Въпрос за цвета на очите

  • 1 882
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Чувала съм,че до 6-я месец се променят-ако ще се променят въобще.

# 16
  • Мнения: 330
Моята дъщеря се роди  и е със сини очи,напук,че ние с баща и сме с кафяви очи и с тъмни коси,а тя-сини очи руса коса! newsm78
Явно гените на предците ни са надделяли при нея.

И при нас е така, само дето таткото има русолява коса. Малката е взела цвета на очите на двамата си дядовци. От раждането до ден днешен очите и са сини.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 820
Спрях да го кърмя преди 4 месеца,но очите си му останаха сиво-сини.
Ние с мъжа ми сме с кафеви.

# 18
ами, явно и тук нещата са индивидуални newsm78
малкия беше със сини очи, сега е със зелени, пък ще видим накрая какви ще останат Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 488
И ние сме като fior и двете ми дъщери са синеоки,а аз и баща им - не!
Хе хе то в това няма нищо лошо по странно ще е ако беше обратното Мама и Тати  светли със светли очи, а детето черничко с кафеви очи. А за цвета на очите доколкото знам като спреш да кърмиш тогава се избистрят очите  Wink

# 20
  • Мнения: 3 500
Моника се роди със сини очи, сега станаха катранено черни  Shocked Мисля, че ще се изменят още веднъж, защото в нашето семейства няма никой с черни очи.

# 21
  • Мнения: 2 040
Баба ми казваше, че истинския цвят на очите на детето се добиват тогава, когато майката спре да го кърми ...
Очаквах и се надявах да вземе турскосините очи на баща си, но уви .. взе мойте смотано кафяви  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 113
  Аз съм чела ,че до 3 години може да се смени цвета на очите,както и на косата.Една позната детето и до 3г. беше със сини очи и после станаха кафеви и за др.такива случаи съм чувала.Също така може да има цвета на очите на някоя от бабите или дядовците,дори никой от родителите да не е с такъв цвят.

# 23
  • Мнения: 2 616
........ Общо взето всички казват, че като се спре кърменето добиват истинския си цвят.

И аз така знам! Peace

# 24
  • Мнения: 660
Е, добре де, каква е физиологичната връзка между кърменето и цвета на очите, някой може ли да даде логично обяснение (ако има изобщо такава връзка? Thinking/

На моя син още към края на 1-вия месец си добиха кестенявия вид, но ирисите още са мътно- еднородни (или как да го кажа newsm78 - още го няма рисунъкът, характерен за възрастните)

# 25
  • Мнения: 535
Цветът на очите на сина ми не се промениха много, а просто към 4тия станаха ясно сини. Така, че предполагам, че към 4-5ти Thinking

# 26
  • Мнения: 2 677
Преди около месец очите Бранко започнаха да се променят. В момента са наситено зелени и не мисля, че ще се променят повече.

# 27
  • Мнения: 2 159
Аз знам че след 1 годинка цвета на очите си остава истинския
и аз така знам

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
Нашето педи ми беше казала, че очите стават с окончателен цвят след 6-7 месец, или 1-2 месеца след като спреш да кърмиш.

# 29
  • Мнения: 241
Силвия се роди с тъмни очи. След около 2 месеца станаха стоманеносиви. Около годинката започнаха да се променят, появи се кафяво и зелено. Все повече изсветляват.
А от моя пубертет си спомням, че очите ми от сини станаха пъстри с кафеви точки  Shocked И понеже трябваше да си вадя паспорт, родителите ми се чудеха какво да пишат в документите ми за подаване.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт