Какъв е този списък, според вас?

  • 3 342
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Съвсем случайно го намерих http://www.sofiaculture.bg/news/08_09_06.html#lulin, като написах името на дъщеря ми в нета. Оказа се, че фигурира в едно ОДЗ, където съм я записала, колкото да не е без хич, а в това, което искам да бъде, я няма.
Дали това са окончателните списъци за приети молби? newsm78

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 21:39 от Ню

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
и мойто дете е в тоя списък
а защо?

# 2
  • Мнения: 1 671
Момичета, мисля че това е част от електронния регистър на свободните и заетите места в детските градини, за който настоявахме още миналата година пред СГО от нашето сдружение. Затова имената на децата ви фигурират там, и е показано къде са приети, но дали информацията е актуална, не мога да ви кажа.

# 3
  • Мнения: 5 468
и мойто дете е в тоя списък
а защо?
Ами сигурно си подала молба в съответната ОДЗ. А?

Момичета, мисля че това е част от електронния регистър на свободните и заетите места в детските градини........
Ама защо само част от списъка ще публикуват? Изкарват акъла на родителите така newsm78.
Съмнявам се, че е списъка на приетите деца... В такъв случай моето ще е прието в прехвалена детска градина Blush, а беше записано под номер 81 - без никаква надежда за прием.
Може би е списък със записаните деца по градините, ама тогава защо моето го няма в тази, в която е записано със 100% сигурност Confused?

# 4
  • Мнения: 1 671
Публикуват списъка , за да се види, че няма дублиране на имена в различни градини.
Може да е просто списък с подадени молби и изнесени имената на децата, които са потвърдили, че ще посещават съответното ОДЗ.

В Пловдив, откъдето съм аз, не е в такъв формат регистъра, бихте могли да питате по телефона утре в СГО.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
мислех че този списък е за претите тази година(2007) деца

# 6
  • Мнения: 5 468
Може да е просто списък с подадени молби и изнесени имената на децата, които са потвърдили, че ще посещават съответното ОДЗ.
Ами и това не е, защото не сме потвърждавали, че дъщеря ни ще ходи в това ОДЗ, в което фигурира името й...
Този списък е хубаво направен, но е направен една към гьотуря, дето има една приказка Crazy. Идеята е много добра, но що така?
Писах имейл до някаква госпожа, дето се занимава с тези въпроси.

мислех че този списък е за претите тази година(2007) деца
Ама много е рано. НАли списъците за приетите деца, излизат май месец и юни е потвърждаването...

# 7
  • Мнения: 1 671
Вижте началото на документа- пише Информация за свободни места и подадени молби.

Освен това отчетете, че е качен в нета на 08.09.06. Информацията, която се съдържа в него, е валидна към началото на септември.

Мисля, че системата вади името на детето в това ОДЗ, където молбата е с най-преден номер и има шанс да бъде прието. А в останалите градини, където е подадена молба за същото дете, просто излизат цифрите за дублиране.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, явно е за молбите и децата, които ходят на градина от есента на 2006 г. понеже намерих името на моето дете и то в градината, за която сме кандидатствали и сега посещаваме.

# 9
  • Мнения: 5 468
А моето, дето е записано за септември 2007, защо се мъдри и то там тогава? newsm78
А го няма в списъка, в който би трябвало да е?

# 10
  • Мнения: 1 470
   И моето дете е там newsm78!!!Трябва да намерим някой който да ни обясни какво става newsm78!!!Да ви попитам-всичките деца ли са родени 2005г.?Защото ми се струва че това са извадки на част от ОДЗ,по райони,но само на децата родени 2005г.По спомен,когато записвах моето дете под №80,но ми обясниха че за неговата си година е някъде към №40...Във този списък фигурира като №43...

# 11
  • Мнения: 9 990
А моето защо го няма, а съм подала на 3 места документи? Thinking SadМоже би, защото ходи вече в една градина.....знам ли?Но подадени документи имам от тази година на ново.... Thinking

# 12
  • Мнения: 327
И нас ни няма в този списък, а сме подали 2 молби в едно и също ОДЗ - май 2006 и януари 2007, защо ни няма  newsm78
Дали ще го актуализират или...???

# 13
  • Мнения: 1 671
Ню, имаш ли вече отговор на мейла си? Моля те да споделиш с нас какво са ти писали, за да се ориентираме.

Предполагам, че недоразуменията идват от това, че изнесената информация не е актуализирана. И все пак, ако някой  от вас, момичета, има възможност, нека звънне и по телефона, защото е важно този електронен регистър да отразява актуалната информация, нали затова го искахме толкова - за да е от помощ на родителите, а не да внася допълнителна неяснота.

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 А в нашия район данните все още се обработват. newsm78

# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз гледах, гледах и реших, че това са чакащти молби. За нашия район (Младост) още няма информация. То и да има голяма работа, ако виждам кой чака, а знам че места така или иначе няма...

# 16
  • Мнения: 537
За нашия район Люлин също няма никакво информация. Видяхме братовчедката от Овча купел. Има ли такъв списък и за ясли?

# 17
  • Мнения: 5 468
Да ви попитам-всичките деца ли са родени 2005г.?
Не, моето е 2004 набор и е записано за септември за детска градина. Обаче е в списък, в който няма шанс да влезе, защото е записано под номер 81.  А в другата градина, където със сигурност би влязла, защото е номер 1, я няма в списъка.

# 18
  • Мнения: 5 468
Ню, имаш ли вече отговор на мейла си? Моля те да споделиш с нас какво са ти писали, за да се ориентираме.
Нямам още отговор. Ще копирам отговора тук веднага, щом го получа. Дано е по-скоро, че ми пламна главата от този никакъв списък Crazy.

# 19
  • Мнения: 7 362
                   Майчета,аз като гледам този списък мисля,че е миналогодишния.И то на децата неприети през месец юни.Някои от тях след това са приети по-късно когато са се освободили места или не са потвърдени такива.Виждам имена в списъка,които със сигурност знам,че са приети през октомври,ноември 2006.Освен това децата са от различни възрасти / поне тези,които аз познавам/.
                   Така,че за мен този списък не е актуален и е стар.Много важно ,че има електронен регистър като никой не го е погледнал./имам предвид общинарите,не вас/.
                   Не се притеснявайте,че на някои от вас децата ги няма в списъците или фигурират под други номера - просто това не са приетите молби от 3 януари тази година.Абсолютно сигурна съм.
                   

# 20
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, съгласна съм с Дидя. Моето дете е родено 2003 г., намерих я в списъка, записани сме на градина през октомври 2006г., а молбата беше подадена на 3.01.2006 г. Явно не е списъка за деца, родени след 2004 г.

# 21
  • Мнения: 2 534
Момичета , това е списък , който е направен през 2006 година
Той за момента се предполага , че не валиден
Ангажирам се утре сутринта да се обадя на г-жа Фандъкова (зам. кмет) и тя да ме пренасочи или да ми отговори на въпросите , които ще и задам , а именно ...
кога в електронния регистър ще излязат новите списъци , за децата набор 2004 , с прием септември 2007
Имайте търпение моля , утре вечерта ще пиша

# 22
  • Мнения: 2 534
                 
                   Така,че за мен този списък не е актуален и е стар.Много важно ,че има електронен регистър като никой не го е погледнал./имам предвид общинарите,не вас/.
И доколкото съм запозната електронния регистър още не е официален

# 23
  • Мнения: 5 468
Имайте търпение моля , утре вечерта ще пиша

Ще чакаме търпеливо!... (с нетърпение Mr. Green).

На някои градини са излезли новите списъци, на някои старите си стоят... За 24 ОДЗ съм сигурна, че списъка е нов, защото моето отроче е там..., а не е ходило в градината. Просто беше записано, защото се чуха добри отзиви за това ОДЗ.

# 24
  • Мнения: 2 534
Както очаквах въпросната Единна Информационна система все още не функционира
По-важното е , че вече има заделени пари за нея , обявен е конкурс , така че в близкото бъдеще вече ще имаме реална информация за заетите места в ДГ , списъците ще се обявяват в нета и т.н.
Скоро ще бъдат преправени и списъците , които сега висят в сайта на Общината
Благодаря за търпението (нетърпениетоMr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 2 768
Както очаквах въпросната Единна Информационна система все още не функционира
По-важното е , че вече има заделени пари за нея , обявен е конкурс , така че в близкото бъдеще вече ще имаме реална информация за заетите места в ДГ , списъците ще се обявяват в нета и т.н.
Скоро ще бъдат преправени и списъците , които сега висят в сайта на Общината
Благодаря за търпението (нетърпениетоMr. Green
аз търпеливо дочаках развитието на темата Grinning но не ми е ясно какво значи близко време-до преди да излязат резултатите м. май ли или близките 1-2 години /както всичко в БГ де/

# 26
  • Мнения: 118
Както очаквах въпросната Единна Информационна система все още не функционира
По-важното е , че вече има заделени пари за нея , обявен е конкурс , така че в близкото бъдеще вече ще имаме реална информация за заетите места в ДГ , списъците ще се обявяват в нета и т.н.
Скоро ще бъдат преправени и списъците , които сега висят в сайта на Общината
Благодаря за търпението (нетърпениетоMr. Green
аз търпеливо дочаках развитието на темата Grinning но не ми е ясно какво значи близко време-до преди да излязат резултатите м. май ли или близките 1-2 години /както всичко в БГ де/

