Бихте ли извикали линейка, ако ви изтекат водите?

  • 3 439
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте, чела съм, че след изтичане на водите в къщи жената трябва да остане в легнало положение и да извика линейка за да я закара до болницата. Причината била, че бактериите, които са във влагалището могат да стигнат до бебето.
А пък моята кума ми каза, че ако не легнеш има опасност бебето да се задуши.
Добре ама книгата в която го пише това е френска, та се чудя в нашите балкански условия, има ли смисъл да се вика линейка и да се чака (с часове сигурно) и дали въобще би дошла?
На вас случвало ли ви се е? Вие как постъпихте
Имам и друг въпрос но не мисе иска да пускам отделна тема и за него, затова ще питам тук. Според вас има ли смисъл още при първите периодични контракции да се влиза в болница или това може да стане и към края, когато вече са на 10-тина мин. Мен лично ме посъветваха да не бързам, да се разхождам за да ускоря процеса и да отида към края, нямало смисъл да вися с часове в болницата...вие как постъпихте?
Благодаря ви много предварително!

# 1
  • Мнения: 4 392
Определено!

Мен лично ме посъветваха да не бързам, да се разхождам за да ускоря процеса и да отида към края, нямало смисъл да вися с часове в болницата...вие как постъпихте?
Благодаря ви много предварително!
При изтекли води обаче не бих седяла в къщи!

На мен така и не ми изтекоха предварително. Отидох в болницата, когато имах контракции на 5 минути, но се оказа , че пак е много рано, защото имах само 3 см разкритие.

# 2
  • Мнения: 1 947
   Значи - на курса подготовка за раждане акушерката ни инструктира да тичаме в болницата,
ако ни изтекат водите, като се возим в колата полегнали и на входа на болницата да се натоварим
на инвалидна количка. Simple Smile Това, в случай че бебето не е слязло ниско и пъпната връв може да го "изпревари". Grinning
Моето бебе си беше ниско, но пуста изпълнителност... И като ме видя акушерката в инвалидния стол,
се засмя и вика "о, я ставай", а аз като водопад, разбираш ли. Simple Smile 
  Линейка може да повикаш, ако няма кой да те закара, но не знам, ще дойде ли някой навреме. Но пък
може да се подготвиш за самоакуширане - ех, колко го сънувах това, но не стана Simple Smile - пише го и това
по книжките. Simple Smile За бактериите, не знам. На мен така ми шурнаха водите, а аз имах стрептококи и се бях
притеснила, но нищо не предприеха по този повод в клиниката...
  По последния ти въпрос, моят съвет е да идеш в болницата, ако ти изтекат водите, независимо дали
имаш или нямаш контракции (аз нямах, и разкритие също), освен ако не искаш домашно раждане. Wink

# 3
  • Мнения: 1 273
На мен лично ми ги спукаха в болницата, но преди доста четох и доколкото разбрах  почти всички майчета  от сайта при изтичането на водите отиват с автомобил. Никоя не каза, че е викала линейка. Честно казано това с линейката ми се струва много несигурно--я дойде я не дойде   Laughing                                     

# 4
  • Мнения: 2 673
Определено - не бързай , не се ражда толкова бързо. Но като станат регулярни и на често, отивай в болницата. АКО ти изтекат водите - отивай в болницата, няма смисъл от линейка при положение, че има кой да те закара!!
 Успешно раждане!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 845
Не знам за линейка, но ако ти изтекат водите със сигурност трябва да се отправиш към болницата. Няма логика за бактериите, щото се предполага, че тъй или иначе бебето ще мине по тези пътища.Затова и последните седмици се взима секрет, да се излекуват, ако има някакви бактерии.
За контракциите не съм много веща, но сс сигурност е добре да се поинтересуваш на колко минути трябва да са контракциите,за да се запътиш към болницата. Ако отидеш прекалено рано, ще трябва доста време да прекараш там. по-добре да си си вкъщи и да си се разхождаш в дома, например. От някои мами знам, че в последствие до пълното разкритие са достига горе долу по сантиметър на час. Смятай, ако итидеш с 3 см, колко време ще се мъчиш в не много приятна атмосфера-в смискъл, че вкщи поне можеш да се разсееш малко.
Не се приетеснявай, всичко ще се нареди в точния момент!

# 6
  • София
  • Мнения: 978
Здравей на мен ни спукаха мехура в болницата, но доколкото знам, ако се случи да се спука и да изтекат водите отиваш веднага в болницата по възможност в полулегнала поза и се движиш по-малко. Колкото до линейката, ако има кой да те закара изобщо не се притеснявай.
Сега за контракциите. Моите започнаха вечерта в 22часа и към 3 ч. вече си бяха регулярни през 5 мин. и точно когато се чудех дали да тръгвам към болницата те позатихнаха. Сутринта се обадих на доктора ми и към 9ч. бях в болницата с 7 см, разкритие. Родих бързо и лесно. Така че не се притеснявай и не хуквай веднага към болницата, разходките по коридорите ми се струват доста изнервящи.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това е, което ми каза моята гинеколожка да правя, ако ми изтекат водите:
1. Ако водите изтекат струйно и буйно, лягаш за половин час, за да може главичката на бебето да се придвижи надолу и да затисне входа, за да се намали вероятността от изпадане на пъпната връв под главичката и притискането й, което всъщност може да е опасното
След това спокойно може да отидеш в болницата, няма някаква спешност и не е нужно чак линейки със сирени
2. Ако водите изтичат бавно, на струйки, вероятно главата на бебето е слязла достатъчно или мехурът е спукан високо, така че няма опасност и можеш спокойно да се оправиш вкъщи (тоалет, багаж, душ и т.н. - без вана!) и да тръгваш към болницата
Около 10% от ражданията започват с изтичане на води, така че по-вероятното е да не ти се случи.
За линейките - не, не бих викала. Като кажеш, че ти е първо раждане и че само са ти изтекли води, няма да си счупят краката да се забързат. Ако няма как някой да дойде да ме вземе до няколко часа, и особено ако няма ясни контракции, бих си чакала вкъщи да започне  раждането - или бих повикала такси, но без да казвам, че става въпрос за раждане. Това от опит - с раждането на дъщеря ми, което се разви много бързо и за малко не завърши вкъщи, се обадих на такситата, казвайки че е спешно за раждане и ми отказаха твърдо - буквално ми казаха да си викам линейка и ми тряснаха телефона.

# 8
  • Мнения: 1 243
Мойте води ми ги пукнаха в болницата,но ако се беше наложило бих извикала линейка

# 9
  • Мнения: 2 757
На мен изтекоха изведнъж. Обадих се в болницата и ми казаха да си реша какво да правя - или да ида при тях или да легна да се наспя, защото беше 1 часа през нощта. Предпочетох да ги навестя и там си останах 18 часа и половина докато родих. Иначе леко и кротко си взех душ и се стегнах след което свекървата ме закара. Бях панирана просто, въпреки че нямах контракции исках да съм под наблюдение. Беше ми първо раждане, но при второ нещата могат да се развият много по-бързо. Мисля, че е глупаво човек да рискува - в крайна сметка не се ражда всеки ден, има какви ли не рискове. Затова ако мога да ида в болница колкото може по-скоро  бих се възползвала, отколкото да седя в къщи на тръни и да броя контракции.

# 10
  • Мнения: 9 990
Абе  не бързай.....ама докато чаках разкритие в предродилна 3 момичета зараждали по пътя имаше...Аз съм за отиването на време, да не се чака чак въздух от контракции да не можеш да си вземеш.Дори и да си ден повече в болницата-голяма важно, поне няма да се шашкаш дали по път в задръстването няма да излезне бебето.Те тези моми чакали до последно, та им се накараха акушерките-на едната главата беше прорязала в колата...Успех!

