нашата екскурзия до италия

  • 72 249
  • 255
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
Здравейте, мотам се из подфорума и видятх темата.
В момента има 3 линии на нискотарифна авиокомпания Майеър - София - Милано, Рим, Болония.
Не съм сигурна с рим дали са я отворили, но Милано - да, Болония - от днес.  Peace
Билета е 100 еуро в 2те посоки, ако се резервира по-отрано, разбира се и хванеш тикет 0,01 еуро примерно ( важи за повечето нискотарифни).
www.myair.com

Иначе, аз живея на 100ина км. от Флоренция: това е Градът.
Мога да напиша есе Флоренция вс. Венеция, нещата са несъпоставими, красотите са различни.
За Флоренция: Ако имате 1 ден, не го 'губете' да чакате пред Уфици. Опашките са грандиозни.
Ако са 2 дена е напълно задължително.  Палаццо Питти не е нищо особено, както и Прасенце казва.
Аз съм влизала веднъж, ако сте и уморени от разходката ( мен краката не ме държат, а Питти е накрая отвъд реката), направо си е разочерование.

За цените на храната не прочетох , но в центровете традиционно е скъпо.  Ако не ви се дават по 15 - 20 еуро на 'ресторант', по-добре от някъде сандвич да се вземе. Допълнително седящо място означава и сервиз.

Още:  английския език не е мнгоо на мода, да не кажа  хич Wink ръкомахане.  Laughing

ето някои мои снимки от Флоренция
http://vignuzzi.multiply.com/photos/album/44

и Венеция
http://vignuzzi.multiply.com/photos/album/31


Не прочетох за Болония, но тя също е в района: За половин  ден се обикаля центъра, интересен и академичен град е.


Сан Марино: максимум 2-3 часа е разходката в Сан Марино.



# 31
  • Мнения: 2 768
eeeee, Лени 100км разстояние направо си плаче за среща!  Crazy

ще си изкопая италиано-българския разговорник на всяка цена, нищо че и в ръкомахането ме бива

# 32
  • София
  • Мнения: 1 227
За паркирането - просто държахме хотелите да си имат паркинги, в Рим нямахаме проблеми с достъпа до центъра (не говоря за баш историческия център де, ама то там така или иначе се разхождаш и кола не ти трябва)... е, вярно, паркирането струва пари, затова пък специално Рим има много добре развито метро. Флоренция няма метро, но пак си има градски транспорт. А Неапол не знам какво точно има, понеже през цялото време, докато бяхме там, всички видове транспорти без водния, стачкуваха ... и ако нямахме кола ....  newsm78 Вярно, че задръстванията са бая, в Неапол и наоколо карат като луди (нищо общо с нашите тарикати, там е като електронна игра ...), но пък колата си беше с пълно каско и всякакви там застраховки.
Плащахме 38 евро на ден за колата (Стелт, провери дали тези 23 евро включват застраховките, освен ако сте готови да минете без тях), говоря за чисто ново Пунто (не е Мерцедес, ама върши перфектна работа  Simple Smile)

За около Неапол - Соренто, Амалфи, Позитано - просто приказка... О-в Капри също.
Флоренция - чакахме точно 6 часа за Уфици галерията, и понеже не разбираме от рсиуване и склуптура ... останахме разочаровани ... Въобще, не сме по посещенията на галерии, затова може би Флоренция не ми хареса колкото Рим. Не съжалявам, че посетихме Сиена и Пиза - и двете градчета са много уютни, пък и си имат забележителности.
Сан Марино - много ми хареса. Да не говорим, че имат ДДС 1% върху някои стоки (напр. злато, сребро, бижута) - обзаведох кой ли не с бижута - себе си, сестра, зълва, приятелки ... по - евтини са от България.

# 33
  • Мнения: 3 423
тази тема става все по готина особено, като има снимки-Лени с удоволствие разгледах и твоите Simple Smile

а за езика-аз нямах никакъв проблем с английския -нямаше ресторантче,магазин в които да не ме разберат а другото хубаво е че има доста информационни центрове за туристите в градовете ,където може да питате за всички туристически обекти

а за опашките-присъединете съм към някоя група няма да ви откажат (ние и за Ватиканските и за Уфици влезнахме с група руски туристи)Уфици определено си заслужава да се видят Ботичелевите "Раждане на Венера"и"Алегория на пролетта"(дори само за тия две картини бих чакала пак)
а в музея на Академията доста от най известните склуптури на Микеланджело
а за Венеция-страхотна е галерията на Пеги Гугенхайм,определено си заслужава Peace

# 34
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Темичката Ви направо удари десетката, щото се записвам за екскурзия 1-6 април Венеция, Рим, Ватикан, Флоренция, с една приятелка. Хайде тогава - разказвайте.Аз съм неспасяем гобленар и искам да видя всички гоблени , музеи с такива и т.н.От Сикстинската капела имам само едното херувимче, но за сега и това е добре.Ние сме с екскурзовод, но ще ми е полезно да ми препоръчате нещо , което е извън програмите.Не бих казала, че ще имам много свободни пари, за това моля да ми кажете и за тези журналистически карти-колко намаляват и кога се показват...

# 35
  • Мнения: 13 512
Аз никъде не можах да намеря каква е  цената на такситата в Рим. Имам алтернатива за хотел, който не е в центъра, но не ми се занимава с градския транспорт-искам като реша да се прибера- за 15-20 мин. да съм си  в хотела. Ние ще сме 2 възрастни и две деца и хотелът,който съм резервирала за 6 нощувки  струва 1920 евро. Мисля си, че мога да наема хотел в периферията и разликата да я дам за таксита....но все пак не съм сигурна,че ще е правилното решение. Досега не съм изпадала в такава дилема..всъщност- намерих хотел, в който нощувките за 4-мата ще струват с 100 и кусур  евро по-малко, но е отдалечен и май само с такси ще е удобно. На 12 км. от центъра се намира. Някакви идеи?

# 36
  • Мнения: 1 722
И при мен беше препъни камък английския, почти никой на който попаднах (хотел, заведения, магазини, на улицата) не го говореше (или в най-добрия случай го знаеше съвсем базисно), даже беше по-лесно да се оправяме на френски. Нашата екскурзоводка навсякъде комуникираше с френския  Joy предполагам заради романската база на езиците им е по-лесно да го разбират....

Монда, това намерих за цените на такситата дано да ти е от полза:

http://www.inforoma.it/taxi.htm#
http://www.dummies.com/WileyCDA/DummiesArticle/id-4032.html

# 37
  • Мнения: 3 423
skorpion аз съм член на съюза на художниците и имам проф.карта и на входа на различните галерии я показвам, като си купувам билетите -непомня точно ,каква е отстъпката .предложих идея за журналистическа карта защото има много журналисти и е по лесно да се намерят връзки и да се получи фалшименто,за журналисти също има някакви отстъпки.

Монда в Рим има зверски задръствания,умножи цената на такситата и по тях.ако мога да ти предложа вариант хотел около гара Термини-там е супер удобна отправна точка с много транспорт а и там цените са по ниски.


Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 21:26 от monda

# 38
  • Мнения: 13 512
Ами точно там съм резервирала...егати ниските  цени- 980 евро за двойна стая за 6 дни.За първи път ми се случва- за тризвезден хотел разликата да е 1200 евро,че има и повече...за 2 стаи. Не е фатална цената, ами огромната разлика ме изкушава...Ако беше Лондон- изобщо не го коментирам. Ценита са такива и разликите- минимални..ама тук newsm78

# 39
  • Мнения: 3 423
Ами точно там съм резервирала...егати ниските  цени- 980 евро за двойна стая за 6 дни.За първи път ми се случва- за тризвезден хотел разликата да е 1200 евро,че има и повече...за 2 стаи. Не е фатална цената, ами огромната разлика ме изкушава...Ако беше Лондон- изобщо не го коментирам. Ценита са такива и разликите- минимални..ама тук newsm78
за 4 човека е супер цена
а и Рим си зслужава,ще видиш    bouquet
от гара Термини може да вземете метро,има няколко автобусни спирки(билетчета в магазините за цигари) а и пеша е доста близо до фонтана ди Треви

# 40
  • Мнения: 13 512
за 4 човека е супер цена
за 2 възр. и 2 деца цената е 1900 евро,кое му е супер? При това 3 звезден хотел - на гарата. Във всички градове около гарата е кофти район.
Не знам защо едва ли  не без желание тръгвам за този Рим...голяма цигания ми се струва....от друга цена пък трябва да се види...не знам. По това, което видях   на снимки- изглежда ми много грозно...не е като Лондон,Париж,че дори и Виена..но-ще видим.

# 41
  • Мнения: 3 423
като казвате Барселона се сетих-ами в Рим има също такъв туристически автобус ,като в Барселона,който обикаля забележителностите и на който можеш да слизаш и да се качвах, колкото пъти искаш -вие ползвали ли сте го в Барселона.аз не съм ги ползвала ,защото съм луд пешеходец-(това извън темата, но в Барселона емнах пеша мъж ми от Каза Мила до Побле Еспаньол,после продължихме да изкачваме хълма до музея на Миро,тогава вече съжалихме и искахме такси ама нямаше  Joyи слезнахме пеша до аквариума и после по Рамблас пак до Каза Мила Joy)и това защото на карта всичко ми изглежда много близо.
та този туристически автобус има спирка и в района на гара Термини
Монда не се настройвай негативно ,на мен Рим много ,много ми хареса а сте намерили оптимална цена наистина ,района на гара Термини не перфектен ,но мястото е най близкото до центъра от по евтините места и наистина много лесна отправна точка.
ето един великолепен сайт с фотографии от Италия включително Рим и Ватикана за вдъхновяване
http://www.abiyoyo.com/italia/italia.htm

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 08:42 от prasentze

# 42
  • Мнения: 705
Ей, Монда, я не се настройвай!!! като не ви хареса в рим, вземате една кола и за час-два сте я във флоренция, я в неапол. на картатата ми се струва не много далеко, така че май става за дей тур  newsm78.

мои приятели, ходили насам натам, казват че италия е една от най-туристически настроените държави. tourist info centers има навсякъде, казваш какво искаш и какво ти се гледа и те ориентират най-добре. така ли е, момичета? 

монда, ви нали ще се върнете до 11/04. да ми разкажеш подробно, плз Praynig

# 43
  • Мнения: 3 423
informatzione има навсякъде,да-аз писах и по горе-има и на летищата

# 44
  • Мнения: 2 768
Монда ще е в Рим седмица преди Великден, ние седмицата след. Така ще бъде озаглавен и пътеписа  Joy

Днес получих Рим Джобен пътеводител, много добро книжле, има и карта на града, примерни маршрути на забележителностите и още куп полезна практична информация.

Общи условия

Активация на акаунт