Адаптирано мляко и вода

  • 8 587
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 153
И аз съм чувала, че трябва да пият повече вода, в сравнение с кърмените. Иво обожава вода, но аз му давам само по няколко глътки-пие около 40-50 мл. на ден, защото ако му оставя шишето ще го излочи цялото докато се усетя!

# 16
  • Мнения: 717
Мисля, че това има връзка единствено със запека. При преминаване само на адап. мляко повечето деца получават запек, а пък приема на повече вода по принцип помага при запек - така е и при възрастните. Така, че най-вероятно е това.

# 17
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Не се притеснявай излишно, ако не иска вода. И не я подслаждай само и само да пие (създаваш лош навик), като започне да яде пюрета ще пропие  Grinning . И Дани беше така, какво ли правех за да пие, а той не е бил жаден, сега пие нормално, понякога повече, понякога по-малко.

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 401
Въпрос на вкус! Емил е на адаптирано мляко, но за целия си живот досега я е изпил 200мл. вода, я не е! Просто не иска! И докато беше със захар не я пиеше... Единствено, ако е стоплена колкото млякото и я дам веднага след млякото мога да пробутам 10-20мл. вода, докато се усети. Вече яде плодови пюрета, но и те не успяват да провокират жажда за вода... Надеждата ми е, че като стане топло ще пропие!  Grinning

# 19
  • Мнения: 3 663
Цитат на: cheta
Цитат на: T o n i
В нея мисля има повече вода Simple Smile тя е по-балансирана Simple Smile
а за супата - и без сол да е пак ще ми се пие Simple Smile
мисля, че е въпрос на концентация цялата работа Simple Smile

Ако е 30 градуса и нагоре и кърмените бебета имат нужда от вода.  Simple Smile

Абсолютно съм съгласна Simple Smile

# 20
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Благодаря на всички!
Пуснах темата защото Денис засега е на смесено хранене, но вода почти не пие, и се притесних малко. Явно не му се пие. Ще му давам и занапред, пък както си реши;)

# 21
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Давай му то ще ти каже дали иска. Големия ми син беше само на кърма и пиеше по100-200 гр. вода на ден. Малкия сега е на адаптирано мляко и пие по толкова. Даже си я иска сам. Плюе шишето с млякото и залъгалката и продължава да реве а като дам вода започва да смуче жадно. Или обича водата или е много тъпло в къщи, макар че държа около 20-21 градуса.

# 22
  • Мнения: 46 492
Цитат на: Marina M
Мисля, че това има връзка единствено със запека. При преминаване само на адап. мляко повечето деца получават запек, а пък приема на повече вода по принцип помага при запек - така е и при възрастните. Така, че най-вероятно е това.


До дете си е. Дъщеря ми е на адаптирано почти от самото раждане, не иска вода, а ака по 3 пъти на ден след 2 месец, а първите два месеца преди и след хранене Grinning Запек до сега не е имала!

# 23
  • Мнения: 46 492
Цитат на: T o n i
Цитат на: nikol78
Преварената вода си е вода, дали се приема отделно или с разтворено мляко в нея няма разлика. А и как можеш да накараш едно бебе да пие нещо насила?

Аз не съм съвсем съгласна Simple Smile ти можеш ли примерно непрекъснато да караш на супи и да не ти се допие вода Simple Smile аз не мога Simple Smile


Аз не пия вода  Embarassed
Случва ми се рядко, на няколко дена по една чаша. На ден пия само по една бира или чаша вино Embarassed
Просто не мога, не знам каква е причината?

Общи условия

Активация на акаунт