Кога кърмихте за първи път след раждането?

  • 6 059
  • 189
  •   1
Отговори

Анкета

Кога кърмихте за първи път след раждането?

Опции:

# 45
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах с 3-6, но практически бяха три часа. Родих в 7.50, донесоха ми го в стаята около 11ч.  След това бяхме заедно. Не ни забраняваха да кърмим легнали, то и другояче беше невъзможно Mr. Green

Втора градска - София

# 46
  • Монреал
  • Мнения: 84
Родих със секцио, за пръв път я сложих на гърда в началото на 4тия ден., но тя не засука.
Така че отговорих с последната опция.

# 47
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дала си само една опция, така че не гласувам.
Първия път - около 4 часа след раждането, макар че реално можех още след 2, но тогава въобще не знаех, че е важно. Като ме качиха в стаята, ми казаха да полежа още малко, да стана да пишкам и след около 2ч да дам на бебето - така и направих, пък и той си спеше.
Вторият път - не се сетих да си я поискам за кърмене веднага след раждането и ми я дадоха чак цели 12ч по-късно за голямо мое съжаление #Cussing out Раждах през нощта и малко на екшън и в цялото ми следродилно объркване не ми хрумна сама да ида  да си искам бебето още в 7 сутринта, нито знаех къде са бебетата (пък и не е сигурно, че щяха да ми го дадат, защото чак сутринта докараха бебешки креватчета в стаята и едва след това ни донесоха бебетата на всички 4 майки в стаята).

# 48
  • Мнения: 875
родих нормално в болницата във враца. оставиха ме два часа на носилка след раждането, след това ме преместиха в стаята и ми го донесоха. засука веднага Simple Smile, т.е. около два часа след раждането. хубавото е, че във врачанската болница бебчетата са при майките, което е страхотно за тези, които искат да кърмят на поискване!

# 49
  • Мнения: 47 898
първия път на 7 час след раждането,втория на 5 час
раждала съм в шейново

# 50
  • Мнения: X
 След като родих ( нормално и без упойка), изчаках само 2 часа да изтече системата, качиха ме на етажа заедно с бебето и след 2-3 часа ми казаха да го нахраня. Практически от момента на раждането на бебето, не са ни разделили нито за секунда по време на 5 дневния ни престой. Изключвам моментите на къпане и повиване на бебетата, но аз тогава все си ходех с моето да гледам как ги оправят:) въпреки че майки не се пускаха там, имаше още една - две досадни:)

# 51
  • Мнения: 483
Едва като се прибрах в къщи (на 5-ти ден след раждането защото родих секцио) и то не защото нямях кърма. Бебето ми беше малко и нямяше сила да суче, зърната ми са плоски и не можеше да засуче. А и аз не бях подготвена и не знаех какво да правя. Никой нищо не ми каза, мислех че нямям кърма. Много се мъчих и плаках, но сега се кърмим за щастие  Hug, със силиконови зърна и сме изключително на кърма.

# 52
  • Мнения: X
Първия път-Втора градска болница в Пловдив-родих в 23 .18часа....но бебето само ми го показаха и си го получих сутринта в 6 за кърмене...но поне имаше много добри насоки от акушерката-благодарение на тях се кърмихме успешно 10 месеца.....Не съм питала дали дават децата веднага-защото по-късно прочетох ,че е много важно.............В тази болница бебетата не са при майките,а в детска стая,но аз лично си поисках моето на втората вечер и ми го дадоха при мен/което съответно значеше кърмене не по час/...но незнам и това дали е практика или просто съм случила на акушерка...
Втория път си казах,че го искам веднага/в "Торакс" Пловдив/ и веднага ми го дадоха-омазан,хлъзгав и гърчещ се....но засукването не се получи,`щото мен ме почнаха със шиенето,а пък и таткото пое бебока,да го къпят и слагат памперс заедно със педиатърката....Около час и нещо,два след раждането/през което време бебо беше в кувьоз,а при мен имаше посетители/ си го взех и си се закърмихме...и така все още продължаваме.........

# 53
  • Мнения: 1 896
Родих в МД Варна със секцио, но веднага след като си бях в стаята ме питаха искам ли бебето да е при мен. Казах да и ми го донесоха, обаче никой нищо не каза за кърмене и аз не знаех че е важно, пък и святах че в гърдите ми още няма нищо, което мое мнение бе активно подкрепяно от персонала в болницата. И така Жоро получи адапте 6 часа след раждането а аз го сложих на гърдата чак по-късно - не помня точно след колко часа, но беше същият ден. И го сложих по-скоро на майтап, в смисъл заради чувството, а иначе продължавах да давам шишето.
После имахме страшни проблеми със засукването, но с много упорство се справихме и продължаваме с кърменето и до днес.  Grinning
Но само да няма някакви усложнения, следващото ми бебе ще бъде сложено да суче веднага, вервайте ми.  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 2 876
Родих в 1.45 през нощта, първо кърмене в 6.00 сутринта Rolling Eyes
Предполагам, защото тогава е визитацията  Confused, а и аз нямах идея какво да правя и къде се намирам/много тежко раждане/ Tired

Сега вече съм наясно и живот и здраве, не ме вълнуват акушерките и тяхното мнение Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 108
И аз родих в МД Варна със секцио в 2.30 сутринта на 20 септ 2006г. Бебето ми донесоха сутринта (към 8 ч.) и малко по-късно ме изправиха (към 9-10 ч.). Предложих на Ники да суче още същия ден следобяд и мисля, че се получаваше, защото имах коластра още преди да родя, а и бебко отказваше добавката, която му носеха за всяко хранене.... Така на 3тото хранене вече им казах, че няма смисъл да ми носят добавка и оттогава се кърмим  Peace. Засега е изключително кърмено бебе, не е захранен с пюрета и каши.

# 56
  • Мнения: 2 159
повече от 24 часа, нямах още кърма

# 57
  • Мнения: 2 019
след 6 часа

# 58
  • Мнения: 535
Родих в 12 през нощта, а закърмих чак сутринта към 8. Питах няколко пъти лекарките и акушерките, но уви, никой не ми отговори. Бях адски изтощена от раждането. Но си имах много коластра и не съм имала проблеми в първите си дни в болницата. Проблеми имах с гадното отношение на сестри и лекари Twisted EvilРодих в разградската болница. Sick

# 59
  • Мнения: 164
Родих в 3 следобед и ми донесоха бебчо в 9, в Шейново

Общи условия

Активация на акаунт