Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • welcome to the Jungle

1 юни
Lioness, 28г., София, второ бебе, при д-р Стаменов

Alqara - първо бебе

2 юни
ШоШи (Цвети), 29г., Германия, дъщеря Диана, 2.12.2004, второ бебе
ycu, първо бебе
Elz, първо бебе

3 юни
maiave -  първо бебе,

4 юни
Daniela Popova

yanabanana - първа бремемност,

5 юни
deni-k - Деница, София, първо бебе

6 юни
aani - второ бебе
nora sokolova - второ бебе
Soffffy, 27г., първо бебе
anna_25 (Юлиана), 22г., Благоевград, първо бебе
lucia

ivcheto - 28 г.,първо бебе

ivet_a - Ивета, 28 г., първо бебе  

7 юни
Zoia Alex - 26 г. - първо бебе 
Ketkata - първо бебе

8 юни
Anniem
TESA

10 юни
МКТ - 25 г. - второ бебе
Eli4ko, първо бебе при д-р Георгиева, 11 ДКЦ
piccola - 26 г. - второ бебе

11 юни
trapezica - второ бебе

12 юни
bosilek - почти 29 г. - първо бебе
chebisheva - 36г. - второ бебе
princesska - 30 г. , второ бебе

13 юни
Krasimira Ivanova

Lilibon - 34 г. от Варна - трето бебе

moni 81

kiki29, 30г., второ бебе

gogolina, 28г., Добрич, второ бебе

14 юни
mileidi - Дарина, Варна
Blues - първо бебе
antoniast - първо бебе

15 юни

Vesesta, 25г., София
m_a_y_a, Варна, 25г., първо бебе

16 юни
Netia - второ бебе

17 юни
happywoman, 22 г. - първо бебе
mery 79, 27г, Холандия/В. Търново, първо бебе
Мерисън - второ бебе

18 юни
Krassi-Mira (Краси), трето бебе 
Gery_baby - Гергана, първо бебе
moni 81
abi7v - първо бебе

19 юни
Laleto - 32 г. от София - второ бебе

21 юни
Gerinceto, Германия
svetli, 28г., Варна, първо бебе
Alissaa  - Цвети, София, 34 г.

22 юни
partalina, първо бебе , при д-р Гиздов, ВМА

23 юни
ВОСКА, Русе, първо бебе

24 юни
madame - първо бебе

25 юни
DjuDjo, София, първо бебе
rosse_ , София, трето бебе
fransis  - първо бебе,

26 юни
krasinka, Добрич
dessy_encheva, Русе
mds - Деси, София, 26 г., второ бебе

27 юни
Di13
Л.К.А. - първо бебе
mila
Cheki, второ бебе
m_mm -

28 юни
silvadge, 24г., Чирпан, зодия Рак
mom_an, второ бебе 

29 юни
iliana.argirova, Пловдив
black_poison_  - Людмила, второ бебе
maslinka - първо бебе

30 юни
Reneta M, 25г., Перник, първо бебе
barabanjio, 30г., Кайзерслаутерн-Бургас, първо бебе

Полезни линкове:
Магазини със стоки за бременни, бебета и деца - гр. София
Магазини за бременни- гр. Варна
Калкулатор
Календар на сп. "9 месеца"
Как се поставя лентичка
МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ - БЕЗПЛАТНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - PDF формат
ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ-статия
Сайт - "МАМА И БЕБЕ" - калкулатор, развитие на бебето  … олезна информация
БЪЛГАРСКИТЕ ИМЕНА
БЪЛГАРСКИ ИМЕНА
ИМЕННИК
СВЕТЦИТЕ-ПОКРОВИТЕЛИ

Предишните ни теми:
Юнчетата подарък чуден ще направят - по коремчето на мама ритничета ще шарят
Златна есен ми радва очите, ЮНСКО бебе ми пълни мечтите!
Три сезона отминават, ЮНИ с бебе ни дарява
С тупкащи сърца към ЮНИ гледаме, дрехите стягат ни коремите

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 22:55 от Lioness

# 1
Хехе, Lioness, колко си бърза Grinning
Да се разпиша в новата тема.
Я да те питам, записа ли си час за Русева?
Тя пусна ли ти изследвания за кръв и т.н.?

# 2
  • München
Здравейте,
да се разпиша в новата тема, докато не е свършила  Grinning
Мерси за поздравленията за къщата, дано наистина сме здрави и много щастливи в нея Heart Eyes
Весел ден и успешна седмица!  Hug Обичайте се, галете коремчетата и се наслаждавайте на тези незабравими мигове!  preggo

# 3
  • Варна
Бързи, смели, сръчни - що е то? Отговорът е - Lioness  Laughing

Честито, дами, нова тема, благодаря Лъвичке, че я пусна!

Как сте, мами? Риткат ли бебчетата? Моето пак си взе отпуска от ритането... Що за пъргаво близначе ще бъде, не знам. Като нищо да се роди  някое по-кротко теле или раче...

Варненски мами, нали не сте се отказали от идеята за срещичка? Никой нищо не споменава, да питам.

# 4
  • Банкя
Чудесно, новата тема е налице  Party
Браво, Лъвичке, добре че те имаме, аз например не бих могла да се занимавам с "управлението" на темите  Laughing
Лилибон ме подсеща за среща, пък и уж вече се пооправихме Praynig Лично аз ще мога от 19-ти февруари натам.
Моето бебе доста рита и се върти също. Емил често си слага ръчичката и ми казва, че виждал краката на бебето  Joy, целува ми коремчето и вика "бебе, обичам те"  Joy Ах, как не ми се вярва, че тази идилия ще се запази и като се роди бебето  Laughing

# 5
  • Австрия
Да се раzпи6а и аz в новата темичка Laughing Като нямам много време да пи6а,поне да ви следя...6о6и,мерси zа пожеланието zа рождения ден...Макар да се чувствам вече поостаряла и не ми се праzнува6е иzоб6то SadИначе сам раzгара на подготовката zа сватбата,а и плановете zа къ6тата са почти готови...абе много работа Rolling Eyes Вие се паzете с теzи болести и само хубави не6та да чувам(виждам) от вас... Peace

# 6
Исках да спестя подробности около случилото се не толкова заради моите чувства, а именно заради бъдещите майки които са с по слаба психика.
Нека тези които няма да го понесат не четат.
Сама реших да отида на фетална морфология (пренатална диагностика) само попитех лекърката която ми следеше ЖК кога да го направя и тя ме посъветва да е 20-та седмица, т.к. незнам си къкъв процес тогава приключвал, а аз мислех да го направя по рано поне 17-та седмица. Та именно на този преглед се установи, че крайниците на бебето изостават в развитието си спрямо главата с около 3 седмици (което според мен е могла да го види и наблюдаващата ме лекърка). Това го останови доц. Балев. Веднага след неговият преглед отидох и при д-р Давидков който видя също така аномалии в сърцето и на тила менингоцее. След два дни бях на преглед и при д-р Мазнейкова която потвърди диагнозата.
Затова мили бъдещи мами, колкото и да вярвате на лекърките в ЖК задължително идете и на ФМ (пренатална диагностика).
Мисля че бях доста изчерпателна, ако някой има още въпроси ще отговарям само на лични за да спестя на другите бъдещи мами подробностите.
Пожелавам ви едни много, много здрави бебчета юни месец.

# 7
  • München
Красуна, съжалявам още веднъж, мила! Да са живи и здрави всички деца, това е най-голямото ми желание!  Heart Eyes
МКТ, айде бре, какво си поостаряла?! Правилно ли забелязах, че ставаш на невероятните 25?  Laughing
Кики, мдааа, и на мен не ми се вярва любовта на Диана към бебето да се запази в тази си същност и след появата му  Simple Smile Емо поне е по-голям, мисля, че по-малко ще ревнува  Thinking Аз уж непрекъснато й говоря за бебето, галим заедно коремчето...споделете други методи да се избегне ревността, защото тя е доста привързана към мен и се опасявам да не настане ад юни месец  Confused
Лилибон, мойта беба ритка безотказно вечер към 20/21ч  Heart Eyes

# 8
  • Варна
Здравейте юнски мами. Да се разпиша и аз в новата тема. Аз вече няма да ходя на работа и ще имам повече време да следя форума.
За срещата на варненските мами може отново да се уговорим нещо. Дайте предложения. Сега вече условията са де не е езапушено и да е топло. Жалко че испуснахме момента на топлото време, но ще си наваксаме. Пазете се от грипа, пийте си витамините и растете силни и здрави.
Аз също си купих крема на Дева и се мажа с него. Много е приятен и като усещане и като аромат. Имам и крема на Мустела и ги редувам, но засега на Дева ми харесва повече.
Искам да ви питам за храненето. Пазите ли някяква диета, режим, вобще как балансирате хранене- тегло? Аз имах проблем с дебелото черво и ми забраниха кисело и люто, а толкова ми се яде, особно кисело. Виж сладко не поглеждам.

# 9
  • Варна
Красуна, много съжалявам за това, което ти се е случило и се е наложило да изживееш. Желая ти много късмет и здраве от тук нататък! Благодаря, че сподели информацията с нас, все пак да знаем за какво да внимаваме.

# 10
  • Варна
Я да се разпиша и аз - много ми хареса заглавието  Sunglasses И ми напомни да приказвам на бебочето вече на глас, че досега само тихичко му шушуках  Laughing
Съжалявам, че случилото се с Красуна дава повод отново да наблегнем на тази тема, но моля ви не пренебрегвайте тези прегледи! Приказки от рода на "нашите майки и баби да не би да са ги гледали" са наистина смешни. Съжалявам, не искам да съм остра. Моя приятелка с термин м. май ми ги приказва точно такива и не ходи на никакви изследвания освен ЖК, което според мен не е правилно.

За варненска среща съм "за", ама може ли да е в събота например - ходя на работа и през седмицата е трудно. Едно сутрешно кафе/чай в събота обаче не отказвам  Flutter

За диетата - аз избягвам солено и тестено, че празниците много ми вдигнаха килцата. Напоследък се появи едно парене в областта на жлъчката, което не можаха много да ми обяснят от какво е. Предполагам, че е от чесъна, който ям напоследък против грип. Засега го спрях, както и избягвам подправки и кисело (е, туршиите си ги хапвам, ама по малко).

# 11
  • ex - Veliko Tyrnovo/ now - Sofia
Здравейте и от мен!

Честита ни нова темичка!
Красуна, благодаря за информацията... Толкова се замислях за феталната морфология, но сега има няма пари ще ида. Трябва само да проверя къде да се запиша. Още веднъж много съжалявам за случилото се, но все пак добре, че е открито по време на бременността, а не след раждането. Тогава щеше да ти е още по - тежко. Незнам дали това може изобщо да те успокои...

Лилибон, не се притеснявай за ритането. И моето човече го наблюдавам, че 2-3 дена рита интензивно и после като че ли се умаря и поспира... То и ние сме така Wink

Кики, много му се зарадвах на реакциите на твоя син... Не помня ти дали беше писала за пола (сигурно си  Embarassed ), но ако е момиченце той според мен ще се държи още по - любвеобилно  Heart Eyes Не мога да си представя, че така изразявана любов просто ще се превърне в друго чувство  Peace

МКТ, какви са тези настроения? Ти си от младите в темата Wink Аз съм на цели 28  Joy А и сега ти предстоят само хубави събития ! Докъде стигна с подготовката на сватбата?

_ШоШи_, аз нямам друго дете, но винаги съм си мислела, че начинът да се избегне ревността е да включваш другото дете във всички дейности покрай бебето... Hug И да не забравяш да му казваш колко го обичаш ... Heart Eyes

mileidi, малко ти завиждам за отпуската... Аз лично не пазя диети и мисля, че горе долу се храня като преди. С малко съм увеличила яденето, но не като брой яденета.. Просто се опитвай да ядеш повече течна храна и плодове и зеленчуци...

Засега това е от мен!

Честит имен ден на Светли!!! Да е все така усмихната като слънчицето на профила и Wink   newsm51

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 12:48 от Eli4ko

# 12
  • FRANCE
Здравейте бременелки,

Лъвичке страшна си. Аз честно казано не се бях замислила че бебчо вече почва да разпознава гласове, ми то с тая работа времето си минава Laughing

Красуна много кураж Hugи благодаря за информацията. На мен ми предстои на 13. Тук е задалжителна ФМ за всички бременни 20-22 седмица.

Милейди гризе ме благородна завист  Laughing Приятна почивка.

