Врастнал нокът

  • 12 992
  • 18
  •   1
Отговори
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте момичета,

може би темата не е много за тук, но тук има голяма посещаемост, за това я пускам.

Накратко: имам врастнал нокът на палеца на крака. Опитвам се да го изрязвам максимално - боли ме, опитвам се да го пусна, за да изрязвам в права линия - забива се ужасно и боли!

Дайте съвети, моля!

# 1
  • Мнения: 1 813
Преди години за врастнал нокът сестра ми ходи на операция. Само хирург помага. Не зная какво е положението при теб и дали може да се разминеш и без оперативна намеса,но по-добре иди на лекар и там ще преценят.

# 2
  • Мнения: 647
Като дете имах такъв проблем който отшумя без хирургическа намеса.Подробности не си спомням , но си спомням , че когато ме болеше много майка ми ми правеше компрес от счукан лук който ми облекчаваше много болката.

# 3
  • Мнения: 410
Оххх много е гадно Sad
Преди време и аз имах същия проблем.Нокътя на палеца на кракът ми се забиваше ужасно гадно и болезнено в месото.Опитвах се да го изрязват ката,че да не остават остри срайчета които да се забиват в месото.Спомнъм си че доста време откарах така,даже и гной набираше Sick С времто се оправи сам и сега вече успявам да го узрежа с права линия.
Дано и при теб проблема отшуми бързо,без намеса на доктори Peace

# 4
  • Мнения: 4 164
Единственият начин да се оправи е чрез операция.Една моя приятелка имаше този проблем.Преди да разбере , че й е нужна операция тя изпробва какво ли не.Киснеше си крака във вода,мажеше се с лекарства, всяка седмица си купуваше нови обувки...Парите й свършваха, нокътът се влушаваше...Колкото по-рано ришиш да си направиш операция , толкова по-добре за теб!Успех!  bouquet

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много пъти съм писала за този проблем, но в здравния форум. Не ми обяснява пак Tired
Ако не намериш нещо по темата ми пиши на лични- ще ти кажа как се оправих.
Нито операции помогнаха, нито мазила.

# 6
  • Мнения: 30
И аз имах такъв проблем и се оправих без операция. Зависи доколко ти се е забил навътре нокъта, по-добре отиди на лекар преди да се влоши повече. Ако не е почнало да се събира гной сигурно бързо ще се оправиш, не се плаши. На мен ми се събираше и пак се оправих без да ме режат, ходех през 1-2 дни да ми слагат марля с лекарство. Аз дълго не исках да ходя на лекар и мислех, че ще се оправя от самосебе си, а се влоших. Не сушай какво ти казват за операцията, не е единствения начин, прави се при наистина тежки случаи. Надявам се бързо да се оправиш и да нямаш проблеми с това, като моите.  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 229
Една приятелка имаше такъв проблем, отиди на лекар. Peace Може да не си за операция, но лекарят ще ти каже най-добре. (е, ако попаднеш на кадърен такъв Tired)

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отиде ли на лекар- операцията е 90% сигурна. А ножа не оправя нещата, при мен по-зле стана след операциите.
По-добър вариант е педикюрист.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 914
Много пъти съм писала за този проблем, но в здравния форум. Не ми обяснява пак Tired
Ако не намериш нещо по темата ми пиши на лични- ще ти кажа как се оправих.
Нито операции помогнаха, нито мазила.



Mоля те, сподели и тук  Confused

И на мен ми става отвреме на време така. Сега отшумя, но ми казаха, че имало специален медицински педикюр. Така не се стигало до операция (а операциите може да не решат трайно проблема) Wink

# 10
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Близък лекар ми каза, че започнеш ли веднъж по оперативен път, след време пак се появява същия проблем..и отново операция...

# 11
  • Мнения: 577
Много пъти съм писала за този проблем, но в здравния форум. Не ми обяснява пак Tired
Ако не намериш нещо по темата ми пиши на лични- ще ти кажа как се оправих.
Нито операции помогнаха, нито мазила.



Mоля те, сподели и тук  Confused

И на мен ми става отвреме на време така. Сега отшумя, но ми казаха, че имало специален медицински педикюр. Така не се стигало до операция (а операциите може да не решат трайно проблема) Wink
и аз бих помолила да споделиш тук Praynig
имам го този проблем от години,но не сьм ходила на лекар защото ме е страх от операция Cry
най- болезнено е зимата защото нося само затворени обувки и по този начин притискам нокъта и много боли smile3518
пробвала сьм с разни кремчета,ама нищо не помага

# 12
  • Мнения: 1 187
Само не позволявай да ти го издърпат целия, защото след това като започне да расте отново враства и то  много повече. Аз след като родих имах този проблем и то на двата палеца, извади ми ги един известен хирург от Исул, но като започнаха да израстват положението стана направо ужасно, болките бяха непоносими. Един познат е лекар ортопед също много известен ми оправи ноктите с операция, но не ми ги вади, а ми прави някаква пластика. Та, така се оправих иначе нито киснене, нито мазила и тем подобни. Дано да се оправиш, че е много неприятно.

# 13
  • Мнения: 5 317
Допитай се до педикюрист,който прави медецински педикюр.

# 14
  • Мнения: 2 673
Задължителна е консултацията с хирург!! В козметичните салони, колкото и прецизно да се работи, не се работи в стерилна среда!
Аз съм оперирана, но това е временно решение на проблема

Общи условия

Активация на акаунт