Арогантността недостатък ли е?

  • 4 030
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 805
В общество като нашето се бърка с цинизъм.
Така се принизява до недостатък.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Не е недостатък. Освен, че арогантните хора по-често постигат това, което искат, на тях може да се вярва повече, защото често са доста откровени.
Аз не съм арогантна, даже напротив - понякога съм доста пасивна в случай, когато трябва да съм по-твърда... Това вече е недостатък.

# 17
  • Мнения: 6 167
Liska, ти не си арогантна.  Stop
Арогантността няма ниЩо обЩо с това, което питаш.
сарказма е 4аст от интелигентността, арогантността е 4аст от лошото възпитание.
поне така си ги представям нещата.
в работата си се стремя да съм пряма , коректна и директна и (ве4е)  да избягвам ли4ния елемент.
полезно е и пести много нерви, излишни обяснения и време.


# 18
  • Мнения: 4 546
Освен, че арогантните хора по-често постигат това, което искат, на тях може да се вярва повече, защото често са доста откровени.
така е. но независимо дали са се издигнали или не- аз не уважавам арогантните хора. не съм забелязала да са доста откровенни. напротив-могат и черното да изкарат бяло и обратно и разбира се винаги те ще се изкарат прави.

# 19
  • Мнения: 3 423
не съм забелязала да са доста откровенни. напротив-могат и черното да изкарат бяло и обратно и разбира се винаги те ще се изкарат прави.

Това обаче няма нищо общо с арогантността.
Познавам хора, които на черното казват, че е
черно, на бялото, че е бяло, пък останалите
ги обвиняват в арогантност. Ха, сега, де, кой е прав?

# 20
  • Мнения: 2 229
В някои ситуации е хубаво да си арогантен, не знам до колко е недостатък, но аз не обичам арогантни хора. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 3 461
Арогантност за мен е синоним на наглост,която не мога да понасям.Иначе,Лиска,и аз мисля,че не е точната дума за теб,цапната в устата може би Laughing,но последното на някои хора им отива,на други не. Peace

# 22
  • Мнения: 5 877
http://lirama.net/song/11381


А иначе... как да кажа - от време на време, ако всички говорят "друг другу" комплименти, понякога е освежаващо някой да се държи по-резливо. Както ако ти накърти от сладко, малко горчиво кафе те оправя.
Зависи от контекста, де.

# 23
  • Мнения: 5 539
Нагледала съм се на арогантни ученици и не мога да я приема за положително качество.
Арогантността е като солта, една щипка е перфектно, но когато е в повече... Stop

# 24
  • Мнения: 4 546
не съм забелязала да са доста откровенни. напротив-могат и черното да изкарат бяло и обратно и разбира се винаги те ще се изкарат прави.

Това обаче няма нищо общо с арогантността.
за мен това си е арогантност.
не съм забелязала да са доста откровенни. напротив-могат и черното да изкарат бяло и обратно и разбира се винаги те ще се изкарат прави.
Познавам хора, които на черното казват, че е
черно, на бялото, че е бяло, пък останалите
ги обвиняват в арогантност. Ха, сега, де, кой е прав?
т.е просто си врат носа където не им е работата ли? такива бих ги определила като нагли и невъзпитани. а арогантност за мен е по-висока степен на наглост-като примера, който дадох. наистина, границата може би е доста тънка и е въпрос на вътрешно виждане  Rolling Eyes

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз приемам за арогантни онези, които винаги успяват да облекат някаква ситуация в грозни и дори просташки думи и изрази ....... да се подиграят на нещастието ...... така, че смятам това за недостатък..... мен ме дразни .... не виждам ценността в такова едно поведение

# 26
  • Мнения: 271
За мен арогантността е недостатък. И веднага пояснявам какво имам предвид под арогантно поведение. Според мен може и да си откровен, може и да лъжеш, а арогантността се изразява в начина да представиш думите си на околните. Да се държиш преднамерено високомерно и унизително спрямо другите.  Ето това разбирам аз под арогантност.

# 27
  • Мнения: 3 423
Арогантността е като солта, една щипка е перфектно, но когато е в повече... Stop

Много хубаво си го казала.

... арогантността се изразява в начина [...] да се държиш
преднамерено високомерно и унизително спрямо другите.

И това ми хареса.

Но не смятате ли, че повечето хора могат
да бъдат арогантни от страх. Атаката, казват,
била най-добрата защита...

# 28
  • Мнения: 3 447
Но не смятате ли, че повечето хора могат
да бъдат арогантни от страх.
Обикновено е така  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 677
Зависи,Лиска,зависи..
Аз съм арогантен..Казват още,че съм и "неуместен"..
Не цепя басма на никой,но гледам да не е обидно,поне до колкото може..
От арогантност до арогантност-разликата е колкото от автобуса Мерцедес по линия 604 и Ес класата на Мерцедес..
Мдаа..

Общи условия

Активация на акаунт