Някай използвал ли е "Зелена енергия" и "Колактив"?

  • 9 470
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 243
Предписаха на дъщеря ми "Зелена енергия" и "Колактив" тя е на 4 годинки. Някой използвал ли ги е и давал ли е на детето си? Моля, ако има някой, който да знае повече по въпроса нека да пише. Притеснена и объркана съм. Незнам какво да предприема. Още повече, че ми казаха никакво мляко, сирене и други от краве мляко, за да не получи алергичен обрив. "Колактив"-а е на основата на коластра от крава и заради наситения белтък.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
давала съм и двете. вече не давам нищо. не намирам разлика.
кой и за какво ги е предписал на детето?

# 2
  • Мнения: 3 116
Аз започвам да ги давам от днес на малката след като чух и прочетох много положителни отзиви за тях  Simple Smile

За Колактива пише че съдържа мляко, така че не знам дали е добре да се дава ако има алергия към кравето мляко, макар че в една от темите пишеше за деца точно с такава алергия, които го приемат без проблеми.

На нас ни трябва за подсилване на имунната система  ooooh!

Наистина, кой ви ги предписа (в нашият случай аз сама ги предписах на малката след куп лекарски изцепки напоследък  Sick )

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пълно е с теми за продуктите на АкваСорс- повечето майки са ги пробвали. Използвай "Търсене"- това с лупата.

# 4
  • Мнения: 243
Предписа ни ги педиатърката. Имахме гнойна ангина, от която направихме гноен синузит и гноен отит. Сега за подсилване на имунната система да ги пием тях. Аз наистина нищо не знам за тези продукти, но ще потърся както ме съветваш. Нямаме алергия към кравешки продукти, просто заради коластрата в "Колактива" и ако допълнително се приема още такъв белтък е възможно да се получи алергичен обрив, така поне ми обясни лекарката.
 newsm78, много се чудя какво да правя. Наистина аз от 2 и повече години насам лекувам детето си само с хомеопатия и то при тази лекарка, но това за наситения белтък ме притесни най-много. Дъщеря ми страшно много яде мляко та било то прясно или кисело без значение, а сега как да я огранича. Но май ще се навия да ги взема, все пак може и да помогнат за засилване на имунитета,  от което в момента имаме доста нужда.

# 5
  • Мнения: 3 116
Ние ги започнахме, успех и на вас  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 480
Не мисля, че имаш основание за притеснение. "Колактива" е противопоказен при УСТАНОВЕНА алергия към мляко и млечни продукти. Една капсула съдържа 400 мг коластра- едва ли ще натовари кой знае колко организма с протеини. Излишно е да въвеждаш ограничения в храненето на детето.
Успех!

# 7
  • Мнения: 189
Аз и в момента давам "Зелена енергия" - доволна съм, дъщеря ми изкара на детска градина цялата грипна епидемия без да се разболее /да чукна на дърво/. Мисля, че има ефект. Иначе и на нас ни я предписаха за имунната система.

# 8
  • Мнения: 243
Благодаря за сведенията. Утре ще поръчам и  ще започна да й ги давам. Незнам само колко време се бавят продуктите, но ще изчакаме дано не е дълго време

# 9
  • Мнения: 4 458
Така, категорично мога да кажа да не даваш Колатив ако детето има установена алергия към кравето мляко!

Да, вярно е че с тези продукти могат да се повлияят тези алергии НО в никакъв случай не се започва с Колактив а се дават продуктите по схема като след време се добавя и Колактив - ПО ПРЕЦЕНКА на човек запознат с продуктите и тяхното действие и/или лекар.

Наистина не мога да рзбера защо така директно са ти предписали тези продукти? Защото са чули някъде от някой че са натурални и не вредят???? За съжеление точно това е което се опитваме да обориме тук във форума. Някой някъде чул че това е добро и айде давай и за мен и детето ми. Не става така! Колкото и да са натурални тези продукти си имат и влияние - особено в комбинация......

Предполагам сте открили другите теми по форума и там ще има доста да четете. Ако имате въпроси питайте компетентните дистрибутори с практика и опит (не става въпроса само за мен, има и други които разбират от това).

# 10
  • Мнения: 145
Аз не съм доволна от тези продукти!
Давах в продължение на 4 месеца, като започнах от август, но нямаше никакъв ефект!
Пак си боледува толкова, колкото и миналата зима, когато не давах нищо!
Толкова пари дадох! Подведох се по добрите отзиви!
Не знам защо, може би зависи от организма и при едни влияе, а при други не!
Пробвай ако искаш, дано ви подействат!

# 11
  • София
  • Мнения: 480
Киара, момичето казва, че детето му няма алергия към кравешки продукти- консумира спокойно големи количества мляко- кисело и прясно. Освен това КА и ЗЕ са изписани от педиатър.  Peace
Защо мислиш, че не се започва с тези продути (не се заяждам, наистина питам)? Ние започнахме точно с "Колактив" (и "Зелена енергия" за острите състояния)- това е схема, препоръчана от хомеопата ни.

# 12
  • Мнения: 4 458
Пухпрочетох че детето консумира продуктите НО в първия постинг пише категорично "Още повече, че ми казаха никакво мляко, сирене и други от краве мляко, за да не получи алергичен обрив."

Това води до две заключения : 1. има възможност за развиване на алергия и педиатъра има съмнения и 2. да не консумира тези продукти по време на приема на ЗЕ и Коластра, което за мен е загадка защо....

За другия ти въпрос, не се притеснявай, дори и да се заяждаш ще ти отговоря коректно без да се убиждам.  Peace

Мисля че не се започва с тези продукти в този случай който обсъждаме не като цяло. За мен винаги е важен само моментния случай и го разглеждам като единица, а не като част от цялото. Много често едни и същи симптоми и нужди, понякога се нуждаяат от съвсем различни дози и комбинации от продукти. Разбира се има случаи които са така да се каже унифицирани НО и там си има значение самия индивид. Поне за мен е така, незнам и не гарантирам за останалите дистрибутори.

# 13
  • София
  • Мнения: 480
Ясно. Благодаря.

# 14
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 578
   Голямата ми дъщеря е на 3 г. вече и от доста време пие Коластра,т.е. тя я дъвче.Мога да кажа,че боледува рядко,изкарва по-леко болестта и бързо се възстановява.
   В зимния период и давам по 1 капсула сутрин,а ако започва болестен процес и п пове4е(по съвет на доктора).Трябва да пие и ЗЕ,но на нея просто не и харесва и няма как да я накарам да я пие.
   И на малката като беше болна и давах Коластра(тя е вече на годинка).Като има хрема освен Стеримар и правя и разтвор сколастра за нослето-досега не съм и слагала капки,а и не са пили и 2те антибиотик.
   Пробвайте!!!Мойе би си е и до организъм как ще го възприеме.Със сигурност няма да навреди.
   Успех!

# 15
  • Мнения: 145
   Голямата ми дъщеря е на 3 г. вече и от доста време пие Коластра,т.е. тя я дъвче.Мога да кажа,че боледува рядко,изкарва по-леко болестта и бързо се възстановява.
   В зимния период и давам по 1 капсула сутрин,а ако започва болестен процес и п пове4е(по съвет на доктора).Трябва да пие и ЗЕ,но на нея просто не и харесва и няма как да я накарам да я пие.
   И на малката като беше болна и давах Коластра(тя е вече на годинка).Като има хрема освен Стеримар и правя и разтвор сколастра за нослето-досега не съм и слагала капки,а и не са пили и 2те антибиотик.
   Пробвайте!!!Мойе би си е и до организъм как ще го възприеме.Със сигурност няма да навреди.
   Успех!




Ina78, можеш ли да ми кажеш как правиш разтвора с коластрата за вослето?
И по колко коластра даваш когато детето е болно?
Благодаря!

# 16
  • Мнения: 175
Аз ги давам на детето си защото ходи на ясла и има доста контакти с деца между които винаги се намират и болни.Давам му по една Зелена енергия сутрин и по една Коластра вечер,когато не е на ясла не давам.Искам да кажа че не е бил болен от края на август миналата година\да чукна на дърво\ разбира се,нито дори хрема , кашлица или нещо подобно.Не е виждал педиатърката си от тогава.Ние с татито също пием ,когато не се почувстваме добре.Това е аз съм доволна,но всеки сам трябва да реши за себе си.Аз за да се спра на тях много се рових в нета,в търсене на най-доброто и го намерих.
Ако искаш може да опиташ но знай че резултатите не идват веднага.Успех.

# 17
  • Мнения: 717
и за започнах да давам преди около месец по една капсулка ЗЕ и 1 Коластра всяка сутрин, след грипа. детето се възстанови много бързо, ходи на ясла, и да чукна на дърво от тогава не е бил дори хремав. от утре спирам коластрата и продължаваме с 1 ЗЕ всяка сутрин. всичко това е по предписание на хомеопат. беше ми обяснено, че коластрата е "готов имунитет", а ЗЕ погама на детето да "подсили" своя собствен. успех!

# 18
  • Мнения: 656
Киара, свалям ти шапка!

Четох в една книжка, че Аква Сорс са противопоказани при диабетици - интересуваме ти като по-информиран от мен човек дали би могла да потвърдиш това?

# 19
  • Мнения: 243
Благодаря за отзивите по моя "проблем", бяха ми полезни. Аз и доста се порових в нета видях, прочетох както се казва и поръчах и "Колактив" и "Зелена енергия" за дъщеря ми. Чакаме ги продуктите и ще започнем да ги вземаме. Педиатърката ни обясни, че сигурно доста проблеми ще имам с даването им, защото не били хубави разтворени, а тя цяла капсула няма как да изпие. Ще видим, ще търсим начин и ще се справяме някак си. Да чукна на дърво нямаме изявена алергия към нищо, поне за сега, но може би аз не съм се изразила правилно. Значи педиатърката ни каза по време на приема на "Колактив" да ограничим храната от краве продукти т.к."Колактива" е на основата на коластра от крава и като приема още белтъци (от крава) да не получи алергичен облив от пренасищане с концентриран белтък. Това нещо  мен доста ме притесни, но ....
Kiara, разбирам, че си доста на "ти" с тези продукти и искам да те попитам наистина ли няма проблем да се консумират краве продукти заедно с прием на "Колактив"?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 095
Киара, свалям ти шапка!

Четох в една книжка, че Аква Сорс са противопоказани при диабетици - интересуваме ти като по-информиран от мен човек дали би могла да потвърдиш това?

Ами майка ми е диабетичка и по съвет на лекар пие коластра и коензим. От три години ги взема и е добре. Ако искаш ще те свържа с лекарката.

# 21
  • Мнения: 4 458
Kiara, разбирам, че си доста на "ти" с тези продукти и искам да те попитам наистина ли няма проблем да се консумират краве продукти заедно с прием на "Колактив"?

Не, няма проблем да консумира продуктите, поне и при моите деца никога не е било проблем както и при многото други които съм наблюдавала.
Ако обаче се притесняваш няма нищо лошо в това да намалиш приема, но в никакъв случай не лишавай детето от парче сирене на закуска да речем  Peace


Киара, свалям ти шапка!

Четох в една книжка, че Аква Сорс са противопоказани при диабетици - интересуваме ти като по-информиран от мен човек дали би могла да потвърдиш това?

Благодаря ти  Flutter

Относно въпроса ти... важно е какъв е диабета, от колко време е изразен и какви други усложнения има. Би могло да се ползват продуктите, но е индивидуално за всеки както казах.

Мога да ти кажа че са възможни всевъзможни комбинации които се дават дори и при съвсем противопоказни ситуации. Като пример мога да дам алергично към млякото дете което малко по малко, стъпка по стъпка и с времето стигна и до минимален прием на Колактив.
Всичко зависи от схемата и от човека който ви я определя както и до голяма степен от вас самите защото се иска много постоянство.

Разбира се искам дебело да подчертая и в тази тема, че тези продукти не са панацея и не бива да се фанатизираме на тази тема. Когато има нужда от съвременна медицина тя се прилага, а водораслите са съпътващи и подпомагат по-бързото и ефективно лечение. Например, сега съсм спряла приема на продуктите на децата ми с изключение на Коластра от време на време, тъй като са на лечение и трябва да ги наблюбавам за ефект от лекарството както и още не съм приключила с цялостното проучване на продукта и взаимодействието ми с водораслите. Както виждаш, колкото и да съм убедена в ефикасността и безобидността на продуктите проявявам здрав разум, защото все пак има значение какво внасяме в организма си колкото и да е безвредно то. Особено трябва да сме внимателни когато комбинираме съвременна медицина и вид природолечение! 

# 22
  • Мнения: 233
   Ползвайте ги без сттрах ако можете да си ги позволите. Няма никакви ограничения в храненето, а ако ги комбинирате с хомеопатия резултата е възхитителен. Става и за бебенца. Но не ги взимайте с антибиотици няма да има резултат едното ще неутрализира другото и става бесмислено. Това са супер храни, които изчистват организма от отрови и антибиотици.  Ние ползваме коластра или антиоксидант вместо антибиотик на 6 часа по 2 капсули. А сега има ново по-хубаво колактив 3тм в него е добавено Ацидуфилус /за храносмилането/ и Лактоферин /за имунитета/. www.aquasource.net  Това са супер храни, които изчистват организма от отрови.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт