Гризе си ноктите

  • 1 426
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 446
А знаете ли моята Александра какво прави.. "реже си" ноктите със зъби... Shocked Да, това беше отговорът като я попитах "какво правиш?" Shocked не си ги изгризва както аз съм виждала други деца, Просто захапва нокътчето в горната част и го "изрязва". Изпаднах в потрес оня ден като тръгнах да й режа ноктите... ми тя ги "изрязала" сама. Това проблем ли е според вас или просто детето не понася да има нокти.
Ето това е сложна загадка. Може би това е игра за детето. Защо не и дадеш ножицата да пробва да ги реже сама. Съвсем сериозно.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 204
А знаете ли моята Александра какво прави.. "реже си" ноктите със зъби... Shocked Да, това беше отговорът като я попитах "какво правиш?" Shocked не си ги изгризва както аз съм виждала други деца, Просто захапва нокътчето в горната част и го "изрязва". Изпаднах в потрес оня ден като тръгнах да й режа ноктите... ми тя ги "изрязала" сама. Това проблем ли е според вас или просто детето не понася да има нокти.
Ето това е сложна загадка. Може би това е игра за детето. Защо не и дадеш ножицата да пробва да ги реже сама. Съвсем сериозно.

Ами баща й не понася и зачатък на нокти.. явно тя е същата... не знам.. като я видях с "изрязани нокти" се замислих дали детето има проблем или просто се дразни от ноктите, които разбира се се режат съвсем редовно... Wink

# 17
  • Мнения: 1 446
Абе не се притеснявай. Мисля , че няма проблем. Както казваш може да прилича на баща си.

# 18
  • Мнения: 503
Vache, а не мислиш ли , че детето просто е открило нещо ново и това го забавлява. На тази възраст са големи експериментатори и аз лично допускам и това. Моята по-голяма дъщеря( на 4,6 г.) си умира от кеф да си реже ноктите сама, само че с ножица. В началото умирах от ужас като я видя с ножицата, но после забелязах, че се справя чудесно. Нито веднъж не се е порязала.

# 19
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Обикновено това се счита за невротична реакция. Силовите методи не са за препоръчване. Опитай се да разбереш причината и се посъветвай със специалист. Чух, че имало и някакви мазила с гаден вкус.
Наистина има мазила и те помагат.Аз още си гриза ноктите и нямам обяснение защо го правя.Но го спри докато е време.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache, а не мислиш ли , че детето просто е открило нещо ново и това го забавлява. На тази възраст са големи експериментатори и аз лично допускам и това. Моята по-голяма дъщеря( на 4,6 г.) си умира от кеф да си реже ноктите сама, само че с ножица. В началото умирах от ужас като я видя с ножицата, но после забелязах, че се справя чудесно. Нито веднъж не се е порязала.

Всичко е възможно... Wink Честно казано Александра е много будно и своенравно дете. Никак не е затворено, което все пак не изключва проблем.. но и на мен ми се струва, че е безобидно, стига да не й стане все пак навик да си "реже" ноктите по този начин  Twisted Evil Аз не мога да режа нокти с ножица, само с нокторезачка.. а пък ме е страх да й я дам, за да не се накълца  Confused Все пак ще видя какво решение ще намеря!
Благодаря на всички и се извинявам на авторката на темата, че така се вметнах.. но просто исках да чуя други мнения   bouquet  bouquet  bouquet

# 21
  • Мнения: 133
И ние имахме същия проблем, не само, че си грезеше ноктите, но си гризеше и месото под тях. Ходихме по лекари и т.н., но нищо. Започнах да го мажа с горчив лак, но той пак ги гризеше и дори ми казваше, че просто после ги плюел. В един момент, може би след около 2 или 3 месеца, след като му бях обещала да получи голям подарък като му порастнат нокти, които да отрежа - изведнъж престана да ги гризе. Все пак периода на гризането продължи повече от полувин година, така че има време и при вас.

# 22
  • Мнения: 1 047
И това е гризане. И аз така казвах на моите родители,че си ги режа със зъби. всъщност те от гризане въобще не можеха да пораснат за да бъдат отрязани.
Режи й ги ти,за да не ги гризе тя!

А лаковете са гадно горчиви.
Помагат,но трябва постоянство.
Проблема е следствие психично напрежение.

# 23
  • Мнения: 809
Ох, откакто тръгна на градина Стефчо започна да си чопли ноктите. Не ги гризе, но ги изчопля. В нашия случал лакът няма да върши работа. Явно ще разчитам на приказките.

# 24
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Serendipity благодаря ти че и пуснала темата.Така и аз мога да науча как да се справя с проблема ми.

# 25
  • Мнения: 24
И аз да се запиша в темата. Синът ми си гризе ноктите от 5 годишна възраст/ вече е на 17/. Пробвала съм и с добро и с лошо, и с безразличие..... Ефект нулев. ще следя темата с интерес

# 26
  • Мнения: 953
И ние минахме през този период. При нас работа свърши това че за нея Баба Яга е нещо много лошо. Заплаших я че ако си гризе ноктите ще стане Баба Яга и никое детенци няма да си играе с нея и ще и се смеят децата. От тогава вече не си гризе ноктите.

# 27
  • Мнения: 503
Не искам да те поучавам, но сплашването не е добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт