Грип през втория месец на бремеността ми, много съм изплашена

  • 487
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте всички от форума!
Аз съм на трета бременност, като при втората детето се роди с аномалия на сърцето и живя само 14 часа. Страха ми да забременея не ме напускаше 4 години. Докато най-накрая се реших и стана Благодаря на Господ! Но в началото на втория месец сина ми се разболя от грип а след 3 дни след маски на лицето се разболях и аз. Сега изпитван огромен ужас и страх относно здравето на плода. Надявам се всичко да е наред, но страховете ми не ми излизат от главата.







# 1
  • Мнения: 4 546
не се притеснявай  Hug аз също го карах тоя грип миналата седмица. отиди на лекар, обаче, да ти каже какво точно можеш да пиеш. и аз много се принеснявах, но се оказа, че има лекарства, които могат да се пият по време на ранна бременност. все пак живи хора сме- за 9 месеца все може да се разболеем от нещо  Rolling Eyes
съжалявам за това, което се е случило с детенцето ти. но не мисли най-лошото   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 216
На препатил човек, трудно можеш да му  кажеш не се тревожи. Съжалявам за лошата случка и честито за сегашното бебче!!!!
Тази година като чета из форума има толкова много болни мами, особено в първите месеци на бременността. Аз също се разболявах на няколко пъти.
Само можем да се надяваме всичко да е наред, да си ходим по редовните прегледи и да не дава господ да ни се случват ужасии. Стискам ти палци! Пий витаминки и гледай бързо да се отървеш от вируса!

# 3
  • Мнения: 473
Притеснението може повече да навреди на бебчо от грипа. В моята книга за бременни пише, че най-опасния период за бебето е седмия, осмия и деветия месец. През тези месеци ако се разболееш от грип, вируса много лесно преминава през плацентата в плода, тъй като вече плацентата е по-изтъняла. Във втория месец защитата на плода е много голяма и много трудно може да проникне вирус в бебето. Моя приятелка изкара два грипа по време на бременността, а детето и е много здраво. Съжалявам за това, което си преживяла, не си мисли вече лоши неща. Пий повече витамини, лимонов сок и мед, чайове. Желая ти много щастие!

# 4
  • Мнения: 105
Не се притеснявай, втората ми бременност бе6е изпълнена с такива преживявания по4ти всеки месец бях грипава, но под наблюдение на лекарите и много лимони и витамини сега се радвам на втората си кукла. Само горе главата и знай 4е вси4ко 6те е наред Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 424
не се тревожи. има лекарства специално за бременни, които не вредят на плода. аз бях болна в началото на 9 месец и нямах проблеми с бебчо после. а когато бях в 1-2 месец пак бях болна, но тъй като не знаех още, се лекувах сама с бисептол и фервекс и разни други и пак нямаше проблем.
така че по добре не се притеснявай. има бременни с толкова по сериозни заболявания и пак си износват плода без проблеми.
леко бременеене Laughing

Общи условия

Активация на акаунт