# 11
  • Мнения: 11 607
hedra го е казала точно!  Peace

В болницата - когато контракциите са по-чести,но все пак имай предвид,че има техническа част - попълване на документи и пр.,за която също трябва време!

Иначе бях казала - че ако трябва и полиция ще викна за да ида до родилното, ако се наложи! Е, не се наложи!

# 12
  • Мнения: 8 505
Линейка не бих викнала в никакъв случай StopАко нямате кола или няма кой да те закара,по-добре си хвани такси,отколкото да чакаш неизвестно колко време.

# 13
  • Мнения: 49
Лично аз отих в болницата с контракции на 3-4 мин.,но преди това говорих с доктора.Линейка  не бих викала,отиди с кола.

# 14
  • Мнения: 4 621
Не знам за линейка, но бих отишла веднага в болницата.

# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Мен лично ме посъветваха да не бързам, да се разхождам за да ускоря процеса и да отида към края, нямало смисъл да вися с часове в болницата...вие как постъпихте?
Благодаря ви много предварително!
При изтекли води обаче не бих седяла в къщи!

Аз отидох в болницата с контракции на 12 мин и  родих след около 12 часа....

# 16
  • Мнения: 2 818
Линейка не бих извикала, защото едно такси ще дойде и стигне по-бързо до болницата.
По втория въпрос, аз бих изчакала определено (стига да не са изтекли водите). При първото си раждане отидох едва ли не на 5тата контракция (просто си помислих, че ми става нещо с бъбреците  ooooh! ) и си висях доста...

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 10:24 от Maktub

# 17
  • Мнения: 1 029
Едва ли бих се сетила да викам линейка в този момент, по-скоро бих отишла веднага в болницата.

На втория въпрос не мога да отговоря. Родих със секцио 20 дни преди термин и така и нищо не разбрах от тези конкракции... Чувала съм, че връщат от болниците, ако не са достатъчно на често, но сигурно аз бих отишла още в първия момент щом ги усетя, защото съм голяма паника  Blush

# 18
  • Мнения: 260
Моят съвет е да не чакаш линейка, ако няма кой да те закара, повикай си такси по телефона. Казвам го от личен опит, защото при мен нещата се развиха страшно бързо - събудих се в 7 сутринта с контракции на 5 минути, докато се приготвя - душ, багаж и викнем такси, минаха 40 минути. В 8.30 бях в болницата с 8 см разкритие и в 9.15 се роди малкият. Ако бях чакала линейка, щях да си родя или вкъщи или в линейката  Embarassed

# 19
  • Мнения: 3 456
Не бих викала линейка ! Ако няма кой да те закара викай такси !

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Линейка само ако няма кой да те закара. За водите Хедра ти е казала абсолютно точно. Peace
 Ако нямаш изтичане не бързай с тичането за болницата - нека контракциите да станат поне на 5 мин.

# 21
  • София
  • Мнения: 607
При мен и двата пъти ми изтекоха водите .Първият път  бях в болницата ,защото ме подготвяха за секцио . А вторият път бях във къщи. Водите ми изтекоха към 5.30 сутринта не съм чакала бебето да слезе,защото още при опита да стана от леглото усетих как бебето се смъкна на долу.След като си направих тоалет отидохме в болницата с кола не съм викала линейка защото има кой да ме закара.По-повод разходките когато имаш изтекли води няма никакъв проблем на мен никой не ми е правил забележки .Разхождах се подчти през цялото време.Контракциите ми бяха много слаби а разкритието беше едва 1.5 .След като ми включиха система нещата се ускориха и родих в 13.51. Разходки не позволяват единственно когато бебето е седалишно и раздаш нормално , за да не се размести . Това го знам от собствен опит. Peace
Така че изтекът ли ти водите хващай някой да те закара ,а не чакай линейка.
Леко и успешно раждане.  bouquet

# 22
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
И двата пъти ми изтекоха водите в къщи.
Първият път - бавно и на струйка. Половин час се чудех дали да тръгвам към болницата или не и накрая мъжът ми ме закара - приеха ме с 5 см разкритие и родих след 4 часа.
Вторият - изведнъж и много (имах чувството, че съм направила наводнение). Пак мъжът ми ме закара, без паника, спокойно. Само баткото подскачаше и крещеше "Мама ще ражда newsm44". Приеха ме с 4 см и пак родих след около 4 часа.
И в двата случая нямах никакви контракции, започнаха в болницата.
Честно казано, не знам при какви контракции щях да тръгна за родилния, ако не ми бяха изтекли водите newsm78

# 23
  • Мнения: 19 289
на нас на курса за подготовка за раждането ни казаха непременно да питаме 1 месец преди термина гинеколога си дали бебето е слязло достатъчно в таза.ако е и водите ти изтекат може сама да отидеш в болница,без да се притесняваш.ако не е достатъчно надолу обаче има опастност при изтичането на водите пъпната връв да се увие около вратлето му и да се задуши.в такъв случай се вика линейка и задължително веднага лягаш.ако мислиш че линейка няма да дойде може да те закара някой стига да си легнала.
за контракциите е по добре да отидеш в болница ,когато са по/начесто на 10мин.иначе ще те изпратят да се разхождаш

# 24
  • Мнения: 262
На мен започнаха да ми изтичат водите в 18,30 часа. Но по малко. Обадих се на докторката ми и тя ми каза да дойда в болницата, за да ме наблюдават и да следят тоновете на бебчо. БЕз да бързам си направих тоалета и изчаках мъжа ми да се прибере и да ме закара. Това стана към 20,00 ч. Родих в 00,02 ч първо дете, така че не е задължително да мине много време след като започнат да ти изтичат водите. А линейка не бих викнала, защото сигурно би дошла след като съм родила. Wink

# 25
  • Мнения: 5 026
Линейка не бих викнала в никакъв случай StopАко нямате кола или няма кой да те закара,по-добре си хвани такси,отколкото да чакаш неизвестно колко време.
Така мисля и аз  Peace

# 26
  • Мнения: 1 272
Не бих разчитала на линейка. По-сигурно е с кола или такси.
По втория въпрос, аз тръгнах към болницата с контракции на 5 минути и се оказа че съм с 2-3 см. разкритие, останах 36 часа и накрая родих със същата честота на контракциите - през 5 минути. Ускориха ги накрая с окситоцин (по време на раждането). Водите ми изтекоха при пълно разкритие. В крайна сметка съвета ми е да не бързаш много, има време за всичко.

# 27
  • Мнения: 999
Аз не бих извикала, по скоро ако няма никой в къщи с кола бих излязла на улицата за да спра някой, вместо да чакам един час. Simple Smile

Аз отидох съвсем в началото,  контракциите ми бяха през 20 мин.Понеже незнаех какво да правя, а и всичко може да се случи и не знаех какво ме очаква затова отидох толкова рано.Долу дежурната която ме приемаше така ми се скара, само дето не ме наби за това че съм отишла толкова рано Embarassed Peace.Сега обаче ще знам за следващия път, тръгвам като станат на 5мин.

# 28
  • Мнения: 37
Така като чета, излиза че такситата са по-бързи от линейките, в много уредена държава сме, няма що....всички ли мислят, че с такси ще стане по-бързо и по-безопасно (ако вече са ти изтекли водите)....

