даите съвет - проблем в/с кухнята !

  • 1 123
  • 12
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
  проблема ми е 4е  когато готвя парите от котлона не отиват цялостно в аспиратора (предполагам сгреших като го купих ) . от тук парата отива по мебелите , които са дървени . забелязах 4е единия панел на шкаф4ето до аспиратора ве4е е по4нал да се набръ4ква , напуква , надува . панелите са залепени ..с две думи 4ака ни много работа ако се повреди . даите ми съвет как бих могла да го предпазя панела . полу4ава се адски конденз и  направо се сти4а вода по дървото . лак , някакво безцветно лепило ...? казваите ако сте минали през такъв проблем
 мерси  Hug

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А какъв е аспиратора ти ? Аз сега имам такъв проблем, но аспираторът ми е Канди, слаб е.Навсякъде се стичат капки- по стъклата на прозореца, по аспиратора,по плочките. До шкафа, но той е от старите СКШ-та с дървени вратички и е по-тесен от аспиратора- не стига парата. Предстои ми ремонт сега и си купих Фабер, мощен 800 куб.м, плотът ми е двоика, искам да го разположа обратно на стандартното разположение, така, че отпред да не отива парата, решетката е назад, а отпред са лампичките, та затова. Видях такова разположение и ми хареса.
Ето такъв е аспиратора ми

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 18:44 от Джемма

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами таурис е 650 куб м  , но понеже съм голям "маистор"  в из4исляването на мебелите ми се смести плота и  горните шкаф4ета . дефакто аспиратора не закрива целия плот имам 2см разместване ..и самия аспиратор е 60 см... с голям плот(какъвто имам аз ) не го покрива изцяло . и горните шкаф4ета трябваше да са на по 10 сме от аспиратора ама са на по 5 само ... както и да е ..не правете грешки !  Wink . за това не се бях замисляла ..ами тръбата отгоре как ще ти стои ?

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А , ясно, щом имаш несъвпадение, парата минава отстрани. Не знам какъв съвет да ти дам. Иначе и аз си изчислявам сама кое къде да бъде, само ще ми изпълнят проекта. А тръбата няма да е там. Ще правим изцяло нова кухня ,плотът и аспираторът ще са на другия край на стаята, където има комин. А сега тръбата излиза през дупка в стената, директно навън.

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Mисля, че 2 см не са много, тъй като котлоните не са на ръба на плота, има поне 5 см разстояние.  Peace

Възможност за нов, по-мощен аспиратор има ли?  Thinking

А фирмата, която ти е правила кухнята (ако не сте я правили сами, разбира се) не могат ли да направят някакво разместване, и да сложиш по-голям аспиратор или просто да пренаредиш шкафовете? newsm78

# 5
  • Мнения: 2 677
Знам, че аспираторът трябва да бъде няколко идеи по-широк от печката. Ние се минахме и взехме по-тесен. Няма никаква полза от това, че е един от най-мощните - парата прави същите поразии като при теб.

# 6
  • Мнения: 6 039
при всички аспиратори може да се получи така , просто ако имаш възможност отваряй прозорец за да увеличиш тягата

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ще спамя много ама не мога да се удържа - шапката на МАлена е  зашеметяваща - ако можеш даи насам модел4ето  Wink (или обясненията )
ВЕС - аспиратора по принцип за кубатурата настаята е напълно достатъ4ен ,вярно 4е е евтин .з.ащото идея си нямах от тези неща като го купувах . а кухнята я сглобихме ние  . от Икея е така 4е трябва да се оправям сама . шкаф4етата не ми се полу4ава да пренаредя ....просто вси4ко беше из4ислено оптимално и един ръб ме обърка с 17 см.. от там разбира се куп проблеми ............... то4но за това в момента ме интересува по скоро дървото отколкото смяна на аспиратова . дали ако го лакирам много много  ще ми се реши проблема .  предполагам е и от студеното време ..като се затопли проблем няма да имам до следващата зима

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aми на мен ми хрумват няколко варианта, не знам дали ще ти допадне нещо  newsm78
1. Някакъв вид метален обков - декоративен - с цвета на аспиратора ти (бял или инокс), който да покрие проблемните зони
2. Има също едно залепващо се фолио (има и прозрачно, има и с различни десени), специално за такива неща, но не помня как се казваше  Embarassed, така няма да си съсипеш дървото, а и капките пара ще се стичат по фолиото.
3. Ако твърдо си решила за лак, защо не питаш директно в Икеа, да ти препоръчат някой, който е специално за техните мебели. Защото понякога лака не е подходящ, променя цвета на дървото или след време то се напуква  Crazy, а бе, въобще, лоша работа. А от друга страна, след като те ти го препоръчат, донякъде можеш да им търсиш отговорност, ако лака излезе некачествен  Twisted Evil Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
при нас абсорбаторът е изместен с цели 10 см встрани спрямо котлоните. като видях след монтажа на кухнята, щях да унищожа някой! #Cussing out
ето тук се вижда: http://family.webshots.com/photo/2297543840044214055FUwaQb
нямам обаче проблем - цялата пара се всмуква, а ние просто отказахме на фирмата да доплатим последната част от цената. не можех да си представя, че ще разбият всичко и ще започнат отначало.

аспиратор - абсорбатор... има ли разлика?

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ХулигАнче, нещо не мога да си го представя- снимка нямаш ли?

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Целите шкафове ли са дъвени?
Ако можеш извикай дърводелец, който да смени страницата на шкафа който ти се бръчка ( да не е чам? ) с пдч. И да слежи дюбели? Какво е това лепене? не съм чувала?
Дървото се бръчка не само от пари, променя се и при изсъхване или ако материала не е бил добре изсушен.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ох, сега видях че си в Испания  ooooh!
Какво е дървото наистина? Дървото се разпуква и когато седи до горещи източници.
За в БГ знам че продават яхтен лак, който не позволява влагата да навлезе в дървото. Ако се нанася нов лак обаче, дървената повърхност трябва да се почисти от стария лак и да се грундира преди да се сложи новия.

Общи условия

Активация на акаунт