На варнеските мами - да разказват как е минала срещата Laughing

приятен ден на всички Hug

# 13
Току що си записах час за фетална при Д-р Марков от "Фемина" за другата седмица в петък и от сега ме хвана страха  Praynig
Някой ходил ли е при него от вас, майчета? Признавам си, че не четях много кой при кого е ходил, когато пишехте, защото все не знаех дали ще ида...
А има ли проблем в коя седмица ще съм, сега се замислих, защото аз ще съм в 24та.... newsm78

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 12:46 от Eli4ko

# 14
  • София
Доколкото си спомням феталната морфология е препоръчително да се направи 19-22 седмица, тогава бебчето е развито достатъчно, за да му се измерят и видят ясно всички органи.
Аз ходих в 19тата седмица, при д-р Врагалева от Фемина (за нея имаше свободен час, не съм си я избирала по други критерии).
Няма проблем че си 24 седмица Ели4ко, ще му се види всичко и ще му измерят всяко нещо - крайници, обиколка на глава, стомахче, далак, малък мозък, голям мозък, преброяване на пръстчетата... направо всичко Simple Smile Плюс това ако пожелаеш (кажи го изрично в началото на прегледа) ти записват на СД снимки на бебчето от прегледа и няколко клипчета.
Много е вълнуващо да го преживееш и малко напрегнато през цялото време, защото след всяко замерване чакаш с трепет да ти кажат отговаря ли на нормата.  Но пък като свърши си много щастлива и горда със здравото мъниче което е в теб.
Докторката ме изпрати и на Биохимичен скрининг и на Фетална ехо кардиография, не че имаше някакви показания за това, но за всеки случай и за мое спокойствие. И от двете резултатите ми са добри.
Стискам палци всичко да е перфектно и при теб.

# 15
Доколкото си спомням феталната морфология е препоръчително да се направи 19-22 седмица, тогава бебчето е развито достатъчно, за да му се измерят и видят ясно всички органи.
Аз ходих в 19тата седмица, при д-р Врагалева от Фемина (за нея имаше свободен час, не съм си я избирала по други критерии).
Няма проблем че си 24 седмица Ели4ко, ще му се види всичко и ще му измерят всяко нещо - крайници, обиколка на глава, стомахче, далак, малък мозък, голям мозък, преброяване на пръстчетата... направо всичко Simple Smile Плюс това ако пожелаеш (кажи го изрично в началото на прегледа) ти записват на СД снимки на бебчето от прегледа и няколко клипчета.
Много е вълнуващо да го преживееш и малко напрегнато през цялото време, защото след всяко замерване чакаш с трепет да ти кажат отговаря ли на нормата.  Но пък като свърши си много щастлива и горда със здравото мъниче което е в теб.
Докторката ме изпрати и на Биохимичен скрининг и на Фетална ехо кардиография, не че имаше някакви показания за това, но за всеки случай и за мое спокойствие. И от двете резултатите ми са добри.
Стискам палци всичко да е перфектно и при теб.

Alissaa, благодаря за пълната информация!!  Hug Дано наистина всичко да е наред! А освен бебчето правят ли изследвания и на плацентата, околоплодните води? И другите 2 изследвания колко ти излязоха?

# 16
  • София
Плацентата само я гледаха на ехографа и мериха мисля, също така и някакви кръвоносни съдове й гледаха, кръвопоток към бебето май беше, не си спомням. Околоплодните води - не. От тях взимат проба само ако те изпратят за Амниоцентеза. А това изследване се препоръчва само ако има повишен риск от генетични дефекти на плода (или бременната е над 36 години), установен при Биохимичния скрининг (той отчита само вероятностния риск).
При ехо кардиографията гледат сърчицето на бебчето, за евентуални сърдечни проблеми.
БХС го правих преди 2 седмици в Майчин дом - 25 лв. Феталната ехо кардиография пак във Фемина, при д-р Спасов - 50 лв.

# 17
Здравейте и от мен бадещи май4ета.Аз сам малко като воайор тъй като периоди4но следях новостите около вас,но сега за 1-ви път се вкл.Това е първа бременност за мен така 4е вси4ко ми е ново-като парволак в училище.     Хубавото оба4е е 4е има по-опитни,които(ако те позволят Simple Smile)ще "използваме" за съвети.                             
Има ли някой от вас който да посещава д-р Градинаров???
Що се отнася до "среща на големите кореми"във Варна-винаги готова за шматкане Grinning

# 18
  • Бургас
Здравейте и от мен.Последният път когато ходих на ЖК моята лекарка ми беше каза че бебчето ми се развива нормално за периода в който бях.Но покрай всичко което прочетох за феталната морфология хем ми иска да си направя такива изследвания,но в същото време и ме е страх от резултата.

# 19
  • Банкя
Но покрай всичко което прочетох за феталната морфология хем ми иска да си направя такива изследвания,но в същото време и ме е страх от резултата.

Просто помисли хубаво и си подреди приоритетите, Рени82  Hug Всяка от нас се страхува, но всичко това е измислено, за да се раждат повече здрави дечица, а изборът всеки го прави сам за себе си и си носи отговорността.

Eli4ko, сравнително ранният срок за феталната морфология е определен с цел, направо ще го кажа, ако се препоръча аборт по медицински показания, то той да се извърши колкото е възможно в по-ранна бременност, за да се намали травматичността. Мисли позитивно и спокойно си отиди на прегледа, ще видиш колко добре ще се чувстваш после  Peace Аз самата с първата бременност ходих 2 пъти на фетална морфология, като вторият път бях в края на 7-ми месец и гледах бебето на 3D live в Св. Лазар (ето така се виждаше: http://pregnancy.about.com/library/ultrasounds/blus0528a.htm ) и сега сигурно ще отида още веднъж в по-късната бременност.

Още веднъж много съжалявам за Красуна, че е имала нещастието да попадне в този малък процент на бременни с деца с тежки малформации  Sad, но аз съм убедена, че всичко ще бъде наред и ще се радва на здрави дечица в близко бъдеще, в края на краищата това е целта на пренаталната диагностика, да ни помогне да сме щастливи майки на здрави дечица, дай Боже на всички! Praynig Бъди здрава, Красуна и ти и цялото ти семейство!  Hug

# 20
  • Пазарджик
Здравейте и от мен.Като чета за тази фетална морфология и случая с Красуна и ме побиват тръпки.Всички ли от вас са го правили това изследване?Трябва ли да се назначи от гинеколог или по желание се прави?При мен на ЖК всичко е нормално , според вас трябва ли да го направя това изследване?То в Пазарджик няма такъв уред и трябва да се ходи до Пловдив или до София да го направя.Споделете и вашето мнение , защтото  аз се претесних , че не съм се подлагала на фетална морфология.

# 21
  • Варна
Trapezica, мисля, че от изписаното вече стана ясно за мнението ни - ЖК в повечето случаи не е достатъчна, било защото гинеколозите не са специалисти по образна диагностика, било защото техните апарати не са толкова добри. Гинекологът ти не е задължен да те прати на фетална, поне аз не знам за такова задължение. Просто се вдигни и отиди. Не се поема по здр.каса, така че не ти трябва да носиш нищо.

Кики, много ти е сладка снимката  Heart Eyes

# 22
  • Австрия
3дравейте...аz по между другото идвам на работа и допълнително и пак съм тук Mr. GreenИ на мен ми е жал zа Красуна,но наистина е по добре,че от по рано са го открили PeaceА тя със сигурност скоро 6те се похвали с добри новини... newsm10
Аz дори рокля  zа сватбата о6те не съм иzбрала,много съм особена..ни6то не  ми харесва. newsm78
Момичета,а вие имате ли коластра?Мен вчера толкова ме боляха гърдите и така се бяха надули,че се маzах със специален крем zа zърна и като стиснах леко гърдата потече проzрачна течност Embarassed Четох,че не е хубаво да се цеди,ама така ми олекна като тече малко,иначе не можех да си намеря място...Със сина ми не съм имала такова не6то,ама аz след секциото нямах и мляко да го кърмя..Дали има връzка с това и дали е гаранция,че 6те имам мляко 6том от сега имам коластра newsm78
А zа фатzалната морфология,и тук е zадължителна и аz ходих в 20г.с.Не се страхувайте,аz го приех като нормално иzследване...

# 23
  • София
Здравейте бъдещи мамчета,10 дни нямах интернет и днес съм чела сума ти време писанията ви. Виждам че живо се коментира феталната морфология и аз ще ходя ,но другата седмица.С таткото се преместихме в по-голям апартамент-то беше мъкнене ,чистене ,подреждане -скапах се.Днес си пуснах нета и цял ден съм в леглото с компютъра,има още 6-7 кашончета  \най-трудните\ да им намеря място и с подреждането съм готова.Търся си печка-готварска и пералня и най-вече съвет по-точно къде да търся \за предпочитане-заради цената- втора ръка,но по-нови моделчета\Купихме цялото обзавеждане наведнъж и паричките попривършиха.10-20 дни мога да издържа без пераня ,но повече няма да мога. И цялата тази хамалогия заради негово величество БЕБЧО-до миналата седмица си живях в моминското апартаментче,а сега съм в СЕМЕЙНОТО жилище.Дано да сме живи здрави и щастливи !

# 24
  • Банкя

Кики, много ти е сладка снимката  Heart Eyes

Светли, мила, това не е Емчо или бебето  Laughing, просто исках нагледно да демонстрирам как се вижда на този ехограф и избрах една снимка от нета. Когато ходих не си направих запис на прегледа, но беше много интересно Peace

# 25
  • София
Здравейте и от мен,

Относно феталната морфология моят лекар ме прати още в 16 седмица.
Прати ме при д-р Мазнейкова, защото уредът при нея бил ролсройсът в ехографите.
Освен това се слави, като гледаща съвестно, но четох във форума има доста оплакващи се от нея.
Аз не мога да предценя. Но и тя ми каза, че 16-17 седмица е хубаво да се отиде за първия преглед.
И това, което може би е по- важно, трябвало да се направи втори около 24.
Ако някой го интересува  мога да публикувам адресите и телефоните утре, че оставих визитката на бюрото.
Все пак от Пазарджик до София не е много и можеш да си запишеш час в удобно за теб време.
До колкото разбирам и по- другите частни клники са си купили сериозна апаратура.
Е Пловдив е още по- близо. През всеки случай иди за лично спокойствие, а и е интересно.
Честно да ви кажа от цялата бременност, това е най- вълнуващия момент до сега.
Там се вижда всичко. Как му бие сърчицето, ама и четирите камери, а не трепкаща мъглявина.
Ходилото с петте пръстчета, които си ги мърдаше весело. Как си се поклащаше небрежно.
Изобщо имайки предвид, че точно бях влязала в 16 седмица, това страшно ме радваше.

Как сте с шаването? Мен вече ме ръчка непрекъсното.
Как си чувствате коремите? Аз имам чувството, че ще се пръсна, а още е рано и има да се расте ....

# 26
  • Бургас
Здравейте.Знаете ли дали в Бургас правят фетална морфология.В средата на месеца ще ходя при моята лекарка и ще я попитам,но бих искала да разбера дали някой вече е ходил.Пожелавам на всички лек ден и лека работа.Включете и мен в отчетните на 5 юни се очаква нашето бебче

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 16:45 от reni82

# 27
  • гр. София
 Момичета,а вие имате ли коластра?Мен вчера толкова ме боляха гърдите и така се бяха надули,че се маzах със специален крем zа zърна и като стиснах леко гърдата потече проzрачна течност Embarassed Четох,че не е хубаво да се цеди,ама така ми олекна като тече малко,иначе не можех да си намеря място...Със сина ми не съм имала такова не6то,ама аz след секциото нямах и мляко да го кърмя..Дали има връzка с това и дали е гаранция,че 6те имам мляко 6том от сега имам коластра newsm78
А zа фатzалната морфология,и тук е zадължителна и аz ходих в 20г.с.Не се страхувайте,аz го приех като нормално иzследване...
[/quote]Здравей те мамчета, на мене ми тече коластра от няколко седмици. HugТя е леко жълтеникава течност,и гърдите ме болят много направо не мога да ги пипнат. Hug На фетална морфология ходих когато бях 20 г.с. и моята лекарка ме прегледа на ехограф видя сърцето, мозъка и гръбначниът стълб и ми каза,че всичко е нормално. Hug

# 28
  • София
Eli4ko, аз ходих при доктор Марков миналия месец на фетална морфология. Казаха ми че специално за ултразвуковата диагностика той е добър. Всичко с бебето беше нормално, слава богу. Доста интересно е, доктора е много внимателен и обяснява всичко много спокойно. Каза ми че е хубаво да отида на контролен преглед към 30-та седмица.
Успех и стискам палци всичко да е наред при всички  smile3525

# 29
Reni82, и мен ме интересува за ФМ за Бургас, но и аз нямам информация. Иначе вчера си ходих на преглед, докторката гледа бебето, каза, че всичко е в норма и точно си отговаря на възрастта, но всички тук говорите за ФМ и мен ме човърка много...
МКТ, за сватбата мислила ли си за костюм - панталон и топ + сако отгоре? Не съм видяла още такива модели, но ми се струва подходящо за бременна жена... Ако намеря нещо хубаво, ще ти пусна линк. Или ти държиш да е рокля?

# 30
  • Варна
Здравейте и от мен  Simple Smile
И аз си минах по реда за феталната и там за първи път ни изненадаха с пола, казвам изненадаха, защото после се оказа, че всички вътрешно са имали нагласа за момиченце  Mr. Green
На вас пазарува ли се така силно както на мен, едва се сдържам да хукна по магазините, от една страна добре, че съм плътно на работа и си оставам само с разглеждането на списания и каталози от нета, но от друга така вече изобщо не ми се работи . . . Хайде давайте да се срещаме, че то ако човек няма компания за разходки за какво му е почивка - да си мисли за глупости - по добре да е уплътнен на работа.
Лек ден ви желая и само хубави неща да се случват на всички ни  Hug  Grinning  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 20:30 от m_a_y_a

# 31
  • Между Пирин, Рила и Родопите
Здравейте и от мен!
На 02.06 чакаме син, така че ме включете в отчетните. Peace
Взех и аз да се замислям за ФМ и вероятно другата седмица ще отида, макар че ми е късно.