# 29
  • Мнения: 865
На мен лично ми ги спукаха в болницата, но преди доста четох и доколкото разбрах  почти всички майчета  от сайта при изтичането на водите отиват с автомобил. Никоя не каза, че е викала линейка. Честно казано това с линейката ми се струва много несигурно--я дойде я не дойде   Laughing                                     
Peace

# 30
  • Мнения: 5 391
Не бих извикала, естествено.Все ще има кой да ме закара, въпреки че ще раждам в друг град.

# 31
На мен като ми изтекоха си викнах такси,като ги знам линейките...пък от друга гледна точка точно в този момент ако можем да се предвижим по друг начин мисля че е по-добре.Представете си че точно когато ги извикаме дойдат при нас и в това време умре човек,защото не са отишли там?!?Аз си викнах такси човека беше страшно внимателен и мина само по улици на които имаше асвалт(а не по някакви разбити и с павета),питаше ме постоянно как съм и т.н.Така че стигнах на време(само че в болницата чаках още 8 часа за да ме оперират защото ги мързеше нощната смяна).При някои мами бебето излиза веднага след като изтекат водите,но при мен не щеше така че май можех да си отида с рейса на другия ден. Laughing

# 32
  • Мнения: 46 488
Не. Бих отишла с кола до болницата, ако нямам кола- такси.

# 33
  • Мнения: 4 451
Не, не бих извикала линейка, защото мъжът ми би ме закарал с колата веднага до болницата. Wink А за контракциите и аз съм чела, че когато станат на 5 мин., тогава да се постъпи в родилното, за да не чакаш там в не много приятна обстановка (все пак другите родилки действат малко стряскащо Wink).

# 34
Не не бих извикала линейка,а такси и в родилното. Laughing

# 35
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Не. Бих отишла с кола до болницата, ако нямам кола- такси.


PeaceПодкрепям.Ако чакам линейка има опасност да родя вкъщи hahaha

# 36
  • Мнения: 6 617
Не , докато дойде може и да родиш.

# 37
  • Мнения: 498
На мен лично ми ги спукаха в болницата, но преди доста четох и доколкото разбрах  почти всички майчета  от сайта при изтичането на водите отиват с автомобил. Никоя не каза, че е викала линейка. Честно казано това с линейката ми се струва много несигурно--я дойде я не дойде   Laughing                                     
Доста добре казано! На мен също ми ги спукаха в болницата Laughing Я си представи че се забави?Ами ако стане нещо с бебето през това време?Ако имате автомобил давайте.Едно майче дойде от Брезник в София в 1 през ноща и нищо не се случи.Роди на другия ден на обяд!Късмет! Hug

# 38
  • Мнения: 48
То е малко относително колко време след като ти изтекат водите ще родиш.Аз отидох в болницата с контракции на около 10 минути.Много се чудех да тръгвам или не,защото 2 часа преди това ме върнаха,и казаха да отида ако ми изтекат водите.Оказа се ,че имам 9см разкритие......спукаха ми водите и почти веднага родих.А ако се бяха спукали в къщи?
Затова аз мисля,че ако се спукат водите е добре да се отиде в болницата,та дори и с риск да те върнат да се поразходиш(въпреки че специално за мен,най голямата болка започна след спукването на водите,не знам как бих се разхождала).А относно линейката,може би ако има кой да те закара,ще е по-добре.Предпочитам да ми се скарат че съм отишла твърде рано,отколкото да ми кажат че е твърде късно....(не дай боже).Но в крайна сметка всеки сам си преценява.Успех.

# 39
  • Мнения: 5 362
Линейка не бих викнала в никакъв случай StopАко нямате кола или няма кой да те закара,по-добре си хвани такси,отколкото да чакаш неизвестно колко време.
И аз така бих постъпила.
Нямам доверие на Бърза помощ.

# 40
  • Мнения: 957
При изтичане на водите трябва да се отиде незабавно в болницата, без значение с какво превозно средство, независимо дали има или няма контракции. Предвижването е в легнало или полу-легнало покожение, добре да не е по гръб, а на една страна.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Мъжът ми ме закара до болницата, стичаха се на струйка водите. Болки и контракции нямах. Контракциите започнаха два часа по - късно, може и повече време да беше минало. От изтичането на водите до раждането минаха 5 часа.
Тъкмо приключваше нощната смяна като ме приемаха, хич не бяха доволни, че се явявам в болницата, но какво да правя в къщи  в неизвестност. За второта, пак бих отишла в болницата веднага щом усетя, че започва раждането.
Сега като лежах в патологична бременност, че имах малко проблеми, едно момиче, го приеха там, дошло през нощта с контракции, но после спрели, и  я оставиха там да чакат раждане. Това дето го разправяте с връщането в къщи за чакане рисковано ми се струва.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами те, линейките, са затова най-сетне... И вътре има доктор, който знае за какво става дума, а не я ошашкан таксиджия, я още по-ошашкани съпруг, баща, сестра... Изобщо, близките и роднините сигурно ще ги е повече срах и от теб...

# 43
  • Мнения: 510
Цяла нощ си имах контракции, но чаках да стане разумно време да се обадя на доктора. Така в 6:30 се заприготвях. Викнах си такси без да се обяснявам къде ще ходя на диспечерката. В 7 бях в болницата едва с 1- 2 см. разкритие. Мъчих се до обяд на окситоцин...до 4 см, после епидурална епойка и така в 13:45 благополучно родих нашето слънчице Simple Smile
леко раждане мила. С линейка или без - все ще родиш нали.  Heart Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 2 967
За първо раждане може и да не се вика линейка, защото по-бавно става раждането, но все пак всяко раждане си е индивидуално, а и майката най-добре си чувства как трябва да подходи.

# 45
  • Мнения: 576
Не бих разчитала на линейка

# 46
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Водите ми изтекоха в 2.00 сутринта - по малко и  на струйки. Нямах никакви контракции.Обадих се  в болницата от където ми зададоха редица въпроси- имам ли болки, какъв цвят  са били водите, имам ли кръвотечение, вие ли ми се свят, боли ли ме главата, подути ли са ми краката.Казаха ми че трябва да отида  в болницата за преглед , защото когато водите са спукани бебето може да хване инфекция- мисля че говориха за някакви Б- стрептококи или нещо подобно.Спомням си че  ми дадоха антибиотик за да предотвратят евентуално инфектиране на бебето.Когато водите са зелени е по-опасно и знам че  в повечето случаи прибягват до  секцио.-зелени са от факта че бебето се  е изходило в майката.
Не мисля че  е нужно да се прибягва до Бърза помощ- първо че това не  е спешен случаи( спукани води) и второ те и толкова са Бързи- по-добре някои да те закара, че да не родиш у дома  Joy

# 47
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И двата пъти ми изтекоха водите вкъщи. Първия път мъжът ми по най-бързия начин ме откара в болницата, а втория път извикахме линейка.

# 48
  • Мнения: 11 003
Предпочитам кола или такси.

# 49
  • Мнения: 198
Линейка Naughty

# 50
  • Мнения: 6 029
линейка... возила ли се е някоя от вас на линейка? аз съм.... и си предпочитам колата.

в болница при първото раждане ми спукаха водите там, а отидох с контракции на 5 минути. родих след около три часа.

# 51
  • Мнения: 1 691
На мен водите започнаха да ми изтичат съвсем по малко, полежах 2-3 часа, докато се появиха някакви контракции (бяха на 7-8 минути, между другото) и се опитах да извикам линейка. Оттам ми казаха да си хвана такси и в коя болница да отида. Родих по-малко от час, след като отидох в болницата - и слава богу, защото мразя да се мотам по болниците.

# 52
  • в Низината
  • Мнения: 705
Разбира се, че ще извикам линейка.
Иначе моите води изтекоха в болницата, но преди да отида, имах доста начесто контракции и ме приеха с 3см. разкритие.

# 53
  • Мнения: 24
Не съм сигурна, че това е работа на Бърза помощ и може би ще са прави да ти откажат линейка. Слагай дебелата превръзка и - на таксито. Аз имам десетина дни до раждането и вече доктора ми предписа "Гино Певарил" глобули за изчистване на влагалището от разни работи, които могат  да заразят бебето при преминаването. Питай твоят док. Успех!!!

# 54
  • Мнения: 4 555
А такситата съгласяват ли се да качват раждащи жени? newsm78
Мен този въпрос много живо ме вълнува, защото нямаме кола и сигурно с такси ще трябва да ида до болницата. А ако ми изтичат някакви води в този момент, предполагам таксиджията няма да е много доволен? Всъщност идея си нямам как стават тези неща, някой ако е ходил с такси би ли споделил опит?

# 55
  • Мнения: 146
На мен ми изтекоха водите и понеже бях чела, че може да се вземе душ, но не и вана така и направих и после реших да се зъпътя за болницата. Багажа ми беше предварително стегнат, но колата ни не работеше и мъжа ми тръгна да вика такси. Оказа се че в София понякога е доста трудно да си вземеш такси, чаках ме известно време и накрая той излезе и спря кола на улицата. Стигнах ме до болницата и там докато ме приготвят за раждане минаха още 3 часа и накрая се появи най-прекрасното момченци.
Не се притеснявайте излишно имате време за всичко.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 028
аз линейка не бих чакала, по принцип като ти истекат водите до час трябва да си в болницата - така ни казаха в СВ София на у-щето за бременни....и казаха, че недай боже ако се получи силно кървене да не се вика и чака линейка, а с кола или таски по-най-бърз начин да се ходи в най-близката болница, защото докато чакаш линейка да дойде може да си отидеш...та прави си изводи дали да чакаш бърза помощ в какъвто и да е случай.

Колкото до контракцийте, имах много нередовни - с различна продължителност и мноогоо слаби, като отидох на запис обаче се оказа че съм с много хубави и силни контракции и с разкритие и си ме приеха, ако чаках да станат на равни интиервали щях да си родя в къщи...та индивидуално е, на мен ми беше по-спокойно да отида в болницата и за мен си не сгреших.

# 57
  • Мнения: 222
Зависи, на мен в болницата акушерката ми се накара за6то не съм викнала линейка, ами мъж ми ме кара, а живеем на 5 мин с кола от болницата, с изтекли води не е препоръ4ително да се ходи или да 4ака6 докато по4нат контракции, по време на цялото раждане не ми позволяваха да ходя и пишках в подлога, а накрая и катетър ми сложиха( Това се слу4ва в Австрия)

# 58
  • София
  • Мнения: 44 028
в Австрия сигурно, проблема е , че тук линейката ще пристигне най-вероятно след час-два....Sad

# 59
  • Мнения: 1 121
Не. Тя докато дойде, аз ще съм родила. Плюс това, може и изобщо да не пратят, а само да ми се накарат, че не ги викам по спешност.

Но всъщност, точно това е работата на Бърза помощ - да се отзовава, когато дадено лице се нуждае от спешно медицинско внимание. Но като има 14 линейки за цяла София, нормално да пратят при някой с инфаркт, отколкото при родилка, която може да си викне такси примерно. Жалко, но факт.

# 60
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не бих извикала линейка... Sick Като знам с каква "скорост" и качество на транспортирането ще бъда обслужена...  Мерси, предпочитам да си намеря друг превоз.
Що се отнася до чакането, аз уж не бързах много да отида, а пак факторът роднини си каза думата Mr. Green и ме изстреляха от страх да не родя вкъщи.  Laughing Води не са ми изтичали и тапа не съм видяла, отидох с 3 см разкритие, за 2 часа родих (първо раждане ми е!)
Общо взето, е супер индивидуално за всяка жена, някои раждат по - бавно и продължително, други може и да не стигнат до болницата, правило няма. Но наистина не е много препоръчително да се изстрелваш към болницата светкавично, за да си спестиш излишен стрес и чакане. Води се УЖ, че първото раждане протича по принцип по - дълго... Naughty

# 61
  • София
  • Мнения: 1 247
На мен лично ми ги спукаха в болницата, но преди доста четох и доколкото разбрах  почти всички майчета  от сайта при изтичането на водите отиват с автомобил. Никоя не каза, че е викала линейка. Честно казано това с линейката ми се струва много несигурно--я дойде я не дойде   Laughing                                     
Ако трябва и сама се бих закарала до болницата Peace

# 62
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Чак линейка - НЕ.По - скора ако няма кой да ме закара до болницата в която ще раждам, бих извикала такси.

# 63
  • Мнения: 37
Благодаря на всички, които са споделили своето мнение. От голяма полза е за мен, а и за всички на които им предстои раждане, нямат собствен автомобил и не са сигурни дали няма да са сами, когато моментът настъпи!

# 64
  • Мнения: 448
Линейка не извикахме ние, а лекарката ми. Изтекоха ми водите в началото на 7-я месец. Имаме кола, мъжът ми караше след линейката. Регистрацията на родилка през "Спешен кабинет" улеснява документите по клиничните пътеки при последващи усложнения ( това не го знаех до тогава). Дойдоха за по-малко от 10 мин.

# 65
  • Мнения: 244
Ако нямам друга алтернатива,бих.

# 66
  • Мнения: 229
Аз така направих и много съжалявам. Първо линейката дойде след 1,5часа  #2gunfire,беше толкова очукана и така друсаше,че имах чувството,че ще родя докато стигнем. Sick
Най-накрая ме караха да попълвам един дълъг лист с въпроси,въпреки че водите ми бяха отдавна изтекли и едвам се държах на крака #2gunfire

# 67
  • Мнения: 2 015
Ами на мен ми изтекоха водите в 6:00 сутринта и към 6:30 тръгнахме към гр. Плевен със собствен превоз без линейка и стигнахме там след около час.
Не, небих викала Naughty.

# 68
  • Мнения: 209
Ами на мен тапата ми падна в осем сутринта, направих си тоалет, душ и си легнах да чакам да видя какво ще стане... Към обяд започнаха да ми изтичат водите имах и контракции, но нерегулярни, отидохме в болницата - там "умните" лекарки или акушерки незнам точно какви бяха ми казаха, че това не били води, имала съм само 1 см. разкритие и да си ходя вкъщи - имало време до раждането  #Crazy Да обаче от мене изтичаха индустриални количества води и вече в 20 часа отидох отново -  приеха ме и ме качиха в патологията докато ми се появят по-чести контракции и разкритие, разхождах се в коридора до 1 часа през ноща и като ме сложиха на запис на тоновете видяха, че са по-слаби отколкото трябва и ме свалиха в предродилна зала - цяла нощ се мъчих, накрая като дойде сутрешната смяна ми сложиха система с окситоцин - някъде към 7.30-8 часа беше - и в 11.30 родих  Hug  Този път лекаря ми каза изтекат ли ти водите веднага ми се обади, а ако не са ти изтекли, но имаш контракции можеш да тръгнеш към болницата, когато станат на 5 минути.... Така че явно при изтекли води най-добре е да си под наблюдение независимо, че ще се нагледаш и наслушаш на доста стряскащи неща особено в предродилна зала - още повече ако ти е първо раждане. Все пак не рискувай с излишно дълго чакане  Peace

# 69
  • Мнения: 2 271
Ха,spring то моята работа беше подобна!Само ,че аз се развършах след връщането вкъщи с парочистачката и контракциите сами започнаха.Направо през 5 мин.След тоалета и пътя до болницата(3 мин с кола) баха вече през 3 мин.Два часа след това бях родила.

А линейка ако бях викнала щях да си родя в къщи! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт