собствен бизнес-но какъв?

  • 88 443
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Поли, искам да ти кажа, че на мен неискането на шеф на главата ми ми беше единственото основание да рискувам да започна нещо сама. Значи все пак е достатъчно за някои хора  Grinning

Сигурно си права. Просто при мен беше в обратния ред...

# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Сложна ситуация! Както вече са ти писали, впрочем.

Но и аз мисля, че първо трябва да ти изкристализира в съзнанието с какво точно искаш, и с какво ще можеш да се занимаваш.

Това го знаеш ти, а не ние. А иначе за опашкарски съвети - всеки може да ти ги даде, въпросът е до колко са приложими в твоя случай!

# 32
  • Мнения: 818
Шанел е права,ако се иска такъв съвет се плаща.Нека ви разкажа аз за БИЗНЕС в Лондон.
Тръгнахме с идеята малко пари за реклама,е да ама не...Тук борбата е жестока,всеки се бори за клиенти с всички усилия.Отначало почнахме с безплатни сайтове,брошури(за които платихме естествено),след това дойде сайт,интернет търсачки и т.н
За момента плащаме много за реклама,но възвращаемо.Не вярвам наистина някой да каже сртатегия за бизнес...?Защо трябва да е наготово?За да пробиеш,трябва да имаш много идеи,ако една не стане да имаш резерва и така...?Обикновенно тук се продават цели бизнеси...Ако не ти се мисли купуваш и работиш...Така,че Шанел е напално права Peace
В България тепърва се отварят възможности,само трябва да се намерят!

# 33
  • Мнения: 9 990
Разбира се, че за подобни съвети и идеи се плаща....но не и във форумите Laughing
Имаш добра специалност, колцентър е чудесен вариант за реализация, позициите са добре платени.....Шефове има и готини апропо....Гаражна търговия с подобна квалификация и поле на изява не бих започнала.Премисли хубаво.

# 34
  • Мнения: 2 161
Diorella,преди година и половина мъжа ми замина на плаване по-рано от плануваното и ми остави къща на груб строеж,която аз трябваше да довърша.Фаянс,теракота,гранитогрес,изолации,дограми,изобщо всичко,което се сетиш.Дойде един майстор с бригада и не само ми направи фаянса и теракота перфектно като изпълнение,ами и ми даде такива идеи,че просто всичко стана уникално.Когато плащах си мислех,че тънко минавам Simple Smile.Защото,ако трябваше да бъда коректна докрай,аз трябваше да му платя не само за работото,а и за идеите,дори двойно трябваше да му платя.Но в България не сме свикнали все още да ценим добрата идея.пък какво остава да си плащаме за нея.Като предложих на авторката на темата да ми плати за съвета,който иска,аз не бях заритала за парите й,а просто исках да й подскажа,че ако някой има идея за бизнес ,той просто няма да я каже точно на нея.Освен ако не е луд.Или освен ако просто не е решил да си почеше езика.как е възможно да дадеш съвет на човек,който не познаваш,не знаеш с какъв капитал разполога и изоббщо нищичко не знаеш?Мистерия.

# 35
  • Мнения: 9 990
Консултантските фирми тепърва намират мястото си, Шанел, споко....Ще започне да се цени това подобаващо, сигурна съм! Hug

# 36
  • Мнения: 818
Разбирам напълно.Аз да не съм луда да кажа през какво сме минали да го научим,да заработи и да започнем да печелим,а някой който не си мърда пръста да го направи на готово...
Не се заяждам,авторката иска идея,но най-добре сама да си измисли бизнес,както другите казаха да проучи какво няма в града,да отваря сайтове,дори и чужди,да търси да рови.


П.С Мъжа ми казва,че най-лесният бизнес е да продаваш коли:купуваш,миеш и продаваш(макар че и там ти трябва търговски нюх)....

# 37
  • Мнения: X
Разбирам напълно.Аз да не съм луда да кажа през какво сме минали да го научим,да заработи и да започнем да печелим,а някой който не си мърда пръста да го направи на готово...
Не се заяждам,авторката иска идея,но най-добре сама да си измисли бизнес,както другите казаха да проучи какво няма в града,да отваря сайтове,дори и чужди,да търси да рови.


П.С Мъжа ми казва,че най-лесният бизнес е да продаваш коли:купуваш,миеш и продаваш(макар че и там ти трябва търговски нюх)....

Споко, никой няма да ви окраде идеите. Нито ще направи бизнес по съвети. Каквато и идея да дадеш, ти не даваш съвет как да се реализира тя. Защото и аз мога да ти дам идея за успешен бизнес, но ще я реализираш ли, ако нищо не разбираш от това, което ти предлагам? Така че, да не се вземаме така на сериозно.  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 38
  • Мнения: 9 990
Абе не е баш така, аз пък да ти кажа.В далечното минало един приятел си раздаваше идеите, но нямаше пари да реализира каквото и да било, нямаше още кредити и т.н.90% от идеите му са успешен бизнес на приятелите, с които споделяше мечтата си,човекът просто надушваше и виждаше какво върви и как....и си казваше....Ако сега бизнесът им западна,  по една или друга причина, то поне през годините успяха да натрупат капитал за нов бизнес, а и опит.....Пък приятелят ми се опита да се намеси в няколко съдружия/ защото все така нямаше собствен капитал за реализация на собствените си идеи.Тичаше, разработваше и на финала-сори пич, ама ти не участваш с пари, до тук сме....Та този човек сега е в консултатнтска фирма, съветва вече подобни хора с надежда за биснеси и с това си изкарва 4 цифрената заплата , с първа цифра между 3 и 4, с шеф над главата.Не е зле...

# 39
  • Мнения: 818
 malko_mishlence ...
Не се притеснявам,че някой може да ми открадне идеите...Всеки трябва да прецени с какво иска да се занимава,да проучи пазара,да вложи пари и напред Simple Smile
Иначе съм съгласна  с теб,всеки дава идеи,но дали те ще бъдат реализирани това е друг въпрос. Wink

# 40
  • Мнения: X
Абе не е баш така, аз пък да ти кажа.В далечното минало един приятел си раздаваше идеите, но нямаше пари да реализира каквото и да било, нямаше още кредити и т.н.90% от идеите му са успешен бизнес на приятелите, с които споделяше мечтата си,човекът просто надушваше и виждаше какво върви и как....и си казваше....Ако сега бизнесът им западна,  по една или друга причина, то поне през годините успяха да натрупат капитал за нов бизнес, а и опит.....Пък приятелят ми се опита да се намеси в няколко съдружия/ защото все така нямаше собствен капитал за реализация на собствените си идеи.Тичаше, разработваше и на финала-сори пич, ама ти не участваш с пари, до тук сме....Та този човек сега е в консултатнтска фирма, съветва вече подобни хора с надежда за биснеси и с това си изкарва 4 цифрената заплата , с първа цифра между 3 и 4, с шеф над главата.Не е зле...

Каква идилия. Дал човекът невероятни идеи и хората натрупали капитал от тях.
Ами, ето ти една идея. Много доходно в момента е да се занимаваш с вътрешна реклама в заведения. Дай да видим с тази идея какъв капитал ще реализираш, ако не познаваш пазара, продуктите и конкуренцията.

А пък твоя познат, ако малко повече се беше съветвал с адвокати преди да се захваща със съдружия, сега можеше и да е милионер вероятно. Набор от качества се иска. Не само идеи.

# 41
  • Мнения: 9 990
Това, както споменах , беше в зората на капитализЪма....млад 19-годишен, какви адвокати бре.....Идилия казваш, .....не съвсем... Confused
Колкото до вътрешен интериор на заведения-повечето са крадени едно към едно....от външни такива.Например на времето-Камелот-пълно копие на едно заведение в Прага.... Laughing
Опа, ти за реклама говориш-може-там не знам как стоят нещата... Thinking

# 42
  • Мнения: X
Опа, ти за реклама говориш-може-там не знам как стоят нещата... Thinking

Ами за това ти говоря, като си чешем езиците тук с идеи. Мога да дам още десет такива идеи, ама те няма да направят бизнес. Мисълта ми беше да не се вземаме толкова сериозно. Това, че някои от нас побутват някакъв бизнес, не означава, че сме открили топлата вода. Нито пък, че вършим някакви уникални неща, които някой ще ни окраде, ако споделим опит.

# 43
  • Мнения: 9 990
Бе много ясно-то магазинчета и сергийки-бол-една повече или по-малко-няма значение... GrinningАз си мислех за наистина сериозни проекти, но пък , както казах, дори дадена идея във форум не е нищо....

# 44
  • Мнения: 2 556
Момичето иска идеи, който иска да каже нещо за съвет - ОК, който не, не знам защо трябва да се задълбава сериозно.

Chanel, ако наистина имаш толкова печеливши идеи, ясно че няма да ги споделиш безплатно, но е интересно защо не си поискала да развиеш нито една от тях самата ти?

Общи условия

Активация на акаунт