Късметчета за сватба.

  • 16 692
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Не ме бийте  Praynig Embarassed, но с търсачката намерих всичко друго за сватба, но не и това  Praynig
Та, от къде могат да се купят в София евтини късметчета за сватба.От тези дето се хвърлят пред църквата  Hug
Че гледахме някакви от 60 стотинки до 1 лев и нагоре  Shocked , а ни се ще да има повечко (50-60 поне)  Crazy
Много ви благодаря предварително   bouquet   bouquet   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 300
Виж в Мънисто. Имат сайт, трябва да го потърсиш. По спомен говоря, за около 0.25 ст ни направиха много хубави. Както и фигурки за масите. Говоря все пак за 2005г.
Имат телефон, много са любезни, можеш да идеш на място и ще ти покажат нещата.

# 2
  • Мнения: 121
Миналата година имаше и за по 40ст. По Пиротска има много сватбени магазини, от които можеш да избереш късметчетата. Общо взето навсякъде са еднакви. Вариация в цените им - малка. (Говоря за късметчетата. При другите неща има видима разлика Simple Smile )Нашите ги взехме от един магазин, който се намира в началото на Пиротска (ЦУМ) преди големия червен магазин за злато на Принцес. Намира се в един вътрешен двор, директно срещу входа към двора. Абе и аз го обясних!! Т.е. вижда се от Пиротска като едно островче в този двор.
Късметчетата е хубаво да не са много. На нашата сватба имаше 60 човека и взехме 30 късметчета (на семейство по 1). Бях на сватба, на която късметите бяха ~ колкото гостите и после останаха по земята.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 16:17 от annilein

# 3
  • Варна
  • Мнения: 172
Не съм от София, тъй че не мога да ти кажа от къде да си купиш късметчета, но се включих да ти пиша, че броят на късметчетата трябва да бъде по-малък или равен на годините на булката.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря ви   bouquet
Четох и аз сега в един сватбен форум, че трябвало да са нечетен брой или годините на булката.Явно има някакви суеверия  newsm78
Благодаря - ще търсим, ако ли не, ще ги правя аз  Blush

# 5
  • Мнения: 766
И аз да кажа  Sunglasses
Късметчетата принипно трябва да са по-малко от половината на броя на гостите и нечетен брой. Можеш да си купиш от булченските магазини. Навсякъде /или почти/, където продават булченски рокли има и такива джвъчки Wink За сватба си ги купих от разни магазинчета на Пиротска.  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 642
А можете и да си ги направите, ако имате време разбира се. За моята сватба ги беше купувала кумата и да си призная честно тогава в суматохата дори не ги видях какви бяха:oops: Но си спомням, че в далечната 1991 г., когато се омъжваше най-добрата ми приятелка решихме да ги правим сами. Сега ми се струва страшно елементарно за правене и даже приятно...
Просто си купувате тюл, тънка сатенена лентичка за връзване, жито, бонбонки и се запасявате със монети от по 5 стотинки примерно.
Сега ми хрумна, че можете да очертаете кръгчетата примерно с някакъв перманентен маркер в златист или сребрист цвят и да ги  изрежете  по края. 
Със сигурност ще ви излезе по-евтино, а ще имате и приятни спомени след време.

 

# 7
  • Мнения: 4 380
Веднъж съм кумувала и ги правих сама. Да не кажа голяма дума и без цел да се хваля, но по-красиви късметчета от моите тогава още не съм виждала. Бяха възхитени всички.

# 8
  • Мнения: 4 300
Дамаянти,
Ако се съобразяваш с всички суеверия не можеш да му хванеш края:)
Според мен късметчетата трябва да са достатъчно, за да може като се хвърлят да се видят. Според мен не по малко от 50. Виж колко ти се събират в шепата и си представи ( или пробвай) да ги хвърлиш. Ще видиш какъв е ефекта и ще си представиш  как ще изглежда.
А и идеята на тея късметчета е за берекет, т.е. колкото повече толкова повече. Нямат нищо общо нито с броя на гостите, нито с годините на булката.

# 9
  • София
  • Мнения: 718
разходи се по магаините по Пиротска - има късметчета и по 0.20лв.

# 10
  • Мнения: 1 284
също и в Лита има хубави и не скъпи късметчета  Peace

# 11
  • Мнения: 115
Аз също ще кажа за магазините по Пиротска- много са и има най-различни като цена късметчета.А на нашата сватба кумата беше купила общо 30бр за хвърляне пред залата и църквата-според ме няма смисъл от повече.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
На нашата сватба имаше няколко балона (май бяха 6 Blush newsm78) и късметчетата бяха вътре.Пукахме ги с игла и четяхме след това.Бяха написани на обикновенни листчета.
Едно от тях беше (за съпругът): "Бяла спретната къщурка, с две коли отпред и басейн отзад" Laughing

# 13
  • Мнения: 845
А защо не си ги направиш сама? Аз за трета сватба правих скоро. Всяко се получи различно. Фантазията какво ли не ми роди. Останаха очаровани младоженците. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 271
За моята сватба си ги правих сама, не че не можех да купя, но обичам да се занимавам с такива неща. Става много бързо и лесно. Трябва ти само тюл, сатенена лентичка, бонбони "Детска радост", жито и монети по 1 и по 2. Тези късметчета хвърляхме пред църквата, а за гостите бяхме купили гипсови слончета, които са специално за сватба и имат място за късметчета. За слончетата направих късметчета. На цветна хартия във формата на сърца написах нашите имена, залепих ги за клечка за зъби и забодох върху късметчето. Получи се оригинално. Малко объркано го обясних, дано си разбрала. Ако те интересува може и снимка да приложа. След това праивих за много други сватби и вече съм се усъвършенствала.

Успешна подготовка и весела сватба!

Общи условия

Активация на акаунт