Embarassed Дано всичко е наред.
И мен адски ме боли кръст, ама само вечер.
 #Cussing out
И аз вече имам коластра и гърдите адски ме болят, а що се отнася за ритниците - или ще е танцьор като майка си, или футболист - мира нямам по цяла нощ!
 Joy
Общо взето май по план вървим,... само дето и аз едва се удържам да не почна с пазаруването...

До скоро  bouquet

# 32
  • welcome to the Jungle
Добре дошла на  Elz   bouquet, вече си прибавена в списъка   bouquet
mom_an, reni82, защо не потърсите из форума къде в Бургас се прави ФМ? В отчетните има раздел "ПО ГРАДОВЕ" вижте Бургаското подфорумче - там ще ви упътят със сигурност мамите.

За коластрата - съвсем нормално е да се появи, а е нормално и да я няма през бременността. Определящ беше хормонът окситоцин мисля  newsm78. Ако много се притеснявате (за нищо   bouquet) по повод коластрата - пускайте питане в КЪРМАЧЕСКИЯ, там съвсем компетентно ще ви отговорят. Само зная, че щом я има по време на бременността, то това е сигурен показател, че ще я има и след раждането.

Красунке, мила, още веднъж те прегръщам силно в подкрепа на това, което си преживяла! Сигурна съм, че изборът ти е бил ужасно труден и болезнен. Вярвам, че още не ти е минало, но ти благодаря за смелостта и благородството да ни споделиш преживяванията си! Сигурна съм, че си постъпила по най-правлиния начин, защото мъката да си родител на болно детенце е огромна...

Момичета, наистина Феталната морфология е доста значим преглед! Според мен е по-добре да се пропуснат 2-3 редови прегледа с обикновен ултразвук, но да се иде на ФМ. Прочетете на първа страница статията, на която съм закачила линк, информацията е изчерпателна и достоверна.

И мен ме гонят настроения за пазаруване, но съм ги насочила към покупки за баткото. В момента усилено търсим столче за кола 9-36 кг., нищо, че имаме чудесно Макси-Кози, ама при 2 коли ... Embarassed. Бебешорски тоалети ще купувам по-нататъка, едно, че имам в изобилие от батето, второ, че суеверието съвсем ми спъва ентусиазма Shocked

За ритането на бебчовците - също няма нищо притеснително. Доколкото си спомням, те трябва да спинкат по около и над 20 часа в денонощието, така, че   bouquet не се отчайвайте ако бебчо обича да спинка повечко  Heart Eyes (моят дребчо току-що подчерта с 3 ритника "спинка повече"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green)

# 33
  • София
Здравейте, момичета!  bouquet

Издебнах ви и в новата тема Grinning Много ми е приятно да ви чета, макар и като страничен наблюдател. Толкова положителни емоции и свежест има при вас, затова, ако нямате нищо против, ще се разписвам от време на време.
Аз все още съм в отпуск, Кристина съм я спряла от градина и си прекарваме чудесно заедно, особено през последните дни се шляем като абсолютни безделници по цял следобед. А днес си поръчахме торта със Снежанка и седемте джуджета, понеже сега сме в периода на обожанието на принцеси, феи и пр. приказни създания Laughing

пп. една малка вметка - хормонът, който е отговрен за образуването на кърма, е пролактин. и още нещо - ако нямате нищо против, бих ви споделила и моята история - знам, че не всички могат да прочетат или изслушат за такива неприятности, особено в деликатно състояние, в което се намирате вие.

# 34
Евала на смелите майки!    bouquet Аз само да ви се опла4а, 4е имам проблем със сватбената рокля. Циците ми са станали огромни  Embarassed и ми дават само големи рокли. Станала съм нестандартна, само една рокля ми стана и циците ми бяха отвън. Май ще събирам погледи  #Crazy Ина4е да ви се похваля вече имаме хълки  : Wink а в петък съм на ЖК и ще видим колко съм ка4ила, да се надявам мах 1 кг.

# 35
  • dobri4
Е, да се запиша и аз в новата тема!
Като чета за случелото се с Красуна настръхвам. Защо трябва да има толкова мъка и страдания? Най ми е жал за дечица, а за неродените да не говорим.  Но се успокоявам с това, че живеем във време, което медицината е доста напред и не мога да разбера хора, които знаят за видовете изследвания/говоря по принцип, не само за ФМ/, могат да си го позволят /защото това е много съществено/ и не го правят, защото преди сто години не са го правели. Ами като е така нека се върнем в пещерите. Извинявайте,  ако съм станала остра, но когато аз споделих  с мои познати, че ще ходя на ФМ ме помислеха за луда - И какво ще направиш, ако ти кажат, че не е наред, та ти го усещаш вече?
Благодаря на Господ, че всичко е наред с бебо Praynig! Моля се и всички други неродени душички също да са здравички, умнички и да ни радват.
Красуна, пак много силно те прегръщам и се надявам скоро пак да имаш радост! Hug

# 36
Гоголина, едно е да ти кажат разни непросветени или бабички, че няма нужда да ходиш на ФМ, щото преди 100 години не са го правили, ама съвсем друго е да го чуеш от акушер-гинеколог! Shocked На мен така ми каза един, аз казах "Да, да", но не ми се заяждаше с него. Хубавото е, че сега имаме избор и е излишно дори да слушаш някой, който говори подобни глупости. Все пак - изборът е наш!
Шушу, добре си се завърнала при нас, макар и като страничен наблюдател Wink. Като спомена за принцеския период, мярнах такава тема в "Нашите деца", ако искаш да се посмееш, прочети я. Laughing

# 37
  • Варна
Здравейте момичета, аз ходих на ФМ за втори път при Балев, каза че бебчето е добре, кистата, която имаше вече я няма. Каза ни пола - момче, за което сме много щастливи. Балев при този преглед ми се стори малко разсеян или вече мен ме гони параноя и си мисля третия път(30-32 седм.) да отида при Давидков. А ФМ е задължителна според мене, дано не прозвуча крайна, но изречения за бабите и т.н. даже не трябва и да си позволяваме да чуваме все пак сме в 21 в.. Моето бебче рита много понякога. По отношение на пазаруването и аз се изкушавам, но суеверието в мен сякаш, че надделява. Дано всичко е ок, а това накрая бързо ще стане. Добре, че ходя на работа, че нямам много време Simple Smile

# 38
  • Варна
Шушу, здравей, мила!
Отбивай се, пиши, ти си си наш човек!

Анери, чудесна новина имаш! Сигурно вече дишаш по-спокойно.  Simple Smile И на мен Балев последния път ми се стори много разсеян и прекалено бърз, и аз се замислям като теб към края да ида при някой друг.

Днес дойдох пеш на работа - 45 минути бързо ходене, в тази прекрасна пролетна сутрин. Наистина второто тримесечие е чудесен период - нито се задъхвах, нито корема ми пречеше. Дано имам по-често възможност да го правя, че с моите 6-7 кг отгоре не ми се мисли, колко ще трупна до края. Видях цъфнал бадем. Къде ми е мартеницата???  Laughing

# 39
здравейте и от мен!близо месец не съм писъла,защото така се получи,че нямах достъп до компютър,но пък сега изчетох всичките ви писания и мога спокойно да се включа Grinning
аз също зная пола на бебчето вече и мисля да се присъединя към мнозинството(за сега)от бъдещи свекърви Joy
относно фМ и аз не бях се замисляла толкова сериозно по въпроса,защото гинеколога ми прави доста обстойни прегледи на ЖК(измервания на бебчо,оглеждане на плацента-всичко което е важно и според него всичко е нормално)даже пола ми го каза още в края на трети месец и то по най-обикновен ехограф????но все пак ще поразпитам за ФМ и най-вероятно ще я направя.
за килограмите съм вече 8 отгоре,но въобще не се притеснявам,стига ми само това да зная,че с бебето всичко е наред.
а за ритничетата не мога да се оплача от липса,постоянно ме рита Hugтолкова ми е хубаво като го усещам Hug
чета и това за кърмата и гърдите,при мен гърдите почти не са пораснали(още си нося сутиените от преди да забременея)нито са ме болели,нито нещо друго..................четох,че това е нормално и че може и в края на бременността да пораснат, може и изобщо да не се променят.
за сметка на гърдите обаче корема ми расте главозамайващо Winkи май така като се замисля само той расте newsm78 Laughing
поздрави на всички майчета и много усмивки им пожелавам,защото бебчетата не само чуват гласовете на мама и тате,а и усещат тяхните настроения и емоции.нека се смеят и радват с нас  bouquet

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 10:52 от silvadge

# 40
silvadge ,   аз по гърдите познах, че съм бременна - от първия ден растат, та не ми дават мира /само май мъжа е на кеф от цялата тази работа, а и колежката, която мнооооого ми завижда/. Много са чувствителни на допир, горещи са, имам и коластра и зърната много ме болят, а що се отнася за сутиените - май ще си шия по поръчка вече  Mr. Green  Joy
ЗА ФМ-то пак: наистина ми е проблем-налага се да пътувам до София, а пътуването за мен в момента е повече от кошмар-е за това още се ослушвам, но както казах ще ходя другата седмица.
Вчера се хвалих колко много рита бебо и снощи беше странно притихнал, чак днес сутринта го усетих ясно - направо ме уплаши-не съм спала спокойно, все чаках ритник, ама от сутринта е "на линия". #Crazy
Айде до скоро!

# 41
  • Sofia-Pavlovo
Здравейте и от мен Hug
Аз определено съм доста нова във този форум но мисля бързо да влезна в час,надявам се с ваша помощ.Бременна съм в 21 г.с. и аз ходих на ФМ в 19 г.с.при док.Спасов и всичко беше наред даже ми каза че бебето и по голямо с една седмица Simple Smile

# 42
  • Варна
Привет  Hug
Абе как носите сутиени  newsm78 Аз не мога. По принцип нося само лятото, защото съм с малък бюст. Но откак съм бременна не мога да ги търпя. Все нещо ми стиска и убива. И карам без  Blush На всичкото отгоре отскоро се появява странно усещане за парене в зърното на дясната ми гърда, и само там. Сякаш изгаря. След време минава. Такова да сте имали? Иначе не ме боли нищо, гърдите спряха да ме болят май откак спрях Дуфастона  Thinking Уголемиха се (не че имаше друг вариант при скромните ми размери  Wink ) и понякога забелязвам едно такова беличко кремче по зърната, съвсем малко количество.

Лилибон, завиждам ти, че не ти тежи коремът. Аз като хапна не мога да се сгъна  Tired Сякаш стомахът ми се вдига в ребрата и ми е трудно да дишам. Освен това се задават май проблеми с жлъчката, много ми пари като се храня. Чудя се на какъв лекар да се дяна  Crossing Arms

Шушу, пиши спокойно тук  Hug

# 43
  • Sofia-Pavlovo
Трябваше да добавя че термина ми е на 14 юни за да ме добавите и мен Simple Smile
Мисля да раждам при док.Брагоева в Тина Киркова
А също така че е момиченце Heart Eyes

# 44
  • велико търново
Чудя се защо нямам нови отговори в пощата а то защото сте сменили темата.
За първи път чувам за това изследване,незнаех ,че има.Моя лекар така ме гледа прес просто,че направо взех да се замислям дали всичко ми е ок.Ще ходя на ЖК и ще питам,но честно да си призная ме е страх от това изследване защото ако нещо не е наред незнам как ще го приживея.Аз така навътре съм взела нещата с тия лекартсва дето пих,че кошмари сънувам по цяла нощ.А и не усещам много добре бебето още.Да ви питам нормално ли е да повръщам още.Цял ден повръщам като луда.Не ми се беше случвало от седмица.А бе обобщено един път на седмицата повръщам newsm78.Чувствам се вече доста уморена и отпаднала от всичко-от грипа от повръщането.Надявам се бебето да е добре и да няма увреждания.Нямам и настроение за нищо,нито ми се прави по цял ден лежа защото ми се вие и свят.Немога да стана до тоялетна да ида.Само на мен ли ми се отразява така бременоста или има някоя друга като мен.Аз като чета вече имате и настроение да пазарувате а мен ме страх да си го помисля даже.

# 45
anna_25, тук ли си?
Я, кажи къде ходиш на ЖК и къде мислиш да раждаш?

# 46
Elz, и моите гърди са горещи и ме боли лявото зърно... Но само при допир, като че ли е раздразнено от нещо. За топлината - мисля, че е нормално Т да е повишена на гърдите, защото като родих, акушерките ни казваха като си мерим Т, термометъра да е далеч от гърдата, защото ще отчете нереално висока Т. Гърдите ме болят по-малко вече, основно като ставам сутрин от леглото. Иначе спряха да растат, но като знам какво чудо ще е, като почна да кърмя... ooooh! И както ще е лято, честно казано, не знам как ще излизам по потници навън...Лесно ми беше зимата...
Маслинка, има жени, които повръщат, докато родят. Не е ненормално, но ако си притеснена, посъветвай се с твоя лекар.

