Мама гали щръкнало тумбаче, чака ФЕВРУАРСКО бебе да заплаче!

  • 12 899
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 684
Оле, че са сладуранки Никол и Ивелина! (пУ, пУ, пУ да не им уроки!)

Maktub, епизиотомията се прави точно за да се избегнат разкъсвания към ануса, тъй като после те са по-рискови да се инфектират (поради спецификата на мястото.) Също така се смята, че така се намалява риска от лошо зашиване и съотв. по-трудно зарастване. Но май всеки лекар си има мнение по въпроса кое е по-малкото зло. И макар, че ми звучеше доста зловещо отначало да ме кръцнат с ножицата, сега си мисля, че май е по-добрия вариант, отколкото неконтролирани разкъсвания.

# 31
  • Мнения: 958
благодаря ви момичета:)
колкото до шевовете не ми правиха епизотомиа, шиха ме час и половина цялото влагалище около над 20 шева имам вътрешни и 4 външни но проблема не е в шевовете а в два разреза които не са зашили та сега ги лекувам те болят
пак казвам не мислете квото и да стане лошото се забравя като гушнеш бебчо, и стискам палци никои да няма като мойто раждане  Praynig

# 32
  • Мнения: 305
Жасминче,Аз се вълнувах за тази епизиотомия,найстина е доста гадничко да се цепнеш сама,при една позната е станало точно така и каза че боли ужасно и вече втори месец няма оправия ooooh! Гледам снимките на бебчовци и си мисля-какво ли е това щастие,да го родиш,а след това да си се приберете вкъщи заедно с това мишмороче,малееееееее сигурно е голям кеф!  261uu

# 33
  • София
  • Мнения: 974
Joya, Sier  снимките са страхотни  Hug
Много сладки тез момиченца бееее.....
bzepic малкият е голям сладур Hug ....
апропо кой се измайтапи с тези мускулести мацки  smile3532


Joya, съчувствам ти за шевовете Sad аз първият път бях много зле...и сега кагато нямам нито един шев, мога да ви кажа, че всичко зависи от акушерката....страшно съм благодарна на тази жена благодарение на съветите й не се разкъсах.

# 34
  • sofia
  • Мнения: 176
slozih snimka na ivan asen na bzepic-48 sm;2500kg

# 35
  • Мнения: 143
Здравейте мами, бъдещи и настоящи  Grinning
И аз съм с епизиотомия и с доста шевове  Sad и още ме боли всичко, а хемороидите май са задължителни  Sad
Maktub, питала си за болницата, но чак сега прочетох - стаите в Тина Киркова са ВИП - единичен и двоен, а останалите - тройки и четворки. На ВИП стаите хубавото е,че има повече свиждания, но в този грип свижданията навсякъде бяха забранени. При нормално раждане ти дават бебето след няколко часа, зависи как се чустваш, ако не се чустваш добре може да ти го дадат на следващият ден. За детското отделение искат една опаковка 24 памперса и една малка опаковка кърпички. Не слагат от твоите на твойто бебе - отварят един пакет и ... наред. Иначе не е зле да си носите няколко резервни памперси, защото в детското им сменят памперса само 3 пъти на ден и може да се наложи и вие да го смените. Няма проблем да им слагате ръкавички на бебчетата да не се драскат. Аз си носих. Дават ти шише с вода в количката и ти решаваш дали да му даваш, а адаптирано мляко ако си поискаш, също няма да ти откажат. Аз лично имам много кърма и не ми се наложи.
И сега специално за любителите на раждането под вода / прословутата вана/ - в деня в който ни изписваха в стаята ни настаниха едно момиче, което ражда във ваната. Тя каза, че е третата, която се е пробвала там. Първата родила успешно, втората се отказала посредата на раждането и тя е третата/ всъщност втората родила под вода. Не беше изобщо доволна - каза, че са я вкарали на 9см разкритие и се е мъчила 2 часа. И тя била на ръба да се откаже. Не знам, може и да не е напъвала ефективно, може и наистина да е по-трудно, все пак на нея и бе първо раждане, а за раждане под вода май препоръчват родилката да не е първескиня.
Малко дълго стана, но дано ви е от полза  Wink
Иначе моя мишок е вече с колики и два дни не сме спали  Sad много го мъчат милото   Cry сега кротна малко, та ми остана време да ви пиша.
Хайде пък който не е родил да използва хубавото временце за разходки Simple Smile

# 36
  • Мнения: 393
    Да се похваля и аз

   На 01.02. в 7.40 ч. родих моя син Радослав-3700/51 см

Всичко мина нормално,но за съжаление бебчо разви много тежка жълтеница и трябва да остане още в болницата.Мен ме изписаха днес и се надявам до края на седмицата да си го приберем вкъщи.Не мога да ви опиша колко ми е мъчно ,но поне се успокоявам,че всички деца карат жълтеница,просто при някои е по-тежка форма.

   Сега ще си наваксвам с четенето че виждам доста неща са се случили докато ме нямаше.По-нататък ще ви пиша по-подробно за раждането.Успех на чакащите!

# 37
  • Мнения: 1 516
Честито на мама Дарина, бързо прибиране вкъщи на малкия Радослав.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 560
Честито малко съкровище, dar_ina, и дано скоро да си го гушкаш у вас.

Аз днес трябваше да съм на ЖК, но се оказа, че още не била отменена грипната епидемия - кофти номер, защото по този повод вече втора седмица лекарката не може да ми пусне направление за последните изследвания.
За едно й свалям шапка обаче - преслуша тоновете на бебето, гледа на ехограф плацентата и водите и един лев не ми взе, а вече съм имала доста повече ехографии отколко се полагат по ЗК, пък и този преглед от ЗК няма да й го платят въобще... Жалко, че не води раждане, но съм решила твърдо, че оттук насетне, докато съм в София, това е моят гинеколог.

# 39
  • Мнения: 2 922
Честито бебче, dar_ina! Дано много скоро бебчо да си е у дома при теб! 

 smile3525

# 40
  • София
  • Мнения: 618
Честито на всички нови мами   bouquet   bouquet   bouquet , с пожелание за здрави и послушни бебоци  Hug
И на мен ми се размина консултацията днес  ooooh! , само дето се разходихме с татито до поликлиниката. Имахме някакви тайни надежди да видим бебка на ехограф, ама ще изчакаме още малко и ще си я гледаме на живо  Joy . Успях да направя и изследването за упойките - оказа се , че съм алергична към три.
Това е за сега, лека и спокойна вечер на всички  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 684
bademче, това с упокойките ме поразтревожи. Аз все си мисля, че нямам нужда от изследвания, ама знае ли човек. Ти имаше ли съмнения за някакви други алергии? И примерно към упойките ползвани от зъболекарите? Аз (да чукна на дърво!) не съм забелязала да имам някаква, ама знам ли. Ама то май нямам време за изследвания, че все си мисля, че и да си направя сега няма да дочакам резултата Laughing

Честито на Дарина - да е жив и здрав бебока, и бързо да го изписват!

Като стана въпрос за изписване, се присетих, че може би днес или утре ще изпишат Мяу и Цвети. Предполагам само де - не съм се чувала, че сега сигурно всички роднини и приятели им дзър-бъркат. Те сигурно ще се включат когато могат.

# 42
  • София
  • Мнения: 618
Ясна, споко, не е задължително да си алергична. Аз го правих, защото съм тежък случай - не съм алергична само от мен (поне за сега  Joy ), а теста става за 20 минути и струва 20 лева, ако нямаш показания според мен не е нужен.

# 43
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте мамчета Simple Smile
ето ме и мен Simple Smile. днес на обяд ни изписаха, ама много се мотаха и докато се прибрахме милата ми умряла от глад. и двете сме добре иначе. преди малко се къпахме и голям рев падна. с кърменето също голям зор. голяма е поспалана и като заспи на мен не мога да я разбудя да суче. надявам се скоро да се оправи това. утре чакаме педиатърката да дойде да видим какво ще ни каже.
Честито и на другите мами. да са им живи и здрави бебчетата и много много да ги радват.
засега чао, че малката нещо недоволства.
утре ще кача снимки Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 3 560
Добре дошла, Sofy, и успех с малката сладурана  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт