Изранено около устичката от пюрета, каши...

  • 534
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Здравейте, на 6 месеца захраних беба и от тогава се появяват пъпчици, кожичката е сухичка. Това става около цялата муцка, където кожичката й е имала контакт с пюрето или кашата. Възможно ли е да е, защото кожата и е много нежна? Забелязала съм, че след последното хранене с друга храна, освен АМ, до другото на следващия ден кожата е успокоена. Единствено е сухичка. Постоянно я мажа с крем Здраве или Мустела за раздразнена кожа, но тъй като постоянно пъха нещо в устата си, изтрива кремчето и май няма особен ефект от него. Не си мисля, че е алергия и дано съм права, защото това е от доста отдавна.

# 1
  • Мнения: 1 701
От яденето е, просто я измивай след папане и веднага намажи с кремче, а най-добре - със зехтин. Недей с крем Здраве, защото изсушава - той става за дупе.  Peace И ако можеш, опитай да не обираш храната, която е извън устенцата с лъжичка /това ми го каза една дерматоложка/.

# 2
  • Мнения: 351
Наистина е възможно пюретата да предизвикват някаква реакция върху нежната бебешка кожа. Можеш да изполваш специализиран бебешки крем за лице (ние ползваме на Мустела, но предполагам и другите са добри). Но все пак ако не минат трябва да се консултирате с лекар.

# 3
  • Мнения: 266
Това което си написала отговаря едно към едно и за моя син !!! И аз като теб мажа (предимно с Мустела и Бочко) но ефект няма. Пюрета и каши в комбинация с непрекъснато лигавене и лапане на всичко подред е просто ....  Sick
Само не ми е ясно как и кога ще се оправи  Sad

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 25
На малкият също му се появяват пъпчици от храната ,от това че се лигави непрекъснато или че слага всичко в устата си - не знам на какво се дължи. След като се нахрани го измивам с вода и ако има пъпчици го мажа с Linola Fett за много кратко време изчезват (става въпрос след няколко часа). Надявам се това да се израсте.

# 5
  • Мнения: 287
И Борко е така. Ще следя темата! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 157
И ние сме така. Мажа я вечер с бебешко олио и завяхват, но след попарата пак се появяват.

# 7
  • Мнения: 391

      При дъщеря ми също се появиха около шестия месец ,когато  започна да се лигави повече и постоянно да си пъха ръцете в устата. По това време я захраних  и с пюрета .Искам да те успокоя. Пъпките изчезнаха с времето.

       Ако при вас пъпките са от пюретата ,измиването на лицето само с вода след хранене ще помогне. При нас това даде резултат.И сега ако не й измия лицето ,а само я забърша -  на второто хранене вече има пъпчици ,така че я мия след всяко хранене .

     Ако обаче детето се лигави често и си пъха ръцете в устата,пъпчици ще има още известно време,защото кожата  около устата се мокри по-често и е трудно да я подсушаваш постоянно. Кремове не съм ползвала. 

# 8
  • Мнения: 3 960
И ние сме по същия начин.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
ще се оправи, не се притеснявайте  Peace И Жасмина беше така, но с времето започват да се хранят по-чисто и пъпчиците спират да се появяват. Сега излизат само като се учи да ръба банан самичка и се омазва цялата. И аз кремове не ползвам - просто няма смисъл, само я мия.

# 10
  • Мнения: 721
Благодаря ви, момичета Hug Съвсем бях забравила, че Здраве-то изсушава кожата. Сега само я мия с водичка. Така или иначе кожичката трябва да свикне, а ако я мажа с кремчета няма да стане, а и няма смисъл

# 11
  • Мнения: 75
Аз мажа с Атодерм на Биодерма, купен по друга причина, но явно има ефект, поне при нас.

# 12
  • Мнения: 4 392
И ако можеш, опитай да не обираш храната, която е извън устенцата с лъжичка /това ми го каза една дерматоложка/.
Вярно е това!  PeaceНай- често това е причината за проблема.

# 13
  • Мнения: 721
Амарена, наистина забелязах, ч като мия веднага устичката и започнаха да намаляват. Стремя се и да не обирам с лъжичката. Благодаря ви, момичета!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 5 604
От яденето е, просто я измивай след папане и веднага намажи с кремче, а най-добре - със зехтин. Недей с крем Здраве, защото изсушава - той става за дупе.  Peace И ако можеш, опитай да не обираш храната, която е извън устенцата с лъжичка /това ми го каза една дерматоложка/.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт