Кога кърмихте за първи път след раждането?

  • 6 082
  • 189
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 670
Три часа след раждането. Засука, но на сухо. Слагах на гърда почти на 2 часа. Кърмата ми слезе на 2-ия ден.

# 181
  • Мнения: 2 171
Отговорих с между 6 и 12 часа, защото ми донесоха бебето за пръв път на седмия час, но за истинско кърмене и дума не може да става. През целия ми тридневен престой в РД всеки път ми го носеха най-вероятно нахранен, защото той така и не се събуди нито веднъж и изобщо не си отвори устата да засуче. За пръв път се кърмихме истински на третия ден, когато се прибрахме вкъщи.

# 182
  • Мнения: 4 111
Сложихме бебчо на гърда между 12 и 24 часа след раждането. Родих в частна клиника, обръщаха голямо внимание на кърмачките, упорстваха, настояваха за кърменето - търпеливо ни показвана и обясняваха. Дохранвахме с АМ в краен случай.

# 183
  • Мнения: 35 950
секцио - повече от 24 след това

# 184
  • Мнения: 4 784
Опитах да кърмя след 24 часа, но реално кърма имах след 3 дни.

# 185
  • Мнения: 6 441
Кърма имах 24 часа след като родих иначе започнахме да опитваме след около 15 часа.

# 186
  • София, център
  • Мнения: 686
Родих в 13.17 на обяд, детето не беше до мен само 2 часа, след това неотлъчно до мен  Laughing!
Първите 12 часа спеше без да се събужда, кърмата ми дойде изведнъж към 01 през нощта, бебе се разбуди малко след това и веднага му предложих кърма!

# 187
  • Мнения: 1 059
Гласувах с последната опция,защото раждах със секцио и ми го дадоха чак на 3-я ден

# 188
  • Мнения: 668
Почти веднага , сигурно около час , максимум час и половина след като я родих. Но аз родих в едно АГ отделение в Бобов дол, и то защото шефа на отделението ,който ме изроди ми е близък, и исках да съм при него. Там бяхме само 2 родилки, и то другото момиче беше със секцио. На мен ми я дадоха да я закърмя на гърдата още в родилната зала, докато чакаха следродилния период (около 2 часа), и си лежах там на магарето за раждане. Но Вики определено беше много гладна, защото засмука гърдата с невероятно настървение и акушерките много й се смяха. След това бяхме си настанени с бебенцето в обща стая, и нон стоп си беше при мен, от което съм много доволна, и за следващото раждане бих искала пак да е така. Личния контакт с новороденото е невероятен, и повече майки би трябвало да се наслаждават на това в първите дни.  Simple Smile

# 189
  • гр.София
  • Мнения: 199
Родих във Вторник  вечерта,а почнах да кърмя Четвъртък.

Общи условия

Активация на акаунт