и спря и от тогава - нищо.
Стискайте палци, пожелавам ви леко и безпроблемно раждане и много благодаря за милото отношение!

# 25
  • Мнения: 503
След изтичане на околоплодните води, бебчо трябва да се роди най-много до 24 часа, защото после има опасност от инфекции. Неприятно е че си в 33 седмица, но това е много сериозно. Не искам да те плаша, но мисля че трябна да отидеш в болница и там да те следят. Успех и всичко ще мине чудесно. Peace
Точно така е!Около 6ч след пукането започва инфекция и ако има белодробна зрялост(т.е. след 32гс) се родоразрешава.Ако е по-рано се чака ден-два под антибиотична протекция и кортикостероиди и пак се действа бързо.Какви са тия измишльотини- 24гс , пукнат мехур,полежаваш няколко месеца и всичко после е ок(това със сигурност не е пукване на околопл.мехур) ooooh!

Това е така, само ако става въпрос за изтичане на цялата околоплодна течност!! При мен, както и при много други майчета, става въпрос за постепенно изтичане, по малко, на околоплодна течност. И тъй като околоплодната течност не е константа, а се произвежда нова течност от организма, е напълно възможно да се отложи раждането, за да се развие и да порастне бебето. Да, може да започне инфекция, на мен точно затова ми вливаха антибиотик, това е стандартното лечение в случая. Целта е да се отложи колкото може раждането, за да е по-зряло при раждането бебето. Следи се нивото на водите, дали са достатъчно, следи се състоянието на бебето, на мен също на всеки 2 дни ми взимаха кръв, като ми обясниха, че още преди да се появят признаци за инфекция, като температура например, ще започне повишаване на белите кръвни телца, обикновено около 2 дни преди да се появят признаците за инфекция кръвните изследвания показват, че започва такава, и лекарите могат веднага да реагират.
Не е необходимо да раждаш сега, макар че и това не е фатално, но е много важно да те прегледа лекар и да те следят отблизо, за да не започне инфекция и да се реагира навреме. Преди 34та седмица, ако се наложи раждане, на майката се слага инжекция кортизол, която помага за развиване на белодробната зрялост, за да няма бебето проблеми след раждането.
Sagita, ако изтичането е било само веднъж, сигурна ли си, че е била амниотична течност? Защото и при мен, и другите случаи, които знам, е имало по малко изтичане, но често, всеки ден или по няколко пъти на ден, и изтичането не спира до раждането. Надявм се, че е било нещо друго, защото това е най-доброто и за теб, и за бебето!!
Надявам се, че всичко ще е наред, и ще чакаме да пишеш, какво става с теб и с бебчо!!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 845
Успокой се миличка, стискаме палци всичко да бъде наред.
Наистина както са ти казали, можеш да си сложиш дамска превръзка ,която после да занесеш да изследват в болницата-дали е вода или не. на курсовете, когато бях бременна с Али една акушерка обясни следното нещо.Ако е течение или нещо друго, не може да ес активира от лягане, ставане, клякане и други подобни. С две думи- например си слагаш лигнини стоиш в легнало положение, после при ставане и изправяне и така може няколко пъти, ако има течност или капчици върху лигнита, най-вероятно е околоплодна течност.
При всички положения е добре да отидеш в болницата да те следят няколко дни. Не се притеснявай, лекарите си знаят работата!

# 27
  • Мнения: 2 379
Когато се роди плацентата, на нея имаше 2 малки дупчици, през които е изтичала околоплодната течност.
А на какво може да се дължи това пробиване на плацентата? Кога и по какви причини се случва?

# 28
marissha и всички, благодаря отново!
Днес ходих в болницата, не е околоплодна вода! Тестът е отрицателен, няма нужда поне засега да съм в болница.  doctor

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
marissha и всички, благодаря отново!
Днес ходих в болницата, не е околоплодна вода! Тестът е отрицателен, няма нужда поне засега да съм в болница.  doctor




Браво!Пази се!!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт