Спане по гръбчето (бебето до 6 месеца) - за или против?

  • 1 710
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 505
През първите месеци дъщеря ми спеше само по гръб.Главата и се завърташе на едната или другата страна,така че не съм се притеснявала от задавяне и задушаване.

# 31
  • Мнения: 2 159
от както се е родила спи по гръбче с глава настрани, бяхме повдигнали единия край на матрачето с едно одеало, защото много повръщаше.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 423
До втория месец го слагах само на страни, като редувах ляво и дясно. После започна да се завърта сам и да си ляга по гръбче, но главата му е настрани. Оставих го да спи както се чувства добре.  Peace

# 33
  • Мнения: 1 877
Ами то детето като почне само да се върти,как ще му наложиш да спи настрани?

# 34
  • Мнения: 598
само  в родилния дом се опитваха да го накарат да спи настрани, но той винаги се извърташе така че да заспи блажено по гръб, с глава настрани и досега все така си спи. По гръб, с глава настрани, крака разкрачени и ръце разперени нагоре. Голям кеф!

# 35
  • София
  • Мнения: 6 011
Педиатърката ми каза,че трябва да спи настрани,подпрян с нещо.Опитваме се всеки ден да го слагаме така и почти винаги безуспешно,бебо си е решил,че ще спи по гръб и това е!Постоянно се извърта за да си легне по гръб,а главичката винаги му е настрани.Имаше един период в който постоянно повръщаше и ме беше страх,че ще се задави,но и бебетата имат инстинкт за самосъхранение!

# 36
  • Мнения: 999
От начало е хубаво бебчето да спи на страни, също трябва да се върти, едно спане на лявата страна, едно спане на дясната.Ако спи по гръб можеш да повдигнеш матрачето вместо да слагаш възглавница.
Успех.

# 37
  • Мнения: 2 197
Аз лично я слагах настрани първите месеци, после тя започна да се върти и към 4-тия месец започна да спи само и единствено по корем. На мен лично ми се струваше правилно спането настрани в съвсем първите дни, защото бебето е много малко и няма много сили (дъщеря ми беше 2,800 кг.)

# 38
  • Мнения: 942
От начало е хубаво бебчето да спи на страни, също трябва да се върти, едно спане на лявата страна, едно спане на дясната.Ако спи по гръб можеш да повдигнеш матрачето вместо да слагаш възглавница.
Успех.
PeaceПървия месец и аз редувах страните,но после забелязах че Ники спи най-добре по гръбче и й повдигах малко матрачето Peace

# 39
  • Мнения: 151
Първия месец редувах страните ама като се поусъзна малкото 4ове4е и като заякна не мога да го накарам да стои на едната страна. Сега си спи по гръб и няма никакъв проблем Grinning

Общи условия

Активация на акаунт