# 47
  • München
Ох, маслинка, извади ми очите с тия букви  Shocked Иначе за повръщането, има жени, които до родилната зала драйфат, много, много съжалявам, ако си една от тях  Cry, защотот знам каква гадост е това!  Close
Гърдите са ми доста големи, но не толкова чувствителни. А сутиен мисля, че трябва да се носи, особено, ако са насранли, да си запазим поне малко прекрасния бюст  Party Че с бременността определно се разваля...
Утре съм на лекар и нямам търпение да видя и беба. Heart Eyes За 1ви път ще съм и без татко Емо с нас. Ще ми правят кръвни изследвания (време е да се провери хемоглобина), а също и тест за бременен диабет или както точно се казва... Embarassed
Моят тъп въпрос,  Embarassed като казвате, че ще имате по още една ФМ към 30тата седмица-ами ако тогава се видят не дай си Боже аномалии, възможен ли е все още аборта?

# 48
Добър ден и от мен!!
Снощи писах, писах и по едно време Х О П и В С И Ч К О  СЕ  З А Т Р И  #Cussing out Нямам думи колко избеснях... А толкова време вложих....
Шушу, ако имаш нужда да разкажеш - давай на лични. Незнам другите момичета как биха реагирали, затова така май е най - добре  Peace
ycu , я кажи какви халки си купихте вие и колко е грама на златото, че на нас това ни остана... И къде търсиш рокли, че не намираш? Аз пък все с големи бюстове пробвах,а моят не е от малките.... Mr. Green
anery ,  и аз колко се изкушавам да пазарувам... не е истина, но съм твърдо решила да устискам до края. Сигурно ще купя 1 - 2 дрешки и големите неща след раждането...
Lilibon, завиждам ти за формата!  Heart Eyes И аз обикновено ходя бързо, но се ЗАДЪХВАМ И то много.. Хем съм качила досега 4,5 кг... По тоя повод да спомена, че си купихме кантар и всяка вечер и сутрин съм на него... Flutter
silvadge , добре си ни дошла пак   bouquet За пола в 3 ия месец - като бях на преглед в Шейново един млад лекар ми каза, че има начин по разположение, дължина на това и онова да се изчисли пола, но той не се нае, за да не се разочаровам ако е сбъркал... Иначе и при мен основно коремът (и малко дупето) расте, но аз ходя с гащиризон и много много вече малките разлики не се виждат... Peace
svetli , и на мен сутиенът ми е един от най - големите дразнители  #Crazy Но го нося, защото иначе имам чувството, че ще стигнат до пъпа  Mr. Green А това за паренето не съм сигурна дали не е и киселини... На мен в началото ми беше точно така докато сега ми е наред, но определено не прекалявам с яденето и смесването на храни  Peace
antoniast , добре дошла в отбора!!!    bouquet
maslinka , и мен ме е страх, но по - добре сега отколкото после (ако не дай си Боже) има лоша новина! Така че аз с 2 ръце бих те посъветвала да идеш колкото може по - скоро, за да се успокоиш!!! Hug А за повръщането - на една позната майка и е повръщала и в деня на раждането! Така че не се притеснявай за това  Hug
Лошото при нас е, че бързо се сближаваме (макар и виртуално) и след една такава новина от някое майче е малко трудно да чакаш бебчо на спокойствие!!  Sick
_ШоШи_ , ами предполагам, че затова Красуна каза, че нейното бебче е ангелче вече SadSadSad Ако наистина не всичко е наред... какъв друг изход има  Cry

# 49
  • München
Еличко, имах предвид за 2рата ФМ към 30тата седмица, дали е възможен аборта  Wink

# 50
  • Sofia-Pavlovo
Eli4ko кога ще се омъжваш?Аз на 25,02,2007 г.Simple Smile Халките ни излезнаха 19 грама малко дебелички дойдоха но карай Simple Smile

# 51
Здравейте, момичета!
Много отдавна не съм писала, но просто нямам физическата възможност.
Единственото ми свободно време е когато малкия спи следобед, а това е само 2 часа. Тогава трябва да сготвя, да поизчистя и евентуално да седна пред компа. Не знам като се появи другото бебе, как ще се оправям. Да ви кажа, честно, малко взех да се отчайвам Crazy Tired
А за ФМ, моята докторка ми предложи да отида, но аз не го направих, защото в Пловдив има добри ехографи, но няма добри специалисти за това. Така ходенето всъщност се обезсмисля, пък и имам пълно доверие на лекарката при която ходя.
Вчера бях на преглед и разглеждахме бебето повече от половин час.
Огледа му всичко, обясняваше и на мен най-подробно. Това беше моята ФМ.   за сега всичко е наред Praynig
Почти е сигурно, че ще е момиченце, но все пак докторката не беше категорична на 100%, защото малкото човече не спря да се върти и подскача.

# 52
  • София
Здравейте,

Маслинка, ако ще те успокоя и аз повръщам веднъж седмично.
Винаги съм била с много чувстителен нос и лесно ми се гади.
Винаги съм си знаела, че ще съм зле от към повръщане и миризми.
Макар, че всичко надмина очакванията ми.
Та всичко ми мирише и честичко продължавам да си повръщам.

А относно прегледа не би трябвало да се страхуваш, то не боли.
И обикновено ставаш спокойна след това, че всичко е наред.
А и както преди писах е страшно интересно. Приеми го като среща с бебо.

# 53
  • München
Повръщащите мамчета, много виртуални прегръдки от мен!  Hug Heart Eyes Мислете си какви сексапилни бременни ще сте, с малко наддадени килограми!  Heart Eyes
А ние, слончетата да му мислим  Joy

# 54
_ШоШи_ , разбрах те, но иначе какъв е вариантът? Да го чакаш да се роди с аномалии ли? Според мен само това е изход...

antoniast , аз съм на 24 - ти Wink Аз меря халки до 4г  Embarassed и пак ми идват скъпо. Най - ниска цена за грам видях 32лв, но с никаква украса. А къде ще се бракувате точно? Сори, но не погледнах от кой град си...
mila, а ти не се отчайвай - ще се справиш. Сега е по - тежкия период според мен  Peace

# 55
  • Sofia-Pavlovo
Eli4ko от София съм в роалната зала на лъвов мост,аз като гледах халки на всякъде ми казаха че за халките грама струвал 40 лв.

# 56
Eli4ko от София съм в роалната зала на лъвов мост,аз като гледах халки на всякъде ми казаха че за халките грама струвал 40 лв.
Освен да са го вдигнали?!  Sad Аз гледах последно преди седмица - даже няма и толкова.. Ние сме в Красно село. А ресторант?

# 57
  • Банкя
Еличко, имах предвид за 2рата ФМ към 30тата седмица, дали е възможен аборта  Wink

Шоши, ще ти кажа какво се прави, но мисля да я приключваме тази тема, че вече много депресиращо стана. Rolling Eyes Значи искам първо да подчертая, че всичко зависи от решението на родителите, а лекарите препоръчват само. Или се прави секцио или се предизвиква нормално раждане, но за предпочитане се прави първото с пълна упойка. Мисля, че няма нужда да пиша какво става по-натам с бебето, за да се е стигнало до това решение малформацията е такава, че е ясно. Честно казано много ми коства да го пиша това, благодаря на Бога, че не съм го преживяла лично и се надявам и моля да не се случва на никоя от нас  Praynig. От друга страна трябва да разсъждаваме философски - в природата винаги ще има известен процент такива случаи, а ние не трябва да изпадаме в параноя, а да правим всичко по силите сии да се надяваме...

Ех, искаше ми се да започна с нещо весело от Женева, където съм в момента, но пък сега много се надявам всички да се поуспокоим и да се настроим по-положително.  Simple Smile По-натам ще се включа пак, защото имаме постоянен достъп до интернет в хотелската стая, а сме с лаптоп и ми е лесно. Сега ще взема пак да се поразходя малко, макар че леко вали дъжд. До скоро и горе главите! Grinning 

# 58
Кики, права си за приключването на темата  Peace Я по - добре ни прати някоя снимка от Женева, че да видим някои красоти Wink   bouquet Дори и от хотелската стая да е  Joy

# 59
  • plovdiv
Здравейте и от мен! Може би, защото отдавна не съм писала и затова Лъвичката ме е пропуснала в списъка, и  моля да ме добави! Терминът ми е 17.06 и очаквам второто си дете.
Незная пловдивския отбор тук дали е голям, но да попитам, ако има момичета, които са ходили на преглед в новата клиника Селена да споделят впечатления.

# 60
  • München
Кики, благодаря ти  Hug Точно за това питах, защото в 1та бременност, а и сега избягвам да чета подробно такива неща и не ми беше ясно. Иначе и аз съм твърдо ЗА приключване на темата  Hug Весело изкарване в Женева, прекрасен град  Hug Има ли го още фонтана в езерото?  Party

# 61
  • София- Младост
Зравейте мами Hug

Отдавна не съм писала, защото ме беше обхванала една депресия и не исках да ви предам от лошото си настроение, но редовно си ви четях. За щастие тези мрачни мисли и чувства взеха да ме напускат Peace.

Eli4ko нещо спомена за преглед в Шейново и ти ли като мен ходиш н аЖК там?

Ох да споделя и за моя размер на сутиен в третия месец бях принудена да си закупя нови сутиени0 доста по-големи от предишните. Гърдите не ме болят ама зърната са ми станали чувствителни и допира на бельото и дрехите ме дразни. Имам чувството, че поне 2 кг. от 8-те, които съм си трупнала са в циците, останалите 6 в коремчето и дупето Embarassed

Вие говорите ли на бебчовците мили думи. Четох някъде, че когато започне да те рита бебчето е хубаво да си галиш коремчето това го успокоявало Laughing

Kiki  да си изкараш много добре в Женева и да ни покажеш снимки.

Хей мами от София хайде пак да започваме планове за среща.

Е чао за сега от мен и целувки newsm51

# 62
  • welcome to the Jungle
 Hug Дръзвам да се включа (надявам се за последно  Praynig) и аз в "болната тема".
Доколкото зная ( осведомена от акушерка по този повод) когато бебето се маха по медицински причини, се предизвиква раждане, а не секцио. Идеята е да се пощади жената и да може скоро след това отново да има бременност. Секцио се прави изключително рядко, не само заради това, че е коремна операции и изисква пазене поне 2 години, но и поради опасността от куп неприятности, до които може да доведе една неуспешна операция.

Относно ФМ след 30 г.с., то тя според моя доктор е излишна. Сигурно според него е така, защото работи с последен модел ултразвук, но и ми е казвал, че на такава ФМ праща само бебета с проблем. Логиката е, че до към 20 г.с. се оформят органите на бебета и органогенезата приключва.  Затова и се настоява преглед ФМ да бъде 19-21 г.с., за да се види, че всички органи са развити и нямат отклонения. В последствие детето само расте и затова по разните сайтове започват да изчисляват, че след 23 г.с. бебето вече има незнам си колко % шанс да оцелее. Т.е. има мнооого малък процент вероятност в 20 г.с. органите да са без особености и добре развити и изведнъж в последствие да се види нещо лошо. Друг важен момент е, че бебето расте и даже и най-обикновените ултразвуци "виждат" промените и проблемите, което означава, че и при рутинен преглед може да се установят. Едно е да гледаш 15 см-ва мишка и да разчиташ на модерен апарат да разгледаш камерите и предсърдията на сърчицето, друго е вече 28-35 см човече  Peace и органи, далеч по-мащабни.  Peace
Та дано с тези думи внеса малко пояснение и поуспокоя "духовете". Естествено, не отричам, че винаги има процент малшанс и винаги се случват непредвидени неща  Crossing Arms, но те са твърде малък % от общия, а и са в ръцете на Великата Майка-Природа  Praynig.
Шоши, ако не дай БОже, изскочат проблеми в 32 г.с. то лекарите решават или да препоръчат аборт/раждане по медицински причини, или подготвят раждане със съответните неонатолози-специалисти, които да поемат моментално детето и да го оперират (има много малформации, които не са животозастрашаващи, и е въпрос на бърза и адекватна реакция, за да бъде спасено бебето. Д-р Оги е писал в темата "Дете бчез анус" в Здравния за такива малформации и как се процедира).

МОЛЯ СЕ НА ГОСПОД ТАЗИ ТЕМА НАИСТИНА ДА Я ПРИКЛЮЧИМ, ДА Я ЗАБРАВИМ И ДА ГЛЕДАМЕ ЩАСТЛИВИ НАПРЕД! ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ ПОВЕЧЕ ДА НЕ ДАВАМЕ КЪРВАВ ДАН НА СЪДБАТА!

anery, много се радвам, че притесненията са ти вече минало и кистите са изчезнали! Всъщност, така се очакваше, че ще стане, нали  Hug

Добре дошли на новите мами! И на старите "завърнали се".

Момичета, дайте да обсъдим този философски въпрос, който ме мъчи  Thinking. Нали отговарям по структурата и визията на Юнските бебоци. И се сблъсквам със следния парадокс:
- има мноооого момичета, които са наминали от тук, разписали са се 1 път и не са се вяснали повече.
Възглед 1: Лошо няма да се впишеш в една група, но с каква цел? Ако идеята е просто "за спорта" и повече да не влизаш и да не пишеш и да не се интересуваш от проблемите на другите и не споделяш твоите проблеми - ЗАЩО ТРЯБВА ДА СЕ РЕГИСТРИРАШ В ГРУПАТА? Мисля, че е безпроблемно всеки да ни чете... НО откровено си признавам, не разбирам тези момичета, които нито пишат, нито споменават нещо за бебетата, нито какво се случва въобще с тях. Седи си им ника  в списъка и толкоз... Водим уж някакви статистики, но половината от списъка е от ФАНТОМИ, които не пишат, а някои от тях на са влизали във форума от месеци ... Други, вероятно са били някога в този списък и са "излезли" без да наминат и да си кажем "довиждане", което също е адски подтискащо  Tired. Да, вярно че като мине целия юни и малко от юли, то тогава спокойно може ма изчистим всички "мъртви души", защото ще се види кой е с нас и кой го няма... НО защо е цялата тази хамалогия, вписване...и нищо след това  newsm78. В крайна сметка дивиденти, килипир и далавера няма за никого.
Възглед 2: Форумът е свободна зона и всеки си прави това, което поиска. Ние нямаме правило да се записва някой във форума и след това да произтичат задължения от което. Записала се, защото й харесало и толкоз... ДЕМОКРАЦИЯ, МИР И РАЗБИРАТЕЛСТВО да има. Пък и ако списъкът изглежда по-обемен, някак и нещата ще са по-мащабни.  Joy

Ще щракнете ли някой ред със собствено мнение по моите терзания  Hug Joy Mr. Green Heart Eyes

# 63
  • München
Lioness, и по кю-то ти благодарих, но мерси още веднъж за разясненията. Това имах нужда да чуя  Grinning
Да ти имам и терзанията!  Joy Аз бих ги оставила в списъка, нищо не ни пречи. Никой не е задължен да се отчита, нито да казва здравей, довиждане или каквото и да било.  Wink Разбира се, че добрият тон и възпитание го изискват, но в крайна сметка във форума има птици всякакви и нека го използваме за обмяна на информация и разтоварване, а не за тезрания  Hug Аз обичам отчетните теми, пиша в тази и декемврийската с деца на възрастта на Ди, защото тонът винаги е добронамерен и се отнасяме чудесно една към друга.

# 64
  • Австрия
Оф,Лионес да ти имам терzанията Mr. Green Mr. Green Mr. Green Браво на Кики,и аz мисля,че е време да сложим точка  на тъжните теми.И zатова ви пускам линк към моите терzания Grinning а именно...иzбрах си вече рокля zа сватбата,като се има предвид,че тя 6те е преz май,се надявам в това поне да не иzглеждам толкова като   261uu Я хвърлете по едно око http://http://www.ladybird.nl/site/ladybird-images/collectie/images/8.jpg

# 65
  • София
Здравейте пак. Днес май се увлякох с писане.
Но много ме радвате и пръстените, и малките сутиени и ...

А роклята МТК е много хубава, като самодива.
Особено, ако си сложиш и свежи цветя в косата.
Офф, много са хубави сватбените емоции.

Lioness,
Според мен не трябва да се впрягаш за мъртвите души.

Първо всеки може да си има причина да не пише, която е добре да уважим.
Аз лично дълго време само ви четях без да пиша, защото се чувствах далеч от всичко.
Толкова ми беше зле, че не исках и да си помисля за това, а камо ли да го споделям.
Сега ми е добре и ми е много приятно да съм част от групата.
Е, аз лично също мисля, че се записваш, когато искаш да пишеш, но все пак да приемем и другите.

Второ всички сме с термин юни, а половината ще родим май или юли.
И накрая ще сме в група родили през 2007. Но ще сме с най- слънчевите деца.

Трето да кажеш добър ден и довиждане е въпрос на възпитание.
Но е нещо, което всеки дължи на себе си, а не другита да изискват от нас.

Хей Мила,
и аз съм Мила и за сега сме на една дата.
Всеки път като вляза, се чудех дали не съм се записала два пъти и
първия ме е хванала амнезията.

# 66
  • Банкя
МКТ, браво  Grinning На мен много ми харесва роклята и мисля, че е идеална за случая и за по-напредналата бременност, в която ще си  Heart Eyes

Лъвичке, само да кажа, че аз не съм писала наизуст за съжаление, имам две близки жени, преживели такъв проблем в късна бременност и пак казвам всичко е много индивидуално, всеки случай е различен и няма смисъл повече да задълбаваме  Peace
Колкото до тези, които са се записали, а не пишат повече, не се задълбочавай  Wink, предполагам, че не ти създават допълнителна работа по списъка, а ако искаш дай да се разберем някоя от нас да ти помага за темите, да разпределим задачи, ако трябва  Simple Smile Няма да те оставим да вършиш всичко, а ние да мързелуваме, само кажи какво трябва да се направи  Hug

Женева, да ви кажа,  много ми харесва  bowuu и ви благодаря много за пожеланията за приятно изкарване, вече успях да си подбия краката от ходене  Laughing Фонтанът в езерото си го има, но явно го пускат и спират по определено време, защото не работи непрекъснато. Много съм доволна и от храната и дано не се върна много дебела  ooooh!. Аз съм тук само до неделя, така че ме бройте за среща в София, още другата седмица съм на линия  Party
Видях няколко бременни и майки с малки дечица и да ви кажа всичките бяха много слабички, само с по едно коремче бременните, а майките във форма и аз се почувствах като слон  Embarassed. Явно много се поддържат швейцарките, да му се не види  Joy След малко ще кача и малко снимки...                                                

# 67
Lioness относно твоите притеснения искам само да споделя ,че и на мен понякога ми е трудно да се вмъкна между вашите постове,по една или друга причина.........
понякога нещата за който се пише не са познати за мен(предполагам това се отнася и за други)и след като не мога да кажа нищо по темата за която се пише,предпочитам да изчакам и да прочета Winkтогава НАУЧАВАМ  Hug
понякога това за което се пише е нещо,което съм преживяла и ако мога давам СЪВЕТ Hug
понякога пиша за изминалия ден или преживяване,което ме е зарадвало или натъжило,тогава СПОДЕЛЯМ Hug
понякога задавам въпроси...........с недежда за ПОМОЩ!!!!
но имало е и случаи ,когато просто съм се чувствала(не искам да бъда грешно разбрана)не на мястото си във форума..............защото се усеща превес на някой от майчетата и сякаш те си общуват  в техния си (затворен)кръг.........
надявам се,че ще ме разберете правилно ....... Peace
мисля,че всеки си има причина,когато не пише..............но това не значи ,че не преживява с нас настроенията и вълненията........а когато се почуства готов,той сам ще излезе от черупката..
за това относно поста на Lioness,мисля че всеки може да е в списъка..........и сам да реши дали да бъде с нас не само в началото на темата ,където са написани имената!!!!!!!
това е моето мнение..........и просто исках да обясня,че и на мен поякога ми е трдно да се включа.....
и сега се сещам за един пост(не си спомням от кого),в който се казваше,че някой от жените във форума се включвали без да прочетат това ,което е изписано до тук и техните постове сякаш "висят"във темата.............помислете си ,че може това да са първите неща,който някои жени пишат и ние ги секваме още от самото начало с някакво подобно изказване.......после на всеки би било трудно да пише(аз също имах такъв период)
това е от мен.......... Wink
аз ще продължавам да пиша,защото вече се чувствам част от вас.............надявам се и вие да ме чувствате така  bouquet
много усмивки Hug

# 68
Здравейте и от мен. Поздрави от слънчева варна днес даже си правихме баня с бебето на плажа.  Simple Smile Ели4ко пръстен4етата са с общ грамаж 10.78 много добре изглеждат а и са масивни4ки. Грамажа е 32лв и пръстенчетата стъпаха на 350 лв. Дамския пръстен е около 4-4,5 грама зависи от пръст4етата както се досещаш, а мъжкия на 5.5-6 грама. Пръстените са гравирани с релеф и във вдлъбнатината на релефа е направено матирано злато. Във Варна златото е 30-32 лв. А за роклите се оплаквам защото смятам да взимам роклята под-наем и тук не е голям избора. Особенно като чуят, че ще съм в седмия месец по4ват да вадят едни човали ще каже човек, че 100 кила ще ставам Роклята която ми стана и циците ми бяха отвънка е горе долу стил като на МКТ, може би и нея ще наема имам 2 седмици да мисля и да гледам. а за циците да си кажа бюста ми беше с обиколка 94 см сега е 110 см. #Crazy Ходя с безшевни потничета защото с тях ми е най-удобно, а ония ден като ми се наложи да сложа сутиен щях да се побъркам , а утре съм на преглед и ще видим бебока колко е пораснал. Лъвичке ти защо се къхариш кой писал и кой не.  Wink То няма нищо лошо във воайорството Пък и в крайна сметка това е само един списък Wink МКТ избора ти за рокля е муцка Само, 4е е хубаво да се пробва да се види как седи и т.н. Ади чао и целувки от мен   bouquet

# 69
  • София
МКТ ,роклята е СУПЕР-ще взема да си ушия такава-но не бяла за пролетните месеци.Аз сватбата я поотложих и ако правим такава,няма да е традиционна \без хоро пред блока,пълнене на обувки с пари,хоро на кумицата с печено пиле в ръце и тем подобни\,а ще бъде като рожден ден -пиене,ядене и ПОДАРЪЦИ  и най-вероятно на открито-на село в двора на къщата !!! Ей сега го реших и идеята взе че ми хареса.

# 70
  • Варна
МКТ, роклята изглежда страхотно! Ще очакваме снимки с теб в ролята на манекенката.  Simple Smile

Кики, за чакащите мами е хубаво да се наслаждават на красиви гледки, затова гледай и вместо нас, и описвай по малко, за да се настроим вече на по-положителна вълна. В Женева сигурно още е хладно, но днес във Варна беше толкова хубаво пролетно време, че почвам да чакам с нетърпение появата на зеленина и разцъфнали цветя. Искам хубавото  и свежото да ми плакнат очите. Искам да ми е красиво, нали и аз след няколко месеца ще допринеса да има още една красота на света...  Wink

Лъвичке, остави го списъка, повече време ще загубиш да триеш тези, които не се появяват, отколкото просто да го оставиш. Пък и някои момичета може пак да се появят, не всички имат постоянен достъп до интернет. Хайде, майчета, не остана вече време  Wink, измислихте ли имена на бебоците? Варненски мами, да се видим тази събота или неделя? В Морската на барчето до езерцето с лодките?

# 71
  • В сърцето на ММ
Silvadge,благодаря много за подкрепата.
Аз съм от тези,които не пишат но четат всичко с интерес.Радвам се с вас за вашето щастие.Но за какво да пиша като просто не виждам в момента какво мога да споделя.Вие сте обхванати от весели настроения.Една пътува в чужбина,други се омъжват/да им е честито/.А аз какво да пиша ?Че съм с ниско прилежаща плацента и има голям риск за моето бебе?Че трябва почти през цялото време да лежа и в момента не мога да съм полезна на семейството си с абсолютно нищо?Не виждам защо трябва да ви развалям настроението с моите проблеми.Когато дойде момент и аз да споделя нещо хубаво,ще го направя със сигурност.
Затова ,не се сърдете.Може би и другите момичета просто не се чувстват още готови и на място.
 Аз се чувствам една от вас и това ми е достатъчно.Желая на всички една прекрасна бременност.
А когато се почувствам сигурна за себе си и бебето си,обещавам че ще пиша.  bouquet

# 72
  • welcome to the Jungle
 Peace Peace Peace Момичета, благодаря ви за "вкюлчването" по темата  Hug. Нали сте ме разбрали правилно - не искам да създавам правила или ред, просто си размишлявах върху нещата. Не съм изтривала никого от списъка с термините, няма и да го направя, защото причини един човек да не пише - има много. А критерии - кой да е "вътре" и кой "не" - няма и няма да има в един демократичен форум. Аз само визирах хората, които са писали по 1 път. Ясно ми е, че писането не е задължение  Peace, а просто си се чудех каква е причината някой да се "запише" и после никакъв да го няма. НО пък получих чудесни отговори, за което ви благодаря   bouquet

Кики, зажадняла съм за снимки  на красива Европа, еле па за Шокиленд Mr. Green. НИе в ЕС ли сме в крайна сметка  newsm78 - давай фотота да се настроим про-европейски, начи  Blush

А за сутиените, аз имах много чувствителни зърна и наедрели гърди докато кърмех. Тогава единствените сутиени, които носех с удоволствие бяха за кърмачки. При тях няма банели, мекички са и ако тръгне коластра (при мен кърва)- слагаш подплънка Heart Eyes. ТЕ определено не дразнят и са добър вариант за по-чувствителни гърди.  Peace

# 73
Di13  аз  мисля,че форума е да се споделя ,а това не включва само добрите новини и мисли,тук всеки трябва да намира подкрепа.има една много хубава приказка,която старите хора често повтарят-споделената радост е двойна радост,а споделената мъка е полвин мъка.....
затова повече смелост и позитивизъм,ние сами трябва да си помагаме Hug
дори и в най-тежките случаи трябва да виждаме хубавото,дори и при теб,когато казваш"Че трябва почти през цялото време да лежа и в момента не мога да съм полезна на семейството си с абсолютно нищо?Не виждам защо трябва да ви развалям настроението с моите проблеми"помисли си ,че в теб има едно сладко малко бебче,което ще те радва много скоро и ще ти се усмихва...........и осъзнаи,4е ти се радваш на това,а много хора само мечтаят.трябва да се научим да оценяме това ,което имаме и да му се радваме Hug
за това че горе главата и с усмивка погледни напред  bouquet

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 21:53 от silvadge

# 74
  • Варна
Ди 13, понякога да проявяваш търпение изисква много повече усилия от това, да вършиш домакинската работа. А и създаването на едно малко човече да не е нищо? Колко хора искат да го направят, но по различни причини не могат? В момента тялото ти създава едно невероятно сложно творение. Колкото и да е тежко и да е досадно, ти си творец, не си просто човек, който се излежава. Ако можем по някакъв начин да помогнем да се развличаш или чувстваш полезна - казвай, затова сме тук.   bouquet И бъди сигурна, че малкият бебчо ще ти спретне един динамичен режим, след като се роди... ще си наваксаш за лежането и почивката  Laughing

# 75
  • München
Ах, какви хубави думи, както винаги на Лилибон  Hug
Ди13, само исках да кажа, че стига да искаш нищо не ти пречи да пишеш и се надявам всичко да е наред с теб и бебето!  Heart Eyes
Никой не е казал, че трябва да пишем само хубави неща, а по-скоро това, което ни вълнува в момента  Hug
Име мислим  Wink Още не съм решила, дали пък този път да не е с 2 имена  Thinking Всеки път, като се  сетя записвам с един тефтер и след няколко дни задраскваме с Емо  Laughing
МКТ, роклята и булката са много сладки, непременно после да покажеш снимки!  Heart Eyes

# 76
  • Варна
Здравейте и от мен. Аз редовно Ви чета, но не винаги смятам за нужно да коментирам, в повечето случаи защото ще повторя казаното от някои. Мисля, че ако на човек форума не му харесва просто трябва да драсне два реда и да каже довиждане, от добро възпитание и това е.
Сега за срещата на мамите от Варна: Ако има желаещи за събота за градината, по предложението на Lilibon аз съм за. Ако кажете някои обеден час, когато е топло и приятно ще дойда. Ще пиша и на една приятелка също юнска мама от Варна. Аз лично предпочитам събота, защото мъжът ми почива само в неделя и тогава прекарваме времето изцяло заедно. Организирайте се и да се видим, времето е хубаво и ще стане приятна среща.

# 77
  • гр. София
Здравей те мамчета, искам да кажа че почти всеки ден влизам но няма какво толкова да се пише. Аз искам да попитам вече съм в края на 22 г.с.,но като ходих на изследвание на кръвта и уруната и се оказа,че желязото ми е много ниско,ама много ниско. Thinking #2gunfire Дали е много опасно.Вие как сте с желязото.  ooooh!Аз се чуствам много отпаднала и много жълта пия някакви хапчета ама незнам

# 78
  • FRANCE
Ку ку бременелки,
Как сте днес? Тук е гадно облачно и вали и мен ме марзи да работиа, искам да ходя по шмагазините Grinning Някой да има лек за това, казват че бременните са сас странни желаниа ама надали мога да си оправдая марзела  Embarassed

МКТ роклиата е супер сладурска. На всички младоженки много щастие и любов (абе и на другите също).

Мацки спортувате ли? Аз най сериозно ходих вече две (!) поредни седмици на плуване Grinning

Ди 13 желая ти много кураж. Грижи се за малкото човече в теб и за себе си, а после както са ти казали момичетата ще си наваксаш откъм движение  Laughing

За имената аз много се изкушавам да сложа едно френско и едно бьлгарско, но и двете трябва да се пишат и произнасят лесно на всякакав език. Така че на вас ще разчитам че нещо хич не го измилям. Simple Smile

приятен ден на всички
целувки

# 79
  • Sofia-Pavlovo
Здравейте бъдещи мами  bouquet
МКТ роклята е меко казана супер много е нежна и ще е много подходяща според мен и на всяка цена после снимки да покажеш.
Диди 13 може би ще се повторя с някой но тук наистина неси споделяме само хубавите неща много кураж и стискам палци всичко да е наред. Praynig
Ivet_a при мен също беше много ниско желязото и пих едни хапчета където се дъвчат имат ужасен вкус,пихги близо месец но след това свичко си влезна в нормата.Какво ти каза доки?

# 80
  • Варна
Здравейте!
Моето желязо е 128, преди 2 месеца беше 137. Акушерката каза, че е в нормите. Вашите стойности как са?
МКТ, и на мен ми хареса много роклята  Peace

Ние с имената сме зле. Аз все предлагам, моят мъж не ги харесва. Той е дал само едно предложение и снощи му заявих, че вече е на ход. Да предлага, пък аз ще отказвам  Mr. Green

# 81
MKT , роклята е супееееер   bouquet
Повтарям момичетата преди мен, ама честно да ти кажа първата ми мисъл беше: Липсва само венеца в косите - наистина е много нежна като самодива. Имам позната, която на сватбата си беше само с начупена коса и цветен венец /не беше бременна и с такава рокля/ и беше много, ама много свежа и оригинална. Аз си падам по тези неща-омръзнало ми е всички да са като извадени от калъп/да си призная на моята сватба бях с рокля с цепка до ... кръста почти  Mr. Green /. Както и да е. Чакам снимки.  Peace
Ди13 , не се тормози, че си безполезна в къщи-ще се справят-важното е ти да направиш всичко, което се изисква от теб за доброто на бебо. Кураж и дано всичко свърши добре.  Peace
А сега до всички мами: вече почна да ми писва да ходя на работа  Embarassed при вас как е? Само мен ли ме мързи?

Тук при нас днес е мрачно и влажно и така ми се спинка....

Лек ден на всички!   bouquet

# 82
Здравейте юнски мамчета Simple Smile
Колко много сте изписали от вчера Shocked
Аз най-редовно ви изчитам,но напоследък нямах никакво време за писани,а и бях доста напрегната и хич не бях в настроение за писане.Но вече всичко е наред- сесията ми свърши и то възможно най-успешно- изчистих си всичките изпити и сега напълно спокойно си релаксирам.А на всичкото отгоре бяхме болнички с мойто мило-той с бъбречни кризи а аз с хрема,от която едва се оттървах,но вече и това отмина.И вчера цял ден съм мързелувала-гледах си хубави филмчета и се излежавах.
МКТ роклята много ми хареса,много добре си я избрала,чак и на мен ми се прииска пак да бъда булка( аз бя такава миналата пролет на 28.05)
По отношение на сутиените- старите ми отдавна не ми стават,и сега имам няколко по-големи и безшевни потничета,но изобщо не обичам да ги слагам и почти си карам без,въпреки че преди това неможех да ходя без сутиен.
А сега като се успокоих след сесията нямам търпение да започна да се подготвям за бебока,но за сега се ограничавам само с гледане по интернет и правя проучвания- разглеждах колички и кошарки.
А за дрешките нямам ясна представа точно какво ще ми е нужно и затова не бързам.А междудругото свекърва ми ми каза кагато реша да започна с пазаруването пурво да съм си купела шапка,зада трагне бебо с главата напред.
Това си е някакво суеверие,но все пак мисля да го изпалня.
Времето на вън днес е като истинска пролет и мисля да поизляза маничко да се разходя.
За сега 4ао и усмихнат ден

# 83
Здравейте и от мен !!
По отношение на сутиените - носете  ги !!!
Колкото и да са ви неприятни !!! Гърдите натежават мнооого и като няма какво да ги придържа се образуват стрии и се разтяга кожата повече.
Много съм се скапала откъм настроение.........може би , защото имам много работа.Така,че на въпроса на някои мамчета за работата отговарям,че ДА- има такива , на които им е писнало да бачкат  Crossing Arms
МКТ и аз харесах роклята !!Ръкавите са мн.оригинални.Отпред набора на гърдите  може да се поизмисли да е по-изчистен.Цветчетата са добра идея ,много нежно стоят.
Lioness нека всеки предцени кога и какво да пише....и най-вече как да се държи.Аз ,когато писах наааай-първия път сякаш не бях забелязана и се почуствах глупаво,защото се имахте вече приказка с повечето пишещи.Все пак реших пак да се пробвам вече в следващата тема и ме приехте-някак го усетих и ми стана приятно и се почуствах част от всички вас,а имах притеснения относно възрастта ми и това,че чакам поредното дете...Така,че на всички , които само четат пожелавам повече кураж и да се пробват отново.Колкото сме повече-толкова е по-интересно.

Кики, когато бях в Женева беше ветровито и облачно , но атмосферата,която цареше навсякъде беше невероятна.Била съм къде ли не,но в Швейцария много ми хареса.Спокойно и уютно - някакси ,въпреки навалицата по някои улици.Не видях изнервени хора или наркомани и просяци.

Радвам се на всички , които ще се омъжват   bouquet
Обаче пътя оттук натам е по-труден-вървете по него с усмивка !!!!

# 84
И от мен здравейте Simple Smile
Леле, вярно колко много е изписано от вчера.
Учудва ме факта, че някои момичета си мислят, че тук трябва да се пишат само веселите неща от бремеността.
Няма такова нещо, както казва Silvadg, споделената мъка е половин мъка, така че когато ви е криво пишете, и не ни жалете Laughing, дори и една добра дума от друг човек помага понякога страшно много.

И на мен често ми е тъпо и криво.
Гледам около мен всички са с по едно дете и ни се чудят как сме се решили, хем от финансова гледна точка, понеже не сме цъфнали и вързали, хем не съм и в първа младост - сега станах на 33, но решили сме се, искали сме го и това е.
Обаче започвам да си мисля, какво мога да дам на това дете, в тази обстановка, в която расте.
Само се пазим да не ни окрадат, ударят, нагрубят, опитваме се да оцелеем, а когато се обърнеш и виждаш колко време си пропилял за глупости и единственото смислено нещо са децата.
Имам приятелки, които не искат да си развалят фигурата, други - спокойствието, трети - се чувстват стари и не знам още какво си.
И започвам да се питам постъпвам ли правилно, никога нямам време за себе си достатъчно, а сега още повече няма да имам, няма да спя по цели нощи, коремът ми ще увисне като празна овчарска торбичка и какво ли не още.
Но като погледнеш малкото създание и нещо сякаш те пробожда в сърцето - нежност, умиление, огромна обич.
Така че има смисъл от всичките ни неразположения и болки през тези 9 месеца и занапред  bouquet

# 85
  • Австрия
3дравейте,мами Sunglasses Благодаря zа одобрението.Роклята 6те се 6ие по поръчка и zатова не се притеснявам дали 6те ми стане Peace
Като стана дума zа желяzо,ами аz пия всеки ден по рецепта на моя док желяzо,магнеzий и фолиева киселина....Питах го докога 6те ги пия,а той ми каzа преz цялата бременност newsm78Не бях се zамисляла досега,ама както подраzбрах вие не пиете,та съм малко объркана...мислех,че е нормално да ги пия newsm78

# 86
Брех, докато ви изчета и бам! - 4-5нови отговора. Не мога да ви насмогна Wink
Моя хемоглобин беше 137 при последното изследване, лекарката ми като го видя, каза, че ми били "изкарали" мъжки хемоглобин. Доколкото знам, добре е да не пада под 120.
МКТ, роклята верно е супер! Като гледам такива рокли, почвам да си самозавиждам, че съм бременна. Само дето нямам повод и аз да се фръцна в таквоз сладурско нещо Sunglasses
И още един добър избор да похваля: Parleva, с теб явно имаме еднакъв вкус за сватбите. По-миналата година, като щяхме да се женим с мъжо, си мислехме за огормна тента на поляната пред фабриката на свако ми, с кетъринг и жива музика. За нещастие влязох в болница с опасност да загубя бебчо, после пак и казах: явно не му е времето да се женя сега. А преди това бях на такава "селска" сватба, младоженецът си е софиянец, булката - чужденка, бяхме в двора на къщата в едно прекрасно село, бяха придумали  и свещеника да дойде там да ги венчае и беше  просто вълшебно.
Ди13, знам как се чувстваш, прекрасно те разбирам и стискам палци всичко да върви нормално. И на мен на последния преглед ми казаха, че плацентата ми е малко ниско, но почвала от високо и по-нататък щяла да се измести, т.е. всичко си е наред. Щом трябва да лежиш - лежи. Това е най-важно сега и съвсем не бива да те кара да се чувстваш малоценна! Ако имаш притеснения - споделяй, за това сме тук.
Айде стига засега, че ви омръзнах сигурно. Целувки!  Heart Eyes

# 87
Забравих да ти кажа MKT, супер е роклята, толкова нежна и с тези цветя, страхотна е, и ръкавите са супер, нали търсеше нещо да ти скрива татуировките Simple Smile, просто е върха и отгоре.

# 88
желязото при мен май ще се окаже най-ниско-111 беше преди месец,а сега сигурно е паднлао още,защото само от 10 дни пия лекарство(sorbifer durules-така се казват хапчетата).
доколкото зная от моя гинеколог краиния праг на нивото на желязото е 110,от там надолу се води вече анемия и не трябва да се допуска при бременността.................а до колко е опасно незная,но не трябва да се стига до там.при мен просто падна изведнъж и много бързо,ама така като слушам вие за сега сте добре..........въпреки това най-вероятно скоро ще ви се наложи да приемата желязо,дали във вид на таблетки или храна,то си е нужно.
искам да попитам и аз нещо-от няколко дни ме стяга май някакво сухожилие............болката започва от таза и продължава по дължина на крака до коляното......някои да има същия проблем или да е имал?чудех се дали не е нормално?и дали не е самото разширяване на таза?кога започва то?чувала съм,4е разширяването става постепенно през всичките месеци на бременноста или поне от средата?вярно ли е това?
благодаря  на тези ,които ще ми отговорят  bouquet

# 89
МКТ, роклята е супер, много ми харесва.

Мерисън, пловдивските мами никакви ги няма тук, за съжаление Wink
В Селена не съм ходила, но в Здравния Форум има доста обширна тема за клиниката, изпълнена само с добри мнения. За докторите, поне тези от Весела имам много добри лични впечатления, защото при първата ми бременност бях там един месец за задържане. Наистина това са едни от най-добрите лекари в града.

m mm, ако родим и на една дата ще бъде върха Grinning
Миналата седмица на детската площадка се запознахме с една майка и се оказа, че децата ни са родени на една и съща дата, сега и двете сме бременни и термините са ни през юни, само че тя е две седмици по-рано от мен. Направо щях да падна Joy Laughing

За имената, понеже засега се очертава да имаме момиченце, съм измислила няколко имена(казвам измислила, защото мъжът ми изцяло ми е предоставил тази задача на мен). Фаворитът ми е Силвия, после Наталия, Антоанета, София. Нямаме ограничения с буквичките, защото с бабите и дядовците още първия път се разбрахме, децата да не са кръстени на никого, да няма сърдити.

Днес ми излезе резултата от цитонамазката, ПАП 2 съм, но пише голям брой левкоцити. Някой знае ли какво означава това, че съм при докторката чак в понеделник.

# 90
  • Sofia-Pavlovo
Silvadge и аз съм така с таза.Мойта болка е от лявата страна само и е по същия начин много силна в таза и слизаща на долу.Ходих на док. и тя се съмняваше да не са бъбреци и дадох изследвания и се оказа не че са бъбреци а просто от самото разсширяване,но съм забелязала че ако през деня се движа повече по малко ме боли вечер.

Относно имена мойто бъдещо тати също това го е оставил на мен Simple Smile

МКТ аз пиех фолиева киселина до края ча 4-ти месец и доки ми каза да я спра защото тя си е свършила работата,а магнезий дават ако имаш контракции и такова пих 50 дни Naughty

# 91
  • München
Днес ми излезе резултата от цитонамазката, ПАП 2 съм, но пише голям брой левкоцити. Някой знае ли какво означава това, че съм при докторката чак в понеделник.
Ако не се лъжа и моят беше последно ПАП 2. Според гинеколожката ми не е било притеснително.
Ето и информацията, която съм намирала в нета:
РАР I - нормални клетки. Не е необходимо никакво лечение, освен ако Вашият гинеколог Ви е казал че имате "раничка" която трябва да бъде обгорена. Това се налага за да се прекъсне веригата на канцерогенезата;
РАР II - клетки показващи най-често възпалително заболяване. Тук често се налага противовъзпалително лечение. Ако имате "раничка" тя трябва да бъде обгорена;
РАР III - Съмнителен резултат. Обикновенно се налага да се проведе съответно лечение, контролна цитонамазка след него и обгаряне. Понякога се налага и да се направи биопсия /също неболезнено изследване, което цели вземането на малко парченце тъкан от маточната шийка за доуточняване на диагнозата/;
РАР IV - наличие на единични ракови клетки;
РАР V - наличие на множество ракови клетки.

МКТ, пак да кажа колко ти е хубава роклята, дори днес в разни модни списания гледах, че на мода са точно с високи талии  Peace За късмет на нас, бременлийките  LaughingВсе ще сме си в крак с модата  Flutter

# 92
Едно голямо здравейте и от мен-едно бадещо май4е.Аз изключ4ително мног благодаря за думите на Silvage относно прохождащите в този форум,а на Лъви4ка ,4е и се възхищавам на инициативите и компетентните съвети,но беше малко рязка спрямо новаците Grinning
Само 2 думи4ки за мен:аз съм млади4ко май4е(и страхлива като зай4е),22-23г.с. и датата ми е 17 юни-достатъ4но
Ди 13 пращам ти много позитивна енергия и не се предавай.Аз сащо преживях доста:щях да загубя моето сакровище още отна4ало,2 месеца изкарах в банята,защотот на храната не и допадна моят стомах,разболях се от бронхит и 20 дена се лекувах,новсяка сутрин си казвах 4е днешния ден ще ми донесе нещо хубаво GrinningМисли си само за хубави неща и ще видиш как вси4ко лошо ще отмине.
Много ми е приятно със вас защото вие разбирате какво ме валнува(не ми се иска да ангажирам приятелките си с теми,които дори не разбират)и давате доста добри отговори на поставени вапроси.Благодаря!!!!!!!!!!!!!!
Пращам на вси4ки дозина от тези  bouquet от много слан4ева Варна

# 93
  • София
Привет на всички.
Подкрепям идеята на Gery_baby за среща на софийските мами. Може би като видя някои от вас ще ми е по-лесно да споделям тук. Нямам навик да правя това публично, въпреки че се подвизавам из Интернет от 1998 година. Затова досега не съм взимала много дейно участие във форума.

Предстои ми другата седмица смяна на наблюдаващия гинеколог (тази при която ходех до сега се оказа голяма шматка и й нямам доверие за нещо толкова важно, като живота на бебето си, че и моя). Ще се преместя за наблюдение в Шейново, където и мисля да раждам.

Моите гърди също страшно се уголемиха и само 2 от старите ми сутиени все още ми стават, та ще трябва да си купувам нови. Болезненост в гърдите и зърната нямам.
Наддала съм 8 кг (колко страшно звучи) от началото на бременността ми (тогава бях 46 кг, сега съм 54) и това е много фрапиращо за мен, тъй като за пръв път в живота си достигам до такива килограми  Laughing
Мажа се с крема на Чико за стрии, също така използвам и серума им за бюст.

Пожелавам на омъжващите се само весели емоции покрай приготовленията на сватбите.

# 94
  • pazardjik
Здравейте и от мен  Stop аз съшто се извинявам че не пиша често но за това пък редовно чета.БЕШЕ МЕ ХВАНАЛА НЯКЯКВА НАСТИНКА НО ВЕЧЕ ОТШУМЯВА.И АЗ ДА ПОЯСНА ТЕРМИНЪТ МИ Е НА 17.06.2007. ПЪРВО ДЕТЕ,ВЧЕРА ХОДИХ НА КОНСУЛТАЦИЯ И СЛАВА БОГУ ВСИЧКО Е ОК ДОКТОРКАТА КАЗА ЧЕ СИГУРНО ЩЕ Е МОМИЧЕ НО ВСЕ ОЩЕ НЕ ГАРАНТИРА АЗ НЕ ИЗКАМ ДА СЕ НАСТРОЙВАМ ВСЕ ОЩЕ НО ПЪК СЪМ МНОГО ЩТАСТЛИВА И НЯМАМ ВЕЧЕ НИКАКВО ТЪРПЕНИЕ ДА ПАЗАРУВАМ ЗА БЕБЕТО РАЗГЛЕЖДАМ КОЛИЧКИ,КОШАРКИ,ВАНИЧКИ И ВСЯКАКВИ ДРУГИ НЕШТА НО ВСЕ ОЩЕ СЕ ВЪЗДЪРЖАМ.КОЛКОТО ДО ИМЕНАТА НИЕ С ТАТКОТО ПОЧТИ ИЗМИСЛИХМЕ И ЗА МОМЧЕ И ЗА МОМИЧЕ  newsm78 НЯМА ЛИ ДА ИДВА ВЕЧЕ ТОЗИ ЮЛИ ДА СИ ГУШКАМЕ БЕБЕТАТА.ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ПРИЕМАТЕ ЛИ ВИТАМИНИ И КАКВИ СА ТЕ ТОВА Е ЗА СЕГА ОТ МЕН  Hug

# 95
Здравейте мами аз отдавна не бях влизал тук но ето ме и мен.

# 96
Момичета, понеже и аз по цял ден се ровя по сайтовете /не ми се влиза още в магазините от суеверие  Embarassed/
много ми харесват количките на BebeConfort, някак по-спретнати са ми. Все едно, мисълта ми е някой ли знае ли ориентировъчни цени например на Everest New и High Trek?
Мерси

А за сутиените - от много отдавна старите не ми стават, купих си нови много удобни, .... вече ги израснах и тях. Joy
Е поне сега съм с бюст.  #2gunfire

# 97
  • welcome to the Jungle
,а на Лъви4ка ,4е и се възхищавам на инициативите и компетентните съвети,но беше малко рязка спрямо новаците Grinning

ЕЕЕЕ  Stop! Стига, моля!
Хайде без обвиненя, че съм била рязка към новаците!   Stop Мисля, че и 2та поста, които написах, си бяха просто размишления и поисках да го поразискваме И ИЗРИЧНО НАПИСАХ, ЧЕ СТАВА ДУМА ЗА ХОРАТА САМО С 1 ПОСТ  Crossing Arms (тези, които са се записали просто ей така и никога повече не са се върнали!).  Постарала съм се никого да не засегна или обидя и съм категорична, че не съм го направила. Но да ми се преиначават думите и да се "търси под вола теле", е хайде вече се минават границите наистина...

# 98
Опа,  Whistling днес гледахме бебока здрав прав и голям и силен  Wink мехехехе. ЛИЛИБОН утре на бар4енцата на летния театър към 11:30 Много хубаво напи4а там, а има и много други мами. Само незнам как ще се познаем   bouquet да нося букет лии  newsm78 шегувам се ест. Чакам оферта!  Sunglasses

# 99
  • Варна
ycu,  ако си носиш коремчето, ще те позная.  Laughing

Идвам, къде без мен! Жалко, че часът ми за фризьор е чак за следобеда, та като видите една бъдеща мама с очила и коса на черно-бели ивици - аз съм!  Simple Smile

# 100
  • София
Здравейте мамчета,вчера бях при моя доки да видим как е бебо .ТОЙ \бебо де\е с голяма пишка,дори и другите две `джаджи` му видя.Развиваме се една седмица на пред ,но може и аз да съм объркала датата на последната си менстр.?! Бебока е 530 гр-25 см -не очаквах да е толко голям .Аз от преместването в новия апартамент се пресилих и сега съм на магнезий ,че ме наболява матката-много е неприятно,но като не си правя сметката така е .Сега съм си дала свободно за да не си докарам беля. Майка ми и баща ми си правили сметката ,че  термина на бебо е на 22 07 ,а тогава е Еньов ден- та да го кръстим така като свекъра и той е Еньо.Малко ми е тъпо това име ,ама пък свекъра ще `припадне` от кеф \каза мъжлето\.Споделих с приятели \от страна на моя\ за името\без да казвам ,че свекъра е Еньо и те почнаха да се смеят и казаха-Нали знаеш какви са лоши децата и най-вероятно ще му се подиграват на името newsm78.Да не взема да докарам неприятности на нероден Еньо с името му??? Весел и успешен ден на всички !

# 101
  • Варна
Ей, Варненски мами, който намине към 11.30 днес през барчетата на Летния театър в Морската градина, да се заглежда за говорещи си бременелки, може да сме ние! Хайде, опитайте се да дойдете!

# 102
  • велико търново
parleva има голяма жероятност да ти се смеят на детето заради името.Моят съвет е да не се съобразяваш с свекървати.Мисля,че е по- важно детето ти някой ден да се чувства комфортно с  името а не да му се смеятизмисли нещо друго с Е.Аз лично мисля да кръстя бебето на баща му независимо дали ще е момиче или момче,защото той най-много ще дава а и ми харесва името му.Ако беше някое тъпо име щях да го кръстя на себе си.Защото аз и той най вече ще си го гледаме,а и нито моите  нито неговуте родители заслужават.И моето бебе трябва да се роди на Петков ден е Петко ли да го кръстя,само през трупа ми.
Така че замисли се за детето си ,някой ден как ще се чувства носейки това име.
Исками се и аз да съм от Варна да се срещна с вас бременелки ама..........уви.Няма ли някои мами от Търново и региона да си направим и ние среща...

# 103
Абе момичета, що ще се съобразявате с мнението на този или онзи относно имената? Е, всеки си има разбирания и предпочитания, разбира се, но аз побеснявам, когато някой ми каже "Трябва да го кръстиш" еди как си... Че откъде накъде? Единствения човек, с когото съм склонна да се съобразявам при избора, е бащата на бебето. Все пак ние сме му родители, с нас ще си живее, живот и здраве. Освен това не забравяйте, че светът се развива главоломно, вероятността един ден децата ви да отидат да живеят в чужда страна никак не е малка (някои вече го правят), затова името според мен трябва да е модерно и да не звучи стряскащо за някой чужденец, който ще се чуди как да произнесе Tzvetelin/Cvetelin (моите уважения към името, майка ми се казваше Цветанка) или Щерю например... Моят син се роди на Антоновден, но колкото и да харесвам това име, напук не го кръстих така.
Сори, ако съм рязка, ама хич не си падам по традициите, не знам що така..  Hug

# 104
  • Банкя
Здравейте момичета  Grinning, много ме разсмяхте с тези имена  Laughing
Моят син не е кръстен на никого, само взе първата буква на свекърва ми (Елисавета). Името си го харесах случайно, на Александър (мъжа ми) също му хареса, като той имаше изискване само името да е лесно произносимо и ако може с по-интернационално звучене  Whistling. За бъдещото бебе име все още не сме измислили, аз предложих вече 2 мъжки имена, но любимия не ги хареса  Laughing Е, имаме време, ще измислим нещо  Grinning Определено свекъра ти, Парлева, ще се зарадва да го уважите, но все пак името не е лошо да ви харесва, не че името прави човека, ноооо...В България все още е много силна тази традиция с имената и аз чувствам, че дори и моят свекър, който стои над тези неща, като че ли очакваше донякъде да кръстим детето на него, никога не се е издал с нещо, но някак си се чувства  Thinking. Свекърва ми пък очакваше, че ще кръстим детето на татко му и аз не че съм против това, но ми се иска всеки в семейството да си носи свое име, така както е носител на собствена индивидуалност...

За количките на Бебе Конфорт питаше Elz - много са хубави, в София ги има в Малечко. Цените разбира се са високи и колкото повече компонента (зимен кош и т.н.), толкова по-високи. Пусни една тема в "На пазар", там има може би притежатели на тези модели, които те интересуват, или направо отскочи до Малечко  Peace

Да ви се пооплача, аз вчера много обикалях, защото беше слънчево и топло и днес ме наболяват краката, така че ще поостана в хотела, пък и навън вали. Качила съм няколко снимки в Моите пътешествия 1 и ще  кача и още сигурно. Мъжът ми ми каза, че сега в края на 5-ти месец му изглеждам точно така, както в деня на раждането ми предния път  Crazy Да ви кажа има май нещо такова, защото коремът ми расте много по-бързо от преди, а и таза ме боли по същия начин както преди в 9-ия месец  ooooh! Започвам да се страхувам какво ще стане с мен до края...Вас болят ли ви таза и краката все едно сте правили шпагати?  

# 105
  • Варна
Здравейте и от мен, бъдещи мами! Simple Smile И аз все още не съм готова с името, но пък вие май много задълбавате или поне така ми се струва  newsm78 Децата по принцип са си жестоки и каквото и име да се измисли няма гаранция, че няма да е обект на подигравки - за пример мога да дам моето име (аз си го харесвам, но съм имала неприятни случки и подигравки покрай него) Друг пример е детето на моя позната, което се върна веднъж разплакано, защото съучениците му се подигравали заради фамилията  #Crazy Идеята ми, че колкото и да се опитвате да опазите детето просто не знаете откъде може да ви дойде. А това, за което пише mom_an - че ако отиде в чужбина и т.н. и това ми се струва някак абсурдално  Simple Smile защото не знаем коя държава или кой континент ще се упъти ражбата ни , например ако се установи в Китай име от рода на Стан-чо ще е перфектно, но ао пък си остане тук . . .  newsm78
Така че според мен трябва по-скоро да гледаме да не  е откровено смешно или грубо името като например Чашка, Каничка и др.п. пък ако детето ни като порасне чак толкова не си харесва името може и да си го смени Wink
Това е моето мнение, да чуем и други Simple Smile

# 106
Kiki, мерси за инфото.
Мен само кръста вечер ме боли, а от вчера, явно нещо съм разтегнала, ужасно ме боли свивката между десния крак и чатала. Незнам защо, ама е ужасно, докато се пораздвижа.
Иначе още не ми е много голям корема/нямам база за сравнение все пак  Mr. Green/, но съм като бръмбар по гръб в леглото - въртя се сума време докато стана.  Joy ето така
А как ще е занапред не ми се мисли - вчера питах мъжа ми дали може да монтира едно по-здраво въже от тавана да виси, та да го ползвам за опора.
Усмихнат ден на всички

# 107
Здравейте и от мен, бъдещи мами! Simple Smile И аз все още не съм готова с името, но пък вие май много задълбавате или поне така ми се струва  newsm78 Децата по принцип са си жестоки и каквото и име да се измисли няма гаранция, че няма да е обект на подигравки - за пример мога да дам моето име (аз си го харесвам, но съм имала неприятни случки и подигравки покрай него) Друг пример е детето на моя позната, което се върна веднъж разплакано, защото съучениците му се подигравали заради фамилията  #Crazy Идеята ми, че колкото и да се опитвате да опазите детето просто не знаете откъде може да ви дойде. А това, за което пише mom_an - че ако отиде в чужбина и т.н. и това ми се струва някак абсурдално  Simple Smile защото не знаем коя държава или кой континент ще се упъти ражбата ни , например ако се установи в Китай име от рода на Стан-чо ще е перфектно, но ао пък си остане тук . . .  newsm78
Така че според мен трябва по-скоро да гледаме да не  е откровено смешно или грубо името като например Чашка, Каничка и др.п. пък ако детето ни като порасне чак толкова не си харесва името може и да си го смени Wink
Това е моето мнение, да чуем и други Simple Smile

Peace
Абсолютно съм съгласна - излишни драми се правят от това - дали ще го кръстите както си искате или както "трябва" - въпрос на личен избор е това.
А колкото до това как ще му казват после децата - не може да го предвидите със сигурност - какво общо има моето име с кускус според вас - имаше един период, в който в 2-3 клас ми казваха така. И да ви кажа честно така и не разбрах от къде дойде.
Името не прави човека - обратното е.

# 108
  • Банкя
а от вчера, явно нещо съм разтегнала, ужасно ме боли свивката между десния крак и чатала. Незнам защо, ама е ужасно, докато се пораздвижа.

Нещо такова, но мен ме болят и двете свивки  Cry  Joy
И плача и се смея, защото така боли от разширяването на таза и е нормално, но някак си по късничко го очаквах  ooooh!

# 109
МММммм да, простете невежеството на първескините  Embarassed Mr. Green Joy hahaha
А аз реших, че съм разтехнала някое сухожилие.
Между другото ми прави впечатление от известно време, че броя на публикациите ми не се променя ?!?  newsm78

# 110
А саммо за портокола чакм момченце. Аз да се оплача свеки иска малкия да е кръстен на нея. 

# 111
  • Варна
Elz, публикациите в отчетните теми не се броят, затова не ти се променя общия брой.

Kiki, разгледах снимките, ама най-хубавото нещо на тях е усмивката ти. Като е мрачно времето, колкото и да са красиви градовете, изглеждат сковани, не както, когато грее слънце и е зелено. Все пак, личи че си прекарваш приятно, така да е до края на престоя ви!

Мамчета, днес си направихме една хубава разходка двете с уси. Запознах се и с бъдещия татко и с кучето, което ще трябва скоро да отстъпи мястото си на малък любимец в семейството. Толкова е хубаво да можеш да си поговориш за бременността ти, без да се притесняваш, че събеседникът ти не се вълнува от тази тема. Надявам се другия път да се организираме по-отрано и да се съберем повече мами-бременелки, и без това цяло лято има да скитосваме заедно по градинките...

В Морската градина е пълно с разцъфнали дървета, мами с колички, деца, кучета, и моя фотоапарат, разбира се, се оказа с незаредена батерия, даа.... От бременността ли съм станала такава блейка?  Simple Smile Снимки ще има другия път, като се съберем повече.

# 112
Миличка m_a_y_a, много ме разсмя с постинга ти Hug. Но трябва да то кажа, че 8 месеца живях в Китай, била съм там и доста пъти и със сигурност мога да ти кажа, че името Стан-чо не е най-перфектното за тамошните ширини. Пък и за китайците няма значение как се казва един чужденец, защото те така или иначе си преиначават нашите имена, както си искат, например английското Джон на китайски звучи "Юехан"  Mr. Green, нали се сещаш, че има и други такива абсурдни преиначавания. А ако се казваш Мая, името е страхотно, моята сестра се казва така, само дето в Щатите я питаха дали се произнася Мея или Мая. Вярно, че са възможно всякакви случаи, но и аз като мъжа на Кики съм "за" по-интернационалното звучене. Това беше малко извън темата (с китайските имена), ама исках малко да те разсмея, дано съм успяла.  Heart Eyes

# 113
Здравейте и от мен! Лилибон е права за разходките в морската, а следващия път не е зле да сме повечко  Wink този път станаха много спонтанно нещата, но те хубавите работи са спонтанните обикновенно  Wink За имената щях да ви казвам един много странен случай. Майката била на представлението Смехотвория с Христо Гърбов и бая се посмяла и почнала да ражда. Родила тя бебето, а то било момиченце и взела че го кръстила Смехотвория, а сега Вии ми кажете как ще му викат на това дете "жестоките"  деца. В случая излиза, че майката е по жестока или поне аз така си мисля  Thinking Ади стига толкова от мен, 4е имам да пиша покани! Чао и целувки   bouquet

# 114
  • welcome to the Jungle
Родила тя бебето, а то било момиченце и взела че го кръстила Смехотвория...
Уси, верно ли  Flutter?
На първа страница съм поместила няколко списъка с имена, ако случайно на някой му се чете - да ги разгледа.
Баткото е кръстен на дядо си, но по настояване на мъжа ми (демек на тъста му). Мотивите при избор на име при нас са "да съхраним българското". Таткото щателно проучва всяко име и изрично държи то да е съвсем българско и неповторимо за другите езици. Примерно - Георги е гръцко, Андрей -мисля с латински корен...Димитър също е гръцко, Васил също, Антон - с латински корен ...Та привидно "българските" имена са отхвърлени отдавна и сега ще мислим отново нещо автентично. Другата задължителна точка,с  която ще се съобразим, е името да не е от 2 части - примерно Бранимир, Любомир, Владислав. Аз лично съм "ЗА"  Peace тези идеи, но ще видим какво ще измъдрим. Някак лесно и бързо възприех Огнян като име, ама сега да видим как ще е  Thinking.
Другото тъпо поверие, което знам и комай се съобразявам с него е, че не е хубаво момченце да бъде кръстено на жена и момиченце - на мъж.

А относно болките в ставите - най ми е гадно нощем  Sad. Отвратително ме болят(щото още не съм си задействала"рецептата"), но пък аз си имам "рецепта" за този проблем. Слагам си още един дунапренен матрак и спя на 2 матрака. Така като легна тежкото дупе потъва, а коремчето е "обгърнато" от дунапрена. При предишната ми бременност само докато се усетя за тази екстра имах проблеми  Peace, а до края нямах никакви болки. Още от тази вечер съм на по-височко  Mr. Green.

# 115
Уси, верно ли  Flutter?
Ами незнам колко е вярно  Thinking една учителка по литература ми го разказа освен да се е зевзечила нещо с мене! Wink И аз неможах да повярвам, но ми разказа, че и Христо Гърбов като разбрал как кръщава детето я помолил да не прави такава глупост. Даскалицата беше много възмотена и ме предупреди да внимавам с името на детето да не се получи като гореспоменатото  Laughing

# 116
Lioness  само да помоля,незная дали си видяла да добавиш и мен към момчешките мами................подсетих се сега като написа за имената на първа странница Winkблагодаря  bouquet

# 117
  • Банкя
Уси, верно ли  Flutter?
Ами незнам колко е вярно  Thinking една учителка по литература ми го разказа освен да се е зевзечила нещо с мене! Wink И аз неможах да повярвам, но ми разказа, че и Христо Гърбов като разбрал как кръщава детето я помолил да не прави такава глупост. Даскалицата беше много възмотена и ме предупреди да внимавам с името на детето да не се получи като гореспоменатото  Laughing

Да, вярно е това, даже си спомням когато го даваха този случай по новините. Беше преди 2-3 години някъде и честно казано всички се подиграваха къде тайно къде явно с избора на родителите за име. За мен това също е глупава постъпка, но те си знаят...
Лъвичке, моето име е изконно българско (Красимира), проверено е , но мъжкият му вариант не отговаря на вашите условия  Laughing  Wink  Вашата идея ме подсеща за имена като Камен, Здравко, все хубави, български, пожелателни имена. Огнян също е много хубаво, да ви е жив и здрав и буен като огън  Grinning А това за момиченце кръстено на мъж и т.н. за пръв път го чувам. И какво е поверието, че ще им е объркана половата принадлежност ли?  Joy  Ох, шегувам се, но кажи моля те защо не е хубаво? 

# 118
  • София
Здравейте,

като се заприказвахме за имена, как ви се струва бащиното, да е малкото име на бащата, без добавка ов/ев/ова/ева.

Мъжът ми се казва Милен и смята, че Миленов или Миленова звучи тъпо. И за това се чудим дали де не е само копие
на името на бащата. Ама тогава, ще стане все едно с две имена.

Както и да го гледам все ми звучи тъпо. А пък бащиното освен за попълване в формуляри не се ползва, та
се чудех има ли изобщо значение, какво ще бъде.