Щом има обявен конкурс има и задължителни срокове в които той се провежда

# 27
  • Мнения: 2 534
Списъците в сегашния сайт н СГО ще бъдат актуализирани следващата седмица

Новата Единна Информационна система е в процедура на конкурс
В четвъртък СНБМ има среща с зам.кмет Фандъкова и след това ще споделя подробности относно новата система

# 28
  • Мнения: 5 468
Аз нямам никакъв отговор на имейла си до общината  33uu. За това и нищо не съм писала по въпроса.

# 29
  • Мнения: 7 640
а списъци за яслите тука не виждам?

# 30
  • Мнения: 2 534
Яслите са към Здравното министерство , но мисля че ще ги има включени към новата система

# 31
  • София
  • Мнения: 2 493
Записвам се в темата защото и мен ме вълнуват тези списъци за набор 2004...

# 32
  • Мнения: 2 534
В началото на идната седмица ще бъдат подновени списъците в сайта на СГО , следете го
Единната инфирмационна система ще функционира за приема на набор 2005
За набор 2004 - нищо ново , подобрения по сайта , който вече съществува и който ще се актуализира месечно

# 33
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Виждам че списъците са затрити вече. Качени са данни за подадените молби и съответно наличните места. Прави ми впечатление че има детски градини за които подадените молби са по-малко от обявените за прием места и такива за които за едно място чаката 8-9 деца  newsm78

# 34
  • Мнения: 5 468
Виждам че списъците са затрити вече. Качени са данни за подадените молби и съответно наличните места.
Не са променени списъците. Старите са си.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 768
Виждам че списъците са затрити вече. Качени са данни за подадените молби и съответно наличните места.
Не са променени списъците. Старите са си.
и аз така мисля

# 36
  • Мнения: 1 455
И мен ме вълнува темата,сина ми го няма всписъка и вече се притесних Rolling Eyes

# 37
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Виждам че списъците са затрити вече. Качени са данни за подадените молби и съответно наличните места.
Не са променени списъците. Старите са си.
и аз така мисля
Вярно там са си  Embarassed
Аз всъщност съм гледала това http://www.sofiaculture.bg/edu/list_molbi.html . Изглежда е качвано скоро. Но списъците с децата наистина не са актуализирани.

# 38
  • Мнения: 1 455
Valka нещо не мога да го отворя.
Ще ми обясниш ли как става,че се притесних Praynig

# 39
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Valka нещо не мога да го отворя.
Ще ми обясниш ли как става,че се притесних Praynig
Всъщност списък на децата няма. Когато кликнеш върху избраният район излиза една екселска табличка със списък на детските заведения в района и съответно колко молби има подадени и колко деца ще бъдат приети, но няма списък с имена на децата.
Не знам при теб защо не се отваря  newsm78 Да не би да нямаш инсталиран Excel?

# 40
  • Мнения: 1 455
Ами явно нямам-не знам,трябва да питам мъжа ми,че не му разбирам толкова Wink
Ако ли не,ще помоля някоя приятелка утре да го погледне.
Благодаря ти все пак  bouquet

# 41
  • Мнения: 5 468
Да не би да нямаш инсталиран Excel?
И аз нямам Ексел и ще умра от любопитство. Искам Ексеееллл Close. Дайте линк, отде да го дръпна?

# 42
  • Мнения: 5 468
Намерих Ексел и гледам таблиците. Какво значи: "Възможност за прием"? Толкова деца ще приемат от набор ли? newsm78 Shocked

# 43
  • Мнения: 2 534
Намерих Ексел и гледам таблиците. Какво значи: "Възможност за прием"? Толкова деца ще приемат от набор ли? newsm78 Shocked
Точно така
Не се притеснявайте от голямото число на подадените молби , защото 20 % от тях се дублират  , а на места % е дори 50
Списък на децана няма , защото в "брой подадени молби" са включени всички към датата на попълване на таблицата , които са си взели ВХ № от ОДЗ-то, а и за да не стане механична грешка при въвеждането на имената и това допълнително да стресира родителя

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 09:35 от писна ми

# 44
  • Мнения: 9 990
A в районът, който ме интересува, възможност за прием на деца 2003 набор е Нулев.По "други" данни обаче, друго ми се казва-че при определени обстоятелства детето ми все пак ще бъде прието май.... ooooh!

# 45
  • София
  • Мнения: 2 493
Добре де аз засега съм подала една единствена молба в само една ДГ, където след като видях тоя списък и след разговор с директорката преди 2 дена шансът да бъде приета малката е почти нулев. Обясни ми, че с предимство са децата родени до септември и дори и да са подали молба след нас шансът им е по-голям... Това много ме разстрои. Градината е на 2 преки от нас. Затова подадох там. Сега сигурно е прекалено късно да подам в другата най-близка, която хич не ми е толкова близо и има доста ходене до там Sad

# 46
  • Мнения: 5 468
Демек се получава така, че уж са направили списъци за ориентир на родителите, но не е свършена работата, както трябва. Хем има списъци някакви, хем не вършат работа, защото не е вярна информацията в тях. Онези, дето ги има в сайта, който пуснах в началото на темата..., някои са стари, други нови. Тези пък, екселските таблици не носят вярна информация. Недовършена работа.

# 47
  • Мнения: 7 362
                  Екселските таблици НЕ са верни защото данните всеки ден се менят,а тези вероятно са от януари.Подават се нови молби,напускат деца и т.н.Никой не е в състояние да нанесе корекциите веднага освен в един случай когато във всяка ДГ има код и се влиза ежедневно или  поне ежеседмично и се нанасят корекции.Съгласете се обаче,че това не е единствената грижа на градините да дават постоянно и ежедневно информация .Все пак основната им дейност не е СТАТИСТИКАТА. Mr. Green  bouquet

# 48
  • Мнения: 9 990
Oooo, статистиката-да, не е дело.....
Аз така ги виждам нещата-това да го върши евентуално касиерката или там някой от деловодството, ако разбира се този линк представлява някаква електронна единна система.Да-всяка седмица не е философия да се нанесе, ако някое дете е напуснало официално например, едно кликване на мишката е.Ако въобще ще се преви някаква такава система, ако не е прясно инфото всичко се обезсмисля.Иначе по телефоните е по-лесно-обаждаше се, питаш-така и така, дали се е освободило място-те ти казват хората.Въпросът е дали самите градини имат полза от такъв регистър се питам? ThinkingЗа родителите-ясно.....

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
И нас ни няма в списъка SadДано да ни приемат

# 50
  • Мнения: 2 534
Хем има списъци някакви, хем не вършат работа, защото не е вярна информацията в тях.  Тези пък, екселските таблици не носят вярна информация.
Вярна е към датата на попълване на таблицата , а информацията ще се актуализира всеки месец
И пак да кажа , това не е Единната Инф. с-ма , а временен подобрен вариант на старите неизползваеми списъци . ЕИС ще бъде направена към края на годината и информацията в нея ще се актуализира ежедневно . Тя няма да вклячва само списъци , брой места и т.н , ще има менюто на ДГ , заниманията на децата по групи и т.н.

И какво стана , и тези таблици не ви вършат работа , съжалявам , но засега те са единствения вариант , който може да бъде пуснат в интернет, имайки предвид допотопния начин по който се събират данните.

# 51
  • Мнения: 9 990
Да, нека заработи системата-ще видим.Ако ще се актуализира често е ок, така няма смисъл, наистина. Peace

# 52
  • Мнения: 2 534
Да, нека заработи системата-ще видим.Ако ще се актуализира често е ок, така няма смисъл, наистина. Peace
Не често , а ежедневно

# 53
  • Мнения: 5 468
ЕИС ще бъде направена към края на годината и информацията в нея ще се актуализира ежедневно . Тя няма да вклячва само списъци , брой места и т.н , ще има менюто на ДГ , заниманията на децата по групи и т.н.
Ааа, ами супер. И менюто щом ще е нанесено, и заниманията (дано да отговорят 1:1 с реалните)... Към края на тази година ли? Няма ли да бъдат изнесени списъците на приетите деца през май?
Но както казва пенелопа - НЕка заработи системата.

# 54
  • Мнения: 7 362
              Списъците след 24 май,по-вероятно на 1 юни.
              За сега трудно си представям как ще дадат кодове на всички учители в ДГ-ни за достъп до единната система.Защото все пак трябва да се знае кой нанася корекции и да си носи отговорност за тях. Mr. Green А плановете за заниманията на всяка група са различни и единствено учителите могот да ги вкарват в нета.
              Ноооооооооо ще почакаме и ще видим. Laughing

# 55
  • Мнения: 5 468
Ама на 24 ОДЗ списъците са нови. Едни са подали информация, други - не.
Но това не е толкова важно. Важни ще са списъците в май месец, за приетите и неприетите ooooh!.
Списъците нали излизат с имената на децата, разделени по групи и пише името на госпожата, която ще води групата им?

Общи условия

Активация на акаунт