Напукани пети

  • 18 658
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Първо - с всеки душ - търкане и стъргане.

След всеки душ - не. Проблема се задълбочава, колкото повече търкаш, толкова повече загрубява кожата, та дори и всеки ден да си мажеш петите с крем.

Чувам добри отзиви за крема за пети на Биодерма.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 472
Още един глас за Еудермол 10. /както писах преди малко в съседната тема  Embarassed/
И аз съм на мнение, че не бива да се прекалява с търкането, а трябва да се третира с някакво мазило. Явно за всяка кожа е различно, трябва да се пробват различни кремчета. Аз преди да намеря крема на Талодерма, бях използвала почти всички налични мазила за крака в ценови граници от 2-10 лв.  Rolling Eyes  и вече се бях отчаяла. Но на мен този крем ми помогна, търкам веднъж-два пъти в месеца и краката са си ОК   Sunglasses

Сега се сещам, че съм чувала и за маска с парафин за омекотяване на кожата на ръцете, но защо да не става и за крака  newsm78

# 32
  • Мнения: 4 164
Накисни ги в топла вода и след това ги намажи с крем за крака. Peace

# 33
  • Мнения: 684
Накисни ги в топла вода и след това ги намажи с крем за крака. Peace
PeaceМного Благодаря! bowuuще пробвам  bouquet

# 34
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 Имах същия проблем с напуканите пети - дори се разцепваха до кръв. Никога не съм ходила боса, не съм извършвала селскостопанска работа, а не можех да сложа сандал. Embarassed
 Веднъж на една екскурзия в Родопите, една възрастна жена ми видя краката и ми каза следната рецепта: 1 супена лъжица свинска безсолна мас /може смес от мас и невен-аз такава ползвах/ + на върха на ножа салицил /купува се от аптеката/. Маже се всяка вечер и се спи с памучни чорапи. За седмица петите ми се оправиха. Това беше преди няколко години - до сега нямам проблеми.  Hug
 А преди това - бяха ексфолианти на д-р Шол, специални кремове от парфюмериите , мехлеми от аптеките - нищо.
 Пробвайте го и ми пишете на лични, има ли ефект.
 Същата смес се използва и за напукани и груби лакти!
 Сега от време на време си мажа краката с кокосово масло на "Икаров", но повече горната смес не съм ползвала.
 Успех!  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 3 328
Първо - с всеки душ - търкане и стъргане.

След всеки душ - не. Проблема се задълбочава, колкото повече търкаш, толкова повече загрубява кожата, та дори и всеки ден да си мажеш петите с крем.

Чувам добри отзиви за крема за пети на Биодерма.


Напълно подкрепям - за яростното търкане.
А за крема за пети на Биодерма - дай повече инфо. На тази марка ли имаш предвид крем, или този, на който си постнала снимката /на Биотрейд/?

# 36
  • Мнения: 12 624
Не е никак лошо кремчето Кератолин. Съдържа доста висок процент урея, която във високи кинцентрации предизвиква излющване. Добре ме подсетихте за него - бях го забутала в шкафа, че напоследък много-много не се мажех.
Цената му беше 3 лева или най-много 3,50

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
А за крема за пети на Биодерма - дай повече инфо. На тази марка ли имаш предвид крем, или този, на който си постнала снимката /на Биотрейд/?

Уф, че съм ........... Embarassed  Кремчето е на Биотрейд, точно това което съм постнала.
Не съм чувала Биодерма да предлагат, крем за крака. Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 10 858
Хубаво накисване, изтъркване /но нежно, не силно/ с пемза и намазване с кремчето на Талодерма.
Другото, което съм забелязала при мен, е че когато ходя с голо краче, т.е без чорапи краката ми изсъхват повече. Имам в предвид памучни чорапки, в къщи.

# 39
  • Мнения: 4 999
Аз си взех от аптеката Крем за силно напукани пети Биле VY в жълта кутийка, производител Боди-Д Пловдив и не е скъп, много е добър  Peace

# 40
  • Мнения: 9 095
аз не бих си търкала така петите, особено при напукана кожа, ексфолиатна който ползвам се нанася на суха кожа и се търка ама с ръка, и то си се излющв аи пада и се измива и това е, имам чувството че ще ми се разранят краката ако търкам така Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 57
Използвам крем за напукани пети на Талодерма от няколко месеца и има ефект.Струва 2лв.

# 42
  • Мнения: 1 996
отговарям веднага - едно изпитано средство  със 100% ефект!Купуваш едно шишенце глицерин от аптеката,изсипваш го в някаква малка съдинка,изтискваш сока на един лимон и слагаш 1 жълтък.Разбъркваш и слагаш в бурканче от пюре.Съхраняваш в хладилника - издържа 3-4 месеца.След като измиеш и подсушиш краката - мажеш- всяка вечер,може и през деня.
Ефекта е след няколко дни!А крайният ефект са бебешки петички - повярвай ми ! Laughing
Успех

# 43
  • Мнения: 9 095
отговарям веднага - едно изпитано средство  със 100% ефект!Купуваш едно шишенце глицерин от аптеката,изсипваш го в някаква малка съдинка,изтискваш сока на един лимон и слагаш 1 жълтък.Разбъркваш и слагаш в бурканче от пюре.Съхраняваш в хладилника - издържа 3-4 месеца.След като измиеш и подсушиш краката - мажеш- всяка вечер,може и през деня.
Ефекта е след няколко дни!А крайният ефект са бебешки петички - повярвай ми ! Laughing
Успех

не става ли мазно, после измиваш ли си краката или така си ходиш?

# 44
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Ползвала съм и крема на Талодерма и какво ли не, до 3 - 4 дни след като отида на педикюр петите ми са добре, после - ужас. За ръцете си бях правила глицерин с вит. А , намазах си и краката - никакъв ефект. Явно при мен нещата са доста зле.

Общи условия

Активация на акаунт