Диета без глутен и казеин - Трудния път към успеха

  • 47 895
  • 161
  •   1
Отговори
# 150
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Катина, лошото е , че нашите деца не се знае каква част от тези вещества успяват да усвоят. Моята дъщеря, тъй като си ходи в памперс, имам възможност да наблюдавам какво изхвърля - ами там почти всичко е несмляно! Моркови, краставици, ябълката явно й действа зле, защото я изхвърля само 2 часа след като я е яла - познавам я по люспите, просото (пасирано, но се познава), слънчогледа, ядките.....вече не знам кое и колко успява да усвои Thinking Предполагам, че има проблем с ферментите, но гастроентероложката например прецени, че щом не слабее, значи усвоява newsm78 Тя напоследък се храни добре, в сравнение с преди, но не съм забелязала да пълнее. С брат си могат да си носят дрехите, само  дължината на ръкавите и крачолите не съответства Simple Smile

# 151
  • Мнения: 3 591
колко е килограма?
моя дивак е 13.8  newsm78 и ми се вижда малко за 4,4 годишен.

Мами, прави ли ви впечатление, че въпреки, че на всичките ни децата са слабички, лицата на всичките са пухкави ? Т.е. ако само лицата им гледаме никога не бихме казали, че са слаби, а по скоро пухкави?

# 152
  • Мнения: 5 679
колко е килограма?
моя дивак е 13.8  newsm78 и ми се вижда малко за 4,4 годишен.

Мами, прави ли ви впечатление, че въпреки, че на всичките ни децата са слабички, лицата на всичките са пухкави ? Т.е. ако само лицата им гледаме никога не бихме казали, че са слаби, а по скоро пухкави?
FlutterЗнаеш ли напълно права си. Скоро не съм го теглила но допреди 1/2 година когато беше около 4 годишен беше 12-13 кг. Както можете да видите от снимката му, той наистина си има бузки, но хич не е пълничък. За възрастта си е високичък. Но на мене не са ми правили проблем бузите му, щото откакто се е родил винаги си ми е бил така. Party

# 153
  • Мнения: 3 591
Има нещо с тея бузи...гледах и на руския сайт снимките на децата - всичките са "бузести"....

# 154
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ами около 13-14кг на почти 5г е. Като се има в предвид, че тя малко се движи, заради ДЦП-то,а и заради СИД(чувства се несигурна), това е малко. Като беше бебе пак ядеше съвсем малко, но беше пълничка, заради това, че малко се движи. Не мога да кажа, че е пухкава, лицето й е издължено, но не личи на всички снимки, които съм пускала. Тя не може да позира за снимка (вече , преди 2г можеше да го прави) .

# 155
  • София
  • Мнения: 2 351
Деси това с бузите и при нас е така.Много си наблюдателна.Моето дете е тежко и високо, а телцето му е като нагледно пособие в кабинет по биология.Бузките обаче са само за щипане.


Опитах се да пейстна една таблица, но нещо не се получи.На мен ми стана интересно виж например фосфора.Дневната нужда е висока, а храните съдържащи го са общо взето немислими за нашите деца.Също така йод.отново висока дневна нужда, а според това, което изчетох няма начин тези продукти да съдържат този елемент, при положение, че в почвата няма йод.тукМагнезия също.Наистина не мога и аз да изчислявам дозировки,но мога да опитвам честичко да предлагам алтернативна храна.Ето какво направих.Вчера сготвих една супа, която Мишо обича, а в нея сложих известно количество кафяви водорасли .Ще се опитвам поне да включвам в менюто храни, които компенсират ограниченията наложени от диетата и ограничения вкус на детето.

Любознателна - изобщо не си мисли, че превеждаш само за теб.Този сайт за диетата, наистина го осмислям по добре, когато е преведен.Друг е въпроса, че ако знаех преди всичко това, което знам сега надали щях да почна диетата.Много по сложна е отколкото си мислех.Вече съм се хванала обаче на хорото и ще го изрипам.Няма как. Mr. Green

Без да искм направих скрита реклама ама се поправих - извинете.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 12:48 от Катина

# 156
  • Мнения: 4 585
Май само за едно момченце знам, което е по-дебеличко.
Другите деца са с поднорменно тегло.
Кирилл беше наддал 3кг, но скоро го мерих, с яке и маратонки е 57кг.
А е по-висок от мен, около 181 или 182см.

Момичета, понеже доста храни се изключват, не е ли по лесно да пишете в таблица, но и да можете и да изтривате и да пишете в нея разрешените храни. Те май са доста по-малко. Примерно да е разделена на 4: плодове, зеленчуци, животински и растителни продукти. Да може да се описват и производители, надписите по опаковката и т. н. Не знам как може да стане де. Само давам идея. Аз с това съм си вадил хляба години наред /с даване на идеи/.

# 157
  • София
  • Мнения: 2 351
Много добра идея.Обаче при различните деца е различна поносимостта към храните.Например Мишо спокойно хапва елда, царевица.А  на Наталия доколкото си спомням не и понася.Сутринта говорих с една майка, чието дете /на диета/се обрива от ябълка/според нея ябълката е силен алерген/Мишо обаче няма никаква реакция след приема на половин неизмита и необелена ябълка.Също и банана.Ние нямаме реакция от него - обаче как да кажа може да се дава - като Любознателна сподели преди време как се отразява на Наталия.Общо взето всеки сам трябва да си прецени рисковете от даването на определена храна.Това е твоята логика - проба - грешка, проба - грешка.Бинго.

Сетих се нещо - например плодовете освен круша и боровинка - всички останали са хипотетични алергени.В един от преводите на Любознателна го има за ротационната диета.Там съветите са да се дава постепенно новата храна и да се наблюдава за реакция.Ако обаче описваме наистина позволените храни - без риск от алергична реакция - то тогава не е необходима таблица.Броят се на пръстите на ръката.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 13:12 от Катина

# 158
  • Мнения: 3 504
Като говорите за кг-ми да кажа и аз. Гера е 30 кг, има си така леко бузки, ама те са й наследствени от таткото. Не е била никога слаба.

# 159
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Според мен повечето аутисти са слаби, защото са много избирателни в храната.
Волф, работата е там, че без тест за индивидуална непоносимост не може да си сигурен какво не бива да яде детето. Много е трудно да уцелиш. Ето ние сме 4м на диета и едва от 2 седмици Наталия показва ВЕДНАГА висока чувствителност към някои храни. Освен това не едобре да се яде едно и също всеки ден, защото се придобива непоносимост. Какъв точно е механизма, не мога да обясня. Затова пък се смята, че обикновено храните, които детето яде най-често (за някои деца това значи единствено), това са алергени. Аз не мога съвсем да ги хвана, защото например моето дете една седмица яде краставици в промишлени количества, дори САМО краставици, тук таме нещо друго, после не иска да ги опита още 2-3 седмици. В някакъв момент се сеща и започва пак. Това го е правила и с банани и ябълки.
В руския форум четох и за майка, чието дете е получило непоносимост към ориз и елда - е, не знам как се оправят с хляба! Там все пак има избор на брашна (за Америка и Канада става дума), а тук е бедна история - иди че намери от какво да готвиш. Ако теста покаже непоносимост към 1-2 храни само, изключват се и останалите се въртят ротационно, за да не се получи нова непоносимост, заради честата употреба. Засега не съм чела никъде някой да има непоносимост към картофи.

# 160
  • Мнения: 3 504
В къщи много си падаме по картофите.. наистина са много полезни, дори и за лек се използват.

# 161

Общи условия

Активация на акаунт